Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 15 қазандағы N 1054 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы N 24 ақпандағы N 220 қаулысына түсініктеме
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 15 қазандағы N 1054 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 ақпанның N 220 қаулысы отандық автомобиль саласын дамыту үшін инвестициялар тарту мақсатында қабылданды.
Көрсетілген үкіметтік шешім жеңіл автомобильдер мен автомобиль бөлшектерін жеткілікті дәрежеде қайта өңдеудің, түпкілікті тауардың бағасындағы қазақстандық құрамдас бөлігінің құнын бірте-бірте (жыл сайын) өсіруді енгізу бөлігінде өлшемдерін өзгертуді көздейді.
Ұсынылып отырған жеңіл автомобильдер мен автомобиль бөлшектерін жеткілікті дәрежеде қайта өңдеудің өлшемдері отандық автомобиль жинақтау кәсіпорындарын қолдауға мүмкіндік береді, өндірісті әртараптандыруға, жалпы автомобиль саласын дамытуға, сондай-ақ жанама өндірістерді дамытуды ынталандыруға және қосымша жұмыс орындарын ашуға мүмкіндік туғызады.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда министрлігі

"О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2003 года N 1054"
Комментарий к постановлению Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2004 года N 220
Постановлени е Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2004 года N 220 "О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2003 года, N 1054" принято в целях привлечения инвестиций для развития отечественной автомобильной отрасли.
Указанным правительственным решением предусматривается изменение критериев достаточной переработки легковых автомобилей и автомобильных компонентов в части введения постепенного (ежегодного) увеличения стоимости казахстанской составляющей в цене конечного товара. Предлагаемые критерии достаточной переработки легковых автомобилей и автомобильных компонентов позволят поддержать отечественные автосборочные предприятия, будут способствовать диверсификации производства, развитию автомобильной отрасли в целом, а также стимулированию развития сопутствующих производств и созданию дополнительных рабочих мест.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан