Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 7 мамырдағы N 2975 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 4 ақпандағы N 1288 Жарлығы. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.07.05. N 140 жарлығымен.
Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілуіне және "Қазақстан Республикасында өлім жазасына мораторий енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 17 желтоқсандағы N 1251  Жарлығының  шығуына байланысты қаулы етемін:
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің азаматтарға кешірім жасауды жүзеге асыру тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 7 мамырдағы N 2975  Жарлығына  мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің азаматтарға кешірім жасауды жүзеге асыру тәртібі туралы ережеде:
1) 2-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Халықаралық шарттарда көзделген жағдайларда, Республика Президенті басқа мемлекеттердің соттары соттаған адамдарға кешірім жасау мәселелерін қарауға хақылы;
2) 9-тармақта:
"алты ай" деген сөздер "бір жыл" деген сөздермен алмастырылсын;
мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Өлім жазасын орындауға мораторий енгізілген жағдайда, сотталғанның мораторий жарияланғанға дейін немесе мораторий қолданылған уақытта кешірім жасау жөнінде өтініш бергеніне немесе бермегеніне қарамастан, мораторийдің күші жойылғаннан кейін бір жыл ішінде кешірім жасау туралы өтінішпен жүгінуіне болады. Бұл ретте үкім кешірім жасау туралы өтініш немесе сотталған адамның оны беруден бас тартуы туралы материалдар қаралғаннан кейін ғана және өлім жазасын орындауға мораторийдің күші жойылған соң бір жыл өткеннен кейін орындалады";
3) 10-тармақта "ұйғарымдары мен" деген сөздер алынып тасталсын;
4) 11-тармақта "үш" деген сөз "жеті" деген сөзбен алмастырылсын.
2. Аталған Ереженің 1-тармағының 1) тармақшасы өлім жазасын өмір бойына бас бостандығынан айырумен алмастыру бөлігінде күшіне енгізілсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 7 мая 1996 г. N 2975
Указ Президента Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года N 1288. Утратил силу Указом Президента РК от 5 июля 2006 года N 140 (вводится в действие со дня подписания)
Сноска. Указ Президента Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года N 1288 утратил силу Указом Президента РК от 5 июля 2006 года N  140   (вводится в действие со дня подписания).
В связи с внесением изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан и изданием  Указа  Президента Республики Казахстан от 17 декабря 2003 г. N 1251 "О введении в Республике Казахстан моратория на смертную казнь" постановляю:
1. Внести в  Указ  Президента Республики Казахстан от 7 мая 1996 г. N 2975 "О порядке осуществления помилования граждан Президентом Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о порядке осуществления помилования граждан Президентом Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
1) пункт 2 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"В случаях, предусмотренных международными договорами, Президент Республики вправе рассматривать вопросы помилования лиц, осужденных судами других государств";
2) в пункте 9:
слова "шесть месяцев" заменить словами "одного года";
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"В случае введения моратория на исполнение смертной казни осужденный имеет право в течение года после отмены моратория обратиться с ходатайством о помиловании независимо от того ходатайствовал он об этом до объявления моратория либо во время его действия или нет. При этом приговор приводится в исполнение только после рассмотрения ходатайства о помиловании или материалов об отказе осужденного от его подачи и не ранее чем по истечении одного года после отмены моратория на исполнение смертной казни.";
3) в пункте 10 слова "определений и" исключить;
4) в пункте 11 слово "трех" заменить словом "семи".
2. Ввести в действие подпункт 1) пункта 1 названного Положения в части замены смертной казни пожизненным лишением свободы.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан