Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 13 шілдедегі N 1614 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр жарлықтарына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары жүйесiн одан әрi оңтайландыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 1, 2-құжат; 2001 ж., N 4-5, 43-құжат; 2002 ж., N 26, 272-құжат; N 45, 445-құжат; 2003 ж., N 12, 130-құжат; N 16, 160-құжат; 2004 ж., N 13, 166-құжат; N 21, 267-құжат; N 27, 344-құжат):
жоғарыда аталған Жарлыққа 1-қосымшада:
"Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесiнiң аппараты" деген жолда "22" деген цифрлар "30" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiнiң аппараты" деген жолда "31" деген цифрлар "61" деген цифрлармен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлыққа 3-қосымшада "Облыстардағы, Астана, Алматы қалаларындағы әкiмшiлер" деген жолда "2045" деген цифрлар "2335" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) Күші жойылды - ҚР Президентінің 29.12.2015 № 152 Жарлығымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
3) Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2007.12.28. N 501 (2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді) Жарлығымен.
4) "Қазақстан Республикасының әскери қызметшiлерi, құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдарының қызметкерлерi лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмдерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1283 Жарлығына:
тақырыбында, 1 және 3-тармақтарында "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi", "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметiнiң" деген сөздер тиiсiнше "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi өртке қарсы қызмет органдары", "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi өртке қарсы қызмет органдарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлыққа 1-қосымшада:
"Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi агенттiгінiң (қаржы полициясы), Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң, Кедендiк бақылау агенттiгiнiң" деген сөздер "Төтенше жағдайлар министрлігінiң, Қаржы министрлiгi Кедендiк бақылау комитетiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
ескертпедегі ", қаржы полициясы органдарының" деген сөздер алынып тасталсын;
жоғарыда аталған Жарлыққа 2-қосымшаның тақырыбында "Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегі агенттiгінің (қаржы полициясы), Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттігінiң, Кедендiк бақылау агенттiгінiң" деген сөздер "Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң, Қаржы министрлiгi Кедендiк бақылау комитетiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 13 июля 2005 года N 1614.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в некоторые указы Президента Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 1, ст. 2; 2001 г., N 4-5, ст. 43; 2002 г., N 26, ст. 272; N 45, ст. 445; 2003 г., N 12, ст. 130; N 16, ст. 160; 2004 г., N 13, ст. 166; N 21, ст. 267; N 27, ст. 344):
в приложении 1 к вышеназванному Указу:
в строке "Аппарат Конституционного Совета Республики Казахстан" цифры "22" заменить цифрами "30";
в строке "Аппарат Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета" цифры "31" заменить цифрами "61";
в приложении 3 к вышеназванному Указу в строке "Администраторы в областях, г. Астане, г. Алматы" цифры "2045" заменить цифрами "2335";
2) утратил силу Указом Президента РК от 29.12.2015 № 152 (вводится в действие с 01.01.2016);
3) утратил силу Указом Президента РК от 28.12.2007 N 501 (вводится в действие с 01.01.2008);
4) в Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1283 "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям":
в заголовке, пунктах 1 и 3 слова "государственной противопожарной службы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям" заменить словами "органов противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
в приложении 1 к вышеназванному Указу:
в заголовке слова: "Агентства по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции), Агентства по чрезвычайным ситуациям, Агентства таможенного контроля" заменить словами "Министерства по чрезвычайным ситуациям, Комитета таможенного контроля Министерства финансов";
в примечании слова "органов финансовой полиции" исключить;
в заголовке приложения 2 к вышеназванному Указу слова "Агентства по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции), Агентства по чрезвычайным ситуациям, Агентства таможенного контроля" заменить словами "Министерства по чрезвычайным ситуациям, Комитета таможенного контроля Министерства финансов";

жоғарыда аталған Жарлыққа 3 және 4-қосымшалардың тақырыптарында "Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi агенттiгiнiң (қаржы полициясы), Төтенше жағдайлар жөнiндегі агенттiгiнiң" деген сөздер "Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлыққа 7-қосымшаның тақырыбында "мемлекеттiк өртке қарсы қызмет" деген сөздер "өртке қарсы қызмет органдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлыққа 12-қосымша осы Жарлыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
жоғарыда аталған Жарлыққа 17-қосымшада:
тақырыбында "жөнiндегi агенттігінiң" деген сөздер "министрлiгiнiң" деген сөзбен ауыстырылсын;
ескертпенiң 2 және 4-тармақтарында "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегі агенттiгiнiң" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
осы Жарлыққа 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес 21, 22 және 23-қосымшалармен толықтырылсын;
5) күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен;
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 2007.12.28. N 501; 29.12.2015 № 152 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.05.2018 № 681 Жарлықтарымен.
2. Осы Жарлық, 2005 жылғы 25 ақпаннан бастап қолданысқа енгізiлетiн 1-тармақтың 4) және 5) тармақшаларының соңғы абзацтарын қоспағанда, 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2005 жылғы 13 шілдедегі
N 1614 Жарлығына
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы 17 қаңтардағы
N 1283 Жарлығына
12-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк
комитетiнiң "Арыстан" қызметi әскери қызметшілерiнiң
санаттар бойынша лауазымдар
ТIЗIЛIМI
С-NSD-1
Қызмет бастығы
С-NSD-2
Қызмет бастығының бiрiншi орынбасары
Қызмет бастығының орынбасары
С-NSD-3
Басқарма (жауынгерлiк) бастығы
С-NSD-4
Басқарма (жауынгерлiк) бастығының орынбасары
С-NSD-5
Бөлiм (жауынгерлiк) бастығы
С-NSD-6
Бөлiм (жауынгерлiк) бастығының орынбасары
Нұсқаушы (жауынгерлiк)
С-NSD-7
Аға офицер (террорға қарсы тактика, мергендiк бақылау, байланыс, жарғыш техник, кинолог)
С-NSD-8
Офицер (террорға қарсы тактика, мергендiк бақылау, байланыс, жарғыш техник, кинолог)
С-NSD-9
Басқарма бастығы
С-NSD-10
Басқарма бастығының орынбасары
Бөлiм бастығы
С-NSD-11
Инспектор*
С-NSD-12
Аға жедел уәкiл
Аға офицер
Жедел кезекшi
С-NSD-13
Офицер
Ескертпе. * Осы лауазымдар кадр және дербес қауiпсiздiк бөлiмшелерi үшiн көзделген.
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2005 жылғы 13 шілдедегі
N 1614 Жарлығына
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы 17 қаңтардағы
N 1283 Жарлығына
21-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігiнiң (қаржы
полициясының) орталық аппараты қызметкерлерiнiң
санаттар бойынша лауазымдар
ТIЗIЛIМI
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттiгiнiң (қаржы полициясының) (бұдан әрi - Агенттiк) төрағасы, оның бiрiншi орынбасары мен орынбасарлары
С-FP-1
Аппарат басшысы
С-FP-2
Департамент бастығы
С-FP-3
Аппарат басшысының орынбасары
Департамент бастығының бiрiншi орынбасары
Департамент бастығының орынбасары
Агенттік басқармасының бастығы
Орталық аппараттың бiрiншi басшысының кеңесшiсi
Баспасөз хатшысы
С-FP-4
Департаменттiң басқарма бастығы
Агенттiк басқармасы бастығының орынбасары
С-FP-5
Департамент басқармасы бастығының орынбасары
Департаменттiң бөлiм бастығы
Агенттік басқармасының бөлiм бастығы
С-FP-6
Департаменттiң бөлiм бастығының орынбасары
Департамент басқармасының бөлiм бастығы
Орталық аппараттың бiрiншi басшысының көмекшiсi
С-FP-7
Аса маңызды iстер жөнiндегі аға тергеушi (инспектор)
С-FP-8
Аға тергеушi (инспектор)
С-FP-9
Тергеушi (инспектор)
С-FP-10
Кiшi инспектор
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2005 жылғы 13 шілдедегі
N 1614 Жарлығына
3-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы 17 қаңтардағы
N 1283 Жарлығына
22-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінiң (қаржы
полициясының) облыстық (республикалық маңызы бар
қалалардың) аумақтық органдары қызметкерлерiнiң
санаттар бойынша лауазымдар
ТIЗIЛIМI
С-FPО-1
Аумақтық органның басшысы
С-FPО-2
Аумақтық орган басшысының орынбасары
С-FPО-3
Аумақтық органның басқарма бастығы
С-FРО-4
Аумақтық органның басқарма бастығының орынбасары
Аумақтық органның бөлiм бастығы
С-FPО-5
Аумақтық органның бөлiм бастығының орынбасары
Аумақтық орган басқармасының бөлiм бастығы
С-FPО-6
Аумақтық орган басқармасының бөлiм бастығының орынбасары
Аумақтық орган бөлiмшесiнiң бастығы
С-FPО-7
Аса маңызды iстер жөнiндегi аға тергеушi (инспектор)
С-FPО-8
Аға тергеуші (инспектор)
С-FPО-9
Тергеуші (инспектор)
С-FPО-10
Кіші инспектор
Жүргізуші қызметкер
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2005 жылғы 13 шілдедегі
N 1614 Жарлығына
4-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы 17 қаңтардағы
N 1283 Жарлығына
23-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінiң
(қаржы полициясының) Қаржы полициясы академиясы
қызметкерлерiнiң санаттар бойынша лауазымдар
ТIЗIЛIМI
С-FPU-1
Академия бастығы
С-FPU-2
Академия бастығының орынбасары
С-FPU-3
Академия факультетiнiң бастығы
С-FPU-4
Академия кафедрасының бастығы
Академия бөлiмiнiң бастығы
Академия факультетi бастығының орынбасары
Профессор
С-FPU-5
Академия кафедрасы бастығының орынбасары
Академия бөлiмi бастығының орынбасары
Доцент
С-FPU-6
Академияның аға оқытушысы
Академияның аға ғылыми қызметкерi
С-FPU-7
Академияның оқытушысы
Академияның ғылыми қызметкерi
Курстың бастығы
Ғылыми кеңестiң хатшысы
С-FPU-8
Курс бастығының орынбасары
Академияның кiшi ғылыми қызметкерi
С-FPU-9
Аға инспектор
С-FPU-10
Инспектор
С-FPU-11
Кiшi инспектор
С-FPU-12
Жүргізушi қызметкер
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2005 жылғы 13 шілдедегі
N 1614 Жарлығына
5-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы 17 қаңтардағы
N 1284 Жарлығына

в заголовках приложений 3 и 4 к вышеназванному Указу слова "Агентства по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции), Агентства по чрезвычайным ситуациям" заменить словами "Министерства по чрезвычайным ситуациям";
в заголовке приложения 7 к вышеназванному Указу слово "государственной" заменить словом "органов";
приложение 12 к вышеназванному Указу изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему Указу;
в приложении 17 к вышеназванному Указу:
в заголовке слово "Агентства" заменить словом "Министерства";
в пунктах 2 и 4 примечаний слова "Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям" заменить словами "Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
дополнить приложениями 21, 22 и 23 согласно приложениям 2, 3 и 4 к настоящему Указу;
5) утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 28.12.2007 N 501 (вводится в действие с 01.01.2008); от 29.12.2015 № 152 (вводится в действие с 01.01.2016); от 05.05.2018 № 681.
2. Настоящий Указ вводится в действие с 1 января 2005 года, за исключением последних абзацев подпунктов 4) и 5) пункта 1, которые вводятся в действие с 25 февраля 2005 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 13 июля 2005 года N 1614
ПРИЛОЖЕНИЕ 12
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 17 января 2004 года N 1283
РЕЕСТР
должностей военнослужащих Службы "Арыстан" Комитета
национальной безопасности Республики Казахстан по категориям
C-NSD-1
Начальник Службы
C-NSD-2
Первый заместитель начальника Службы
Заместитель начальника Службы
C-NSD-3
Начальник управления (боевого)
C-NSD-4
Заместитель начальника управления (боевого)
C-NSD-5
Начальник отдела (боевого)
C-NSD-6
Заместитель начальника отдела (боевого)
Инструктор (боевой)
C-NSD-7
Старший офицер (тактики антитеррора, снайперского контроля,
связи, взрывотехник, кинолог)
C-NSD-8
Офицер (тактики антитеррора, снайперского контроля,
связи, взрывотехник, кинолог)
C-NSD-9
Начальник управления
C-NSD-10
Заместитель начальника управления
Начальник отдела
C-NSD-11
Инспектор*
C-NSD-12
Старший оперуполномоченный
Старший офицер
Оперативный дежурный
C-NSD-13
Офицер
Примечание. *Данные должности предусмотрены для подразделений кадров и собственной безопасности.
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 13 июля 2005 года N 1614
ПРИЛОЖЕНИЕ 21
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 17 января 2004 года N 1283
РЕЕСТР
должностей сотрудников центрального аппарата Агентства
Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции) по категориям
Председатель Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) (далее - Агентство), его первый заместитель и заместители
C-FP-1
Руководитель аппарата
C-FP-2
Начальник департамента
C-FP-3
Заместитель руководителя аппарата
Первый заместитель начальника департамента
Заместитель начальника департамента
Начальник управления Агентства
Советник первого руководителя центрального органа
Пресс-секретарь
C-FP-4
Начальник управления департамента
Заместитель начальника управления Агентства
C-FP-5
Заместитель начальника управления департамента
Начальник отдела департамента
Начальник отдела управления Агентства
C-FP-6
Заместитель начальника отдела департамента
Начальник отдела управления департамента
Помощник первого руководителя центрального органа
C-FP-7
Старший следователь (инспектор) по особо важным делам
C-FP-8
Старший следователь (инспектор)
С-FP-9
Cледователь (инспектор)
С-FP-10
Младший инспектор
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 13 июля 2005 года N 1614
ПРИЛОЖЕНИЕ 22
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 17 января 2004 года N 1283
РЕЕСТР
должностей сотрудников областных (городов республиканского
значения) территориальных органов Агентства Республики Казахстан
по борьбе с экономической и коррупционной преступностью
(финансовой полиции) по категориям
C-FPO-1
Руководитель территориального органа
C-FPO-2
Заместитель руководителя территориального органа
C-FPO-3
Начальник управления территориального органа
C-FPO-4
Заместитель начальника управления территориального органа
Начальник отдела территориального органа
C-FPO-5
Заместитель начальника отдела территориального органа
Начальник отдела управления территориального органа
C-FPO-6
Заместитель начальника отдела управления территориального органа
Начальник отделения территориального органа
C-FPO-7
Старший следователь (инспектор) по особо важным делам
C-FPO-8
Старший следователь (инспектор)
C-FPO-9
Следователь (инспектор)
C-FPO-10
Младший инспектор
Сотрудник-водитель
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 13 июля 2005 года N 1614
ПРИЛОЖЕНИЕ 23
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 17 января 2004 года N 1283
РЕЕСТР
должностей сотрудников Академии финансовой
полиции Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по категориям
C-FPU-1
Начальник академии
C-FPU-2
Заместитель начальника академии
C-FPU-3
Начальник факультета академии
C-FPU-4
Начальник кафедры академии
Начальник отдела академии
Заместитель начальника факультета академии
Профессор
C-FPU-5
Заместитель начальника кафедры академии
Заместитель начальника отдела академии
Доцент
C-FPU-6
Старший преподаватель академии
Старший научный сотрудник академии
C-FPU-7
Преподаватель академии
Научный сотрудник академии
Начальник курса
Секретарь ученого совета
C-FPU-8
Заместитель начальника курса
Младший научный сотрудник академии
C-FPU-9
Старший инспектор
C-FPU-10
Инспектор
C-FPU-11
Младший инспектор
C-FPU-12
Сотрудник-водитель
ПРИЛОЖЕНИЕ 5
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 13 июля 2005 года N 1614

30-1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттiгiнiң (қаржы
полициясының) орталық аппараты, қаржы полициясының
аумақтық және мамандандырылған органдары, сондай-ақ
оқу және өзге де ведомстволық бағынысты мекемелерi
қызметкерлерiнiң лауазымдық жалақыларын және
сауықтыру жәрдемақыларын есептеуге арналған
коэффициенттер
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.

ПРИЛОЖЕНИЕ 30-1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 17 января 2004 года N 1284
Коэффициенты
для исчисления должностных окладов и пособий
для оздоровления сотрудников центрального аппарата Агентства
Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции), территориальных и специализированных органов финансовой полиции, а также учебных и иных подведомственных учреждений
Сноска. Приложение 5 утратило силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.