Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қырғыз Республикасы Үкіметінің арасындағы 1999 жылы Нарын-Сырдария су қоймалары каскадының су-энергетика ресурстарын кешенді пайдалану туралы келісімді іске асыру жөніндегі кейбір мәселелер
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 3 шілде N 90-ө
Үстіміздегі жылдың 29 мамырында қол қойылған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қырғыз Республикасы Үкіметінің арасындағы 1999 жылғы Нарын-Сырдария су қоймалары каскадының су-энергетикалық ресурстарын кешенді пайдалану туралы келісімді іске асыру мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі мен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен
1999 жылдың вегетациялық кезеңі аяқталғанға дейін Қырғыз Республикасынан
импортталатын энергияның көлеміне қосылған құнға салық төлеу мен кедендік
декларациялау бойынша кейінге қалдыруды қарасын және ұсынсын. Бұл ретте
Қазақстан Республикасының тұтынушылар алатын электр энергиясының орташа
сағаттық ауқымы мынадай көлемдерді құрайды:
1) Оңтүстік Қазақстан облысы        - 60 МВт;
2) Қызылорда облысы                 - 30 МВт;
3) "Ертіс Қарағанды" каналы РМК     - 195 МВт;
4) "Қазақстан темір жолы" РМК       - 75 МВт;
2. Аталған өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының
Энергетика, индустрия және сауда министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Икебаева А.Ж.

Некоторые вопросы по реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Кыргызской Республики о комплексном использовании водно-энергетических ресурсов Нарын-Сырдарьинского каскада водохранилищ в 1999 году
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 июля 1999 года № 90-р
В целях реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Кыргызской Республики о комплексном использовании водно-энергетических ресурсов Нарын-Сырдарьинского каскада водохранилищ в 1999 году, подписанного 29 мая текущего года:
1. Министерству государственных доходов и Министерству финансов Республики Казахстан рассмотреть и предоставить в установленном законодательством порядке отсрочку по оплате налога на добавленную стоимость и таможенному декларированию на объем импортируемой из Кыргызской Республики электроэнергии до завершения вегетационного периода 1999 года. При этом среднечасовая нагрузка получаемой электроэнергии потребителями Республики Казахстан составляет следующие объемы:
1) Южно-Казахстанская область - 60 МВт;
2) Кызылординская область - 30 МВт;
3) РГП "Канал Иртыш-Караганда" - 195 МВт;
4) РГП "Казакстан темiр жолы" - 75 МВт.
2. Контроль за исполнением данного распоряжения возложить на Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
Премьер-Министр
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)