Қазақстан Республикасында экономикалық өсуді қамтамасыз етудің орта мерзімді бағдарламасын әзірлеу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 26 шілде N 110
Қазақстан Республикасының салаларын, аялары мен аймақтарын дамыту бағдарламалары мен тұжырымдамаларын бiрыңғай ұйымдастыру-идеологиялық құжатта шоғырландырылуын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Энергетика, иңдустрия және сауда министрлiгi:
1) Қазақстан Республикасының Экономикалық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiмен және орталық және жергiлiктi атқарушы органдармен бiрлесiп 1999 жылдың 1 желтоқсанына дейiн Қазақстан Республикасындағы экономикалық өсудi қамтамасыз етудiң орта мерзiмдi бағдарламасының (бұдан әрi - Бағдарлама) жобасы жөнiндегi ұсыныстарды Экономикалық саясат жөнiндегі кеңестiң қарауына енгiзсiн.
2) заңдарда белгiленген тәртiппен Бағдарламаны техникалық әзiрлеу және жүргізу жүктелетiн субъектiнi айқындасын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 20000000 (жиырма миллион) теңге iздестiрсiн және 1999 жылдың шiлдесiнен бастап Бағдарламаны заңдарда белгiленген тәртiппен қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
3. Орталық атқарушы органдардың басшылары:
1) өндiрiстер мен әлеуметтік аяның жұмыс iстеуiнiң өзгерген жағдайларына сәйкес салалар мен аяларды дамытудың қазiргi бар бағдарламалары мен тұжырымдамаларын пысықтасын және оларды 1999 жылдың 1 тамызына дейiн Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігіне ұсынсын;
2) ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк ұйымдардың құзыреттi және жоғары бiлiктi мамандарының Бағдарламаны әзiрлеуге қатысуын қамтамасыз етсiн.
4. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi жергiлiкті атқарушы органдардың мамандарының Бағдарламаны iске асырудың идеологиясы мен тетiктерiн талқылауға қатысуын қамтамасыз етсiн, 1999 жылдың 15 тамызына дейiн орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың өзара қарым-қатынас жүйелерiн жетiлдiру, аймақтардың өндiрiсi мен әлеуметтiк аясын дамыту жөнiндегi ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiне ұсынсын.
5. Осы өкiмнiң атқарылуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары О.Ә.Жандосовқа жүктелсiн.
6. Осы өкiм қол қойылған күнiнен бастал күшiне енедi.
Премьер-Министр

О разработке среднесрочной Программы обеспечения экономического роста в Республике Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 июля 1999 года № 110-р
В целях обеспечения концентрации в едином организационно- идеологическом документе программ и концепций развития отраслей, сфер и регионов Республики Казахстан:
1. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан:
1) совместно с Агентством Республики Казахстан по экономическому планированию и иными центральными и местными исполнительными органами до 1 декабря 1999 года внести на рассмотрение Совета по экономической политике предложения по проекту среднесрочной Программы обеспечения экономического роста в Республике Казахстан (далее - Программа);
2) в установленном законодательством порядке определить субъект, на которого будет возложена техническая разработка и сопровождение Программы.
2. Министерству финансов Республики Казахстан изыскать 20 000 000 (двадцать миллионов) тенге и с июля 1999 года обеспечить в установленном законодательством порядке финансирование разработки Программы.
3. Руководителям центральных исполнительных органов:
1) доработать существующие программы и концепции развития отраслей и сфер в соответствии с изменившимися условиями функционирования производства и социальной сферы и до 1 августа 1999 года представить их Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан;
2) обеспечить участие в разработке Программы компетентных и высококвалифицированных специалистов подведомственных государственных организаций.
4. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить участие специалистов местных исполнительных органов в обсуждении идеологии и механизмов реализации Программы и до 15 августа 1999 года представить в Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан предложения по совершенствованию схемы взаимоотношений центральных и
местных исполнительных органов, развитию производства и социальной сферы
регионов.
5. Контроль над исполнением настоящего распоряжения возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Джандосова Ураза Алиевича.
6. Настоящее распоряжение вступает в силу со дня его подписания.
Премьер-Министр
(Специалисты: Склярова И.В.
Кушенова Д.С.)