Кейбір акционерлік қоғамдардың мәселелері
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 4 наурыз N 27-ө
Қазақстан Республикасы Президентінің "Акционерлік қоғамдардың жекелеген мәселелері" туралы 1999 жылғы 18 ақпандағы N 8 қаулысын іске асыру, сондай-ақ кейбір акционерлік қоғамдарды басқаруға байланысты бірқатар мәселелерді реттеу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті (А.М.Шоқпытов) заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) үш күндік мерзім ішінде Қазақстан Республикасының Үкіметіне келісу үшін мемлекеттің 100 проценттік қатысуымен мына:
"Қазатомөнеркәсіп" ұлттық акционерлік компаниясы;
"Эйр Қазақстан";
"Электр желілерін басқару жөніндегі қазақстандық компания";
"Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы";
"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы;
"Қазтеңізкөлікфлот" ұлттық теңіз кеме жүзу компаниясы";
"НСБК-топ" ұлттық инвестициялық қаржы акционерлік компаниясы" акционерлік қоғамдарының директорлар кеңесін сайлау туралы қажетті шешімдер мен басқарма төрағаларының (президенттерінің) кандидатуралары бойынша ұсынымдардың жобасын енгізсін;
2) үш күндік мерзім ішінде Қазақстан Республикасының Үкіметіне келісу үшін "ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамына қатысты осындай шешімдердің жобаларын енгізсін;
3) жоғарыда көрсетілген акционерлік қоғамдардың директорлар кеңесін сайлағаннан кейін олардың мынадай рәсімдерді:
оларды сайлауды Қазақстан Республикасының "Акционерлік қоғамдар туралы" Заңына сәйкес келтіру мақсатында тиісті акционерлік қоғамдар басқармаларының төрағаларын (президенттерін) сайлауды (қайта сайлауды);
тиісті акционерлік қоғамдар басқармаларының төрағаларымен (президенттерімен) келісім-шарттар жасасуды жүргізуін қамтамасыз етсін;
3) мемлекеттің қатысу үлесі бар акционерлік қоғамдардың жарғыларына:
жарғыларды Қазақстан Республикасының "Акционерлік қоғамдар туралы" Заңына сәйкес келтіру мақсатында өзгерістер;
өз құзыретінің шегінде акционерлік қоғамдар басқармаларының
төрағаларымен (президенттерімен) міндетті келісім-шарттар жасасуды
көздейтін толықтырулар енгізуді қамтамасыз етсін;
4) акционерлік қоғамдар басқармаларының төрағаларымен
(президенттерімен) жасалатын Үлгі келісім-шарттың жобасын Қазақстан
Республикасы Үкіметінің келісуіне енгізсін;
5) осы өкімнен туындайтын өзге де шараларды қолдансын.
2. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрінің Кеңсесіне жүктелсін.
Премьер-Министр

Вопросы некоторых акционерных обществ
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 марта 1999 года № 27-р
В целях реализации распоряжения Президента Республики Казахстан от 18 февраля 1999 года № 8 "Отдельные вопросы акционерных обществ", а также урегулирования ряда вопросов, связанных с управлением некоторыми акционерными обществами:
1. Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (Шукпутову А.М.) в установленном законодательством порядке:
1) в трехдневный срок внести в Правительство Республики Казахстан для согласования проекты необходимых решений об избрании советов директоров и рекомендаций по кандидатурам председателей правлений (президентов) следующих акционерных обществ, со 100 процентным участием государства:
"Национальная акционерная компания "Казатомпром";
"Эйр Казахстан";
"Казахстанская компания по управлению электрическими сетями";
"Национальная нефтегазовая компания "Казахойл";
"Продовольственная контрактная корпорация";
"Национальная морская судоходная Компания "Казмортрансфлот";
"Национальная инвестиционная финансовая акционерная компания "НСБК-груп";
2) в трехдневный срок внести в Правительство Республики Казахстан для согласования проекты аналогичных решений в отношении акционерного общества "КазТрансОйл";
3) после избрания советов директоров вышеуказанных акционерных обществ, обеспечить проведение ими следующих процедур:
избрание (переизбрание) председателей правлений (президентов) соответствующих акционерных обществ, в целях приведения их назначений в соответствие с Законом Республики Казахстан "Об акционерных обществах";
заключение контрактов с председателями правлений (президентами) соответствующих акционерных обществ;
3) обеспечить внесение в уставы акционерных обществ, имеющих государственную долю участия:
изменений, с целью приведения уставов в соответствие с Законом Республики Казахстан "Об акционерных обществах";
в пределах своей компетенции дополнений, предусматривающих обязательное заключение контрактов с председателями правлений (президентами) акционерных обществ;
4) внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проект Типового контракта, заключаемого с председателем правления (президентом) акционерного общества;
5) принять иные меры, вытекающие из настоящего распоряжения возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр
(Специалисты: Э.Жакупова
Л.Цай)