Алматы қаласында мамандандырылған қаржылық сот құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 17 тамыздағы N 158 Жарлығы
"Президент пен Үкімет актілерінің
жинағында" жариялануға тиіс
"Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының  3-бабының  3-тармағына,   10-бабының 1-тармағына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН :
1. Алматы қаласында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығына қатысушылардың азаматтық-құқықтық дауларын қарауға уәкiлеттi, облыстық сотқа теңестiрiлген мамандандырылған қаржылық сот құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесi, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасы осы Жарлыққа сәйкес құрылған соттың төрағасы мен судьяларының лауазымдарына кандидаттарды iрiктеу жөнiнде заңнамада белгiленген тәртiппен шаралар қабылдасын және Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына осы соттың кадр құрамы жөнiнде ұсыныстарды табыс етсiн.
3. Алматы қаласының әкiмi осы Жарлыққа сәйкес құрылатын сотқа 2006 жылғы 1 қыркүйекке дейiн ғимарат бөлудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Yкiметi, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкiмшiлiгi комитетi 2006 жылғы 1 қазанға дейiн осы Жарлықтан туындайтын өзге де шаралар қабылдасын.
5. "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары жүйесiн одан әрi оңтайландыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29  Жарлығына  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 1, 2-құжат; 2000 ж., N 54, 593-құжат; 2001 ж., N 1-2, 2-құжат; N 4-5, 43-құжат; 2002 ж., N 26, 272-құжат; N 45, 445-құжат; 2003 ж., N 12, 130-құжат; N 16, 160-құжат; 2004 ж., N 13, 166-құжат; N 21, 267-құжат; N 27, 344-құжат; N 48, 590-құжат; 2005 ж., N 16, 189-құжат; N 27, 329-құжат; N 30, 380-құжат; N 49, 623-құжат; 2006 ж., N 7, 50-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
жоғарыда аталған Жарлыққа 3-қосымшада:
"Облыстардағы, Астана, Алматы қалаларындағы әкiмшілер" деген жолда "2335" деген цифрлар "2337" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"Облыстық және оларға теңестiрiлген соттар" деген жолда "1470" және "572" деген цифрлар "1492" және "579" деген цифрлармен ауыстырылсын.
6. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне жүктелсiн.
7. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Президентi

Об образовании специализированного финансового суда в городе Алматы
Указ Президента Республики Казахстан от 17 августа 2006 года N 158
Подлежит опубликованию в
"Собрании актов Президента
и Правительства"
В соответствии с пунктом 3  статьи 3, пунктом 1  статьи 10 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать в городе Алматы специализированный финансовый суд, приравненный к областному суду, уполномоченный рассматривать в соответствии с законодательством Республики Казахстан гражданско-правовые споры участников регионального финансового центра города Алматы.
2. Высшему Судебному Совету Республики Казахстан, Председателю Верховного Суда Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры по отбору кандидатов на должности председателя и судей суда, образуемого в соответствии с настоящим Указом, и представить на рассмотрение Президенту Республики Казахстан предложения по кадровому составу этого суда.
3. Акиму города Алматы до 1 сентября 2006 года обеспечить выделение здания суду, образуемому в соответствии с настоящим Указом.
4. Правительству Республики Казахстан, Верховному Суду Республики Казахстан, Комитету по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан до 1 октября 2006 года принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
5. Внести в Указ  Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 1, ст. 2; 2000 г., N 54, ст. 593; 2001 г., N 1-2, ст. 2; N 4-5, ст. 43; 2002 г., N 26, ст. 272; N 45, ст. 445; 2003 г., N 12, ст. 130; N 16, ст. 160; 2004 г., N 13, ст. 166; N 21, ст. 267; N 27, ст. 344; N 48, ст. 590; 2005 г., N 16, ст. 189; N 27, ст. 329; N 30, ст. 380; N 49, ст. 623; 2006 г., N 7, ст. 50) следующие изменения:
в приложении 3 к вышеназванному Указу:
в строке "Администраторы в областях, г. Астане, г. Алматы" цифры "2335" заменить цифрами "2337";
в строке "Областные и приравненные к ним суды" цифры "1470" и "572" заменить цифрами "1492" и "579".
6. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
7. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан