Жергілікті атқарушы органдардың басшыларымен ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерін шаруашылық жүргізудің нарықтық әдістеріне оқыту және консультациялар беру орталықтарын құру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 19 наурыз N 35
1. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігімен, Ғылым және жоғары білім министрлігімен бірлесіп, бір айлық мерзім ішінде ауыл, аудан әкімдерін, фермерлерді және ауылдағы басқа да меншік иелерін ауыл шаруашылығы экономикасын реформалау және нарықтық жағдайда жұмыс істеу мәселелері жөнінде оқытудың, даярлаудың және консультациялар берудің оқу-әдістемелік құжаттамасы мен жоспарын әзірлесін.
2. Облыс әкімдеріне Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігімен және Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігімен бірлесіп бар арнаулы оқу және ғылым орындарын пайдалана отырып, қаржыландыру көздерін анықтап, ауылдық, аудандық әкімдерді, сондай-ақ ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерін шаруашылық жүргізудің нарықтық әдістеріне оқыту бойынша тұрақты жұмыс істейтін консультациялық орталықтар ашу жөнінде шаралар қолдану ұсынылсын.
3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігі, Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі 1999 жылдың бірінші жарты жылдығының ішінде ауыл үшін кадрлар даярлауға мемлекеттік тапсырысты
қалыптастыру үшін аймақтар бойынша мамандықтардың тұрғысында ауыл
шаруашылығы мамандарына болжамдық қажеттілікті айқындасын.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О мерах по совершенствованию обучения и переподготовки руководителей местных исполнительных органов и сельхозтоваропроизводителей рыночным методам хозяйствования
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 марта 1999 года № 35-р
1. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с Министерством здравоохранения, образования и спорта, Министерством науки и высшего образования в месячный срок разработать учебно-методический план обучения, подготовки и консультирования сельских, районных акимов, фермеров и других собственников на селе по вопросам реформирования сельской экономики и работы в рыночных условиях.
2. Рекомендовать акимам областей совместно с Министерством здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан, Министерством науки и высшего образования Республики Казахстан принять меры по открытию постоянно действующих школ - консалтинговых центров в областных и в каждом районном центре по обучению сельских акимов, фермеров, руководителей сельхозформирований и других собственников на селе рыночным методам хозяйствования, используя учебные и научные заведения, привлекая преподавателей и специалистов на платной основе, определив источники финансирования.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, Министерству здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан, Министерству науки и высшего образования Республики Казахстан определить в течение первого полугодия 1999 года прогнозную потребность в специалистах сельскохозяйственного производства в разрезе специальностей по регионам для формирования государственного
заказа подготовки кадров для села.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
Премьер-Министр
(Специалисты: Э.Жакупова
И.Сельдемирова)