Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 25 қыркүйектегі N 1193 Жарлығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 26 маусымдағы N 624 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 804 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 12.12.2018 № 804 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Ұлттық валюта - Қазақстан теңгесі банкноттары мен монеталары дизайнының тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 25 қыркүйектегі N 1193 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 38, 384-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Ұлттық валюта - Қазақстан теңгесі банкноттары мен монеталары дизайнының тұжырымдамасында:
9-тармақтың бірінші абзацы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Аса көрнекті қайраткерлердің мерейтойлық даталарына арналған коллекциялық монеталарда портреттерімен қоса тегі және аты (немесе инициалы), туылған жылы және мерейтой жылы жазылады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Банкноттар мен монеталарда мемлекеттік және орыс тілдеріндегі жазулар пайдаланылады.
Шет тілінде ресімделетін басқа елдердің тапсырыстары бойынша дайындалатын коллекциялық монеталарды қоспағанда, коллекциялық және инвестициялық монеталарда жазулардың мәтіні мемлекеттік, сондай-ақ орыс немесе шет тілдерінде ресімделеді.";
12-тармақтың 5) тармақшасы алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
"13-1. Банкноттардың бет немесе сырт жағында осы дизайндағы банкноттардың айналысқа алғашқы шығарылған кезіндегі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының қолы болуы тиіс.";
19-тармақта "қорытпаны" деген сөзден кейін "немесе металды" деген сөздермен толықтырылсын;
20-тармақтың бірінші сөйлемі алып тасталсын;
21-тармақта:
"қорытпасын" деген сөзден кейін "немесе металын" деген сөздермен толықтырылсын;
"Коллекциялық" деген сөзден кейін "және инвестициялық" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
22-тармақта:
"теңге" деген сөз алып тасталсын;
"бағалы металдардан және мыс-никель қорытпаларынан" деген сөздер "металдардан және қорытпалардан" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении дополнений и изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 25 сентября 2003 года N 1193
Указ Президента Республики Казахстан от 26 июня 2008 года N 624. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 12 декабря 2018 года № 804
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 12.12.2018 № 804.
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
В соответствии со статьей 3 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 25 сентября 2003 года N 1193 "Об утверждении Концепции дизайна банкнот и монет национальной валюты - казахстанского тенге" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 38, ст. 384) следующие дополнения и изменения:
в Концепции дизайна банкнот и монет национальной валюты - казахстанского тенге, утвержденной вышеназванным Указом:
абзац первый пункта 9 дополнить предложением следующего содержания:
"На коллекционных монетах, посвященных юбилейным датам выдающихся личностей, портреты сопровождаются фамилией и именем (или инициалами), годом рождения и годом юбилея.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. На банкнотах и монетах используются надписи на государственном и русском языках.
Текст надписей на коллекционных и инвестиционных монетах оформляется на государственном, а также на русском или иностранном языках, за исключением коллекционных монет, изготавливаемых по заказам других стран, которые оформляются на иностранном языке.";
подпункт 5) пункта 12 исключить;
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Лицевая или оборотная сторона банкнот должна содержать подпись Председателя Национального Банка Республики Казахстан, при котором осуществляется первый выпуск в обращение банкнот данного дизайна.";
в пункте 19 после слова "сплава" дополнить словами "или металла";
в пункте 20 первое предложение исключить;
в пункте 21:
после слова "сплав" дополнить словами "или металл";
после слова "коллекционных" дополнить словами "и инвестиционных";
слова "Национальный Банк" заменить словами "Правление Национального Банка";
в пункте 22:
слово "тенге" исключить;
слова "драгоценных металлов и медно-никелевых" заменить словами "металлов и";
слова "Национальный Банк" заменить словами "Правление Национального Банка".

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев