Нұр-Сұлтан қаласының жаңа орталығын салу барысын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссияны құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 25 желтоқсандағы N 530 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 3 қаңтардағы № 429 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
Ескерту. Жарлықтың атауына өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 01.06.2019 № 57 Жарлығымен.
Астананың жаңа орталығы құрылысының кешенділігін қамтамасыз ету және оны жеделдете салу барысын бақылау мақсатында қаулы етемін:
1. Нұр-Сұлтан қаласының жаңа орталығын салу барысын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия мынадай құрамда құрылсын:
Мамин
Асқар Ұзақбайұлы
-
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға
Көлгінов
Алтай Сейдірұлы
-
Нұр-Сұлтан қаласының әкімі, төрағаның орынбасары
Комиссия мүшелері:
Смайылов
Әлихан Асханұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қаржы министрі
Атамқұлов
Бейбіт Бəкірұлы
-
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Дәленов
Руслан Ерболатұлы
-
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі
Хорошун
Сергей Михайлович
-
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқарушысының орынбасары
Жүнісов
Сәрсембек Еңдібайұлы
-
"Астанабасжоспар" ғылыми-зерттеу жобалау институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісім бойынша)".
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 01.06.2019 № 57 Жарлығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 28.10.2019 № 195 Жарлығымен.
2. Комиссия объектілердің құрылысын Нұр-Сұлтан қаласында құрылыс салудың бекітілген бас жоспарына қатаң сәйкестікте қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 01.06.2019 № 57 Жарлығымен.
3. Мемлекеттік комиссияның шешімдерін барлық құрылыс салушылардың, құрылыс мердігерлік компаниялары мен фирмалардың орындауы міндетті деп белгіленсін.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

Об образовании Государственной комиссии по контролю за ходом строительства нового центра города Нур-Султана
Указ Президента Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года N 530. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 3 января 2024 года № 429.
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным Указом Президента РК от 01.06.2019 № 57.
В целях обеспечения комплектности застройки нового центра столицы и контроля за ходом его ускоренного строительства постановляю:
1. Образовать Государственную комиссию по контролю за ходом строительства нового центра города Нур-Султана в следующем составе:
Мамин Аскар Узакпаевич
-
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Кульгинов Алтай Сейдирович
-
аким города Нур-Султана, заместителем председателя
члены Комиссии:
Смаилов Алихан Асханович
-
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр финансов
Атамкулов Бейбут Бакирович
-
Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Даленов Руслан Ерболатович
-
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Хорошун Сергей Михайлович
-
заместитель Управляющего делами Президента Республики Казахстан"
Жунусов Сарсембек Ендибаевич
-
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский проектный институт "Астанагенплан" (по согласованию)
Сноска. Пункт 1 в редакции Указа Президента РК от 01.06.2019 № 57; с изменениями, внесенными Указом Президента РК от 28.10.2019 № 195.
2. Комиссии обеспечить строительство объектов в строгом соответствии с утвержденным генеральным планом застройки города Нур-Султана.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным Указом Президента РК от 01.06.2019 № 57.
3. Установить, что решения Государственной комиссии обязательны к исполнению всеми застройщиками, строительными подрядными компаниями и фирмами.
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан