Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 45 өкімін іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 7 мамыр N 60-ө
1. Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік аппаратта тәртіпті күшейту жөніндегі шаралар туралы" 1999 жылғы 3 мамырдағы N 45 N990045_ өкімін басшылыққа және мүлтіксіз атқаруға қабылдасын:
2. Министрліктер мен агенттіктердің басшылары:
- кінәлі адамдарға атқаратын қызметінен босатуға дейін қатаң шаралар қолдана отырып, Мемлекет басшысының актілері мен тапсырмаларын уақтылы орындамаудың әрбір фактісі бойынша қызметтік тексерістер жүргізуді қамтамасыз етсін;
- алқаларда бақылау және атқарушылық тәртіп мәселелерін қарасын;
- тәртіптің жоқтығы мен формализмді жою, аппараттардың жұмысында тәртіп орнату, ұйымдастырушылық-бақылау және құжаттамалық бөлімшелерді кадрлық және техникалық жағынан нығайту, лауазымды тұлғалардың дербес жауаптылығын арттыру жөнінде нақты және сындарлы шаралар қабылдасын;
- бір апта мерзімде Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне қабылданған шаралар туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы А.А.Тілеубердин Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі бөлімшелерінің Мемлекет басшысының актілері мен тапсырмаларын, Үкіметтің шешімдерін, Премьер-Министрдің, оның орынбасарларының және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі басшылығының тапсырмаларын уақытылы және түпкілікті атқаруын тиісті бақылауды қамтамасыз ететін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің осы мәселелер бойынша министрліктермен, агенттіктермен және ведомстволармен өзара іс-қимылын жақсартуға мүмкіндік беретін ұйымдастырушылық және техникалық шаралардың кешенін белгілесін.
4. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі:
- министрліктер, агенттіктер, ведомстволар және жергілікті атқарушы органдар аппараттарының Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Премьер-Министрінің актілері мен тапсырмаларын атқаруды ұйымдастыру жөніндегі жұмыстарына ұдайы тексерістер жүргізу практикасын енгізсін;
- лауазымды тұлғаларды жазалау туралы қабылданған шешімдердің
олардың кінәсі дәрежесіне сәйкестігін тексерсін;
- 1999 жылдың мамыр-маусымында министрліктер мен агенттіктер
басшыларының, қызметтің осы учаскесі үшін жауапты адамдардың
қатысуымен бақылау жұмысын ұйымдастыру және іс қағаздарын жүргізу
жөнінде семинар-кеңес өткізсін;
- орталық атқарушы органдар жүргізген жұмыстардың қорытындыланған
нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі мәжілісінің
қарауына атқарушылық тәртіп туралы мәселе енгізсін.
Премьер-Министрдің
міндетін атқарушы
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О мерах по реализации распоряжения Президента Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 45
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 мая 1999 года № 60-р
1. Принять к руководству и неуклонному исполнению распоряжение Президента Республики Казахстан № 45 от 3 мая 1999 года "О мерах по укреплению дисциплины в государственном аппарате" N990045_ .
2. Руководителям министерств и агентств:
- обеспечить проведение служебных расследований по каждому факту несвоевременного исполнения актов и поручений Главы государства с принятием жестких мер к виновным лицам, вплоть до освобождения от занимаемых должностей;
- рассмотреть вопросы контроля и исполнительской дисциплины на коллегиях;
- принять конкретные и конструктивные меры по устранению причин недисциплинированности и формализма, наведению порядка в работе аппаратов, кадровому и техническому укреплению организационно- контрольных и документационных подразделений, повышению персональной ответственности должностных лиц;
- в недельный срок представить информацию в Канцелярию Премьер- Министра Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Руководителю Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан Тлеубердину А.А. определить комплекс организационных и технических мер, обеспечивающий должный контроль за своевременным и исчерпывающим исполнением подразделениями Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан актов и поручений Главы государства, решений Правительства, поручений Премьер-Министра, его заместителей и руководства Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, а также позволяющий улучшить взаимодействие Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан по этим вопросам с министерствами, агентствами и ведомствами.
4. Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан:
- ввести в практику проведение регулярных проверок работы аппаратов министерств, агентств, ведомств и местных исполнительных органов по организации исполнения актов и поручений Главы государства, Правительства и Премьер-Министра Республики Казахстан;
- проверить соответствие принятых решений о наказании должностных
лиц степени их вины;
- провести в мае-июне 1999 года семинар - совещание по
организации контрольной работы и ведению делопроизводства с участием
руководителей министерств и агентств, ответственных за этот участок
деятельности;
- по обобщенным результатам проведенной центральными исполнительными
органами работы вынести вопрос об исполнительской дисциплине на
рассмотрение заседания Правительства Республики Казахстан.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
(Специалисты: Э.Жакупова
И.Сельдемирова)