Қазақстан Республикасының аудандық және оларға теңестірілген соттарының судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату, сондай-ақ Шығыс Қазақстан облыстық сотының судьясы қызметінен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 шілдедегі N 1150 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Конституциялық заңының 31-бабының 3-тармағына, 34-бабының 1-тармағының 1), 4) тармақшаларына, 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес қаулы етемін:
1. Аудандық және оларға теңестірілген соттардың судьялары қызметіне:
Ақмола облысы бойынша:
Атбасар                     Жақыпов Арай Ашмұхамбетұлы;
аудандық сотына
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе қалалық              Бақытжанова Амангүл Арыстанбайқызы
сотына                      осы облыстың Қарғалы аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Сағынбазарова Мәдина Зиятқызы;
Алматы облысы бойынша:
Алакөл ауданының            Жантасов Қанат Қашқынұлы;
N 2 аудандық сотына
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Семей гарнизонының          Бөкенов Ғабиден Сапарбекұлы;
әскери сотына
Жамбыл облысы бойынша:
Тараз                       Шайсламов Ибраим;
қалалық сотына
Тараз қаласының             Исабаева Анара Үсенқызы;
N 2 сотына
Жуалы                       Алпысбаев Қазбек Манкеұлы;
аудандық сотына
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласы            Айтжанов Қайрат Рымтайұлы;
Октябрь аудандық сотына
Қостанай облысы бойынша:
Рудный қалалық сотына       Шаймерденов Қуандық Харесұлы
осы облыстың Федоров аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қарабалық аудандық сотына   Ахметов Талғат Әмірұлы;
Маңғыстау облысы бойынша:
Қарақия аудандық сотына     Ерданов Тахир Ұлысұлы;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Сарыағаш ауданының          Тоғызбаев Ілияс Жұмабекұлы;
N 2 аудандық сотына
Астана қаласы бойынша:
мамандандырылған            Беліспаев Әлібек Мүсәліұлы;
ауданаралық әкімшілік
сотына                      Сәменбетова Сәуле Естайқызы;
Янова Лариса Владимировна;
Алматы қаласы бойынша:
мамандандырылған            Әділов Бақытжан Әбубәкірсыдықұлы;
ауданаралық
әкімшілік сотына            Арғымбаева Айгүл Сәдуақасқызы;
Жансықбаев Рүстем Ілияұлы;
Жұмабекова Айткүл Рашидқызы;
Зауырбеков Мықтыбек Құралбайұлы;
Исабаева Ақмарал Ахметжанқызы;
Келдібаев Ғылым Петрұлы;
Қоханов Марат Қоханұлы;
Мұсақожаева Роза Әбілқасымқызы;
Рузиев Долкун Артукұлы;
Өтегенова Роза Маукенқызы
тағайындалсын.
2. Атқаратын қызметінен:
Ақмола облысы бойынша:
Щучье аудандық              Күбітаева Гүлжан Мұратқызы
сотының судьясы             өз тілегі бойынша;
Алматы облысы бойынша:
Көксу аудандық              Болатбаев Сұлтанғазы Бөкенұлы
сотының судьялары           орнынан түсуіне байланысты;
Мереке Тәуірбек Рысбекұлы
орнынан түсуіне байланысты;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Шығыс Қазақстан             Воронин Геннадий Иванович
облыстық сотының судьясы    орнынан түсуіне байланысты;
Астана қаласы бойынша:
мамандандырылған            Махамбетова Маржан Мырзабекқызы
ауданаралық экономикалық    соттың айыптау үкімі заңды күшіне
сотының судьясы             енуіне байланысты
босатылсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей судей районных и приравненных к ним судов Республики Казахстан, а также об освобождении от должности судьи Восточно-Казахстанского областного суда
Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1150
В соответствии с пунктом 3 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктом 3 статьи 31 , подпунктами 1), 4) пункта 1, подпунктом 2) пункта 4 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" постановляю:
1. Назначить на должности судей районных и приравненных к ним судов:
по Акмолинской области:
Атбасарского               Жакупова Арая Ашмухамбетовича;
районного суда
по Актюбинском области:
суда города Актобе         Бакытжанову Амангул Арыстанбаевну
с освобождением от должности судьи
Каргалинского районного суда этой
же области;
Сагинбазарову Мадину Зиятовну;
по Алматинской области:
районного суда N 2         Жантасова Каната Кашкиновича;
Алакольского района
по Восточно-Казахстанской области:
военного суда              Букенова Габидена Сапарбековича;
Семипалатинского
гарнизона
по Жамбылской области:
Таразского                 Шайсламова Ибраима;
городского суда
суда N 2                   Исабаеву Анару Усеновну;
города Тараза
Жуалынского                Алпысбаева Казбека Манкеевича;
районного суда
по Карагандинской области:
Октябрьского               Айтжанова Кайрата Рымтаевича;
районного суда
города Караганды
по Костанайской области:
Рудненского                Шаймерденова Хуандыка Харесовича
городского суда            с освобождением от должности судьи
Федоровского районного суда
этой же области;
Карабалыкского             Ахметова Талгата Амировича;
районного суда
по Мангистауской области:
Каракиянского              Ерданова Тахира Улысулы;
районного суда
по Южно-Казахстанской области:
районного суда N 2         Тогызбаева Ильяса Жумабекулы;
Сарыагашского района
по городу Астане:
специализированного        Белиспаева Алибека Мусалиевича;
межрайонного
административного суда     Саменбетову Сауле Естаевну;
Янову Ларису Владимировну;
по городу Алматы:
специализированного        Адилова Бахытжана Абубакирсыдыковича;
межрайонного
административного суда     Аргимбаеву Айтгуль Садвакасовну;
Жансыкбаева Рустема Ильяновича;
Жумабекову Айткуль Рашидовну;
Зауырбекова Мыктыбека Куралбаевича;
Исабаеву Акмарал Ахмеджановну;
Кельдыбаева Гылыма Петровича;
Коханова Марата Кохановича;
Мусакожаеву Раузу Абилкасымовну;
Рузиева Долкуна Артуковича;
Утегенову Розу Маукеновну.
2. Освободить от занимаемых должностей:
по Акмолинской области:
судью Щучинского           Кубитаеву Гульжан Муратовну
районного суда             по собственному желанию;
по Алматинской области:
судей Коксуского           Болатбаева Султангазы Бекенулы
районного суда             в связи с уходом в отставку;
Мереке Тауирбека Рысбекулы
в связи с уходом в отставку;
по Восточно-Казахстанской области:
судью                      Воронина Геннадия Ивановича
Восточно-Казахстанского    в связи с уходом в отставку
областного суда
по городу Астане:
судью                      Махамбетову Маржан Мырзабековну
специализированного        в связи с вступлением в законную силу
межрайонного               обвинительного приговора суда.
экономического суда

3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Астана, 2003 жылғы 10 шілде
N 1150

3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан