Қазақстан Республикасы жергiлiктi соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 2 мамырдағы N 105 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының  82-бабының  2, 3-тармақтарына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының  31-бабының  3, 5, 6-тармақтарына,  34-бабының  1-тармағының 4), 7) тармақшаларына, 4-тармағының 2) тармақшасына және 6-тармағына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Төраға қызметiне:
Алматы                      Момбеков Нұрлан Нұрғалиұлы
қалалық сотына             Павлодар облыстық сотының
төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
Павлодар                    Серекбаев Ермек Қуандықұлы
облыстық сотына            Астана қаласының мамандандырылған
ауданаралық экономикалық сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып;
Алматы облысы бойынша:
Қапшағай                    Ахметов Бауыржан Үшкемпiрұлы;
қалалық сотына
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Үржар                       Тоқболатов Ерлан Мұратұлы
аудандық сотына            осы облыстың Семей қаласының
N 2 сотының судьясы
қызметiнен босатыла отырып;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Теректі                     Рушанов Жайдар Ермекұлы
аудандық сотына            осы облыстың Жәнiбек аудандық
сотының төрағасы
қызметiнен босатыла отырып;
Қаратөбе                    Сәрсенова Бағдагүл Жолдыбайқызы;
аудандық сотына
Жәнiбек                     Сарғойшин Арман Орынғалиұлы
аудандық сотына            осы облыстың Бөкейорда аудандық
сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Қарағанды облысы бойынша:
Осакаров                    Рымбаев Рамазан;
аудандық сотына
Балқаш қаласының            Шуженов Жұмағұл Нығметұлы
мамандандырылған           осы облыстың Сәтбаев қалалық
әкiмшiлiк сотына           сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
Тайынша                     Шаймергенов Қайрат Қайыржанұлы;
аудандық сотына
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
Сайрам                      Оспанов Еркiн Өксiкбайұлы
аудандық сотына            осы облыстың Төлеби аудандық
сотының төрағасы қызметiнен
босатыла отырып;
Төлеби                      Османов Ерiк Шахарбекұлы
аудандық сотына            осы облыстың Сайрам аудандық
сотының төрағасы қызметiнен
босатыла отырып
тағайындалсын.
2. Судья қызметiне:
Ақмола облысы бойынша:
Щучье аудандық              Салықбаева Жанна Жеңiсқызы;
сотына
Степногор                   Көлбаев Ертарғын Сағындықұлы;
қалалық сотына
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе қаласының            Мұхамбетқалиев Мұрат Советұлы;
сотына
Ақтөбе қаласының
N 2 сотына                  Бисени Нұрлан Мырзашұлы;
Алматы облысы бойынша:
Алакөл аудандық             Мұхамадиева Жанар Сейдханқызы;
сотына
Атырау облысы бойынша:
Атырау қалалық              Тiлепова Гүлнәр Айтөреқызы;
сотына
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Өскемен қалалық             Бақиев Төребек Бақытжанұлы,
сотына                      Жекенова Нұргүл Жекенқызы;
Өскемен қаласының           Нұрманғалиев Аян Алтынханұлы;
N 2 сотына
Семей қалалық               Шалабаева Раиса Михайловна
сотына                     Шығыс Қазақстан облыстық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Жамбыл облысы бойынша:
Жамбыл аудандық             Жаманқұлов Ернар Боранғазыұлы;
сотына
Тараз қаласының             Арыстанбеков Жарас Себжанұлы,
мамандандырылған            Садырова Құралай Мұзартқызы;
әкiмшiлiк сотына
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Орал қаласының              Баймағамбетова Бақытгүл Абайқызы;
N 2 сотына
Қостанай облысы бойынша:
Жiтiқара аудандық           Раисов Алтай Әбдiғалиұлы;
сотына
Қызылорда облысы бойынша:
Қызылорда қаласының         Іздiбаев Нұрлан Тұрғанбекұлы;
мамандандырылған
әкiмшiлiк сотына
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласы            Сыздықов Нұрлыбек Өмiрбекұлы;
Қазыбек би ауданының
N 2 сотына
Балқаш қалалық              Жұмақаева Манат Дәулетханқызы;
сотына
Қаражал қалалық             Көлбаев Мұрат Көпжасарұлы;
сотына
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар қаласының          Зиядова Айнұр Мирханқызы,
N 2 сотына                  Қуатова Айжан Естайқызы;
Екiбастұз қаласының         Рахматулина Ғалия Балтабайқызы;
мамандандырылған
әкiмшiлiк сотына
Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
Петропавл қаласының         Жұмадiлова Диляра Қайратқызы;
N 2 сотына
Ғабит Мүсiрепов атындағы    Нұралин Нұрлан Қайырбекұлы;
ауданның N 2 аудандық
сотына
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Шымкент қаласы              Наурызымбетова Қалампыр Оразқызы;
Әл-Фараби аудандық
сотына
Шымкент қаласы              Тоқбергенов Сайдыбаттал Лаулаұлы
Абай аудандық              Шымкент гарнизоны әскери сотының
сотына                     судьясы қызметiнен босатыла отырып;
мамандандырылған            Тұрғараева Ләззат Кендебайқызы;
ауданаралық экономикалық
сотына
Шымкент гарнизоны           Османова Гүлмира Төребайқызы;
әскери сотына
Алматы қаласы бойынша:
мамандандырылған            Аймағамбетова Данна Жұмағалиқызы;
ауданаралық экономикалық
сотына
Бостандық ауданының         Сыздықова Шолпан Сатыбалдықызы;
N 2 аудандық сотына
Алмалы аудандық             Бегалиев Нариман Қалауышұлы;
сотына
Астана қаласы бойынша:
Сарыарқа аудандық           Нұрышев Болат Мәлiкұлы
сотына                     Қостанай облысы Қарасу аудандық
сотының төрағасы қызметiнен босатыла
отырып;
мамандандырылған            Әбдiрахманова Гүлнәр Төлегенқызы,
ауданаралық экономикалық    Қисықова Бақыт Iспекқызы
сотына                     Алматы облысы Талғар аудандық
сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей местных судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 2 мая 2006 года N 105
В соответствии с пунктами 2, 3  статьи 82  Конституции Республики Казахстан,  пунктами 3 5,    6 статьи  31, подпунктами 4), 7)  пункта 1 , подпунктом 2)  пункта 4  и  пунктом 6  статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность председателя:
Алматинского                  Момбекова Нурлана Нургалиевича
городского суда              с освобождением от должности
председателя Павлодарского
областного суда;
Павлодарского                 Серекбаева Ермека Куандыковича
областного суда              с освобождением от должности
председателя специализированного
межрайонного экономического суда
города Астаны;
по Алматинской области:
Капчагайского                 Ахметова Бауржана Учкемпировича;
городского суда
по Восточно-Казахстанской области:
Урджарского                   Токбулатова Ерлана Муратовича
районного суда               с освобождением от должности судьи
суда N 2 города Семипалатинска
этой же области;
по Западно-Казахстанской области:
Теректинского                 Рушанова Жайдара Ермековича
районного суда               с освобождением от должности
председателя Жанибекского районного
суда этой же области;
Каратобинского                Сарсенову Багдагуль Жолдыбаевну;
районного суда
Жанибекского                  Саргойшина Армана Орынгалиевича
районного суда               с освобождением от должности судьи
Бокейординского районного суда
этой же области;
по Карагандинской области:
Осакаровского                 Рымбаева Рамазана;
районного суда
специализированного           Шуженова Жумагула Ныгметовича
административного            с освобождением от должности судьи
суда города Балхаша          Сатпаевского городского суда
этой же области;
по Северо-Казахстанской области:
Тайыншинского                 Шаймергенова Кайрата Каиржановича;
районного суда
по Южно-Казахстанской области:
Сайрамского                   Оспанова Еркина Уксукбаевича
районного суда               с освобождением от должности
председателя Толебийского районного
суда этой же области;
Толебийского                  Усманова Ерика Шахарбековича
районного суда               с освобождением от должности
председателя Сайрамского районного
суда этой же области.
2. Назначить на должность судьи:
по Акмолинской области:
Щучинского                    Салыкбаеву Жанну Женисовну;
районного суда
Степногорского                Кульбаева Ертаргина Сагандыковича;
городского суда
по Актюбинской области:
суда                          Мухамбеткалиева Мурата Советовича;
города Актобе
суда N 2                      Бисени Нурлана Мырзашулы;
города Актобе
по Алматинской области:
Алакольского                  Мухамадиеву Жанар Сейдхановну;
районного суда
по Атырауской области:
Атырауского                   Тлепову Гульнару Айтуреевну;
городского суда
по Восточно-Казахстанской области:
Усть-Каменогорского           Бакиева Туребека Бакитжановича,
городского суда               Жекенову Нургуль Жекеновну;
суда N 2 города               Нурмангалиева Аяна Алтынхановича;
Усть-Каменогорска
Семипалатинского              Шалабаеву Раису Михайловну
городского суда              с освобождением от должности судьи
Восточно-Казахстанского областного суда;
по Жамбылской области:
Жамбылского                   Жаманкулова Ернара Борангазиевича;
районного суда
специализированного           Арыстанбекова Жараса Себжанулы,
административного суда        Садырову Куралай Музартовну;
города Тараза
по Западно-Казахстанской области:
суда N 2                      Баймагамбетову Бакытгуль Абаевну;
города Уральска
по Костанайской области:
Житикаринского                Раисова Алтая Абдыгалиевича;
районного суда
по Кызылординской области:
специализированного           Издибаева Нурлана Турганбекулы;
административного
суда города Кызылорды
по Карагандинской области:
районного суда N 2            Сыздыкова Нурлыбека Умурбековича;
Казыбекбийского
района города Караганды
Балхашского                   Жумакаеву Манат Даулетхановну;
городского суда
Каражалского                  Кульбаева Мурата Кобжасаровича;
городского суда
по Павлодарской области:
суда N 2                      Зиядову Айнуру Мирхановну,
города Павлодара              Куватову Айжан Естайевну;
специализированного           Рахматулину Галию Балтабаевну ;
административного
суда города Экибастуза
по Северо-Казахстанской области:
суда N 2                      Жумадилову Диляру Кайратовну;
города Петропавловска
районного суда N 2            Нуралина Нурлана Каирбековича;
района имени
Габита Мусрепова
по Южно-Казахстанской области:
Аль-Фарабийского              Наурызымбетову Калампыр Уразовну;
районного суда
города Шымкента
Абайского                     Токбергенова Сайдыбаттала
районного суда                Лаулиновича
города Шымкента              с освобождением от должности судьи
военного суда Шымкентского гарнизона;
специализированного           Тургараеву Лаззат Кендебаевну;
межрайонного
экономического суда
военного суда                 Усманову Гульмиру Торебаевну;
Шымкентского гарнизона
по городу Алматы:
специализированного           Аймагамбетову Данну Жумагалиевну;
межрайонного
экономического суда
районного суда N 2            Сыздыкову Шолпан Сатыбалдиевну;
Бостандыкского района
Алмалинского                  Бегалиева Наримана Калаушевича;
районного суда
по городу Астане:
Сарыаркинского                Нурушева Болата Маликовича
районного суда               с освобождением от должности
председателя Карасуского районного
суда Костанайской области;
специализированного           Абдрахманову Гульнару Тулегеновну;
межрайонного                  Кисикову Бакыт Испековну
экономического суда          с освобождением от должности судьи
Талгарского районного суда
Алматинской области.

3. Атқаратын қызметiнен:
Алматы облысы бойынша:
Панфилов аудандық           Алмабеков Құсайын Қарашұлы
сотының судьясы            басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Атырау облысы бойынша:
Атырау қаласының            Иманғалиев Ерболат
мамандандырылған           соттың айыптау үкiмiнің заңды
әкiмшілік сотының          күшiне енуiне байланысты;
төрағасы
Маңғыстау облысы бойынша:
мамандандырылған            Нетәлиев Роберт Сайполлаұлы
ауданаралық                басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
экономикалық
сотының судьясы
Алматы қаласы бойынша:
Алматы қалалық              Әлiмбеков Мұсабек Тұрғынбекұлы
сотының төрағасы           Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының азаматтық iстер
жөнiндегі алқасының төрағасы
қызметiне сайлануына байланысты
босатылсын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

3. Освободить от занимаемых должностей:
по Алматинской области:
судью Панфиловского           Алмабекова Кусайына Карашовича
районного суда               в связи с переходом на другую работу;
по Атырауской области:
председателя                  Имангалиева Ербулата
специализированного          в связи с вступлением в законную силу
административного суда       обвинительного приговора суда;
города Атырау
по Мангистауской области:
судью специализиро-           Неталиева Роберта Сайполлаевича
ванного межрайонного         в связи с переходом на другую работу;
экономического суда
по городу Алматы:
председателя Алматинского     Алимбекова Мусабека Тургынбековича
городского суда              в связи с избранием на должность
председателя коллегии по гражданским
делам Верховного Суда Республики
Казахстан.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан