Қазақстан Республикасының кейбiр облыстық, аудандық және оларға теңестiрiлген соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2002 жылғы 22 тамыз N 927
Қазақстан Республикасы Конституциясының
K951000_
82-бабының
3-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының
мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы
Конституциялық
Z000132_
заңының 31-бабының 3, 6-тармақтарына, 34-бабының
5-тармағына сәйкес қаулы етемін:
1. Аудандық және оларға теңестiрiлген соттардың төрағалары қызметiне:
Ақмола облысы бойынша:
Көкшетау                        Жұмағұлов Сүйiндiк Сабырұлы
қалалық сотына                  осы соттың судьясы қызметiнен босатыла
отырып;
Астрахан                        Сейпішев Рақымбай Есiмханұлы
аудандық сотына                 Щучье аудандық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Егіндiкөл                       Әменов Сағынай Қалиоллаұлы
аудандық сотына                 Бұланды аудандық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе гарнизоны                Байжанов Қыпшақ Сейдағұлұлы;
әскери сотына
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласы                Өскембеков Сәбит Манзұрұлы
Қазыбек би                      Қарағанды облыстық сотының судьясы
аудандық сотына                 қызметiнен босатыла отырып;
Ұлытау                          Қасымбеков Мейiрхан Зейнiкенұлы;
аудандық сотына
Қарағанды гарнизоны             Букарев Виктор Юрьевич;
әскери сотына
Қостанай облысы бойынша:
Қостанай гарнизоны              Бөкенбаев Нұрлан Жұмабекұлы
әскери сотына                   осы соттың судьясы қызметiнен босатыла
отырып;
Маңғыстау облысы бойынша:
Ақтау гарнизоны                 Қалбаев Нұраден Елемесұлы
әскери сотына                   Қазақстан Республикасы Әскерлерiнің
әскери сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
Мақтаарал                       Қамытбай Сыпабек Қамытбайұлы
аудандық сотына                 Оңтүстiк Қазақстан облыстық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Шымкент гарнизоны               Қайыпов Бөрлiбай Бекжанұлы
әскери сотына                   Алматы гарнизоны әскери сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Мағжан Жұмабаев                 Болатов Абай Меңдібайұлы
аудандық сотына                 Солтүстiк Қазақстан облыстық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Бородулиха                      Мұқашев Кенжеш
аудандық сотына                 Семей қаласы N 2 соттың судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Астана қаласы бойынша:
Алматы                          Тасыров Ерлан Жұмайұлы
аудандық сотына                 Ақмола гарнизоны әскери сотының
төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
Алматы қаласы бойынша:
Алмалы                          Сейітов Нұрдiлда Зейнедоллаұлы
аудандық сотына                 Алмалы ауданының N 2 аудандық
сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Жетісу                          Хамзин Амангелді Шәпиұлы;
аудандық сотына
Алматы гарнизоны                Арынбаев Нұрлан Керiмханұлы
әскери сотына                   осы соттың судьясы қызметiнен босатыла
отырып
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей некоторых областных, районных и приравненных к ним судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 22 августа 2002 года N 927
В соответствии с пунктом 3 статьи 82
K951000_
Конституции Республики
Казахстан, пунктами 3, 6 статьи 31, пунктом 5 статьи 34 Конституционного
закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года
Z000132_
"О судебной
системе и статусе судей Республики Казахстан" постановляю:
1. Назначить на должности председателей районных и приравненных к ним
судов:
по Акмолинской области:
Кокшетауского              Жумагулова Суюндыка Сабыровича
городского суда            с освобождением от должности судьи этого же
суда;
Астраханского              Сейпишева Ракымбая Есимхановича
районного суда             с освобождением от должности судьи
Щучинского районного суда;
Егиндыкольского            Аменова Саганая Калиолловича
районного суда             с освобождением от должности судьи
Буландынского районного суда;
по Актюбинской области:
военного суда              Байжанова Кипшака Сейдагуловича;
Актюбинского
гарнизона
по Восточно-Казахстанской области:
Бородулихинского           Мукашова Кенжеша
районного суда             с освобождением от должности судьи
суда N 2 города Семипалатинска;
по Карагандинской области:
Казыбекбийского            Оскембекова Сабита Манзуровича
районного суда             с освобождением от должности судьи
города Караганды           Карагандинского областного суда;
Улытауского                Касымбекова Мейрхана Зейникеновича;
районного суда
военного суда              Букарева Виктора Юрьевича;
Карагандинского
гарнизона
по Костанайской области:
военного суда              Букенбаева Нурлана Жумабековича
Костанайского              с освобождением от должности судьи этого же
гарнизона                  суда;
по Мангистауской области:
военного суда              Калбаева Нурадена Елемесовича
Актауского гарнизона       с освобождением от должности судьи Военного
суда войск Республики Казахстан;
по Северо-Казахстанской области:
суда района                Булатова Абая Мендыбаевича
Магжана Жумабаева          с освобождением от должности судьи
Северо-Казахстанского областного суда;
по Южно-Казахстанской области:
Мактааральского            Камытбая Сыпабека Камытбайулы
районного суда             с освобождением от должности судьи
Южно-Казахстанского областного суда;
военного суда              Каипова Бурлибая Бекжановича
Шымкентского               с освобождением от должности судьи военного
гарнизона                  суда Алматинского гарнизона;
по городу Астане:
Алматинского               Тасырова Ерлана Джумаевича
районного суда             с освобождением от должности председателя
военного суда Акмолинского гарнизона;
по городу Алматы:
Алмалинского               Сейтова Нурдиллу Зейнедуллаевича
районного суда             с освобождением от должности судьи
районного суда N 2 Алмалинского района;
Жетысуского                Хамзина Амангельды Шапиевича;
районного суда
военного суда              Арынбаева Нурлана Керимхановича
Алматинского               с освобождением от должности судьи этого же
гарнизона                  суда.

2. Аудандық және оларға теңестірілген соттардың судьялары қызметіне:
Ақмола облысы бойынша:
Жарқайың                        Кекiрелиев Спандияр Әленұлы
аудандық сотына
Зеренді                         Ақпанова Айгүл Қабдоллақызы;
аудандық сотына
мамандандырылған                Әлмағанбетова Гүлжан Жақсылыққызы
ауданаралық                     Көкшетау қалалық сотының судьясы
экономикалық сотына             қызметiнен босатыла отырып;
Әмiров Мұрат Айтымұлы
Көкшетау қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Казеннова Людмила Евгеньевна
Щучье аудандық сотының судьясы
қызметтен босатыла отырып;
Манабаева Мараш Амангелдiқызы
Көкшетау қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Мұқышев Ерлан Кенжебайұлы
Көкшетау қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Смагұлова Замира Шарапқызы
Жақсы аудандық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Ақмола гарнизоны                Иманбеков Болат Әнуарұлы
әскери сотына                   Шығыс Қазақстан облысы Зырян
аудандық сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Ақтөбе облысы бойынша:
мамандандырылған                Игiлiков Назарбек Ерланұлы;
ауданаралық
экономикалық сотына             Мәмбетова Жанлай Молотақызы
Ақтөбе қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Алматы облысы бойынша:
Қапшағай                        Толқынов Шолан Намазұлы;
қалалық сотына
Талдықорған                     Қайсарова Айжан Сұлтанқызы;
қалалық сотына
Ұйғыр                           Жұмабаев Бейсенбай Зақанұлы;
аудандық сотына
мамандандырылған                Аханова Жанар Әзелқызы;
ауданаралық
экономикалық сотына             Қыдырбаева Рая Тәңiрбергенқызы
Талдықорған қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Мырзекенова Шолпан Бәйдуақасқызы
Алакөл аудандық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Атырау облысы бойынша:
мамандандырылған Кенжәлиева Айгүл Жұмабайқызы ауданаралық Батыс Қазақстан облысы Бөрлi аудандық экономикалық сотына сотының судьясы қызметiнен босатыла
отырып;
Нұржігітова Гүлнар Молдиярқызы
Атырау қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Салықова Анаргүл Уахитқызы
Атырау қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Орал Хабиев Мақсұт Нұрымұлы; қалалық сотына
мамандандырылған                Қашқынбаева Жаңылдық Макарқызы
ауданаралық                     Орал қалалық сотының судьясы
экономикалық сотына             қызметiнен босатыла отырып;
Маштақова Айгүл Өтегенқызы
Сырым аудандық сотының төрайымы
қызметiнен босатыла отырып;
Оразова Тұрсын Сапашқызы
Орал қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Жамбыл облысы бойынша:
Шу аудандық Мәттiбекова Паншат Бейсенқызы сотына Мойынқұм аудандық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Сәмбетов Тұрсынбай Оразайұлы
Талас аудандық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
мамандандырылған                Ибрагимов Алымжан Омаржанович
ауданаралық                     Тараз қалалық сотының судьясы
экономикалық сотына             қызметiнен босатыла отырып;
Мамытбеков Оспан Мұсабекұлы
Тараз қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Рысбаева Күлия Елемесқызы
Тараз қаласы N 2 сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Шаянов Серiк Өсербекұлы
Тараз қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласы                Манақова Айжан Қалибекқызы
Октябрь аудандық                Темiртау қалалық сотының судьясы
сотына                          қызметiнен босатыла отырып;
Қарағанды қаласы                Ибраев Марат Айтмағамбетұлы;
Қазыбек би
аудандық сотына
Қарағанды қаласы                Дәненова Ақмарал Алшынбайқызы
Қазыбек би ауданы               Саран қалалық сотының судьясы
N 2 аудандық сотына             қызметiнен босатыла отырып;
Мақажанов Марат Нұрсапаұлы;
Малышко Надежда Николаевна
Бұхар жырау ауданы N 2 аудандық
сотының судьясы қызметiнен босатыла
отырып;
Өскембекова Райхан Жолдықызы
Темiртау қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Балқаш                          Маханов Шынназбек Сүлейменұлы;
қалалық сотына
Ақтоғай ауданы                  Дурдыев Рафаил Ибрагимович;
N 2 аудандық сотына
мамандандырылған                Жүнiсова Айгүл Дәулетқызы
ауданаралық                     Темiртау қалалық сотының судьясы
экономикалық сотына             қызметiнен босатыла отырып;
Кiлiбаев Марат Сансызбайұлы;
Құсбаева Индира Ахадқызы
Темiртау қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Сейдәлiм Құралай Егiзбайқызы;
Туғанбаев Мұрат Амангелдіұлы;
Қостанай облысы бойынша:
Арқалық                         Шахаманов Серiк Баекеұлы;
қалалық сотына
Қостанай                        Нұрсайытова Әлия Сапабекқызы;
қалалық сотына
Наурызым                        Ертiсбаев Амангелдi Мұхтарұлы;
аудандық сотына
Федоров                         Шаймерденов Қуандық Харесұлы
аудандық сотына                 Арқалық қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
мамандандырылған                Алдиярова Күлдір Тобағалиқызы
ауданаралық                     Әулиекөл аудандық сотының судьясы
экономикалық сотына             қызметiнен босатыла отырып;
Жайлыбаева Жанар Алықпашқызы
Қарасу аудандық сотының төрайымы
қызметiнен босатыла отырып;
Исмағұлова Қарлығаш Кеңiсқызы
Қостанай қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Қарманова Әсия Әнуарбекқызы
Меңдiқара аудандық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Раева Гүлзия Зейнелқабденқызы
Қостанай қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Қызылорда облысы бойынша:
мамандандырылған                Бекмәмбетов Ғалымжан Бақытұлы
ауданаралық                     Қызылорда қалалық сотының судьясы
экономикалық сотына             қызметiнен босатыла отырып;
Ерманов Алмат Нұрмұратұлы
Қармақшы аудандық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Смағұлова Баян Шарафидинқызы
Қызылорда қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
Ордабасы Қалықұл Алтай Өмiртайұлы; аудандық сотына
мамандандырылған                Бекiмбетов Түгел Бекбайұлы
ауданаралық                     Кентау қалалық сотының судьясы
экономикалық сотына             қызметiнен босатыла отырып;
Дербiсова Айгүл Мамырқызы
Түлкiбас аудандық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Қылышбаева Зияш Қараманқызы;
Назарбекова Шарипахал Полатқызы
Оңтүстiк Қазақстан облыстық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Серәлиев Ерлан Тұрысбекұлы
Астана қаласы Алматы аудандық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Ташева Әлия Иманәлиқызы
Оңтүстiк Қазақстан облыстық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар                        Рахметаллаев Алмаз Жақанұлы
N 2 сотына
Павлодар қаласының              Ыбырайымов Ерлан Еділбекұлы;
N 2 сотына
Ақтоғай                         Ламашәрiпов Мақсұт Қайырбекұлы
аудандық сотына                 Ертiс аудандық сотының төрағасы
қызметiнен босатыла отырып;
мамандандырылған                Кнор Нұрахмет Есбосынович
ауданаралық                     Семей қаласы N 2 сотының судьясы
экономикалық сотына             қызметiнен босатыла отырып;
Корчагин Олег Викторович
Павлодар қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Қүнәдiлова Күлжан Өмiржанқызы
Павлодар қаласы N 2 сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Рахымғожина Ұлан Нұрсейiтқызы
Ақсу қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Хамзин Балтабек Шаймұрзаұлы
Качир аудандық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Шолымова Әлия Есенғалиқызы;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Есіл Тұрлыбекова Гүлжан Пәйзіллақызы; аудандық сотына
мамандандырылған                Әбдiрахманов Жанат Қозыбайұлы
ауданаралық                     Петропавл қалалық сотының судьясы
экономикалық сотына             қызметінен босатыла отырып;
Асылбекова Райза Талғатқызы
Петропавл қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Гриценко Вадим Александрович
Петропавл қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Ибрагимова Светлана Петровна
Петропавл қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Омарова Баян Нұрашқызы
Петропавл қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Семей Любичанская Галина Викторовна; қалалық сотына
Молдағожина Айтжамал Темірханқызы
Бесқарағай аудандық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Семей қаласының                 Биназарова Гүлнар Мамырбекқызы;
N 2 сотына
Өскемен                         Рыжова Зинаида Ивановна;
қалалық сотына
Срайылов Қабдырашит Мұқажанұлы;
Зырян                           Жұмашова Гүлайым Мәжібайқызы;
аудандық сотына
мамандандырылған                Ағажанова Бибiгүл Рахымжанқызы
ауданаралық                     Жарма аудандық сотының судьясы
экономикалық сотына             қызметiнен босатыла отырып;
Жалбағаева Айгүл Елтайқызы
Өскемен қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Қадырова Мира Тайырқызы
Ұлан аудандық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Қайырбеков Нұрлан Мұратұлы
Өскемен қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Қайыров Асқар Мәкенұлы
Семей гарнизоны әскери сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Қалелова Сәлима Құдысқызы
Өскемен қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Өскемен гарнизоны               Сабатаев Самат Мұратбекұлы
әскери сотына                   Семей гарнизоны әскери сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Астана қаласы бойынша:
Алматы                          Жамбылова Рауза Үсенқызы;
аудандық сотына
мамандандырылған                Бектұрғанов Марғұлан Жұбанышұлы
ауданаралық                     Қарағанды облысы мамандандырылған
экономикалық сотына             ауданаралық экономикалық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Жақанова Роза Масұғұтқызы
Қарағанды облыстық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Махамбетова Маржан Мырзабекқызы
Астана қаласы Сарыарқа аудандық
сотының судьясы қызметiнен босатыла
отырып;
Лобач Сергей Валентинович;
Шаповалова Ирина Николаевна
Астана қаласы Сарыарқа аудандық
сотының судьясы қызметiнен босатыла
отырып;
Шутова Людмила Владимировна
Ақмола облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Алматы қаласы бойынша:
Алмалы                          Шыныбекова Гүлшаhар Дүйсембайқызы
аудандық сотына                 Семей қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Әуезов                          Абданбеков Ермек Мекемтасұлы
аудандық сотына                 Алматы облысы Талғар аудандық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Жетісу                          Нұрғалиева Данара Мирхатқызы
аудандық сотына                 Павлодар қалалық сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып
Рысбеков Мәди Асқарұлы;
Жетісу ауданы                   Ибрагимов Айбол Мұхадиұлы;
N 2 аудандық сотына
мамандандырылған                Ахметшиева Мейрамхан Сатыбалдықызы
ауданаралық                     Алматы қаласы Бостандық аудандық
экономикалық сотына             сотының судьясы қызметiнен босатыла
отырып;
Батырбаеа Қанат Әсембекұлы;
Мейіржанова Гүлнар Серiкбайқызы
Ақмола облысы Степногорск қалалық
сотының судьясы қызметiнен босатыла
отырып
тағайындалсын.

2. Назначить на должности судей районных и приравненных к ним судов:
по Акмолинской области:
Жаркаинского               Кекрелиева Спандияра Аленовича;
районного суда
Зерендинского              Акпанову Айгуль Кабдуллаевну;
районного суда
специализированного        Альмагамбетову Гульжан Жаксылыковну
межрайонного               с освобождением от должности судьи
экономического суда        Кокшетауского городского суда;
Амирова Мурата Айтымовича
с освобождением от должности судьи
Кокшетауского городского суда;
Казеннову Людмилу Евгеньевну
с освобождением от должности судьи
Щучинского районного суда;
Манабаеву Мараш Аманкельдыкызы
с освобождением от должности судьи
Кокшетауского городского суда;
Мукушева Ерлана Кенжебаевича
с освобождением от должности судьи
Кокшетауского городского суда;
Смагулову Замиру Шараповну
с освобождением от должности судьи
Жаксынского районного суда;
военного суда              Иманбекова Болата Анваровича
Акмолинского               с освобождением от должности судьи
гарнизона                  Зыряновского районного суда
Восточно-Казахстанской области;
по Актюбинской области:
специализированного        Игиликова Назарбека Ерлановича;
межрайонного
экономического суда        Мамбетову Жанлай Молотавну
с освобождением от должности судьи суда
города Актобе;
по Алматинской области:
Капчагайского              Толкунова Чолана Намазовича;
городского суда
Талдыкорганского           Кайсарову Айжан Султановну;
городского суда
Уйгурского                 Жумабаева Бейсенбая Закановича;
районного суда
специализированного        Аханову Жанар Азеловну;
межрайонного
экономического суда        Кыдырбаеву Раю Танирбергеновну
с освобождением от должности судьи
Талдыкорганского городского суда;
Мурзекенову Шолпан Байдуакасовну
с освобождением от должности судьи
Алакольского районного суда;
по Атырауской области:
специализированного Кенжалиеву Айгуль Джумабаевну
межрайонного с освобождением от должности судьи
экономического суда Бурлинского районного суда
Западно-Казахстанской области;
Нуржигитову Гульнар Молдияровну
с освобождением от должности судьи
Атырауского городского суда;
Салихову Анаргул Уахиткызы
с освобождением от должности судьи
Атырауского городского суда;
по Восточно-Казахстанской области:
Семипалатинского Любичанскую Галину Викторовну;
городского суда
Молдагожину Айтжамал Темирхановну
с освобождением от должности судьи
Бескарагайского районного суда;
суда N 2 города            Биназарову Гульнар Мамырбековну;
Семипалатинска
Усть-Каменогорского        Рыжову Зинаиду Ивановну;
городского суда
Сраилова Кабдрашита Мукажановича;
Зыряновского               Жумашову Гульаим Мажибаевну;
районного суда
специализированного        Агажанову Бибигуль Рахимжановну
межрайонного               с освобождением от должности судьи
экономического суда        Жарминского районного суда;
Джалбагаеву Айгуль Ельтаевну
с освобождением от должности
судьи Усть-Каменогорского
городского суда;
Кадырову Миру Таировну
с освобождением от должности
судьи Уланского районного суда;
Каирбекова Нурлана Муратовича
с освобождением от должности
судьи Усть-Каменогорского
городского суда;
Каирова Аскара Макеновича
с освобождением от должности судьи
военного суда Семипалатинского
гарнизона;
Калелову Салиму Кудысовну
с освобождением от должности
судьи Усть-Каменогорского
городского суда;
военного суда              Сабатаева Самата Муратбековича
Усть-Каменогорского        с освобождением от должности судьи
гарнизона                  военного суда Семипалатинского гарнизона;
по Жамбылской области:
Шуского                    Маттибекову Паншат Бейсеновну
районного суда             с освобождением от должности судьи
Мойынкумского районного суда;
Самбетова Турсынбая Оразаевича
с освобождением от должности судьи
Таласского районного суда;
специализированного        Ибрагимова Алымжана Омаржановича
межрайонного               с освобождением от должности судьи
экономического суда        Таразского городского суда;
Мамытбекова Оспана Мусабековича
с освобождением от должности судьи
Таразского городского суда;
Рысбаеву Кулию Елемесовну
с освобождением от должности судьи
суда N 2 города Тараза;
Щаянова Серика Усербековича
с освобождением от должности судьи
Таразского городского суда;
по Западно-Казахстанской области:
Уральского Хабиева Махсута Нурумовича;
городского суда
специализированного        Кашкинбаеву Жанылдык Макаровну
межрайонного               с освобождением от должности судьи
экономического суда        Уральского городского суда;
Маштакову Айгуль Утегеновну
с освобождением от должности председателя
Сырымского районного суда;
Уразову Турсын Сапашевну
с освобождением от должности судьи
Уральского городского суда;
по Карагандинской области:
Октябрьского               Манахову Айжан Калибековну
районного суда             с освобождением от должности судьи
города Караганды           Темиртауского городского суда;
Казыбекбийского            Ибраева Марата Айтмагамбетовича;
районного суда
города Караганды
районного суда N 2         Даненову Акмарал Алшынбаевну
Казыбекбийского            с освобождением от должности судьи
района города              Саранского городского суда;
Караганды
Макажанова Марата Нурсапаевича;
Малышко Надежду Николаевну
с освобождением от должности судьи
районного суда N 2 Бухар-Жырауского района;
Оскембекову Райхан Жолдыевну
с освобождением от должности судьи
Темиртауского городского суда;
Балхашского                Маханова Чиназбека Сулейменовича;
городского суда
районного суда N 2         Дурдыева Рафаила Ибрагимовича;
Актогайского района
специализированного        Жунусову Айгуль Даулетовну
межрайонного               с освобождением от должности судьи
экономического суда        Темиртауского городского суда;
Килибаева Марата Сансызбаевича;
Куспаеву Индиру Ахадовну
с освобождением от должности судьи
Темиртауского городского суда;
Сейдалим Куралай Егизбаевну;
Туганбаева Мурата Амангельдиевича;
по Костанайской области:
Аркалыкского               Шахаманова Серика Баекеевича;
городского суда
Костанайского              Нурсаитову Алию Сапабековну;
городского суда
Наурзумского               Ертышпаева Амангельды Мухтаровича;
районного суда
Федоровского               Шаймерденова Хуандыка Харесовича
районного суда             с освобождением от должности судьи
Аркалыкского городского суда;
специализированного        Алдиярову Кульдир Тобагалиевну
межрайонного               с освобождением от должности судьи
экономического суда        Аулиекольского районного суда;
Жайлебаеву Жанару Алыкпашевну
с освобождением от должности председателя
Карасуского районного суда;
Исмагулову Карлыгаш Кенисовну
с освобождением от должности судьи
Костанайского городского суда;
Карманову Асию Ануарбековну
с освобождением от должности судьи
Мендыкаринского районного суда;
Раеву Гульзию Зейнелькабденовну
с освобождением от должности судьи
Костанайского городского суда;
по Кызылординской области:
специализированного        Бекмамбетова Галымжана Бахитовича
межрайонного               с освобождением от должности судьи
экономического суда        Кызылординского городского суда;
Ерманова Алмата Нурмуратовича
с освобождением от должности судьи
Кармакшинского районного суда;
Смагулову Баян Шарафидиновну
с освобождением от должности судьи
Кызылординского городского суда;
по Павлодарской области:
Павлодарского              Рахметаллаева Алмаза Жакановича;
городского суда
суда N 2                   Ибраимова Ерлана Едильбековича;
города Павлодара
Актогайского               Ламашарипова Максута Каирбековича
районного суда             с освобождением от должности председателя
Иртышского районного суда;
специализированного        Кнора Нурахмета Есбосыновича
межрайонного               с освобождением от должности судьи
экономического суда        суда N 2 города Семипалатинска;
Корчагина Олега Викторовича
с освобождением от должности судьи
Павлодарского городского суда;
Кунадилову Кульжан Омиржановну
с освобождением от должности судьи
суда N 2 города Павлодара;
Рахымгожину Улану Нурсеитовну
с освобождением от должности судьи
Аксуского городского суда;
Хамзина Балтабека Шаймурзиновича
с освобождением от должности судьи
Качирского районного суда;
Шолимову Алию Есенгалиевну;
по Северо-Казахстанской области:
Есильского Турлыбекову Гульжан Паезиллаевну;
районного суда
специализированного        Абдрахманова Жаната Козбаевича
межрайонного               с освобождением от должности судьи
экономического суда        Петропавловского городского суда;
Асылбекову Райзу Талгатовну
с освобождением от должности судьи
Петропавловского городского суда;
Гриценко Вадима Александровича
с освобождением от должности судьи
Петропавловского городского суда;
Ибрагимову Светлану Петровну
с освобождением от должности судьи
Петропавловского городского суда;
Омарову Баян Нурашевну
с освобождением от должности судьи
Петропавловского городского суда;
по Южно-Казахстанской области:
Ордабасынского Калыкула Алтая Омиртайулы;
районного суда
специализированного Бекимбетова Тугела Бекбаевича с
межрайонного освобождением от должности судьи
экономического суда Кентауского городского суда;
Дербисову Айгуль Мамировну
с освобождением от должности судьи
Тюлькубасского районного суда;
Клышбаеву Зияш Карамановну;
Назарбекову Шарипахалу Полатовну
с освобождением от должности судьи
Южно-Казахстанского областного суда;
Сералиева Ерлана Турысбековича
с освобождением от должности судьи
Алматинского районного суда города Астаны;
Ташеву Алию Иманалиевну
с освобождением от должности судьи
Южно-Казахстанского областного суда;
по городу Астане:
Алматинского Жамбулову Раузу Усеновну;
районного суда
специализированного Бектурганова Маргулана Жубанышевича
межрайонного с освобождением от должности судьи
экономического суда специализированного межрайонного
экономического суда Карагандинской области;
Жаканову Розу Масугутовну
с освобождением от должности судьи
Карагандинского областного суда;
Махамбетову Маржан Мырзабековну
с освобождением от должности судьи
Сарыаркинского районного суда города
Астаны;
Лобача Сергея Валентиновича;
Шаповалову Ирину Николаевну
с освобождением от должности судьи
Сарыаркинского районного суда города
Астаны;
Шутову Людмилу Владимировну
с освобождением от должности судьи
Акмолинского областного суда;
по городу Алматы:
Алмалинского               Чинибекову Гулшахар Дюсембаевну
районного суда             с освобождением от должности судьи
Семипалатинского городского суда;
Ауэзовского                Абданбекова Ермека Мекемтасовича
районного суда             с освобождением от должности судьи
Талгарского районного суда Алматинской
области;
Жетысуского                Нургалиеву Данару Мирхатовну
районного суда             с освобождением от должности судьи
Павлодарского городского суда;
Рысбекова Мади Аскаровича;
районного суда N 2         Ибрагимова Айбола Мухадиевича;
Жетысуского района
специализированного        Ахметшиеву Мейрамхан Сатыбалдиевну
межрайонного               с освобождением от должности судьи
экономического суда        Бостандыкского районного суда города
Алматы;
Батырбаева Каната Асембековича;
Мейржанову Гульнар Серикбаевну
с освобождением от должности судьи
Степногорского городского суда Акмолинской
области.

3. Атқаратын қызметінен:
Қостанай облысы бойынша:
Қостанай гарнизоны             Унтилов Валерий Петрович
әскери сотының                 өкілеттiк мерзiмiнің аяқталуына
төрағасы                       байланысты осы соттың судьясы болып
қалдырыла отырып;
Маңғыстау облысы бойынша:
Ақтау гарнизоны                Қалдығұлов Максим Сағынғалиұлы
әскери сотының                 өкiлеттiк мерзiмiнiң аяқталуына
төрағасы                       байланысты осы соттың судьясы болып
қалдырыла отырып;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Мақтаарал                      Ертаев Мырзақұл
аудандық сотының               өкiлеттiк мерзiмiнiң аяқталуына
төрағасы                       байланысты осы соттың судьясы болып
қалдырыла отырып;
Шымкент гарзиноны              Дзюлиев Серiк Әликешұлы
әскери сотының                 өкiлеттiк мерзiмiнiң аяқталуына
төрағасы                       байланысты осы соттың судьясы болып
қалдырыла отырып
босатылсын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Астана, 2002 жылғы 22 тамыз

3. Освободить от занимаемых должностей:
по Костанайской области:
председателя               Унтилова Валерия Петровича
военного суда              в связи с истечением срока полномочий
Костанайского              с оставлением судьей этого же суда;
гарнизона
по Мангистауской области:
председателя               Калдыгулова Максима Сагингалиевича
военного суда              в связи с истечением срока полномочий
Актауского гарнизона       с оставлением судьей этого же суда;
по Южно-Казахстанской области:
председателя               Ертаева Мырзакула
Мактааральского            в связи с истечением срока полномочий
районного суда             с оставлением судьей этого же суда;
председателя               Дзюлиева Серика Аликешовича
военного суда              в связи с истечением срока полномочий
Шымкентского               с оставлением судьей этого же суда.
гарнизона
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)