Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 20 қарашадағы N 3228 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2001 жылғы 12 сәуір N 582
Жекелеген әскери құралымдар мен арнаулы әскерлер құрылымындағы, сондай-ақ атауларындағы өзгерістерге байланысты қаулы етемін:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 20 қарашадағы "Қазақстан Республикасы Шекара әскерлерінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлерінің, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі және Республикалық ұланның әскери нышандары туралы" N 3228 U963228_ Жарлығына мынадай өзгерістер енгізсін:
1) Жарлықтың атауы мен мәтініндегі "Шекара әскерлерінің", "Шекара әскерлері" сөздері тиісінше "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің", "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі" сөздерімен ауыстырылсын;
2) 1-тармақтың 2) тармақшасындағы, 2-тармақтың 2) тармақшасындағы, 3-тармақтың 1) тармақшасындағы "Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі үкіметтік байланыстар бөлімдерінің", "Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі үкіметтік байланыстар бөлімдері" сөздері "Республикалық ұланның" сөздерімен ауыстырылсын;
3) 3-тармақтың 1) және 3) тармақшаларындағы "Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметінің", "Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі" сөздері тиісінше "Республикалық ұланның", "Республикалық ұлан" сөздерімен ауыстырылсын;
4) 5-тармақтың:
1) және 4) тармақшаларындағы "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекара күзеті жөніндегі мемлекеттік комитеті төрағасының" сөздері "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары-Шекара қызметі директоры" сөздерімен ауыстырылсын, "Республика Президентінің Күзет қызметі бастығы-Республикалық ұлан қолбасшысының", "мен Республика Президентінің Күзет қызметі бастығы - Республикалық ұлан қолбасшысы" сөздері тиісінше "Республикалық ұлан қолбасшысының" және "Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі бастығы, Республикалық ұлан қолбасшысы" сөздерімен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекара күзеті жөніндегі мемлекеттік комитетінің" сөздері "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің орталық аппаратының" сөздерімен ауыстырылсын;
5) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген, Қазақстан Республикасы Шекара әскерлері нышаны мен туының сипаттамаларындағы "Шекара әскерлерінің" сөздері "Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің" сөздерімен ауыстырылсын;

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 20 ноября 1996 года N 3228
Указ Президента Республики Казахстан от 12 апреля 2001 года N 582
В связи с изменениями в структуре, а также наименованиях отдельных воинских формирований и специальных войск постановляю:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 20 ноября 1996 года N 3228 U963228_ "О воинских символах Пограничных войск Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Службы охраны Президента Республики Казахстан и Республиканской гвардии" следующие изменения:
1) в заголовке и тексте Указа слова "Пограничных войск", "Пограничные войска" заменить соответственно словами "Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан", "Пограничная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан";
2) в подпункте 2) пункта 1, подпункте 2) пункта 2, подпункте 1) пункта 3 слова "частей правительственной связи Службы охраны Президента Республики Казахстан", "части правительственной связи Службы охраны Президента Республики Казахстан" заменить словами "Республиканской гвардии";
3) в подпунктах 1) и 3) пункта 3 слова "Службы охраны Президента Республики Казахстан", "Служба охраны Президента Республики Казахстан" заменить соответственно словами "Республиканской гвардии", "Республиканская гвардия";
4) в пункте 5:
в подпунктах 1) и 4) слова "Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по охране государственной границы" заменить словами "заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан - Директора Пограничной службы", слова "Начальника Службы охраны Президента Республики-Командующего Республиканской гвардией", и "Начальника Службы охраны Президента Республики-Командующего Республиканской гвардией" заменить соответственно словами "Командующего Республиканской гвардией" и "Начальника Службы охраны Президента Республики Казахстан, Командующего Республиканской гвардией";
в подпункте 3) слова "Государственного комитета Республики Казахстан по охране государственной границы" заменить словами "центрального аппарата Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан";
5) в описаниях символа и флага Пограничных войск Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом, слова "Пограничных войск" заменить словами "Пограничной службы Комитета национальной безопасности";

6) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген, Қазақстан Республикасы Шекара әскерлерінің корабльдері мен кемелері әскери-теңіз тулары сипаттамаларындағы:
"Шекара әскерлерінің" сөздері "Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінің" сөздерімен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекара күзеті жөніндегі мемлекеттік комитеті төрағасының" сөздері "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары - Шекара қызметі директорының" сөздерімен ауыстырылсын;
"Шекара әскерлері Штабының бастығы" сөздері "Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің Шекара қызметі Бас штабы бастығының" сөздерімен ауыстырылсын.
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекара күзеті жөніндегі
мемлекеттік комитеті" сөздері "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Шекара қызметінің" сөздерімен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті мен Қазақстан
Республикасының Республикалық ұланы өз актілерін осы Жарлыққа сәйкес
келтірсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Багарова Ж.А.

6) в описании военно-морских флагов кораблей и судов Пограничных войск Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
слова "Пограничных войск" заменить словами "Пограничной службы Комитета национальной безопасности";
слова "Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по охране государственной границы" заменить словами "заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан - Директора Пограничной службы";
слова "Начальника штаба Пограничных войск" заменить словами "Начальника Главного штаба Пограничной службы Комитета национальной безопасности";
слова "Государственного комитета Республики Казахстан по охране
государственной границы" заменить словами "Пограничной службы Комитета
национальной безопасности Республики Казахстан".
2. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан и
Республиканской гвардии Республики Казахстан привести свои акты в
соответствие с настоящим Указом.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Абрамова Т.М.)