"Маңғышлақ атом энергетика комбинаты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бюджетке төлемдер бойынша кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 27 сәуір N 53-ө
"Маңғышлақ атом энергетика комбинаты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнында БН-350 реакторын пайдаланудың тоқтатылуына байланысты, реактордың қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі шараларды жүргізуді қаржыландыру көзінің болмауын, сондай-ақ БН-350 реакторының маңызды қауіпсіздік жүйелерін сақтау жөніндегі өндірістік емес шығындарды "Маңғышлақ атом энергетика комбинаты" республикалық мемлекеттік кәсіпорны жүзеге асыратынын назарға ала отырып және қаржылық жағдайда тұрақтандыру әрі кәсіпорында өндірістің үздіксіз жұмыс істеуі үшін жағдайлар жасау мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі "Маңғышлақ атом энергетика комбинаты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына, оның өтініші бойынша, 1999 жылға арналған республикалық бюджетке ағымдағы төлемдер бойынша 1999 жылдың 31 желтоқсанына дейін мерзімін ұзартуды заңдарда белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін.
2. "Маңғышлақ атом энергетика комбинаты" республикалық
мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс
министрлігімен бюджетке берешекті 2000-2001 жылдар ішінде өтеудің кестесін
келіссін.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия  және сауда
министрлігі "Маңғышлақ атом энергетика комбинаты" республикалық
мемлекеттік кәсіпорнының бюджетке берешекті өтеудің кестесін орындауын
қамтамасыз етсін.
Премьер-Министр
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О некоторых вопросах по платежам в бюджет Республиканского государственного предприятия "Мангышлакский атомный энергокомбинат"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года № 53-р
В связи с прекращением эксплуатации на Республиканском государственном предприятии "Мангышлакский атомный энергокомбинат" реактора БН-350, принимая во внимание отсутствие источника финансирования проведения первоочередных мероприятий по обеспечению безопасности реактора, а также то, что непроизводственные затраты по поддержанию важных систем безопасности БН-350 осуществляются Республиканским государственным предприятием "Мангышлакский атомный энергокомбинат" и в целях создания условий для стабилизации финансового положения и бесперебойного функционирования производства на предприятии:
1. Министерству государственных доходов Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке предоставление Республиканскому государственному предприятию "Мангышлакский атомный энергокомбинат" по его заявлению отсрочки по текущим платежам в республиканский бюджет за 1999 год до 31 декабря 1999 года.
2. Республиканскому государственному предприятию "Мангышлакский атомный энергокомбинат" согласовать с Министерством государственных доходов Республики Казахстан график погашения задолженности в бюджет в течение 1999-2000 годов.
3. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики
Казахстан обеспечить выполнение Республиканским государственным
предприятием "Мангышлакский атомный энергокомбинат" графика погашения
задолженности в бюджет.
Премьер-министр
(Специалисты: Э.Жакупова
Л.Цай)