Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 26 сәуірдегі N 853 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 29 желтоқсандағы N 1267 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 5 мамырдағы № 681 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 230 және 231-баптарына сәйкес қаулы етемін:
1. "Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 26 сәуірдегі N 853 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 10, 94-құжат; 2003 ж., N 8, 79-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеде 7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. АЭА аумағы Қазақстан Республикасының кеден заңдарына сәйкес еркін кеден аймағының кедендік режимі қолданылатын Қазақстан Республикасы кедендік аумағының бір бөлігі болып табылады. АЭА шекарасы оның периметрі бойынша арнайы қоршаумен жабдықталады. АЭА периметрлері Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы болып табылады.
АЭА аумағында еркін кеден аймағының кедендік режиміне мынадай тауарлардың тізбесін орналастыруға рұқсат етіледі:
жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес АЭА аумағында объектілерді салу және пайдалануға беру үшін қажетті машиналар, жабдықтар, тауарлар мен материалдар;
тауарларды жеткілікті қайта өңдеу өлшемдеріне сәйкес қайта өңдеуге арналған тауарлар (акцизделетін тауарларды қоспағанда);
ұйымның технологиялық құжаттамасына сәйкес өнімдер өндірісін қамтамасыз етуге қажетті машиналар мен тетіктер, жабдықтар, арнайы мақсаттағы автомобильдер, материалдар, тауарлар және шала өнімдер.
АЭА аумағына еркін кеден аймағының кедендік режиміне орналастырылған тауарлармен:
тауарлардың сақталуын қамтамасыз ету бойынша;
тауарларды қайта өңдеу бойынша;
осы ережеге сәйкес АЭА құру мақсатында қол жеткізу үшін қажетті тауарлар мен жабдықтарды пайдалану және қолдану бойынша;
тауарларды сатуға және тасымалдауға дайындау бойынша;
құрылыс және өнеркәсіп өндірісі технологиясының талаптарын орындау бойынша операциялар жасауға рұқсат етіледі.".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года N 853
Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2003 года N 1267. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 5 мая 2018 года № 681
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.
В соответствии со статьями 230 и 231 Таможенного кодекса Республики Казахстан постановляю:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года N 853 "О создании специальной экономической зоны "Морпорт Актау" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 10, ст. 94; 2003 г., N 8, ст. 79) следующее изменение:
в Положении о специальной экономической зоне "Морпорт Актау", утвержденном вышеназванным Указом, пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Территория СЭЗ является частью таможенной территории Республики Казахстан, на которой действует таможенный режим свободной таможенной зоны в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Границы СЭЗ по ее периметру оборудуются специальным ограждением. Периметры СЭЗ являются таможенной границей Республики Казахстан.
На территории СЭЗ под таможенный режим свободной таможенной зоны допускается помещение следующих товаров:
машины, оборудование, товары и материалы, необходимые для строительства и ввода объектов в эксплуатацию на территории СЭЗ в соответствии с проектно-сметной документацией;
товары, предназначенные для переработки (за исключением подакцизных товаров) в соответствии с критериями достаточной переработки товаров;
машины и механизмы, оборудование, автомобили специального назначения, материалы, товары и полуфабрикаты, необходимые для обеспечения производства продукции в соответствии с технологической документацией организации.
На территории СЭЗ с товарами, помещенными под таможенный режим свободной таможенной зоны, допускается совершение операций:
по обеспечению сохранности товаров;
по переработке товаров;
по эксплуатации и использованию товаров и оборудования, необходимых для достижения целей создания СЭЗ согласно настоящему положению;
по подготовке товаров к продаже и транспортировке;
по выполнению требований технологии строительного и промышленного производства.".
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан