Қазақстан Республикасы жергілікті соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 26 желтоқсандағы N 1690 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының  82-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының  31-бабының 3, 6-тармақтарына,  34-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, 2-тармағына, 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Төраға қызметіне:
Ақтөбе облысы бойынша:
Қобда аудандық сотына           Тәжікенова Әлия Ниетжанқызы;
Темір аудандық сотына           Сұлтанов Нұрлан Төкенұлы;
Алматы қаласы бойынша:
Әуезов аудандық сотына          Нұрәлиев Ерлан Мырзаханұлы
Алматы қалалық сотының
судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Зырянов ауданы                  Әлімхан Дәурен Раимханұлы
N 2 аудандық сотына            осы облыстың Өскемен қалалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Тарбағатай ауданы               Құрманов Мирхат Сақанұлы
N 2 аудандық сотына            осы облыстың Өскемен қалалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Ұлан ауданы                     Омар Талғат Әбілмашұлы
N 2 аудандық сотына            Шығыс Қазақстан облыстық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып
тағайындалсын.
2. Судья қызметіне:
Ақмола облысы бойынша:
Целиноград аудандық сотына      Қойшыбаева Сәуле Айтбайқызы;
Шортанды аудандық сотына        Әбдісаттаров Дәулет Тұрмаханұлы;
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе қаласы сотына            Әлиманова Мирагүл Асқарқызы;
Ақтөбе қаласы                   Спандиярова Сәуле Тайғарақызы;
мамандандырылған әкімшілік
сотына
мамандандырылған                Сәрсенов Ербол Мықтыбекұлы;
ауданаралық экономикалық
сотына
Алматы облысы бойынша:
Қарасай аудандық сотына         Тұтқышев Тұрдақын Әнуарбекұлы;
Қаратал аудандық сотына         Талапова Гүлмира Талапқызы;
Кербұлақ ауданы                 Дарханова Құралай Дүйсеханқызы;
N 2 аудандық сотына
Панфилов аудандық сотына        Байқасынова Айсұлу Мұратқызы;
Талғар аудандық сотына          Қарашев Қанағат Тұрланұлы
осы облыстың Райымбек ауданы
N 2 аудандық сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып;
мамандандырылған                Жақанова Шынар Нұрашқызы;
ауданаралық экономикалық
сотына
Атырау облысы бойынша:
Атырау қаласы                   Рамазанов Алмас Ембергенұлы;
N 2 сотына
Атырау қалалық сотына           Дүйсебалиев Айдарбек Сағынұлы;
Жылыой аудандық сотына          Майпасов Ербол Әбікенұлы;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Риддер қалалық сотына           Қоянбаев Ерік Сиырбайұлы;
Семей гарнизоны                 Әбдіқалықов Бақытжан;
әскери сотына
Өскемен қалалық сотына          Әкетаев Ардақ Аманжолұлы;
Шемонаиха ауданы                Елемесов Қайырбек Құсайынұлы;
мамандандырылған
әкімшілік сотына
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Қаратөбе аудандық сотына        Ерсенова Хатима Қабдырашқызы;
Орал қаласы                     Сергеев Сергей Евгеньевич;
N 2 сотына
Орал қалалық сотына             Ви Изольда Викторовна;
мамандандырылған                Сейдахметова Нәйла Қасқырбайқызы;
ауданаралық экономикалық
сотына
Қостанай облысы бойынша:
Арқалық қалалық сотына          Сералин Ерлік Әзірханұлы;
Қостанай қалалық сотына         Арғымбеков Талғат Жұмабайұлы;
Рудный                          Қарақожаев Ерғали Файзоллаұлы;
қалалық сотына                  Өтебеков Айдар;
Меңдіқара                       Сағындықова Алтынай Олжатайқызы;
аудандық сотына
Маңғыстау облысы бойынша:
Маңғыстау                       Бақытжанова Гүлажар Қоянбайқызы;
аудандық сотына
Ақтау қаласы                    Аташева Айида Орынханқызы;
мамандандырылған                Кенжалиев Мәлік Сәбитұлы;
әкімшілік сотына                Мәлікова Шолпан Маратқызы;
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар қалалық сотына         Молдыбаева Сәуле Константинқызы;
Павлодар аудандық сотына        Халықова Салтанат Қалимоллақызы;
мамандандырылған                Керімбаев Асхат Рамазанұлы;
ауданаралық                     Мәжитов Қайыргелді Аманжолұлы;
экономикалық сотына
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Петропавл қалалық сотына        Темірғалиева Хибат Сағымқызы;
Есіл аудандық сотына            Орымбаева Динара Аманжолқызы;
Қызылжар аудандық сотына        Хасенов Рамазан Қырымұлы;
мамандандырылған                Кенжебаева Жанар Кенжебайқызы;
ауданаралық
экономикалық сотына
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Шымкент қаласы                  Режаметов Кәрімжан Ташметұлы;
Әл-Фараби аудандық сотына
Шымкент қаласы                  Машрапов Тасболат;
Еңбекші аудандық сотына
Түркістан қалалық сотына        Әбсаматов Сәкен Бәкірұлы;
Арыс аудандық сотына            Қарабаев Әбинұр Бердібекұлы;
Алматы қаласы бойынша:
Алмалы аудандық сотына          Әшкеева Райхан Несіпбекқызы
Алматы облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Бостандық аудандық сотына       Мұхамеджанова Руфина Нұрболатқызы;
Жетісу аудандық сотына          Көшербаева Ақмарал Айтбайқызы;
Түрксіб аудандық сотына         Амантайұлы Ғани;
Жетісу ауданы                   Сейітова Нұргүл Зұлпыхарқызы;
N 2 аудандық сотына
Астана қаласы бойынша:
Алматы аудандық сотына          Қожабергенов Мұрат Амангелдіұлы
Павлодар қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Сарыарқа аудандық сотына        Фаттахова Замиля Мұсифоллақызы
Сарыарқа ауданы N 2 аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
мамандандырылған                Мұхаметқалиев Нұркен Жанболатұлы
ауданаралық
экономикалық сотына
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей местных судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 26 декабря 2005 года N 1690
В соответствии с пунктом 3  статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктами 3, 6  статьи 31 , подпунктом 1)  пункта 1 ,  пунктом 2 , подпунктом 2)  пункта 4 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность председателя:
по Актюбинской области:
Хобдинского               Тажикенову Алию Ниетжановну;
районного суда
Темирского                Султанова Нурлана Тукеновича;
районного суда
по городу Алматы:
Ауэзовского               Нуралиева Ерлана Мырзахановича
районного суда            с освобождением от должности судьи
Алматинского городского суда;
по Восточно-Казахстанской области:
районного суда N 2        Алимхана Даурена Раимханулы
Зыряновского района       с освобождением от должности судьи
Усть-Каменогорского городского суда
этой же области;
районного суда N 2        Курманова Мирхата Сакановича
Тарбагатайского           с освобождением от должности судьи
района                    Усть-Каменогорского городского суда
этой же области;
районного суда N 2        Омара Талгата Абильмашулы
Уланского района          с освобождением от должности судьи
Восточно-Казахстанского областного
суда.
2. Назначить на должность судьи:
по Акмолинской области:
Целиноградского           Койшибаеву Сауле Айтбаевну;
районного суда
Шортандинского            Абдусаттарова Даулета Турмахановича;
районного суда
по Актюбинской области:
суда города               Алиманову Мирагуль Аскаровну;
Актобе
специализированного       Спандиярову Сауле Тайгараевну;
административного
суда города Актобе
специализированного       Сарсенова Ербола Мыктыбековича;
межрайонного
экономического суда
по Алматинской области:
Карасайского              Туткушбаева Турдакына
районного суда            Ануарбековича;
Каратальского             Талапову Гульмиру Талаповну;
районного суда
районного суда N 2        Дарханову Куралай Дуйсехановну;
Кербулакского района
Панфиловского             Байкасинову Айсулу Муратовну;
районного суда
Талгарского               Карашева Канагата Турлановича
районного суда            с освобождением от должности
председателя районного суда N 2
Райымбекского района этой же области;
специализированного       Жаканову Шынар Нурашевну;
межрайонного
экономического суда
по Атырауской области:
суда N 2 города           Рамазанова Алмаса Ембергеновича;
Атырау
Атырауского               Дюсебалиева Айдарбека Сагиновича;
городского суда
Жылыойского               Майпасова Ербола Абикеновича;
районного суда
по Восточно-Казахстанской области:
Риддерского               Коянбаева Ерика Сиырбаевича;
городского суда
военного суда             Абдукаликова Бакытжана;
Семипалатинского
гарнизона
Усть-Каменогорского       Акетаева Ардака Аманжоловича;
городского суда
специализированного       Елемесова Каиырбека Кусайыновича;
административного
суда Шемонаихинского
района
по Западно-Казахстанской области:
Каратобинского            Ерсенову Хатиму Кабдрашевну;
районного суда
суда N 2 города           Сергеева Сергея Евгеньевича;
Уральска
Уральского                Ви Изольду Викторовну;
городского суда
специализированного       Сейдахметову Найлю Каскырбаевну;
межрайонного
экономического суда
по Костанайской области:
Аркалыкского              Сералина Ерлика Азирхановича;
городского суда
Костанайского             Аргимбекова Талгата Жумабаевича;
городского суда
Рудненского               Каракожаева Ергали Файзуллаевича;
городского суда           Утебекова Айдара;
Мендыкаринского           Сагиндыкову Алтынай Олжатаевну;
районного суда
по Мангистауской области:
Мангистауского            Бакытжанову Гулажар Коянбаевну;
районного суда
специализированного       Аташеву Айиду Орынхановну;
административного суда    Кенжалиева Малика Сабитовича;
города Актау              Маликову Шолпан Маратовну;
по Павлодарской области:
Павлодарского             Молдабаеву Сауле Константиновну;
городского суда
Павлодарского             Халикову Салтанат Калимулловну;
районного суда
специализированного       Керимбаева Асхата Рамазановича;
межрайонного              Мажитова Каиргельды Аманжоловича;
экономического суда
по Северо-Казахстанской области:
Петропавловского          Темергалиеву Хибат Сагимовну;
городского суда
Есильского                Урумбаеву Динару Аманжоловну;
районного суда
Кызылжарского             Хасенова Рамазана Крымовича;
районного суда
специализированного       Кенжебаеву Жанар Кенжебаевну;
межрайонного
экономического суда
по Южно-Казахстанской области:
Аль-Фарабийского          Режаметова Каримжана Ташметовича;
районного суда
города Шымкента
Энбекшинского             Машрапова Тасболата;
районного суда
города Шымкента
Туркестанского            Абсаматова Сакена Бакировича;
городского суда
Арысского                 Карабаева Абинура Бердыбековича;
районного суда
по городу Алматы:
Алмалинского              Ашкееву Райхан Несепбековну
районного суда            с освобождением от должности судьи
Алматинского областного суда;
Бостандыкского            Мухамеджанову Руфину Нурболатовну;
районного суда
Жетысуского               Кушербаеву Акмарал Айтбаевну;
районного суда
Турксибского              Амантайулы Гани;
районного суда
районного суда N 2        Сеитову Нургуль Зулпыхаровну;
Жетысуского района
по городу Астане:
Алматинского              Хожабергенова Мурата
районного суда            Амангельдиевича
с освобождением от должности судьи
Павлодарского городского суда;
Сарыаркинского            Фаттахову Замилю Мусифулловну
районного суда            с освобождением от должности судьи
районного суда N 2
Сарыаркинского района;
специализированного       Мухаметкалиева Нуркена
межрайонного              Жанбулатовича.
экономического суда

3. Атқаратын қызметінен:
Ақмола облысы бойынша:
Щучье аудандық                  Бекеев Сәрсенбай Әубәкірұлы
сотының судьясы                орнынан түсуіне байланысты;
Қарағанды облысы бойынша:
Қаражал қалалық                 Оразбек Төрехан Төлеуханұлы
сотының судьясы                судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Шымкент қаласы                  Кәрімбаев Сиез Қойшыманұлы
Абай аудандық                  судьяға қойылатын талаптарды
сотының судьясы                орындамағаны үшін
босатылсын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

3. Освободить от занимаемых должностей:
по Акмолинской области:
судью Щучинского          Бекеева Сарсенбая Аубакировича
районного суда            в связи с уходом в отставку;
по Карагандинской области:
судью Каражалского        Оразбека Торехана Толеуханулы
городского суда           за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
по Южно-Казахстанской области:
судью Абайского           Каримбаева Сиеза Койшмановича
районного суда            за невыполнение требований,
города Шымкента           предъявляемых к судье.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан