Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 27 қыркүйектегi N 3120 Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 7 қарашадағы N 1667 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 10 қазандағы N 198 Жарлығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 10 қазандағы N 198  Жарлығымен .
Президент пен Үкімет
актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. "Қазақстан Республикасының азаматтығына байланысты мәселелердi қарау тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 27 қыркүйектегі N 3120  Жарлығына  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 38, 355-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
тақырыбындағы "тәртiбi" деген сөз "ережесiн бекiту" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "қараудың тәртiбi туралы Ережелер" деген сөздер "қарау ережелерi" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының азаматтығына байланысты мәселелердi қарау тәртiбi туралы Ережелерде:
тақырыбындағы "тәртiбi туралы Ережелер" деген сөздер "ережелерi" деген сөзбен ауыстырылсын;
кiрiспедегi "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына" деген сөздер "Қазақстан Республикасы жасасқан халықаралық шарттарға" деген сөздермен ауыстырылсын;
"І, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, Х" деген тараулардың нөмiрлерi тиiсiнше "1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10" деген цифрлармен ауыстырылсын;
барлық мәтiн бойынша "консулдық мекемелерi", "консулдық мекемелер", "консулдық мекеме", "консулдық мекемелерде", "консулдық мекеменiң", "консулдық мекемелердiң" деген сөздер тиiсiнше "шет елдердегi мекемелерi", "шет елдердегi мекемелер", "шет елдегi мекеме", "шет елдердегi мекемелерде", "шет елдегi мекеменiң", "шет елдердегi мекемелердiң" деген сөздермен ауыстырылсын; "Мемлекеттiк-құқық басқармасына", "Мемлекеттiк-құқық басқармасы" деген сөздер тиiсiнше "Құқық қорғау мен сот жүйелері мәселелерi бөлiмiне", "Құқық қорғау мен сот жүйелерi мәселелерi бөлiмi" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтың бiрiншi абзацындағы "облыстардың, қалалардың, аудандардың және қалалық аудандардың iшкi iстер басқармалары, бөлiмдерi" деген сөздер "облыстардың, Алматы қаласының, Астана қаласының ішкі істер департаменттерi, қалалардың, аудандардың және қалалардағы аудандардың iшкi iстер басқармалары, бөлiмдерi" деген сөздермен ауыстырылсын; "Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкiлдiктерi, консулдық мекемелерi және өкiлеттi өкiлдiктерi (бұдан әрi - консулдық мекемелер)" деген сөздер "Қазақстан Республикасының шет елдердегi мекемелері (бұдан әрі - шет елдердегі мекемелер)" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтың он үшінші абзацындағы "және өзiнiң туысының тұрақты тұратын жерiнен анықтама" деген сөздер алынып тасталсын;
8-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "және Қазақстан Республикасы астанасының", "басқармаларына" деген сөздер тиiсiнше ", Алматы қаласының, Астана қаласының", "департаменттерiне" деген сөздермен ауыстырылсын; екiншi абзацтағы "басқармалары" деген сөз "департаменттерi" деген сөзбен ауыстырылсын;
13-тармақтағы "Бас прокуратурасы жанындағы құқықтық статистика және ақпарат орталығы" деген сөздер "Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетi" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1996 года N 3120
Указ Президента Республики Казахстан от 7 ноября 2005 года N 1667. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года N 198
Сноска. Указ Президента РК от 7 ноября 2005 года N 1667 утратил силу Указом Президента РК от 10 октября 2006 года N  198 .
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента
и Правительства
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в  Указ  Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1996 года N 3120 "О порядке рассмотрения вопросов, связанных с гражданством Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 38, ст. 355) следующие изменения и дополнения:
в заголовке слова "О порядке" заменить словами "Об утверждении Правил";
в пункте 1 слова "о порядке" исключить;
в Правилах о порядке рассмотрения вопросов, связанных с гражданством Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
в заголовке слова "о порядке" исключить;
в преамбуле слова "Настоящее Правила определяет" заменить словами "Настоящие Правила определяют"; слова "международными договорами Республики Казахстан" заменить словами "заключенными Республикой Казахстан международными договорами";
нумерацию глав "I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X" заменить соответственно цифрами "1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10";
по всему тексту слова "консульскими учреждениями", "консульские учреждения", "Консульские учреждения", "консульских учреждениях", "консульского учреждения" заменить соответственно словами "загранучреждениями", "загранучреждения", "Загранучреждения", "загранучреждениях", "загранучреждения"; слова "Государственно-правовое управление", "Государственно-правовому управлению" заменить соответственно словами "Отдел по вопросам правоохранительной и судебной систем", "Отделу по вопросам правоохранительной и судебной систем";
в абзаце первом пункта 1 слова "управлениями, отделами внутренних дел областей," заменить словами "департаментами внутренних дел областей, города Алматы, города Астаны, управлениями, отделами внутренних дел"; слова "дипломатическими представительствами, консульскими учреждениями и полномочными представительствами Республики Казахстан (далее - консульские учреждения)" заменить словами ", загранучреждениями Республики Казахстан (далее - загранучреждения)";
в абзаце тринадцатом пункта 3 слова ", и справку о месте постоянного проживания своего родственника" исключить;
в пункте 8:
в абзаце первом слова "управления", "и столицы Республики Казахстан" заменить соответственно словами "департаменты", "города Алматы, города Астаны";
в абзаце втором слово "управления" заменить словом "департаменты";
в пункте 13 слова "центре правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре" заменить словами "Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры";

мемлекеттiк тiлдегi мәтiнде 15, 17-тармақтар өзгерiссiз қалдырылсын;
19-тармақтағы ", тұрғылықты жерiнен анықтама" деген сөздер алынып тасталсын;
VІІ тараудың тақырыбындағы "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жарлықтарын" деген сөздер "шешiмдердi" деген сөзбен ауыстырылсын;
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын адамдарға қатысты азаматтық мәселелерi жөнiндегi шешiмдердi орындау - халықты құжаттандыру және тiркеу жөнiндегi уәкiлеттi органға, ал республикадан тысқары жерлерде тұратын адамдарға қатысты Қазақстан Республикасының шет елдердегi мекемелеріне жүктеледі.";
27-тармақтағы "Iшкі істер министрлігі" деген сөздер "Әділет министрлiгi" деген сөздермен ауыстырылсын, "Қазақстан Республикасы Президентінің" деген сөздер алынып тасталсын, "жарлықтарының" деген сөз "шешiмдердiң" деген сөзбен ауыстырылсын;
29-тармақтағы "жасанды құжаттар табыс ету" деген сөздерден кейін ", басқа мемлекеттің азаматтығын алу" деген сөздермен толықтырылсын;
30-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"егер адам басқа мемлекеттің азаматтығын алған болса".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

в пунктах 15, 17 слова "настоящего Правил" заменить словами "настоящих Правил";
в пункте 19 слова "настоящего Правил" заменить словами "настоящих Правил"; слова ", справка с места жительства" исключить;
в заголовке главы VII слова "указов Президента Республики Казахстан" заменить словом "решений";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Исполнение решений по вопросам гражданства в отношении лиц, постоянно проживающих в Республике Казахстан, возлагается на уполномоченный орган по документированию и регистрации населения, а в отношении лиц, проживающих за пределами республики, - на загранучреждения Республики Казахстан.";
в пункте 27 слова "Министерство внутренних дел" заменить словами "Министерство юстиции", слова "указов Президента Республики Казахстан" заменить словом "решений";
в пункте 29 после слов "фальшивых документов," дополнить словами "приобретения гражданства другого государства";
пункт 30 дополнить абзацем следующего содержания:
"если лицо приобрело гражданство другого государства.".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан