Қазақстан Республикасы соттарының төрағаларын, сот алқалары төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 1 қарашадағы № 1089 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы» 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 31-бабының 2, 3, 5, 7, 8-тармақтарына, 34-бабының 1-тармағының 1), 1-1), 6), 7), 9) тармақшаларына, 2, 3-тармағына, 4-тармағының 2) тармақшасына, 5, 6-тармақтарына, «Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған органдардың штат санын оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 қыркүйектегі № 1072 Жарлығына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Төраға қызметіне:
Атырау облыстық сотының        Чиняев Нұрғожа Қыдырханұлы
апелляциялық сот алқасына      Жамбыл облыстық сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып;
Солтүстік Қазақстан облыстық   Рахымбеков Ербол Мұхажанұлы
сотының апелляциялық сот       Қарағанды облысы Қарағанды қаласы
алқасына                       Қазыбек би аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Ақтөбе облысы бойынша:
Мұғалжар аудандық сотына       Балмұханов Айсұлтан Жабайұлы
Ақтөбе облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Алматы облысы бойынша:
Еңбекшіқазақ ауданы            Құтпанбаев Ербол Серікбайұлы
№ 2 аудандық сотына            Батыс Қазақстан облысы Тасқала
аудандық сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Зырянов ауданы                 Арынова Айгүл Дәуленбайқызы
№ 2 аудандық сотына            осы облыстың Өскемен қаласы
мамандандырылған әкімшілік сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Ұлан ауданы                    Рахижанов Жәкен Баубекұлы
№ 2 аудандық сотына            осы облыстың Шемонаиха аудандық
мамандандырылған әкімшілік сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Шемонаиха аудандық             Әбдірахманов Әріпхан Арынұлы
мамандандырылған               осы облыстың Бородулиха аудандық
әкімшілік сотына               сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Жамбыл облысы бойынша:
Талас аудандық сотына          Жұмағұлов Нұрлан Асуұлы осы облыстың
Тұрар Рысқұлов атындағы аудандық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Қостанай облысы бойынша:
Алтынсарин аудандық сотына     Карбенова Бекзат Есембекқызы;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Петропавл қалалық сотына       Еркебаев Әбдікаххар Тілеуқұлұлы
осы облыстың Айыртау аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Петропавл қаласы               Сапарғалиев Серікбол Ермекұлы
мамандандырылған               осы облыстың Петропавл қаласы № 2
әкімшілік сотына               сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
мамандандырылған               Шаймерденов Қайрат Қайыржанұлы
ауданаралық                    осы облыстың Тайынша аудандық сотының
экономикалық сотына            төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Сарыағаш ауданы                Мақұлбаев Жеңіс Тілләбайұлы
№ 2 аудандық сотына            Маңғыстау облысы Ақтау қаласы № 2
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Алматы қаласы бойынша:
Әуезов ауданы                  Баянов Алтынбек Бейсембайұлы
№ 2 аудандық сотына            Алматы қаласы Жетісу аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Алматы гарнизоны               Құрманқұлов Әлімжан Бақташұлы
әскери сотына
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей, председателей судебных коллегий и судей судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 1 ноября 2010 года № 1089
В соответствии с пунктом 2 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктами 2, 3, 5, 7, 8 статьи 31, подпунктами 1), 1-1), 6), 7), 9) пункта 1, пунктами 2, 3, подпунктом 2) пункта 4, пунктами 5, 6 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 2010 года № 1072 "О мерах по оптимизации штатной численности органов, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность председателя:
апелляционной судебной      Чиняева Нургожу Кыдырханулы
коллегии Атырауского        с освобождением от должности председателя
областного суда             Жамбылского областного суда;
апелляционной судебной      Рахимбекова Ербола Мухажановича
коллегии Северо-            с освобождением от должности председателя
Казахстанского              Казыбекбийского районного суда
областного суда             города Караганды Карагандинской области;
по Актюбинской области:
Мугалжарского               Балмуханова Айсултана Жабаевича
районного суда              с освобождением от должности судьи
Актюбинского областного суда;
по Алматинской области:
районного суда № 2          Кутпанбаева Ербола Серикбаевича
Енбекшиказахского района    с освобождением от должности председателя
Таскалинского районного суда
Западно-Казахстаской области;
по Восточно-Казахстанской области:
районного суда № 2          Аринову Айгуль Дауленбаевну
Зыряновского района         с освобождением от должности судьи
специализированного административного
суда города Усть-Каменогорска этой же
области;
районного суда № 2          Рахижанова Жакена Баубекулы
Уланского района            с освобождением от должности председателя
специализированного административного
суда Шемонаихинского района этой же
области;
специализированного         Абдрахманова Арипхана Ариновича
административного суда      с освобождением от должности судьи
Шемонаихинского района      Бородулихинского районного суда этой же
области:
по Жамбылской области:
Таласского районного суда   Жумагулова Нурлана Асуевича
с освобождением от должности судьи суда
района имени Турара Рыскулова этой же
области;
по Koстанайской области:
Алтынсаринского             Карбенову Бекзат Есембековну;
районного суда
по Северо-Казахстанской области:
Петропавловского            Еркебаева Абдикаххара Тлеукуловича
городского суда             с освобождением от должности председателя
Айыртауского районного суда этой же
области;
специализированного         Сапаргалиева Серикбола Ермековича
административного суда      с освобождением от должности судьи
города Петропавловска       суда № 2 города Петропавловска этой же
области;
специализированного         Шаймергенова Кайрата Каиржановича
межрайонного                с освобождением от должности председателя
экономического суда         Тайыншинского районного суда этой же
области;
по Южно-Казахстанской области:
районного суда № 2          Макулбаева Жениса Тиллябайулы
Сарыагашского района        с освобождением от должности судьи
суда № 2 города Актау Мангистауской
области;
по городу Алматы:
районного суда № 2          Баянова Алтынбека Бейсембаевича
Ауэзовского района          с освобожденном от должности судьи
Жетысуского районного суда города Алматы;
военного суда               Курманкулова Алимжана Бахташевича
Алматинского гарнизона

4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. Назарбаев

4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев