Қазақстан Республикасы Президентiнiң мемлекеттiк қызмет мәселелерi жөнiндегi кейбiр жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 1071 Жарлығы
Қаулы етемін:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) күші жойылды - ҚР Президентінің 29.08.2014 № 900 Жарлығымен;
2) күші жойылды - ҚР Президентінің 29.12.2015 № 152 Жарлығымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
3) күші жойылды - ҚР Президентінің 29.12.2015 № 152 Жарлығымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
4) "Мемлекеттiк қызмет өткеру тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 10 наурыздағы N 357 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., N 15, 141-құжат; 2001 ж., N 18, 222-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітiлген Мемлекеттік қызмет өткеру тәртiбi туралы ережеде:
мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. Азаматты мемлекеттiк қызметке мерзiмдi еңбек шарты бойынша қабылдау Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызмет туралы заңнамасында белгiленген тәртiппен жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 4-1 тараумен толықтырылсын:
"4-1. Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiнiң бос мемлекеттiк әкiмшiлiк лауазымдарға ауыстыру тәртiбiмен орналасуы
18-1. Мемлекеттiк органның басшысы осы мемлекеттiк органның немесе басқа мемлекеттiк органның мемлекеттiк әкімшiлiк қызметшiсiн тиiстi бос лауазымға қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келгенде және мемлекеттiк қызметшiнiң өзi мен мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi уәкілеттi органның немесе оның аумақтық бөлiмшесiнiң келiсiмi болғанда, ауыстыру тәртiбiмен бос мемлекеттiк әкiмшiлiк лауазымына тағайындауға хақылы.
18-2. Мемлекеттiк орган мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiнi бос мемлекеттiк әкiмшiлiк лауазымына ауыстыру тәртiбiмен тағайындауға келiсiм беру үшiн уәкілеттi органға немесе оның аумақтық бөлiмшесiне мынадай құжаттарды табыс етедi:
1) мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiнiң тиiстi лауазымға ауыстыру тәртiбiмен орналасуға өтiнiшi;
2) мемлекеттiк органның кадр қызметi куәландырған, толтырылған қызмет тiзiмi.
18-3. Уәкілеттi орган табыс етiлген құжаттардың негiзiнде бес жұмыс күнi iшiнде мынадай шешiмдердiң бiрiн қабылдайды:
1) тағайындауға келiсiм бередi;
2) келiсiм беруден бас тартады.
18-4. Келiсiм беруден бас тартудың негiздерi мемлекеттiк қызметшiнiң тиiстi лауазымға қойылатын бiлiктілік талаптарына, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызмет туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуi немесе осы Ереженiң 18-2-тармағында аталған құжаттарды табыс етпеуi болып табылады.";

О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан по вопросам государственной службы
Указ Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 1071.
Постановляю:
1. Внести изменения и дополнения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) утратил силу Указом Президента РК от 29.08.2014 № 900;
2) утратил силу Указом Президента РК от 29.12.2015 № 152 (вводится в действие с 01.01.2016);
3) утратил силу Указом Президента РК от 29.12.2015 № 152 (вводится в действие с 01.01.2016);
4) в Указ Президента Республики Казахстан от 10 марта 2000 года N 357 "Об утверждении Положения о порядке прохождения государственной службы" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 15, ст. 141; 2001 г., N 18, ст. 222):
в Положении о порядке прохождения государственной службы, утвержденном вышеназванным Указом:
дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Принятие гражданина на государственную службу по срочному трудовому договору осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о государственной службе.";
дополнить главой 4-1 следующего содержания:
"4-1. Занятие вакантных административных
государственных должностей административным
государственным служащим в порядке перевода
18-1. Руководитель государственного органа вправе назначить в порядке перевода на вакантную административную государственную должность административного государственного служащего данного государственного органа либо другого государственного органа при условии его соответствия предъявляемым квалификационным требованиям к соответствующей вакантной должности и согласия самого государственного служащего и уполномоченного органа по делам государственной службы или его территориального подразделения.
18-2. Для согласования назначения в порядке перевода административного государственного служащего на вакантную административную государственную должность государственный орган представляет в уполномоченный орган или его территориальное подразделение следующие документы:
1) заявление административного государственного служащего на занятие соответствующей должности в порядке перевода;
2) заполненный послужной список, заверенный кадровой службой государственного органа.
18-3. На основе представленных документов уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней принимает одно из следующих решений:
1) дает согласие на назначение;
2) отказывает в согласовании.
18-4. Основаниями для отказа в согласовании являются несоответствие государственного служащего квалификационным требованиям, предъявляемым к соответствующей должности, требованиям законодательства Республики Казахстан о государственной службе или непредставление документов, указанных в пункте 18-2 настоящего Положения.";

мынадай мазмұндағы 24-1-тармақпен толықтырылсын;
"24-1. Мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде мемлекеттiк қызметшiлердi даярлау және қайта даярлаудың мемлекеттiк бағдарламалары бойынша оқу бiтiрген адамдардың мемлекеттiк қызметтi өткеруiне мониторингтi уәкiлеттi орган жүзеге асырады.";
27-тармақ 12) тармақшадағы "уақыты қосылады" деген сөздер алынып тасталып, мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) осы Ереженің 7 және 16-тармақтарына сәйкес бос әкiмшiлiк лауазыммен көзделген мiндеттердi уақытша атқаратын адамдардың жұмыс уақыты қосылады.".
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 29.08.2014 № 900; 29.12.2015 № 152 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлықтарымен.
2. Осы Жарлық 2003 жылғы 14 сәуiрден бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

дополнить пунктом 24-1 следующего содержания:
"24-1. Мониторинг за прохождением государственной службы лицами, завершившими обучение по государственным программам подготовки и переподготовки государственных служащих на основании государственного заказа, осуществляется уполномоченным органом.";
пункт 27 дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) работы лиц, временно исполнявших обязанности, предусмотренные вакантной административной должностью, в соответствии с пунктами 7 и 16 настоящего Положения.".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Указами Президента РК от 29.08.2014 № 900; от 29.12.2015 № 152 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Настоящий Указ вступает в силу с 14 апреля 2003 года.
Президент
Республики Казахстан