Қазақстан Республикасының қаржы рыногын мемлекеттік реттеудің бірыңғай жүйесін ұйымдастыру мәселелері
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2002 жылғы 17 мамыр N 872
Қазақстан Республикасының Конституциясы 44-бабының 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының   17-1-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" 1995 жылғы 18 желтоқсандағы  Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы 22-бабының 2-тармағына сәйкес, Қазақстан Республикасының қаржы рыногын мемлекеттік реттеудің бірыңғай жүйесін ұйымдастыру мақсатында, онда қалыптасып отырған қатынастарды қадағалау тиімділігін арттыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметін оңтайландыру үшін қаулы етемін:
1. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі функциялары мен өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне беру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетін таратсын және оның мүлкін бір айлық мерзімде Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне беруді қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің бұрын шығарылған актілерін осы Жарлыққа сәйкес келтірсін;
3) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп осы Жарлықтан туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдасын.
3. <*>
Ескерту. 3-тармақтың күші жойылды - ҚР Президентінің 2003.12.31. N 1271 жарлығымен.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

Вопросы организации единой системы государственного регулирования финансового рынка Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2002 года N 872
В соответствии с подпунктом 3) статьи 44 Конституции Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 2 статьи 17-1 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан", пунктом 2 статьи 22 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан", в целях организации единой системы государственного регулирования финансового рынка Республики Казахстан, для повышения эффективности надзора за складывающимися на нем отношениями, а также оптимизации деятельности Национального Банка Республики Казахстан постановляю:
1. Реорганизовать Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан путем передачи функций и полномочий по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Национальному Банку Республики Казахстан.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) упразднить Комитет по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и обеспечить в месячный срок передачу его имущества Национальному Банку Республики Казахстан;
2) привести ранее изданные акты Правительства Республики Казахстан в соответствие с настоящим Указом;
3) совместно с Национальным Банком Республики Казахстан принять иные необходимые меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. (Пункт 3 утратил силу - Указом Президента РК от 31 декабря 2003 г. N 1271 (вступает в силу с 1 января 2004 г.)
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан