Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы N 1042 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 30 наурыздағы N 1325 Жарлығы
Мемлекеттік органдардың үкіметтік емес ұйымдармен адам құқықтарын қорғау саласындағы өзара іс-қимыл және ынтымақтастық жүйесін жетілдіру, олардың арасындағы әріптестік қатынастарды дамыту мақсатында қаулы етемін:
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы N 1042 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 11, 125-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы ережеде:
1, 2, 10 және 11-тармақтардағы "Сыртқы істер министрі", "Сыртқы істер министрінің" деген сөздер алынып тасталсын;
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия құрамындағы:
"Нұрғалиева               - Қазақстан Республикасы
Еңлік Нұрғалиқызы           Парламенті Сенаты аппаратының
Құқықтық сараптама бөлімінің
меңгерушісі
Отто                      - Қазақстан Республикасының
Иван Иванович               Ішкі істер вице-министрі"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Нұрғалиева               - Қазақ гуманитарлық-заң
Еңлік Нұрғалиқызы           университеті еңбек және экология
құқығы кафедрасының меңгерушісі
(келісім бойынша)
Отто                      - Қазақстан Республикасының
Иван Иванович               Ішкі істер бірінші вице-министрі";
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына:
Нәбиева                   - "ЖАРИА" қоғамдық бірлестігінің
Гүлзи Әскенқызы             директоры (келісім бойынша),
Нәрікбаев                 - Қазақ гуманитарлық-заң
Мақсұт Сұлтанұлы            университетінің ректоры (келісім
бойынша),
Нұрбаев                   - адвокат, Шығыс Қазақстан облыстық
Герман Кәрімұлы             адвокаттар алқасының мүшесі
(келісім бойынша),
Оразалин                  - Қазақстан Жазушылар одағы
Нұрлан                      басқармасының төрағасы (келісім
Мырқасымұлы                 бойынша),
Сиврюкова                 - Қазақстанның үкіметтік емес
Валентина                   ұйымдары конференциясының президенті
Андреевна                   (келісім бойынша),
Фокина                    - "Алматы-Хельсинки комитеті" қоғамдық
Нинель                      бірлестігінің төрайымы (келісім
Константиновна              бойынша)
енгізілсін.

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года N 1042
Указ Президента Республики Казахстан от 30 марта 2004 года N 1325
Подлежит опубликованию в
"Собрании актов" и
республиканской печати
В целях совершенствования системы взаимодействия и сотрудничества государственных органов с неправительственными организациями в сфере защиты прав человека, развития партнерских отношений между ними постановляю:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года N 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 11, ст. 125) следующие изменения:
в Положении о Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденном названным Указом:
в пунктах 1, 2, 10 и 11 слова "- Министр иностранных дел", "- Министра иностранных дел", "- Министром иностранных дел" исключить;
в составе Комиссии по правам человека при Президенте Pеспублики Казахстан, утвержденном названным Указом:
строки:
"Нургалиева                   - заведующая отделом правовой
Енлик Нургалиевна               экспертизы аппарата Сената
Парламента Республики
Казахстан
Отто                          - вице-министр внутренних дел
Иван Иванович                   Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Нургалиева                   - заведующая кафедрой
Енлик Нургалиевна               трудового и экологического
права Казахского гуманитарно-
юридического университета
(по согласованию)
Отто Иван Иванович            - первый вице-министр
внутренних дел Республики
Казахстан"
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан:
Набиеву Гульзи Аскеновну      - директора общественного
объединения "ЖАРИА"
(по согласованию),
Нарикбаева                    - ректора Казахского
Максута Султановича             гуманитарного юридического
университета
(по согласованию),
Нурбаева Германа Каримовича   - адвоката, члена Восточно-
Казахстанской областной
коллегии адвокатов
(по согласованию),
Оразалина                     - председателя правления Союза
Нурлана Мыркасымовича           писателей Казахстана
(по согласованию),
Сиврюкову Валентину Андреевну - президента Конфедерации
неправительственных
организаций Казахстана
(по согласованию),
Фокину Нинель Константиновну  - председателя общественного
объединения "Алматинский
Хельсинкский комитет"
(по согласованию).

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан