Орталық атқарушы органдардың басшыларына жекелеген тапсырмалар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 20 наурыз N 36-ө
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы мәжілісінің мемлекеттік бюджетке салықтар мен алымдардың толық түсуін қамтамасыз ету жөніндегі шешімдерін орындау үшін:
1. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары А.С.Павлов, Үлбі металлургия зауыты акционерлік қоғамының қаржы жағдайын тексеру жөніндегі комиссияның жетекшісі комиссияның отырысында "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы, "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" ЖАҚ-ы мен "ТВЭЛ" (Ресей) арасындағы қазақстан тарапы мүдделерінің сақталуы бөлігінде келісім-шарттарды жасасудың талаптары мәселесін қарасын және нәтижесін 1999 жылғы 1 сәуірге баяндасын.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Қаржы министрі О.Ә.Жандосов мүдделі министрліктердің қатысуымен:
"Павлодар МӨЗ ССL" АҚ компаниясымен концессия шартын 1999 жылғы 10 сәуірге дейінгі мерзімде;
"Маңғыстаумұнайгаз" және "Қаражан басмұнайгаз" акционерлік қоғамдары акцияларының мемлекеттік пакеттерін сату бойынша Келісім-шарттар туындайтын міндеттемелерді инвесторлардың орындауын 1999 жылғы 1 шілдеге дейінгі мерзімде қарап, талдау ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс вице-министрі Ә.А.Бектасов тиісті министрліктер мен агенттіктердің мамандарын тарта отырып, үстіміздегі жылдың 1 сәуіріне дейінгі мерзімде кеден органдарын автоматтандыру, республикалық алмасу желісін құру, кедендік декларациялардың электрондық көшірмелерін қалыптастыру бойынша "Акцепт" корпорациясының қызметін тексеруді жүзеге асырсын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 4 наурыздағы N 294-а қаулысының қолданылуын сақтаудың орындылығы туралы ұсыныс енгізсін.
4. Қазақстан Республикасының Көлік, коммуникациялар және туризм министрі С.М.Бүркітбаев "Қазақойл" ұлттық мұнайгаз компаниясы", "ҚазТрансОйл" мұнай тасымалдау жөніндегі ұлттық компаниясы", "KEGOK" акционерлік қоғамдарының, "Қазақстан темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны акцияларының мемлекеттік бақылау пакеті бап басқа да акционерлік қоғамдардың және республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың өз телекоммуникациялық жүйесін құруының негізділігін, сондай-ақ осы мақсатта шетелдік жабдықты сатып алудың қажеттілігі мен орындылығын тексерсін. Тексерудің нәтижесін 1999 жылғы 15 сәуірге баяндасын.
5. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Басшысының орынбасары, "Алматы халықаралық әуе-жайы" акционерлік қоғамының шаруашылық қызметін тексеру жүргізуді үстіміздегі жылдың 30 наурызына аяқтасын және шешім қабылдауға ақпарат ұсынсын.

Об отдельных поручениях руководителям центральных исполнительных органов
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 марта 1999 года № 36-р
Во исполнение решения заседания Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года по обеспечению полноты поступлений налогов и сборов в государственный бюджет:
1. Заместителю Премьер-Министра Республики Казахстан Павлову А.С., руководителю комиссии по проверке финансового состояния акционерного общества Ульбинской металлургический завод, рассмотреть на заседании комиссии вопрос условий заключения контрактов, в части соблюдения интересов казахстанской стороны, между акционерными обществами "Ульбинский металлургический завод", ЗАО "Национальная атомная компания "Казатомпром" и "ТВЭЛ" (Россия) и результаты доложить к 1 апрелю 1999 года.
2. Заместителю Премьер-Министра Республики Казахстан - Министру финансов Республики Казахстан Джандосову У.А. с участием заинтересованных министерств рассмотреть и представить анализ:
договора концессии с компанией АО "Павлодарский НПЗ ССL." в срок до 10 апреля 1999 года;
выполнения инвесторами обязательств, вытекающих из Контракта по продаже государственных пакетов акций акционерных обществ "Мангистаумунайгаз" и "Каражанбасмунайгаз" в срок до 1 июля 1999 года.
3. Вице-Министру государственных доходов Республики Казахстан Бектасову А.А. с привлечением специалистов соответствующих министерств и агентств в срок до 1 апреля т.г. осуществить проверку деятельности корпорации "Акцепт" по автоматизации таможенных органов, созданию республиканской сети обмена, формированию электронных копий таможенных деклараций и внести предложение о целесообразности сохранения действия постановления Правительства Республики Казахстан от 4 марта 1997 года № 294-а.
4. Министру транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан Буркитбаеву С.М. проверить обоснованность создания акционерными обществами "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл", "Национальная компания по транспортировке нефти "КазТрансОйл", "КЕGОС", республиканским государственным предприятием "Казакстан темiр жолы", другими акционерными обществами с контрольными государственными пакетами акций, республиканскими государственными предприятиями собственных телекоммуникационных систем, а также необходимость и целесообразность приобретения для этих целей импортного оборудования. Результаты проверки доложить к 15 апреля 1999 года.
5. Заместителю Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, руководителю рабочей группы по проверке хозяйственной деятельности акционерного общества "Международный аэропорт Алматы" Кешубаеву Г.К. завершить проведение проверки к 30 марта т.г. и представить информацию для принятия решения.

6. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Қаржы министрі О.Ә.Жандосов, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрі З.Х.Кәкімжанов, Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрі М.Қ.Әблязов мүдделі ұйымдардың қатысуымен мұнай өндіруші және мұнай өңдеуші ұйымдардың акциздерді төлеуінің практикасын зерделесін және 1999 жылғы 1 сәуірге акциз саясатына түзету жасау жөнінде ұсыныс енгізсін.
7. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрі М.Қ.Әблязов "Атырау МӨЗ" және "Шымкентмұнайоргсинтез" акционерлік қоғамдарын шикізатпен қамтамасыз ету және жұмысын қайта бастауы бойынша шаралар қабылдау мақсатында мұнай өңдеу зауыттары жетекшілерінің және олардың негізгі шикізат берушілерінің қатысуымен 1999 жылғы 1 сәуірге кеңес өткізсін.
8. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрі М.Қ.Әблязов және Қазақстан Республикасы Инвестициялар жөніндегі агенттігінің төрағасы Ә.Ғ. Сәйденов 1999 жылғы 1 сәуірге дейінгі мерзімде "Богатырь кеніші" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің N 9 алаңының даулы N 9 және 10 учаскелерінің тиістілігі мәселесін шешсін.
9. "KEGOK" акционерлік қоғамының төрағасы Е.Д.Фельд бір ай мерзім ішінде компаниядағы істің жай-күйі туралы ақпарат берсін және Қазақстан Республикасы Үкіметіне компания жұмысының тиімділігін арттыру және Екібастұз ГРЭС-2 және аймақтық энергетика компанияларын жекешелендіру мәселесі бойынша ұсыныстар енгізсін.
10. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрі З.Х.Кәкімжанов мүдделі министрліктер мен ведомстволардың қатысуымен:
баспа-бас операциялардың жекелеген ұйымдардың экономикасына және экономика салаларына ықпалын зерделесін және 1999 жылғы 20 сәуірге дейінгі мерзімде Үкіметке шешім жобасын енгізсін;
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне 1999 жылғы 25 наурызға дейінгі мерзімде белгіленген тәртіппен мыналарды енгізсін:
"Этил спирті мен алкоголь өнімін өндіруді және оның айналымын мемлекеттік реттеу туралы", "Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (Әкімшілік, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстеріне, (Лицензиялау туралы" заң күші бар Жарлыққа) заңдардың жобалары;
"Этил спирті мен алкоголь өнімін өндіруді және оның айналымын мемлекеттік реттеуді күшейтудің 1999-2000 жылдарға арналған негізгі принциптері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметі шешімінің жобасы.
11. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары А.С.Павлов, Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрі М.Қ.Әблязов, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Басшысының орынбасары Ғ.Қ.Кешубаев, "Қазақойл" ұлттық мұнайгаз компаниясы" акционерлік қоғамының президенті Н.Ж.Қаппаров және "ҚазТрансОйл" мұнай
тасымалдау жөніндегі ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының президенті
Т.А. Құлыбаев үстіміздегі жылы мұнай және мұнай өнімдерін әкетуге квота
бөлу және экспорт көлемі мәселелерін бірлескен кеңесте қарасын және 1999
жылғы 1 сәуірге Үкіметке осы мәселе бойынша шешімдердің жобасын енгізсін.
Премьер-Министр
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

6. Заместителю Премьер-Министра Республики Казахстан - Министру финансов Республики Казахстан Джандосову У.А., Министру государственных доходов Республики Казахстан Какимжанову З.Х., Министру энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан Аблязову М.К. с участием заинтересованных организаций изучить практику уплаты акцизов нефтедобывающими и нефтеперерабатывающими организациями и внести предложения по корректировке акцизной политики к 1 апреля 1999 года.
7. Министру энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан Аблязову М.К. провести совещание с участием руководителей нефтеперерабатывающих заводов и их основных поставщиков сырья с целью принятия мер по обеспечению сырьем и возобновлению работы акционерных обществ "Атырауский НПЗ" и "Шымкентнефтеоргсинтез" к 1 апреля 1999 года.
8. Министру энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан Аблязову М.К. и Председателю Агентства Республики Казахстан по инвестициям Сайденову А.Г. в срок до 1 апреля 1999 года решить вопрос принадлежности спорных участков № 9 и 10 поля № 9 товарищества с ограниченной ответственностью "Разрез Богатырь".
9. Президенту акционерного общества "KEGOC" Фельду Е.Д. в месячный срок предоставить информацию о состоянии дел в компании и внести в Правительство Республики Казахстан предложения по повышению эффективности деятельности компании и по вопросу приватизации Экибастузской ГРЭС-2 и РЭК-ов.
10. Министру государственных доходов Республики Казахстан Какимжанову З.Х. с участием заинтересованных министерств и ведомств:
изучить влияние бартерных операций на реальную экономику отдельных организаций и отраслей экономики и в срок до 20 апреля 1999 года внести в Правительство проект решения;
в срок до 25 марта 1999 года внести в установленном порядке в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан:
проекты законов "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции", "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан" (в Административный, Уголовный и Уголовно-процессуальный кодексы, в Указ, имеющий силу закона, "О лицензировании");
проект решения Правительства Республики Казахстан "Об основных принципах усиления государственного регулирования производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции на 1999-2000 годы".
11. Заместителю Премьер-Министра Республики Казахстан Павлову А.С., Министру энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан Аблязову М.К., заместителю Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан Кешубаеву Г.К., президентам акционерных обществ "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл" Каппарову Н.Д. и "Национальная компания по транспортировке нефти "КазТрансОйл"
Кулибаеву Т.А. на совместном совещании рассмотреть вопросы объема экспорта и
распределения квот на вывоз нефти и нефтепродуктов на текущий год и
внести проект решения Правительства по данному вопросу к 1 апреля 1999
года.
Премьер-Министр
(Специалисты: Э.Жакупова
И.Сельдемирова)