Республикалық бюджетті алдындағы берешектерді өтеудің жекелеген мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің ӨКІМІ 1998 жылғы 6 қараша N 213
1998 жылғы 8 қазандағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының арасындағы өзара қаржы мәселелерін реттеу туралы келісімнің (бұдан әрі - Келісім) 3-бабына сәйкес республиканың жекелеген шаруашылық жүргізуші субъектілерінің борыштары бойынша Қазақстан Республикасының қаржылық міндеттемелер қабылдауына байланысты:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, Әділет министрлігі мүдделі министрліктердің қатысуымен бір айлық мерзім ішінде:
белгіленген тәртіппен тиісінше "Қазкелісім-шарт" АҚ-ың, "Қазақстанэнерго" ҰЭЖ-нің және "Қазақстан темір жолы" РМК-ның Келісімнің жоғарыда аталған бабында айтылған сомаларға олардың алдындағы берешектеріне қатысты кредитордың құқықтары "Росконтракт" ФКК-ден, "ЕЭС Россия" РАО-дан, ЖҚМ-ден және Ресейдің басқа да кәсіпорындарынан Қазақстан Республикасына ауысуын;
жоғарыда көрсетілген шаруашылық жүргізуші субъектілердің республикалық бюджеттің алдындағы берешектерін өтеуін қамтамасыз ететін ұсыныс дайындасын және Үкіметке енгізсін.
2. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары О.Ә. Жандосовқа жүктелсін.
Премьер-Министр

Об отдельных вопросах погашения задолженностей перед республиканским бюджетом
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 ноября 1998 года № 213-р
В связи с принятием Республикой Казахстан финансовых обязательств по долгам отдельных хозяйствующих субъектов республики согласно ст.3 Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об урегулировании взаимных финансовых вопросов от 8 октября 1998г. (далее - Соглашение):
1. Министерству финансов, Министерству юстиции при участии заинтересованных министерств Республики Казахстан в месячный срок подготовить и внести в Правительство предложения, обеспечивающие:
переход в установленном порядке прав кредитора к Республике Казахстан от ФКК "Росконтракт", РАО "ЕЭС России", МПС и других предприятий России по отношению задолженностей перед ними соответственно АО "Казконтракт", НЭС "Казахстанэнерго" и РГП "Казахстан темир жолы" на суммы, оговоренные в вышеуказанной статье
Соглашения;
погашение перед республиканским бюджетом вышеуказанными
хозяйствующими субъектами имеющихся задолженностей.
2. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на
Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Джандосова У.А.
Премьер-Министр
(Корректор:  И.Склярова
Специалист: Э.Жакупова
23.12.98г.)