Батыс және Солтүстік Қазақстанды электрмен жабдықтаудың кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1998 жылғы 22 желтоқсан N 243
Батыс және Солтүстік Қазақстанның өнеркәсіп ұйымдары мен тұрғындарын энергиямен жабдықтауды жақсарту, электр энергиясының "Ресей БЭЖ" РАҚ-нан жеткізілуіне тәуелділікті азайту және энергетикада "ВОО" (тұрғыз-иемден- пайдалан) принципін пайдалану мақсатында:
1. "Қазақстан Республикасының Мәдени, әлеуметтік және ғылыми-техникалық даму қоры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің "ВОО" шартымен ICBC - USA HOLDING Inс. және FINANCIAL INDEPENDENT TRUST американдық қаржы компанияларымен Ақтөбе облысында қуаттылығы 960 МВт құрама циклді электр станциясын және ұзындығы 503 кВ Ақтөбе - Жетіқара 500 кВ электр тасымалдау желісін салу жөнінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің кепілдігінсіз келісім-шарт жасасу мүмкіндігі туралы ұсынысы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда
министрлігі, Экология және табиғи ресурстар министрлігі, Ақтөбе облысының
әкімі аталған электр станциясының құрылысы мен оны пайдалану үшін барлық
қажетті құжаттар мен рұқсаттамаларды беруге заңдарда белгіленген тәртіппен
жәрдем жасасын.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Ақтөбе облысының әкіміне жүктелсін.
Премьер-Министр
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Икебаева А.

Некоторые вопросы энергоснабжения Западного и Северного Казахстана
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года № 243-р
В целях улучшения энергоснабжения промышленных организаций и населения Западного и Северного Казахстана, снижения зависимости от поставки электроэнергии из РАО "ЕЭС России" и использования принципа "ВОО" (построй-владей-эксплуатируй) в энергетике:
1. Одобрить предложение товарищества с ограниченной ответственностью "Фонд социального, культурного и научно-технического развития Республики Казахстан" о возможности заключения контракта на условиях "ВОО" с американскими финансовыми компаниями IСВС - USА НОLDINС Iпс. и FINANCIAL INDEPENDENT TRUST по строительству электростанции комбинированного цикла мощностью 960 МВт в Актюбинской области и линий электропередач 500 кВ Актюбинск - Джетыгара длиной 503 км, без предоставления гарантий Правительства Республики Казахстан.
2. Министерству энергетики, индустрии и торговли, Министерству
экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, акиму Актюбинской
области в установленном законодательством порядке оказывать содействие в
выдаче всех необходимых документов и разрешений для строительства и
эксплуатации указанной электростанции.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на акима
Актюбинской области.
Премьер-Министр
(Корректор:  И.Склярова
Специалист: Э.Жакупова)