Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 4 мамырдағы N 1569 Жарлығы
ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң мынадай актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Шетелде кадрлар даярлау үшiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Болашақ" халықаралық стипендияларын белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 5 қарашадағы N 1394  қаулысында  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 43, 515-құжат; 1995 ж., N 4, 45-құжат; 2000 ж., N 43, 503-құжат):
4-тармақта "ұйымдық-техникалық" деген сөздер алып тасталсын;
2) "<*>
Ескерту. 2) тармақшаның күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N  1696  жарлығымен.
3) "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Болашақ" халықаралық стипендиясына үмiткерлердi iрiктеу және оны тағайындау туралы ереже мен Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегі республикалық комиссия туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 12 қазандағы N 470  Жарлығында  (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 2000 ж., N 43, 503-құжат; 2004 ж., N 22, 276-құжат):
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса берілген:
1) Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегі республикалық комиссия туралы ереже;
2) Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссияның құрамы бекітілсiн.";
Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегі республикалық комиссияның құрамы осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
1-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1-1. Қазақстан Республикасының Үкiметi Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Болашақ" халықаралық стипендиясына тағайындау үшiн үмiткерлердi iрiктеу ережелерiн бекiтсiн.";
мынадай мазмұндағы 1-2-тармақпен толықтырылсын:
"1-2. Қазақстан Республикасы орталық және жергілiктi атқарушы органдарының басшылары жыл сайын 1 қыркүйектен кешiктiрмей Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссияға Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Болашақ" халықаралық стипендиясы бойынша мамандар даярлауға өтiнiм берiп тұрсын.";
аталған Жарлықпен бекiтiлген Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегі республикалық комиссия туралы ережеде:
3-тармақтың үшiншi сөйлемi мынадай редакцияда жазылсын:
"Республикалық комиссия төрағасының орынбасары Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрі, хатшысы - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым вице-министрі болып табылады.";
4-тармақтың жетiншi абзацы алып тасталсын;
5-тармақтағы "сондай-ақ жұмыс органының ұсынуы бойынша стипендиаттарды iрiктеудiң бiрiншi турын өткiзу жөнiндегі capaптaу комиссиясының ережесi мен құрамын бекiтедi" деген сөздер алып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 4 мая 2005 года N 1569
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения и дополнения в следующие акты Президента Республики Казахстан:
1) в  постановление  Президента Республики Казахстан от 5 ноября 1993 года N 1394 "Об учреждении международных стипендий Президента Республики Казахстан "Болашак" для подготовки кадров за рубежом" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 43, ст. 515; 1995 г., N 4, ст. 45; 2000 г., N 43, ст. 503):
в пункте 4 слова "Организационно-техническое обеспечение" заменить словом "Обеспечение";
2)  (утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N  1696  (вводится в действие со дня подписания)
3) в  Указ  Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 470 "Об утверждении Правил отбора претендентов и присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак" и Положения о Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 43, ст. 503; 2004 г., N 22, ст. 276):
заголовок изложить в следующей редакции:
"О Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом;
2) состав Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом.";
состав Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом изложить в редакции согласно приложению к настоящему Указу;
пункт 1-1 изложить в новой редакции:
"1-1. Правительству Республики Казахстан утвердить Правила отбора претендентов для присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак".";
дополнить пунктом 1-2 следующего содержания:
"1-2. Руководителям центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан ежегодно не позднее 1 сентября представлять в Республиканскую комиссию по подготовке кадров за рубежом заявку на подготовку специалистов по международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак".";
в Положении о Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, утвержденном названным Указом:
третье предложение пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Заместителем председателя Республиканской комиссии является Министр образования и науки Республики Казахстан, секретарем - вице-министр образования и науки Республики Казахстан.";
абзац седьмой пункта 4 исключить;
в пункте 5 слова ", а также по представлению рабочего органа утверждает положение и состав экспертной комиссии по проведению первого тура отбора стипендиатов" исключить;

мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Республикалық комиссияның төрағасы болмаған жағдайда, оның функцияларын төрағаның орынбасары жүзеге асырады.";
7-тармақтағы "төрағасы" деген сөздер "төрағасы, төрағаның орынбасары, хатшы" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақта:
үшiншi және төртiншi абзацтар алып тасталсын;
он бiрiншi абзацтағы "келiсiм-шарттар" деген сөздер "шарттар" деген сөзбен ауыстырылсын;
он төртiншi абзацтағы "(үмiткерлердi iрiктеу және оны тағайындау туралы ереженің 2-тармағына" деген сөздер "тағайындау үшін үміткерлерді iрiктеу ережесiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
он бесiншi абзац "қажетсiнетiн" деген сөзден кейiн "жыл сайынғы" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Болашақ" стипендиясына үмiткерлердi iрiктеудiң жыл сайынғы жоспарын Республикалық комиссияның қарауына енгізедi".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2005 жылғы 4 мамырдағы
N 1569 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2000 жылғы 12 қазандағы
N 470 қаулысына
ҚОСЫМША
Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi
республикалық комиссияның
ҚҰРАМЫ
(лауазымдар бойынша)
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк хатшысы             - төраға
Қазақстан Республикасы
Бiлiм және ғылым министрi       - төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы
Бiлiм және ғылым вице-министрi  - хатшы
Комиссия мүшелерi:
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрi
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрi
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрi
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрi
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрi
Қазақстан Республикасы Әділет министрi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгiнiң төрағасы
Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Сенаты Әлеуметтік-мәдени даму комитетiнiң төрағасы
Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Мәжiлiсi Әлеуметтiк-мәдени даму комитетiнiң төрағасы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi Кадр саясаты бөлiмiнiң меңгерушiсi
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлігі Әлеуметтiк-саяси бөлiмiнiң меңгерушiсi
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi Әлеуметтiк-мәдени даму бөлiмiнiң меңгерушiсi

дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. В случае отсутствия председателя Республиканской комиссии его функции осуществляет заместитель председателя.";
в пункте 7 слово "Председатель" заменить словами "Председатель, заместитель председателя, секретарь";
в пункте 10:
абзацы третий и четвертый исключить;
в абзаце одиннадцатом слово "контракты" заменить словом "договоры";
в абзаце четырнадцатом слова "пунктом 2 Правил отбора претендентов и" заменить словами "Правилами отбора претендентов для";
в абзаце пятнадцатом после слова "комиссии" дополнить словом "ежегодный";
дополнить абзацем следующего содержания:
"вносит на рассмотрение Республиканской комиссии ежегодный план отбора претендентов на стипендию "Болашак".".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 4 мая 2005 года N 1569
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 12 октября 2000 года N 470
СОСТАВ
Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом
(по должности)
Государственный секретарь Республики Казахстан        - председатель
Министр образования и науки Республики Казахстан      - заместитель председателя
вице-министр образования и науки Республики Казахстан - секретарь
члены Республиканской комиссии:
Министр иностранных дел Республики Казахстан
Министр здравоохранения Республики Казахстан
Министр индустрии и торговли Республики Казахстан
Министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Министр энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
председатель Комитета по социально-культурному развитию Сената Парламента Республики Казахстан
председатель Комитета по социально-культурному развитию Мажилиса Парламента Республики Казахстан
заведующий Отделом кадровой политики Администрации Президента Республики Казахстан
заведующий Социально-политическим отделом Администрации Президента Республики Казахстан
заведующий Отделом социально-культурного развития Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан