Студенттер мен оқушы жастар арасындағы ахуалды тұрақтандыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 1999 жылғы 2 шілде N 89-ө
Студенттер мен оқушы жастар арасындағы ахуалды тұрақтандыру және студенттердiң материалдық және әлеуметтiк қорғалуын одан әрi нығайту мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары бiлiм министрлiгi:
бөлiнген бюджеттiк қаражаттың стипендияларды төлеудiң басымдығын ескере отырып пайдаланылуын қамтамасыз етсiн;
жатақханаларда студенттердiң тұруы үшiн қалыпты санитарлық-тұрмыстық жағдайларды қамтамасыз етсiн, жаз кезiнде жатақханаларды жөндеудi ұйымдастырсын.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi екi апта мерзiмде студенттер мен жоғары оқу орындарын бiтiрушiлердi iшкi тауар өндiрушiлердi қолдау желiсi бойынша несиелер бөлiнiп келген, не өнеркәсiптiк саясатты iске асыру барысында өзгедей қолдау көрсетiлiп келген кәсiпорындарға уақытша жөне тұрақты еңбекке
орналастыруды ұйымдастыру жөнiнде нақты ұсыныстар енгiзсiн.
3. Облыстардың, Астана жөне Алматы қалаларының әкiмдерi:
аз қамтылған студенттердi қызмет көрсететiн және жұмысшы
кәсiптерiне еңбекке орналастыру жөнiндегi жұмыспен қамту орталықтарын
ұйымдастырсын;
студент жастар үшін жазғы уақытта қоғамдық жұмыстар жүргiзудi
ұйымдастырсын.
Премьер-Министр
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О мерах по стабилизации ситуации среди студенческой и учащейся молодежи
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 июля 1999 года № 89-р
В целях стабилизации ситуации среди студенческой и учащейся молодежи и дальнейшего укрепления материальной и социальной защищенности студентов:
1. Министерству науки и высшего образования Республики Казахстан:
обеспечить использование выделенных бюджетных средств с учетом приоритета выплаты стипендий;
обеспечить нормальные санитарно-бытовые условия для проживания студентов в общежитиях, в летний период организовать ремонт общежитий.
2. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в двухнедельный срок внести конкретные предложения по организации временного и постоянного трудоустройства студентов и выпускников вузов на предприятия, которым выделяются кредиты по линии поддержки внутреннего товаропроизводителя, либо оказывается иная поддержка в рамках реализации
промышленной политики.
3. Акимам областей и городов Астаны и Алматы:
организовать работу центров занятости по трудоустройству малоимущих
студентов на обслуживающие и рабочие профессии;
организовать для студенческой молодежи проведение общественных работ в
летнее время.
Премьер-Министр
(Специалисты: Склярова И.В.
Кушенова Д.С.)