Ораз Жандосовтың туғанына 100 жыл толуын мерекелеу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 9 шілде N 100-ө
"1999 жылдан 2000 жылға дейiнгi кезеңде республикалық деңгейде өткiзiлетiн мерейтойлардың тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 31 наурыздағы N 344 P990344_ қаулысын iске асыру және аса көрнектi мемлекет және қоғам қайраткерi Ораз Жандосовтың есiмiн мәңгi есте сақтау мақсатында:
1. Алматы облысының әкiмi:
Ораз Жандосовтың Райымбек ауданының Кеден селосындағы мұражайын жөндеуден өткiзсiн және экспонаттармен толықтырсын;
Ораз Жандосовтың туған жерi Алматы облысында мерейтойлық iс-шаралар жүргiзсiн.
2. Алматы қаласының әкiмi:
Алматы қаласындағы Ораз Жандосовтың ескерткiшiн жөндеу-әрлеу жұмыстарын жүргiзсiн;
жұртшылықтың қатысуымен Ораз Жандосовтың туғанына 100 жыл толуына арналған салтанатты жиналыс өткiзсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi белгiленген тәртiппен:
"Отаным менiң - Қазақстан" деген ең үздiк отансүйгiштiк әнге
арналған композиторлар туындыларының конкурсын өткiзудi;
Ораз Жандосовтың өмiрi мен қоғамдық қызметiне арналған
өмiрбаяндық деректi фильм түсiрудi;
Қазақстан Республикасы Орталық Мемлекеттiк мұражайында "Ораз
Жандосовтың өмiрi мен қызметi" деген көрмені;
Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында безендірілген кітап
көрмесін;
Ораз Жандосовтың мерейтойына арналған баспа өнімдерін (плакаттар,
жарнамалар, буклеттер) шығаруды;
мерейтойлық шаралардың бұқаралық ақпарат құралдарында кеңінен
насихатталуын ұйымдастырсын.
4. Ораз Жандосовтың туғанына 100 жыл толуына арналған мерейтой
салтанатын өткізу жөніндегі іс-шараларды қаржыландыру 1999 жылға
арналған бюджетте тиісті мемлекеттік мекемелер-бағдарламалардың
әкімшіліктеріне көзделген қаражаттың есеінен және шегінде жүзеге асырылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О праздновании 100-летия со дня рождения Ораза Жандосова
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 июля 1999 года № 100-р
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 31 марта 1999 года № 344 P990344_ "О перечне юбилеев, проводимых на республиканском уровне в период с 1999 по 2000 года" и увековечения памяти выдающегося государственного и общественного деятеля Ораза Жандосова:
1. Акиму Алматинской области:
провести ремонтные работы и дополнить экспонатами музей Ораза Жандосова в селе Кеген Райымбекского района;
провести юбилейные мероприятия на родине Ораза Жандосова в Алматинской области.
2. Акиму города Алматы:
провести ремонтно-реставрационные работы памятника Оразу Жандосову в городе Алматы;
провести торжественное собрание с участием общественности, посвященное 100-летию со дня рождения Ораза Жандосова.
3. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан в установленном порядке организовать:
проведение конкурса произведений композиторов на лучшую патриотическую песню "Родина моя - Казахстан";
выпуск хроникально-документального фильма, посвященного жизни и общественной деятельности Ораза Жандосова;
выставку "Жизнь и деятельность Ораза Жандосова" в Центральном Государственном музее Республики Казахстан;
книжно-иллюстрированную выставку в Национальной библиотеке Республики Казахстан;
выпуск печатной продукции, посвященной юбилею Ораза Жандосова (плакаты, афиши, буклеты);
широкое освещение юбилейных мероприятий в средствах массовой информации.
4. Финансирование мероприятий по проведению юбилейных торжеств, посвященных 100-летию со дня рождения Ораза Жандосова, осуществить за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете на 1999 год, соответствующим государственным учреждениям-администраторам программ.
Премьер-Министр
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)