Қазақстан Республикасының Азаматтық және саяси құқықтар туралы халықаралық пактiге және Экономикалық, әлеуметтік және мәдени құқықтар туралы халықаралық пактiге қол қоюы туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 15 қарашадағы N 1227 Жарлығы
Қазақстан Республикасында адамның негізгі құқықтары мен бостандықтарын нығайту және оның демократиялық қағидаттарға адалдығын растау мақсатында қаулы етемін:
1. Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Бас Ассамблеясы 1966 жылғы 16 желтоқсанда Нью-Йорк қаласында қабылдаған Азаматтық және саяси құқықтар туралы халықаралық пактiге және Экономикалық, әлеуметтiк және мәдени құқықтар туралы халықаралық пактiге (бұдан әрi - пактiлер) қол қойылсын.
2. Қазақстан Республикасының Бiрiккен Ұлттар Ұйымы жанындағы Тұрақты өкілі Ержан Хозеұлы Қазыхановқа пактiлерге қол қоюға және оларды бекiту кезiнде қосымша түсiнiктер тұжырымдау мүмкіндiгi туралы мәлімдеуге өкілеттiк берілсiн.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Ержан Хозеұлы Қазыхановқа пактілерге қол қоюға өкілеттiктер сертификатын берсiн.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен басып күшiне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О подписании Республикой Казахстан Международного пакта о гражданских и политических правах и Международного пакта об экономических, социальных и культурных правах
Указ Президента Республики Казахстан от 15 ноября 2003 года N 1227
Подлежит опубликованию
в республиканской печати и
"Собрании актов Президента
и Правительства"
В целях укрепления основных прав и свобод человека в Республике Казахстан и подтверждения ее приверженности демократическим принципам постановляю:
1. Подписать Международный пакт о гражданских и политических правах и Международный пакт об экономических, социальных и культурных правах (далее - пакты), принятые Генеральной Ассамблеей Организации Объединенных Наций 16 декабря 1966 года в городе Нью-Йорке.
2. Уполномочить Постоянного представителя Республики Казахстан при Организации Объединенных Наций Казыханова Ержана Хозеевича подписать пакты и заявить о возможном формулировании оговорок при их ратификации.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан выдать Казыханову Ержану Хозеевичу сертификат полномочий на подписание пактов.
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан