Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 24 ақпандағы № 928 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 14 желтоқсандағы № 196 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2011.12.14 № 196 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
Ескерту. Тақырыпқа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2011.03.04 № 1168 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағында және республикалық
баспасөзде жариялануға тиіс
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексі 34-бабының 2-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Айырбастау пунктінің тіркеу куәлігін беру»;
2) «Валюталық операция туралы хабарлама куәлік беру»;
3) «Валюталық операция туралы тіркеу куәлігін беру» Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік қызметтер стандарттары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2011.03.04 № 1168 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                     Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2010 жылғы 24 ақпандағы
№ 928 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
«Айырбастау пунктінің тіркеу куәлігін беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 2011.03.04 № 1168 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Айырбастау пунктінің тіркеу куәлігін беру жөніндегі мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдары көрсетеді.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының мемлекеттік қызметтер көрсететін бөлімшелерінің мекенжайлары мен байланыс деректері осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы» 2005 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі - Заң) 6-бабының 2-тармағы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру ережесін бекіту туралы» 2006 жылғы 27 қазандағы № 106 қаулысы (бұдан әрі - Ереже) негізінде көрсетіледі.

Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 24 февраля 2010 года № 928. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 14 декабря 2011 года № 196
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 14.12.2011 № 196 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными Указом Президента РК от 04.03.2011 № 1168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Подлежит опубликованию в Собрании актов
Президента и Правительства Республики
Казахстан и республиканской печати
В соответствии с пунктом 2 статьи 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые стандарты государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан:
1) "Выдача регистрационного свидетельства обменного пункта";
2) "Выдача свидетельства об уведомлении о валютной операции";
3) "Выдача регистрационного свидетельства о валютной операции".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Указом Президента РК от 04.03.2011 № 1168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Настоящий Указ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
Утвержден
Указом Президента
Республики Казахстан
от 24 февраля 2010 года № 928
Стандарт государственной услуги
"Выдача регистрационного свидетельства обменного пункта"
Сноска. Стандарт в редакции Указа Президента РК от 04.03.2011 № 1168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга по выдаче регистрационного свидетельства обменного пункта (далее - государственная услуга) оказывается территориальными филиалами Национального Банка Республики Казахстан.
Адреса и контактные данные подразделений территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, предоставляющих государственную услугу, указаны в приложении 1 к настоящему Стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2005 года "О валютном регулировании и валютном контроле" (далее - Закон) и постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2006 года № 106 "Об утверждении Правил организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан" (далее - Правила).

4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат және осы Стандарттың мәтіні Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдарында тұтынушылар үшін қолжетімді орында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің интернет-ресурсында (www.nationalbank.kz) орналастырылған.
5. Айырбастау пунктінің тіркеу куәлігі не айырбастау пунктінің тіркеу куәлігін беруден бас тарту себептері жазылған қағаз тасымалдауыштағы дәлелді жазбаша жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға құқығы бар Қазақстан Республикасының резиденттері - заңды тұлғаларға, олардың филиалдарына (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет осы Стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттардың толық пакеті ұсынылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) қажетті құжаттар пакеті кезек күтпестен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті бөлімшесіне/жауапты тұлғасына осы Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша тапсырылады (немесе хат-хабар қабылдауға арналған арнайы жабдықталған жәшікке салынады);
3) айырбастау пунктінің тіркеу куәлігін не айырбастау пунктінің тіркеу куәлігін беруден бас тарту себептері жазылған дәлелді жазбаша жауапты тұтынушыға не оның сенім білдірілген тұлғасына (сенімхат негізінде) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының жауапты орындаушысы кезек күтпестен береді.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Құжаттарды қабылдау және беру жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін күн сайын жүзеге асырылады.
Құжаттарды қабылдау және беру кезек күтпестен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалдарының үйлерінде көрсетіледі. Аумақтық филиалдардың үйлері мүмкіндіктері шектеулі адамдарға қол жетімді болуы үшін пандустары бар кіру есіктерімен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Тұтынушының айырбастау пунктінің тіркеу куәлігін алуы үшін талап етілетін құжаттар:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
3) салық төлеушінің мемлекеттік тіркелуін растайтын құжаттың
көшірмесі;

4. Информация о государственной услуге и текст настоящего Стандарта размещаются в доступном для потребителей месте в территориальных филиалах Национального Банка Республики Казахстан, а также на интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан (www.nationalbank.kz).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является регистрационное свидетельство обменного пункта либо мотивированный письменный ответ с изложением причин отказа в выдаче регистрационного свидетельства обменного пункта на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам - резидентам Республики Казахстан, имеющим право на организацию обменных операций с иностранной валютой, их филиалам (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты представления пакета документов, установленных пунктом 11 настоящего Стандарта;
2) пакет необходимых документов сдается уполномоченному на прием и регистрацию корреспонденции подразделению/ответственному лицу (или опускается в специально оборудованный ящик для приема корреспонденции) территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему Стандарту, без ожидания в очереди;
3) регистрационное свидетельство обменного пункта либо мотивированный письменный ответ с изложением причин отказа в выдаче регистрационного свидетельства обменного пункта выдается ответственным исполнителем территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан потребителю либо его доверенному лицу (на основании доверенности) без ожидания в очереди.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Прием и выдача документов осуществляются ежедневно в рабочие дни с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Прием и выдача документов осуществляются без ожидания в очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в зданиях территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан. Здания территориальных филиалов оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Документы, требуемые для получения регистрационного свидетельства обменного пункта потребителем:
1) заявление произвольной формы;
2) копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
3) копия документа, подтверждающего государственную регистрацию налогоплательщика;

4) тұтынушының Ереженің талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар:
кассирдің қолма-қол шетел валютасымен жұмыс бойынша арнайы дайындықтан өткендігін растайтын құжатының түпнұсқасы немесе нотариат куәландырған көшірмесі не Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, қызметкердің еңбек қызметін растайтын құжаттың (құжаттардың) көшірмесі қоса берілген, кассирдің қолма-қол шетел валютасымен кемінде 6 (алты) ай жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттың түпнұсқасы немесе нотариат куәландырған көшірмесі;
ақша белгілерінің түпнұсқалылығын айқындау үшін техникалық құралдардың сипаттамасын айқындайтын құжаттың (құжаттардың) көшірмесі;
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының үй-жайдың банк операцияларын жүргізу үшін дайын екендігі туралы қарап тексеру актісінің және (немесе) қорытындысының көшірмесі;
қызметінің айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құрылған заңды тұлғаның (бұдан әрі — уәкілетті ұйым) біліктілік талабына сәйкестігін растайтын құжат (екінші деңгейдегі банктің уәкілетті ұйымның банк шотында лицензия алуға өтініш бергенге дейінгі күні айырбастау пункттерінің санын есепке ала отырып, жарғылық капиталды ақшалай нысанда қалыптастыру үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ең төменгі мөлшерден аз емес мөлшерде ақшасының болуын растайтын құжат) ұсынылады.
Егер тұтынушы уәкілетті ұйымның филиалы болып табылса, мыналар қосымша ұсынылады:
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға арналған лицензиясының көшірмесі;
уәкілетті ұйымның Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әділет органдарында есептік тіркеуден өткен филиалы туралы ереженің көшірмесі.
Егер тұтынушы банктің филиалы болып табылса, мыналар қосымша ұсынылады:
банк филиалының есептік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі;
банктің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әділет органдарында есептік тіркеуден өткен филиалы туралы ереженің көшірмесі.
Шетел тілінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен ұсынылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алуға өтініш еркін нысанда толтырылады және тұтынушының орналасқан жері бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына ұсынылады.
13. Құжаттар қабылдауды және тіркеуді Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалының құжаттарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті бөлімшесі/жауапты тұлғасы осы Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырады (немесе хат-хабар қабылдауға арналған арнайы жабдықталған жәшікке салынады).

4) документы, подтверждающие соответствие потребителя требованиям Правил:
подлинник или нотариально засвидетельствованная копия документа, свидетельствующего о прохождении кассиром специальной подготовки по работе с наличной иностранной валютой, либо подлинник или нотариально засвидетельствованная копия документа, подтверждающего опыт работы кассира с наличной иностранной валютой не менее 6 (шести) месяцев, с приложением копии документа (-ов), подтверждающего (-их) трудовую деятельность работника, предусмотренного (-ых) законодательством Республики Казахстан;
копия документа (-ов), определяющего (-их) характеристики технических средств для определения подлинности денежных знаков;
копия акта осмотра и (или) заключения территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан о готовности помещения для проведения банковских операций;
документ, подтверждающий соответствие юридического лица, созданного в соответствии с законодательством Республики Казахстан, исключительным видом деятельности которого является организация обменных операций с иностранной валютой (далее - уполномоченная организация), квалификационному требованию (документ банка второго уровня, подтверждающий наличие на банковском счете уполномоченной организации денег на дату до обращения за получением лицензии в размере не меньшем, чем минимальный размер, установленный Национальным Банком Республики Казахстан для формирования уставного капитала в денежной форме, с учетом количества обменных пунктов).
Если потребителем является филиал уполномоченной организации, то дополнительно представляются:
копия лицензии Национального Банка Республики Казахстан на организацию обменных операций с иностранной валютой;
копия положения о филиале уполномоченной организации, прошедшем учетную регистрацию в органах юстиции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Если потребителем является филиал банка, то дополнительно представляются:
копия свидетельства об учетной регистрации филиала банка;
копия положения о филиале банка, прошедшем учетную регистрацию в органах юстиции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Документы, составленные на иностранном языке, представляются в Национальный Банк Республики Казахстан с переводом на государственный или русский язык.
12. Заявление на получение государственной услуги заполняется в произвольной форме и представляется в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан по месту нахождения потребителя.
13. Прием и регистрация документов осуществляется уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции подразделением/ответственным лицом (или опускается в специально оборудованный ящик для приема корреспонденции) территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему Стандарту.

Хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті бөлімше/жауапты тұлға сағат 09.00-ден бастап сағат 18.00 аралығындағы кезеңде әрбір екі сағат сайын арнайы жабдықталған жәшіктен құжаттарды алады. Алынғаннан кейін құжаттарды хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті бөлімше/жауапты тұлға тіркейді және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының басшылығына бұдан әрі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының жауапты бөлімшесінің қарауы үшін жібереді.
14. Құжаттар пакетін қолма-қол тапсырған жағдайда тұтынушының
қолына осы Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттардың
алынғаны туралы талон беріледі.
Талонды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті бөлімшесі/жауапты тұлғасы осы Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жазады.
Тұтынушы құжаттарды почта арқылы жіберген немесе хат-хабар қабылдауға арналған арнайы жабдықталған жәшік арқылы тапсырған жағдайда құжаттардың алынғаны туралы талон берілмейді.
15. Айырбастау пунктінің тіркеу куәлігін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының жауапты орындаушысы тұтынушыға не оның сенім білдірілген тұлғасына (сенімхат негізінде) жеке басын куәландыратын құжатын ұсынған кезде тіркеу куәліктерін беруді есепке aлу журналына қол қойғыза отырып береді не тұтынушыға поштамен жіберіледі.
Тұтынушының келмеуі себебінен айырбастау пунктінің тіркеу куәлігінің 10 (он) жұмыс күнінен асатын мерзімде қолма-қол берілуі мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін бұзу болып табылмайды.
16. Егер:
1) ұсынылған құжаттардың пакеті осы Стандарттың 11-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
2) ұсынылған құжаттар Заңда және Ережеде белгіленген талаптарға сәйкес келмесе не тұтынушының Заңда және Ережеде белгіленген талаптарға сәйкес келуін растамаса, айырбастау пунктінің тіркеу куәлігін беруден бас тартылады.
Айырбастау пунктін тіркеу үшін құжаттарды қайта тапсырған кезде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына оларды соңғы ұсынған сәттен бастап өзгермеген құжаттар ұсынылмайды. Бұл ретте құжаттар жалпы негізде қаралады және мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі тұтынушының өтінішті және қажетті құжаттар пакетін қайта берген күнінен бастап есептеледі.

Выемка документов из специально оборудованного ящика осуществляется уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции подразделением/ответственным лицом через каждые два часа в период с 09.00 часов до 18.00 часов. После выемки документы регистрируются и направляются уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции подразделением/ответственным лицом руководству территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан для дальнейшего направления на рассмотрение в ответственное подразделение территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан.
14. В случае сдачи пакета документов нарочным потребителю выдается на руки талон о получении документов по форме согласно приложению 3 к настоящему Стандарту.
Талон выписывается уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции подразделением/ответственным лицом территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему Стандарту.
При направлении потребителем документов посредством почтовой пересылки или сдачи пакета документов через специально оборудованный ящик для приема корреспонденции талон о получении документов не выдается.
15. Регистрационное свидетельство обменного пункта выдается ответственным исполнителем территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан потребителю, либо его доверенному лицу (на основании доверенности) под роспись в журнале учета выдачи регистрационных свидетельств при предъявлении документа, удостоверяющего личность, либо направляется потребителю по почте.
Выдача регистрационного свидетельства обменного пункта нарочному в срок, превышающий 10 (десять) рабочих дней, по причине неявки потребителя, не является нарушением срока оказания государственной услуги.
16. Отказ в выдаче регистрационного свидетельства обменного пункта осуществляется в следующих случаях:
1) представленный пакет документов не соответствует требованиям, установленным пунктом 11 настоящего Стандарта;
2) представленные документы не соответствуют требованиям, установленным Законом и Правилами, либо не подтверждают соответствие потребителя требованиям, установленным Законом и Правилами.
При повторной сдаче документов для регистрации обменного пункта документы, не изменившиеся с момента последнего их представления в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан, не представляются. При этом документы рассматриваются на общих основаниях и срок оказания государственной услуги исчисляется с даты сдачи потребителем повторного заявления и пакета необходимых документов.

Тіркеу куәлігін беруден бас тарту себептері жазылған дәлелді жазбаша жауап осы Стандарттың 11-тармағында айқындалған құжаттарды ұсынған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде беріледі. Жауап поштамен жіберіледі не тұтынушыға не оның сенім білдірілген тұлғасына (сенімхат негізінде) жеке басын куәландыратын құжатын ұсынған кезде қол қойғыза отырып беріледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы
тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары:
1) әдептілік;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат;
3) мемлекеттік қызметтің уақтылы көрсетілуі;
4) тұтынушының қарауға ұсынған құжаттарының сақталуы;
5) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуы және құпиялылығы;
6) тұтынушы құжаттарды алу үшін келмеген жағдайда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің құжаттарды сақтау мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актісінде белгіленген мерзімде олардың сақталуы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы
Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен
өлшенеді.
19. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Іс-әрекеттерге (әрекетсіздіктерге) шағымдану және шағымды дайындауға көмек көрсету тәртібін түсіндіруді Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының жауапты орындаушысы осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырады.
21. Егер тұтынушы қабылданған шараларға қанағаттанбайтын болса немесе мәселені жоғары тұрған сатының қарауы талап етілсе, онда тұтынушы шағымды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының атына не оның орнындағы тұлғаға жазбаша түрде жолдай алады.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының не оның орнындағы тұлғаның атына берілетін мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі шағымдар 050040, Алматы қаласы, «Көктем-3» шағын ауданы, 21-үй мекенжайы бойынша поштамен жіберіле немесе қолмен беріле отырып, жазбаша түрде қабылданады.
22. Тұтынушы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы уәкілетті лауазымды тұлғаларының іс-әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) байланыс деректері осы Стандарттың 5-қосымшасында көрсетілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының басшысына шағым жасай алады.

Мотивированный письменный ответ с изложением причин отказа в выдаче регистрационного свидетельства дается в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты представления документов, определенных пунктом 11 настоящего Стандарта. Ответ направляется по почте либо выдается потребителю, либо его доверенному лицу (на основании доверенности) под роспись при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
3. Принципы работы
17. Принципы работы, которыми руководствуется территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан по отношению к потребителю:
1) вежливость;
2) исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге;
3) своевременность оказания государственной услуги;
4) сохранность документов, представленных потребителем на рассмотрение;
5) защита и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя;
6) сохранность документов в течение срока, установленного нормативным правовым актом Национального Банка Республики Казахстан, регламентирующим вопросы хранения документов в случае неявки потребителя для их получения.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 4 к настоящему Стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан, ежегодно утверждаются приказом Председателя Национального Банка Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) и оказание содействия в подготовке жалобы осуществляет ответственный исполнитель территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту.
21. Если потребитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, то потребитель может направить жалобу в письменном виде на имя Председателя Национального Банка Республики Казахстан либо лица, его замещающего.
Жалобы на имя Председателя Национального Банка Республики Казахстан либо лица, его замещающего, по предоставлению государственной услуги принимаются в письменном виде, отправленные почтой или переданные нарочным, по адресу: 050040, город Алматы, микрорайон "Коктем-3", дом 21.
22. Действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан могут быть обжалованы потребителем руководителю территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан, контактные данные которого указаны в приложении 5 к настоящему Стандарту.

23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағымдарды тіркеу, есепке aлу және қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды беру кезінде іс-әрекетіне шағым жасалатын субъектінің атауы немесе лауазымды тұлғалардың қызметі, аты-жөні, өтініш жасау себебі мен талаптары көрсетіледі.
Шағымды қарау нәтижелері туралы тұтынушыға жазбаша түрде хабарланады.
Қолмен қабылданған шағым жеке тұлғалардың өтініштерін есепке алу журналында немесе заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі.

23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательном порядке.
24. Регистрация, учет и рассмотрение жалоб осуществляются в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
О результатах рассмотрения жалобы потребителю сообщается в письменном виде.
Принятая от нарочного жалоба регистрируется в журнале учета обращений физических лиц или журнале учета обращений юридических лиц.

25. Өтініштің қабылданған күні мен уақыты, қабылдаған қызметкердің аты-жөні көрсетілген талон шағымның қолмен қабылданғанын растайтын құжат болып табылады..
26. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы басшылығының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауы осы Стандарттың 5-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің тиісті аумақтық филиалында тұтынушылар үшін қолжетімді орында орналастырылатын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалы басшылығының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.

25. Документом, подтверждающим принятие жалобы от нарочного, является талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов работника, принявшего обращение.
26. Прием физических лиц и представителей юридических лиц руководством территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан осуществляется в соответствии с графиком приема физических лиц и представителей юридических лиц руководством территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан, который размещается в доступном для потребителей месте в соответствующем территориальном филиале Национального Банка Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 5 к настоящему Стандарту.

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауы мына мекенжайда: 050040, Алматы қаласы, «Көктем-3» ықшам ауданы, 21-үйдегі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының үйінде тұтынушылар үшін қолжетімді орында орналастырылатын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау кестесі сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің интернет-ресурсында орналастырылады (www.nationalbank.kz).
«Айырбастау пунктінің тіркеу
куәлігін беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалдарының
мемлекеттік қызмет көрсететін бөлімшелерінің мекенжайлары және
байланыс деректері
р/с
Аумақтық филиалдың атауы
Заңды мекенжайы
Кабинет нөмірі
Коды, телефоны
1
2
3
4
5
1.
Орталық филиал
010000, Астана қаласы, Бейбітшілік к-сі, 21
Валюталық операцияларды бақылау бөлімі

Прием физических лиц и представителей юридических лиц руководством Национального Банка Республики Казахстан осуществляется в соответствии с графиком приема физических лиц и представителей юридических лиц руководством Национального Банка Республики Казахстан, который размещается в доступном для потребителей месте в здании центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан по адресу: 050040, город Алматы, микрорайон "Коктем-3", дом 21.
График приема физических лиц и представителей юридических лиц размещается также на интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан (www.nationalbank.kz).
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Стандарту государственной услуги
"Выдача регистрационного свидетельства
обменного пункта"
Адреса и контактные данные подразделений
территориальных филиалов Национального Банка
Республики Казахстан, предоставляющих
государственную услугу
№ п/п
Наименование
территориального
филиала
Юридический адрес
Номер кабинета
Код, телефон
1
2
3
4
5
1.
Центральный филиал
010000, город Астана,
ул. Бейбитшилик, 21
Отдел контроля валютных
операций

212
8 (7172) 703358,
703368
2.
Ақмола филиалы
020000, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Әуезов к-сі, 214
Жиынтық-экономикалық бөлім
10
8 (7162) 250211,
251618
3.
Ақтөбе филиалы
030006, Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Асау-Барақ к-сі, 45
Валюталық операцияларды бақылау бөлімі
14
8 (7132) 210215
4.
Алматы қалалық филиалы
050000, Алматы қаласы, Панфилов к-сі, 98
Валюталық операцияларды бақылау бөлімі
311
8 (727) 2443650
5.
Алматы облыстық филиалы
040008, Алматы облысы, Талдықорған қаласы, Төлебаев к-сі, 58/64
Валюталық операцияларды бақылау бөлімі
3-қабат
8 (7282) 245791
6.
Атырау филиалы
060002, Атырау облысы, Атырау қаласы, Уәлиханов к-сі, 2
Валюталық операцияларды бақылау бөлімі
309
8 (7122) 328567
7.
Шығыс Қазақстан филиалы
070019, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Қазақстан к-сі, 3
Валюталық операцияларды бақылау бөлімі
607
8 (7232) 253968
8.
Жамбыл филиалы
080000, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Қазыбек би к-сі, 137
Валюталық операцияларды бақылау бөлімі
225
8 (7262) 459980
9.
Батыс Қазақстан филиалы
090000, Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Ж. Досмұхамедов к-сі, 16
Валюталық операцияларды бақылау бөлімі
3 этаж
8 (7112) 509768
10.
Қарағанды филиалы
100000, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Бұқар Жырау д-лы, 19
Валюталық операцияларды бақылау бөлімі
1
8 (7212) 419452
11.
Қостанай филиалы
110000, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Баймағамбетов к-сі, 195
Валюталық операцияларды бақылау бөлімі
305
8 (7142) 546234
12.
Қызылорда филиалы
120019, Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, Жақаев к-сі, 20
Жиынтық-экономикалық бөлім
208

212
8(7172) 703358, 703368
2.
Акмолинский филиал
020000, Акмолинская
область, город
Кокшетау, ул. Ауэзова, 214
Сводно-экономический отдел
10
8(7162) 250211, 251618
3.
Актюбинский филиал
030006, Актюбинская
область, город Актобе,
ул. Асау-Барака, 45
Отдел контроля валютных
операций
14
8(7132)210215
4.
Алматинский городской филиал
050000, город Алматы,
ул. Панфилова, 98
Отдел контроля валютных
операций
311
8 (727) 2443650
5.
Алматинский областной филиал
040008, Алматинская
область, город
Талдыкорган,
ул. Толебаева, 58/64
Отдел контроля валютных
операций
3 этаж
8(7282)245791
6.
Атырауский филиал
060002, Атырауская
область, город Атырау,
ул. Валиханова, 2
Отдел контроля валютных
операций
309
8(7122)328567
7.
Восточно-Казахстанский
филиал
070019, Восточно-
Казахстанская область,
город Усть-Каменогорск,
ул. Казахстан, 3
Отдел контроля валютных
операций
607
8(7232) 253968
8.
Жамбылский филиал
080000, Жамбылская
область, город Тараз,
ул. Казыбек би, 137
Отдел контроля валютных
операций
225
8(7262)459980
9.
Западно-Казахстанский филиал
090000, Западно-
Казахстанская область,
город Уральск,
ул. Ж. Досмухамедова, 16
Отдел контроля валютных
операций
3 этаж 1
8(7112)509768
10.
Карагандинский филиал
100000, Карагандинская
область, город Караганда,
пр. Бухар-Жырау, 19
Отдел контроля валютных
операций
1
8(7212)419452
11.
Костанайский филиал
110000, Костанайская
область, город Костанай,
ул. Баймагамбетова, 195
Отдел контроля валютных
операций
305
8(7142)546234
12.
Кызылординский филиал
120019, Кызылординская
область, город Кызылорда,
ул. Жахаева, 20
Сводно-экономический отдел
208

8 (7242) 277853
13.
Маңғыстау филиалы
130000, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, 23-ықшам аудан
Валюталық операцияларды бақылау бөлімі
304
8 (7292) 427894
14.
Павлодар филиалы
140000, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Ак. Сәтбаев к-сі, 44
Валюталық операцияларды бақылау бөлімі
317
8 (7182) 326612
15.
Солтүстік Қазақстан филиалы
150000, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы к-сі, 6
Валюталық операцияларды бақылау бөлімі

8(7242)277853
13.
Мангистауский филиал
130000, Мангистауская
область, город Актау,
23 микрорайон
Отдел контроля валютных
операций
304
8(7292)427894
14.
Павлодарский филиал
140000, Павлодарская
область, город Павлодар,
ул. Ак. Сатпаева, 44
Отдел контроля валютных
операций
317
8 (7182) 326612
15.
Северо-Казахстанский филиал
150000, Северо-
Казахстанская область,
город Петропавловск,
ул. Конституции
Казахстана, 6
Отдел контроля валютных
операций

304
8 (7152) 460361
16.
Оңтүстік Қазақстан филиалы
160012, Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қаласы, Төреқұлов к-сі, 2
Валюталық операцияларды бақылау бөлімі
310
8 (7252) 212069
«Айырбастау пунктінің тіркеу
куәлігін беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалдарының
келіп түсетін хат-хабарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге
асыратын бөлімшелерінің мекенжайлары және байланыс деректері
р/с
Аумақтық филиалдың атауы
Заңды мекенжайы
Кабинет нөмірі
Коды, телефоны
2
3
4
5
1.
Орталық филиал
010000, Астана қаласы, Бейбітшілік к-сі, 21
Әкімшілік-шаруашылық бөлім

304
8(7152)460361
16.
Южно-Казахстанский филиал
160012, Южно-Казахстанская
область, город Шымкент,
ул. Торекулова, 2
Отдел контроля валютных
операций
310
8 (7252) 212069
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Стандарту государственной услуги
"Выдача регистрационного свидетельства
обменного пункта"
Адреса и контактные данные подразделений
территориальных филиалов Национального Банка
Республики Казахстан, осуществляющих прием
и регистрацию входящей корреспонденции
№ п/п
Наименование
территориального
филиала
Юридический адрес
Номер
кабинета
Код, телефон
1
2
3
4
5
1.
Центральный филиал
010000, город Астана,
ул. Бейбитшилик, 21
Административно-
хозяйственный отдел

8 (7152) 462966
16.
Оңтүстік Қазақстан филиалы
160012, Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қаласы, Төреқұлов к-сі, 2
Әкімшілік-шаруашылық бөлім
320
8 (7252) 212081
«Айырбастау пунктінің тіркеу
куәлігін беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-ҚОСЫМША
Құжаттардың алынғаны туралы талон
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы бөлімшесінің
атауы
1. Айырбастау пунктінің тіркеу куәлігі немесе айырбастау
пунктінің тіркеу куәлігін беруден бас тарту себептері жазылған қағаз
тасымалдауыштағы дәлелді жазбаша жауап     ____________________________________________________________________
(Мемлекеттік қызметтің атауы)
2.________________________________________________________
Қабылданған құжаттардың парақ саны
3.________________________________________________________
Құжаттардың қабылданған күні
4.________________________________________________________
Құжат (айырбастау пунктінің тіркеу куәлігі немесе айырбастау
пунктінің тіркеу куәлігін беруден бас тарту себептері жазылған қағаз
тасымалдауыштағы дәлелді жазбаша жауап) берілген күн
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының құжаттарды
қабылдауға және тіркеуге уәкілетті жауапты тұлғасының қолы
_________________
Тұтынушының қолы
«Айырбастау пунктінің тіркеу
куәлігін беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
4-ҚОСЫМША
Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің _____ жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің _____ жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті көрсету жағдайларының пайызы (үлесі)
100%
2. Сапасы
2.1. Мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың пайызы (үлесі)
90%
3. Қол жетімділік
3.1. Мемлекеттік қызметті ұсыну тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың пайызы (үлесі)
90%
3.3. Электронды форматта қолжетімді болатын қызметтердің пайызы (үлесі)
50%
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың пайызы (үлесі)
90%
5. Әдептілік
5.1. Қызметкерлердің әдептілігіне қанағаттанған тұтынушылардың пайызы (үлесі)
90%
«Айырбастау пунктінің тіркеу
куәлігін беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
5-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдары
басшыларының байланыс деректері
Р/с
Филиалдың атауы
Филиалдың мекенжайы
Коды, телефоны
1.
Орталық филиал
010000, Астана қаласы, Бейбітшілік к-сі, 21

8(7152)462966
16.
Южно-Казахстанский филиал
160012, Южно-
Казахстанская область,
город Шымкент,
ул. Торекулова, 2
Административно-
хозяйственный отдел
320
8 (7252) 212081
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к Стандарту государственной услуги
"Выдача регистрационного свидетельства
обменного пункта"
Талон о получении документов
_________________________________________________________
наименование подразделения территориального филиала
Национального Банка Республики Казахстан
1. Регистрационное свидетельство обменного пункта на бумажном
носителе или мотивированный письменный ответ с изложением причин
отказа в выдаче регистрационного свидетельства обменного пункта _____
(Наименование государственной услуги)
2. __________________________________________________________________
Количество листов принятых документов
3. __________________________________________________________________
Дата приема документов
4. __________________________________________________________________
Дата выдачи документа (регистрационное свидетельство обменного
пункта на бумажном носителе или мотивированный письменный ответ с
изложением причин отказа в выдаче регистрационного свидетельства
обменного пункта)
____________________________________________________________________
Подпись ответственного лица, уполномоченного на прием и
регистрацию документов, территориального филиала Национального
Банка Республики Казахстан
______________________
Подпись потребителя
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к Стандарту государственной услуги
"Выдача регистрационного свидетельства
обменного пункта"
Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение
показателя
в году
Текущее
значение
показателя
в году
1. Своевременность
1.1. Процент (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
100 %
2. Качество
2.1. Процент (доля)
потребителей, удовлетворенных
качеством процесса
предоставления услуги
90 %
3. Доступность
3.1. Процент (доля)
потребителей, удовлетворенных
качеством и информацией о
порядке предоставления услуги
90 %
3.2. Процент (доля) услуг
информации, которые доступны в
электронном формате
50 %
4. Процесс обжалования
4.1. Процент (доля)
потребителей, удовлетворенных
существующим порядком
обжалования
90 %
5. Вежливость
5.1. Процент (доля)
потребителей, удовлетворенных
вежливостью персонала
90 %
ПРИЛОЖЕНИЕ 5
к Стандарту государственной услуги
"Выдача регистрационного свидетельства
обменного пункта"
Контактные данные руководителей территориальных филиалов
Национального Банка Республики Казахстан
№ п/п
Наименование филиала
Адрес филиала
Код, телефон
1.
Центральный филиал
010000, город Астана,
ул. Бейбитшилик, 21

8 (7172) 703313
қабылдау бөлмесі
2.
Ақмола филиалы
020000, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Әуезов к-сі, 214
8 (7162) 256973
қабылдау бөлмесі
3.
Ақтөбе филиалы
030006, Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Асау-Барақ к-сі, 45
8 (7132) 210751
қабылдау бөлмесі
4.
Алматы қалалық филиалы
050000, Алматы қаласы, Панфилов к-сі, 98
8 (727) 2443620
қабылдау бөлмесі
5.
Алматы облыстық филиалы
040008, Алматы облысы, Талдықорған қаласы, Төлебаев к-сі, 58/64
8 (7282) 271025
қабылдау бөлмесі
6.
Атырау филиалы
060002, Атырау облысы, Атырау қаласы, Уәлиханов к-сі, 2
8 (7122) 322310
қабылдау бөлмесі
7.
Шығыс Қазақстан филиалы
070019, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Қазақстан к-сі, 3
8 (7232) 254321
қабылдау бөлмесі
8.
Жамбыл филиалы
080000, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Қазыбек би к-сі, 137
8 (7262) 454511
қабылдау бөлмесі
9.
Батыс Қазақстан филиалы
090000, Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Ж. Досмұхамедов к-сі, 16
8 (7112) 504438
қабылдау бөлмесі
10.
Қарағанды филиалы
100000, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Бұқар Жырау д-лы, 19
8 (7212) 419186
қабылдау бөлмесі
11.
Қостанай филиалы
110000, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Баймағамбетов к-сі, 195
8 (7142) 544424
қабылдау бөлмесі
12.
Қызылорда филиалы
120019, Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, Жақаев к-сі, 20
8 (7242) 261421
қабылдау бөлмесі
13.
Маңғыстау филиалы
130000, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, 23-ықшам аудан
8 (7292) 436258
қабылдау бөлмесі
14.
Павлодар филиалы
140000, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Ак. Сәтбаев к-сі, 44
8 (7182) 322076
қабылдау бөлмесі
15.
Солтүстік Қазақстан филиалы
150000, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы к-сі, 6
8 (7152) 465034
қабылдау бөлмесі
16.
Оңтүстік Қазақстан филиалы
160012, Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қаласы, Төреқұлов к-сі, 2
8 (7252) 534811
қабылдау бөлмесі
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2010 жылғы 24 ақпандағы
№ 928 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
«Валюталық операция туралы хабарлама куәлік беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 2011.03.04 № 1168 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Валюталық операция туралы хабарлама куәлік беру жөніндегі мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппараты және аумақтық филиалдары көрсетеді.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік қызмет көрсететін орталық аппараты бөлімшелерінің және аумақтық филиалдарының мекенжайлары мен байланыс деректері осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.

