2001 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы. 2001 жылғы 11 маусым N 628
"Халықтың көші-қоны туралы" 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына  сәйкес әрі өзінің тарихи отанына оралуға тілек білдірген оралмандар (репатрианттар) отбасыларының қоныс аударуын және жайласуын ұйымдастыру мақсатында Қаулы етемін:
1. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ұсынып отырған 2001 жылға арналған көшіп келу квотасы 600 отбасы мөлшерінде белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен бірлесіп, көшіп келу квотасына енгізілген оралмандарды (репатрианттарды) қабылдауды және қоныстанатын жерлерде жайластыруды қамтамасыз етсін, сондай-ақ өзінің тарихи отанына мемлекеттің қаржылай қолдауынсыз қайтып келе алмайтын ұлты қазақ адамдардың ұйымдасқан түрде оралуын жүзеге асырсын;
2) осы Жарлықты іске асыру жөніндегі өзге де шараларды қолдансын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2001 жылғы 11 маусымдағы
N 628 Жарлығына
қосымша
2001 жылға арналған көшіп келу квотасы
(отбасы)
___________________________________________________________________
Облыс, қала  !  Иран    !Пәкістан !Ауған. !Қытай  !Моңғолия! Түрік
атаулары     ! Ислам    !  Ислам  ! стан  !Халық  !        ! Рес.
!Республи. ! Респуб. !       !Респуб.!        ! пуб.
! ликасы   ! ликасы  !       !ликасы !        !ликасы
___________________________________________________________________
Ақмола               -       -        -       -        -      -
Ақтөбе               -       -        -       -        -      -
Алматы               -       -        -      15        -     10
Атырау               -       -        -       -        -      -
Батыс Қазақстан      -       -        -       -        -      -
Жамбыл               -      10       10       -        -      -
Қарағанды            -       -        -       -       10      -
Қостанай             -       -        -       -        -      -
Қызылорда            -       -        -       -        -      -
Маңғыстау           15       -        -       -        -      -
Оңтүстік Қазақстан   -      10       10       -        -     10
Павлодар             -       -        -       -        -      -
Солтүстік Қазақстан  -       -        -       -       10      -
Шығыс Қазақстан      -       -        -       5        -      -
Алматы қаласы        -       -        -      15        -      -
Астана қаласы        -       -        -       5        -      -
Барлығы:            15      20       20      40       20     20
___________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
_____________________________________________________
Облыс, қала    ! Ресей     !Түркі.   !Өзбек.! Барлығы!
атаулары       ! Федера.   !менстан  ! стан !        !
! циясы     !         !      !        !
! ликасы    !         !      !        !
______________________________________________________
Ақмола                -          -       20      20
Ақтөбе                -         10      100     110
Алматы                -          -       10      35
Атырау                -          -       10      10
Батыс Қазақстан      20          -        -      20

О квоте иммиграции на 2001 год
Указ Президента Республики Казахстан от 11 июня 2001 года N 628
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года Z970204_ "О миграции населения" и в целях организации переселения и обустройства семей репатриантов (оралманов), изъявивших желание возвратиться на свою историческую родину, постановляю:
1. Установить представленную Правительством Республики Казахстан квоту иммиграции на 2001 год в количестве 600 семей согласно приложению.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) совместно с акимами областей, городов Астаны и Алматы обеспечить
прием и обустройство в местах расселения включенных в квоту иммиграции
репатриантов (оралманов), а также осуществить организованную репатриацию
лиц казахской национальности, которые не могут вернуться на свою
историческую родину без финансовой поддержки государства;
2) принять иные меры по реализации настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 11 июня 2001 года N 628
Квота иммиграции на 2001 год
(семей)
_________________________________________________________________________
Наименование ! Исламская ! Исламское ! Афганистан ! Китайская ! Монголия
областей     ! Республика!Государство!            ! Народная  !
! Иран      ! Пакистан  !            ! Республика!
_________________________________________________________________________
Акмолинская  !    -      !    -      !     -      !    -      !    -
_________________________________________________________________________
Актюбинская  !    -      !    -      !     -      !    -      !    -
_________________________________________________________________________
Алматинская  !    -      !    -      !     -      !    15     !    -
_________________________________________________________________________
Атырауская   !    -      !    -      !     -      !    -      !    -
_________________________________________________________________________
Восточно-    !           !           !            !           !
Казахстанская!    -      !    -      !     -      !     5     !    -
_________________________________________________________________________
Жамбылская   !    -      !    10     !     10     !    -      !    -
_________________________________________________________________________
Западно-     !           !           !            !           !
Казахстанская!    -      !    -      !     -      !    -      !    -
_________________________________________________________________________
Карагандинская    -      !    -      !     -      !    -      !    10
_________________________________________________________________________
Кызылординская    -      !    -      !     -      !    -      !    -
_________________________________________________________________________
Костанайская !    -      !    -      !     -      !    -      !    -
_________________________________________________________________________
Мангистауская!    15     !    -      !     -      !    -      !    -
_________________________________________________________________________
Павлодарская !    -      !    -      !     -      !    -      !    -
_________________________________________________________________________
Северо-      !           !           !            !           !
Казахстанская!    -      !    -      !     -      !    -      !    10
_________________________________________________________________________
Южно-        !           !           !            !           !
Казахстанская!    -      !    10     !     10     !    -      !    -
_________________________________________________________________________
г. Астана    !    -      !    -      !     -      !     5     !    -
_________________________________________________________________________
г. Алматы    !    -      !    -      !     -      !    15     !    -
_________________________________________________________________________
Итого        !    15     !    20     !     20     !    40     !    20
_________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
_________________________________________________________________________
Наименование ! Турецкая  ! Российская!Туркменистан!Республика ! Всего
областей,    ! Республика! Федерация !            !Узбекистан !
городов      !           !           !            !           !
_________________________________________________________________________
Акмолинская  !    -      !     -     !     -      !    20     !    20
_________________________________________________________________________
Актюбинская  !    -      !    -      !     10     !   100     !   110
_________________________________________________________________________
Алматинская  !    10     !    -      !     -      !    10     !    35
_________________________________________________________________________
Атырауская   !    -      !    -      !     -      !    10     !    10
_________________________________________________________________________
Восточно-    !           !           !            !           !
Казахстанская!    -      !    -      !     -      !    -      !     5
_________________________________________________________________________