Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 29 сәуірдегі N 857 Жарлығына өзгерiстер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 5 қарашадағы N 1222 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 8 мамырдағы № 325 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2012.05.08 № 325 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық кеңесiнiң қызметiн одан әрi жетiлдiру мақсатында және Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 20) тармақшасына сәйкес қаулы етемін:
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 29 сәуiрдегi N 857 Жарлығыменбекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық кеңесi туралы ережеге (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 12, 113-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтыру енгізілсін:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Ұлттық Кеңес қызметiнiң басты мақсаттары мемлекеттiк өмiрдiң неғұрлым маңызды мәселелерi, мемлекеттiк органдардың халық алдындағы жауапкершілігiн көтеру жөнiнде ұсыныстар мен ұсынымдар тұжырымдау, азаматтық қоғам өкiлдерiмен кеңiнен талқылау негiзiнде iшкі және сыртқы саясаттың негiзгi бағыттарын айқындау.";
4-тармақта:
"барлық билiк бұтақтарының қатысуын қамтамасыз ету" деген сөздер "мемлекеттік органдардың, сондай-ақ азаматтық қоғам институттары мен халықтың түрлi әлеуметтiк топтарының өкiлдерiн тарту" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақта:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Ұлттық кеңестiң құрамы онда мемлекеттiк және мемлекеттiк емес ұйымдардың тең өкiлдiк етуi негiзiнде жасақталады. Кеңес мүшелерiнiң жартысы орталық мемлекеттiк органдар басшыларының, Қазақстан Республикасы Парламентi депутаттарының, облыстар (республикалық маңызы бар қала, астана), аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) әкiмдерi мен мәслихаттары хатшыларының және ауылдық округтердiң әкiмдерi қатарынан тағайындалады.";
екіншi абзацпен толықтырылсын:
"Кеңес мүшелерiнiң жартысы азаматтық қоғам институттарының (саяси партиялар, үкiметтiк емес ұйымдар, бұқаралық ақпарат құралдары), сондай-ақ халықтың негiзгi әлеуметтiк топтарының (кәсiпкерлер, фермерлер, мәдениет, бiлiм беру және денсаулық сақтау салаларының қызметкерлерi, ғылыми, шығармашылық интеллигенция және т.б.) өкiлдерi қатарынан тағайындалады.".
2. "Қазақстан Республикасының Ұлттық кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 29 сәуiрдегi N 857 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ұлттық кеңесiнiң құрамы осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 29 апреля 2002 года N 857
Указ Президента Республики Казахстан от 5 ноября 2003 года № 1222. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 8 мая 2012 года № 325
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 08.05.2012 № 325.
В целях дальнейшего совершенствования деятельности Национального совета Республики Казахстан при Президенте Республики Казахстан и в соответствии с подпунктом 20) статьи 44 Конституции Республики Казахстан постановляю:
1. Внести в Положение о Национальном совете Республики Казахстан, утвержденное Указом Президента Республики Казахстан от 29 апреля 2002 года N 857 "О Национальном совете Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 12, ст. 113), следующие изменения и дополнение:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Главными целями деятельности Национального совета являются выработка предложений и рекомендаций по наиболее важным вопросам государственной жизни, повышению ответственности государственных органов перед народом, определение на основе широкого обсуждения с представителями гражданского общества основных направлений внутренней и внешней политики.";
в пункте 4:
слова "обеспечение участия всех ветвей власти в обсуждении" заменить словами "привлечение представителей государственных органов, а также институтов гражданского общества и различных социальных групп населения к обсуждению";
в пункте 8:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"8. Состав Национального совета формируется на основе равного представительства в нем государственных и негосударственных организаций. Половина членов совета назначается из числа руководителей центральных государственных органов, депутатов Парламента Республики Казахстан, акимов и секретарей маслихатов областей (города республиканского значения, столицы), районов (городов областного значения) и акимов сельских округов.";
дополнить абзацем вторым:
"Половина членов совета назначается из числа представителей институтов гражданского общества (политические партии, неправительственные организации, средства массовой информации), а также основных социальных групп населения (предприниматели, фермеры, работники сфер культуры, образования и здравоохранения, научная, творческая интеллигенция и др.).".
2. Состав Национального совета Республики Казахстан, утвержденный Указом Президента Республики Казахстан от 29 апреля 2002 года N 857 "О Национальном совете Республики Казахстан", изложить в редакции согласно приложению к настоящему Указу.