2000 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2000 жылғы 17 маусым N 406
"Халықтың көші-қоны туралы" Z970204_ Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және өзінің тарихи отанына оралуға тілек білдірген оралмандардың (репатрианттардың) отбасыларының қоныс аударуын және жайласуын ұйымдастыру мақсатында қаулы етемін:
1. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ұсынған 2000
жылға арналған көшіп келу квотасы 5000 отбасы санында белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен бірлесіп,
өзінің тарихи отанына мемлекеттің қаржылай қолдауынсыз қайтып келе
алмайтын ұлты қазақ адамдардың ұйымдасқан түрде оралуын, сондай-ақ оларды
орналасқан жерлерінде қабылдауды және жайластыруды жүзеге асырсын;
осы Жарлықты іске асыру жөніндегі өзге де шаралар қолданылсын.

О квоте иммиграции на 2000 год
Указ Президента Республики Казахстан от 17 июня 2000 года N 406
В соответствии с Законом Республики Казахстан Z970204_ "О миграции населения" и в целях организации переселения и обустройства семей репатриантов (оралманов), изъявивших желание возвратиться на свою историческую родину, постановляю:
1. Установить представленную Правительством Республики Казахстан
квоту иммиграции на 2000 год в количестве 500 семей согласно приложению.
2. Правительству Республики Казахстан:
совместно с акимами областей, городов Астаны и Алматы осуществить
организованную репатриацию лиц казахской национальности, которые не могут
вернуться на свою историческую родину без финансовой поддержки
государства, а также их прием и обустройство в местах расселения;
принять иные меры по реализации настоящего Указа.

3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 17 маусымдағы
N 406 Жарлығына
қосымша
2000 жылға арналған көшіп келу квотасы
(отбасы)
---------------------------------------------------------------------------
Облыстар   !   Иран   ! Пәкістан  !Ауғанстан !    ҚХР   ! Моңғолия
!          !           !          !          !
---------------------------------------------------------------------------

3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 17 июня 2000 года N 406
Квота иммиграции на 2000 год
(семей)
---------------------------------------------------------------------------
Наименование  !Исламская !Исламское  !Афганистан!Китайская ! Монголия
областей    !Республика!Государство!          !народная  !
!  Иран    !Пакистан   !          !Республика!
---------------------------------------------------------------------------

1. Ақмола
---------------------------------------------------------------------------
2. Ақтөбе                                           20
---------------------------------------------------------------------------
3. Алматы
---------------------------------------------------------------------------
4. Атырау
---------------------------------------------------------------------------
5. Шығыс                                            20
Қазақстан
---------------------------------------------------------------------------
6. Жамбыл                    21           16
--------------------------------------------------------------------------
7. Батыс
Қазақстан
--------------------------------------------------------------------------
8. Қарағанды                                                     10
---------------------------------------------------------------------------
9. Қызылорда
--------------------------------------------------------------------------
10. Қостанай                                                     10
---------------------------------------------------------------------------
11. Маңғыстау       20
---------------------------------------------------------------------------
12. Павлодар                                        15
---------------------------------------------------------------------------
13. Солтүстік
Қазақстан
---------------------------------------------------------------------------
14. Оңтүстік                 21           16
Қазақстан
---------------------------------------------------------------------------
15. Астана                                           5
қаласы
---------------------------------------------------------------------------
16. Алматы
қаласы
---------------------------------------------------------------------------
17. Барлығы:          20        42           32         60           20
--------------------------------------------------------------------------
Таблицаның жалғасы
---------------------------------------------------------------------------
Түркия     !Ресей Феде.! Түркменстан !  Өзбекстан ! Барлығы
!  рациясы  !             !Республикасы!
---------------------------------------------------------------------------
1.
---------------------------------------------------------------------------
2.                          10           20           50
---------------------------------------------------------------------------
3.   46                                               46
---------------------------------------------------------------------------

1. Акмолинская
---------------------------------------------------------------------------
2. Актюбинская                                      20
---------------------------------------------------------------------------
3. Алматинская
---------------------------------------------------------------------------
4. Атырауская
---------------------------------------------------------------------------
5. В-Казахстанская                                  20
---------------------------------------------------------------------------
6. Жамбылская                21           16
--------------------------------------------------------------------------
7. З-Казахстанская
--------------------------------------------------------------------------
8. Карагандинская                                                10
---------------------------------------------------------------------------
9. Кызылординская
--------------------------------------------------------------------------
10. Костанайская                                                 10
---------------------------------------------------------------------------
11. Мангистауская   20
---------------------------------------------------------------------------
12. Павлодарская                                    15
---------------------------------------------------------------------------
13. С-Казахстанская
---------------------------------------------------------------------------
14. Ю-Казахстанская          21           16
---------------------------------------------------------------------------
15. г.Астана                                         5
---------------------------------------------------------------------------
16. г.Алматы
---------------------------------------------------------------------------
17. Итого             20        42           32         60           20
--------------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
---------------------------------------------------------------------------
Турецкая  !Российская !Туркменистан !Республика ! Всего
Республика !Федерация  !             !Узбекистан !
---------------------------------------------------------------------------
1.
---------------------------------------------------------------------------
2.                          10           20           50
---------------------------------------------------------------------------
3.   46                                               46
---------------------------------------------------------------------------

4.                          10           10           20
---------------------------------------------------------------------------
5.                                                    20
---------------------------------------------------------------------------
6.                                                    37
---------------------------------------------------------------------------
7.              10                                    10
---------------------------------------------------------------------------
8.                                                    10
---------------------------------------------------------------------------
9.                                       20           20
---------------------------------------------------------------------------
10.             10                                    20
---------------------------------------------------------------------------
11.                         10            5           35
---------------------------------------------------------------------------
12.             10                                    25
---------------------------------------------------------------------------
13.             10                                    10
---------------------------------------------------------------------------
14.                                       128        165
---------------------------------------------------------------------------
15.              5                          5         15
---------------------------------------------------------------------------
16.              5                         12         17
---------------------------------------------------------------------------
17.  46          50         30            200        500
---------------------------------------------------------------------------
Оқығандар:
Қасымбеков Б.А.
Орынбекова Д.Қ.

4.                          10           10           20
---------------------------------------------------------------------------
5.                                                    20
---------------------------------------------------------------------------
6.                                                    37
---------------------------------------------------------------------------
7.              10                                    10
---------------------------------------------------------------------------
8.                                                    10
---------------------------------------------------------------------------
9.                                       20           20
---------------------------------------------------------------------------
10.             10                                    20
---------------------------------------------------------------------------
11.                         10            5           35
---------------------------------------------------------------------------
12.             10                                    25
---------------------------------------------------------------------------
13.             10                                    10
---------------------------------------------------------------------------
14.                                       128        165
---------------------------------------------------------------------------
15.              5                          5         15
---------------------------------------------------------------------------
16.              5                         12         17
---------------------------------------------------------------------------
17.  46          50         30            200        500
---------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Цай Л.Г.)