8(7172)703313
приемная
2.
Акмолинский филиал
020000, Акмолинская область, город
Кокшетау, ул. Ауэзова, 214
8(7162)256973
приемная
3.
Актюбинский филиал
030006, Актюбинская область, город
Актобе, ул. Асау-Барака, 45
8(7132)210751
приемная
4.
Алматинский городской
филиал
050000, город Алматы,
ул. Панфилова, 98
8 (727)2443620
приемная
5.
Алматинский областной
филиал
040008, Алматинская область, город
Талдыкорган, ул. Толебаева, 58/64
8(7282)271025
приемная
6.
Атырауский филиал
060002, Атырауская область, город
Атырау, ул. Валиханова, 2
8 (7122) 322310
приемная
7.
Восточно-Казахстанский
филиал
070019, Восточно-Казахстанская
область, город Усть-Каменогорск,
ул. Казахстан, 3
8(7232)254321
приемная
8.
Жамбылский филиал
080000, Жамбылская область, город
Тараз, ул. Казыбек би, 137
8(7262)454511
приемная
9.
Западно-Казахстанский
филиал
090000, Западно-Казахстанская
область, город Уральск,
ул. Ж. Досмухамедова, 16
8(7112)504438
приемная
10.
Карагандинский филиал
100000, Карагандинская область, город
Караганда, пр. Бухар-Жырау, 19
8(7212)419186
приемная
11.
Костанайский филиал
110000, Костанайская область,
город Костанай, ул. Баймагамбетова, 195
8 (7142) 544424
приемная
12.
Кызылординский филиал
120019, Кызылординская область, город
Кызылорда, ул. Жахаева, 20
8(7242)261421
приемная
13.
Мангистауский филиал
130000, Мангистауская область, город
Актау, 23 микрорайон
8(7292)436258
приемная
14.
Павлодарский филиал
140000, Павлодарская область, город
Павлодар, ул. Ак. Сатпаева, 44
8(7182)322076
приемная
15.
Северо-Казахстанский
филиал
150000, Северо-Казахстанская область,
город Петропавловск, ул. Конституции
Казахстана, 6
8(7152)465034
приемная
16.
Южно-Казахстанский
филиал
160012, Южно-Казахстанская область,
город Шымкент, ул. Торекулова, 2
8(7252)534811
приемная
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 24 февраля 2010 года № 928
Стандарт государственной услуги
"Выдача свидетельства об уведомлении о валютной операции"
Сноска. Стандарт в редакции Указа Президента РК от 04.03.2011  № 1168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга по выдаче свидетельства об уведомлении о валютной операции (далее - государственная услуга) оказывается центральным аппаратом и территориальными филиалами Национального Банка Республики Казахстан.
Адреса и контактные данные подразделений центрального аппарата и территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, предоставляющих государственную услугу, указаны в приложении 1 к настоящему Стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.

3. Мемлекеттік қызмет «Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы» 2005 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 9-бабы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасында валюталық операцияларды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» 2006 жылғы 11 желтоқсандағы № 129 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат және осы Стандарттың мәтіні Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратында және аумақтық филиалдарында тұтынушылар үшін қолжетімді орында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің интернет-ресурсында (www.nationalbank.kz) орналастырылған.
5. Валюталық операция туралы қағаз тасымалдауыштағы хабарлама куәлік көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының резиденттері - заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) олар валюталық операцияны жасаған кезде көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері: тұтынушы валюталық шарт туралы ақпарат ұсынған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде;
2) банктер Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратына электронды түрде хабарлайды.
Заңды (банктерден басқа) және жеке тұлғалар валюталық операция туралы толтырылған хабарламаны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының хат-хабар қабылдауға және тіркеуге уәкілетті бөлімшесіне/жауапты тұлғасына кезек күтпестен тапсырады (немесе хат-хабар қабылдауға арналған арнайы жабдықталған жәшікке салады);
3) валюталық операция туралы хабарлама куәлікті тұтынушыға не оның сенім білдірілген тұлғасына (сенімхат негізінде) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының және/немесе аумақтық филиалының жауапты орындаушысы кезек күтпестен береді.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Құжаттарды қабылдау және беру, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін күн сайын жүзеге асырылады.
Құжаттарды қабылдау және беру кезек күтпестен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының және аумақтық филиалдарының үйлерінде көрсетіледі. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының және аумақтық филиалдарының үйлері мүмкіндіктері шектеулі адамдарға қол жетімді болуы үшін пандустары бар кіру есіктерімен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі

3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 9 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2005 года "О валютном регулировании и валютном контроле" (далее - Закон) и постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 11 декабря 2006 года № 129 "Об утверждении Правил осуществления валютных операций в Республике Казахстан".
4. Информация о государственной услуге и текст настоящего Стандарта размещаются в доступном для потребителей месте в центральном аппарате и территориальных филиалах Национального Банка Республики Казахстан, а также на интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан (www.nationalbank.kz).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является свидетельство об уведомлении о валютной операции на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается юридическим и физическим лицам - резидентам Республики Казахстан (далее - потребитель) при совершении ими валютной операции.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги: по истечении 7 (семи) рабочих дней с даты предоставления потребителем информации о валютном договоре;
2) банки уведомляют центральный аппарат Национального Банка Республики Казахстан в электронном виде.
Юридические (кроме банков) и физические лица сдают уполномоченному на прием и регистрацию корреспонденции подразделению/ответственному лицу (или опускают в специально оборудованный ящик для приема корреспонденции) территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан заполненное уведомление о валютной операции без ожидания в очереди;
3) свидетельство об уведомлении о валютной операции выдается ответственным исполнителем центрального аппарата и/или территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан потребителю либо его доверенному лицу (на основании доверенности) без ожидания в очереди.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Прием и выдача документов осуществляются ежедневно в рабочие дни, с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Прием и выдача документов осуществляются без ожидания в очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в зданиях центрального аппарата и территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан. Здания центрального аппарата и территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан оборудованы входами с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги

11. Тұтынушы валюталық операция туралы хабарлама куәлікті алу үшін осы Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша валюталық операция туралы толтырылған хабарламаны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынады.
12. Валюталық операция туралы хабарламаның нысанын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің интернет-ресурсынан (www.nationalbank.kz) және/немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппараты бөлімшесінің және/немесе аумақтық филиалының жауапты орындаушысынан осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша алуға болады.
13. Банктер Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратына берілетін деректердің құпиялылығы мен түзетілмейтіндігін қамтамасыз ететін криптографиялық қорғаныш құралдарымен бірге ақпаратты кепілдікпен жеткізудің тасымалдау жүйесін пайдалана отырып электронды түрде хабарлайды.
Заңды (банктерден басқа) және жеке тұлғалар валюталық операция туралы толтырылған хабарламаны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті бөлімшесіне/жауапты тұлғасына осы Стандарттың 3-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша тапсырады (немесе хат-хабар қабылдауға арналған арнайы жабдықталған жәшікке салады).
Хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті бөлімше/жауапты тұлға сағат 09.00-ден бастап сағат 18.00 аралығындағы кезеңде әрбір екі сағат сайын арнайы жабдықталған жәшіктен құжаттарды алады. Алынғаннан кейін құжаттарды хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті бөлімше/жауапты тұлға тіркейді және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының басшылығына бұдан әрі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының жауапты бөлімшесі қарауы үшін жібереді.
14. Банктердің валюталық операция туралы электронды түрде келіп түскен хабарламаларын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің «Статистика» автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйесі (бұдан әрі - «Статистика» ААШЖ) қабылдайды.
Хабарламада қателер болмаған жағдайда қабылдау туралы электронды хабарлама қалыптастырылып, банкке жіберіледі.
Хабарламада қате болған жағдайда қате туралы банкке электронды хабарлама қалыптастырылады және «Статистика» ААШЖ-не хабарлама қабылданбайды. Банк хабарламаға түзетулер енгізіп, қайтадан жіберуі тиіс.
«Статистика» ААШЖ-не хабарлама қабылдау тәртібін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ақпарат технологиясы үшін жауапты бөлімшесі осы Стандарттың 4-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша түсіндіреді.
Құжаттар пакетін қолма-қол тапсырған жағдайда тұтынушының (банктерден басқа) қолына осы Стандарттың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттардың алынғаны туралы талон беріледі.
Талонды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының хат-хабар қабылдауға және тіркеуге уәкілетті бөлімшесі/жауапты тұлғасы осы Стандарттың 3-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жазады.
Тұтынушы құжаттарды поштамен жіберген немесе хат-хабар қабылдауға арналған арнайы жабдықталған жәшік арқылы тапсырған жағдайда құжаттардың алынғаны туралы талон берілмейді.

11. Для получения свидетельства об уведомлении о валютной операции потребитель представляет в Национальный Банк Республики Казахстан заполненное уведомление о валютной операции по форме согласно приложению 2 к настоящему Стандарту.
12. Форму уведомления о валютной операции можно получить на интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан (www.nationalbank.kz) и/или у ответственного исполнителя подразделения центрального аппарата и/или территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту.
13. Банки уведомляют центральный аппарат Национального Банка Республики Казахстан о валютной операции в электронном виде с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Юридические (кроме банков) и физические лица сдают заполненное уведомление о валютной операции уполномоченному на прием и регистрацию корреспонденции подразделению/ответственному лицу (или опускают в специально оборудованный ящик для приема корреспонденции) территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 3 к настоящему Стандарту.
Выемка документов из специально оборудованного ящика осуществляется уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции подразделением/ответственным лицом через каждые два часа в период с 09.00 часов до 18.00 часов. После выемки документы регистрируются и направляются уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции подразделением/ответственным лицом руководству территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан для дальнейшего направления на рассмотрение в ответственное подразделение территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан.
14. Поступившие в электронном виде уведомления банков о валютной операции принимаются автоматизированной информационной подсистемой "Статистика" Национального Банка Республики Казахстан (далее - АИП "Статистика").
В случае отсутствия ошибок в уведомлении формируется электронное сообщение о принятии и отправляется в банк.
При наличии ошибки в уведомлении формируется электронное сообщение в банк об ошибке и уведомление в АИП "Статистика" не принимается. Банку необходимо внести корректировки в уведомление и отправить повторно.
Разъяснение порядка приема уведомления в АИП "Статистика" осуществляет подразделение центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, ответственное за информационные технологии Национального Банка Республики Казахстан, по адресу, указанному в приложении 4 к настоящему Стандарту.
В случае сдачи пакета документов нарочным потребителю (кроме банков) выдается на руки талон о получении документов по форме согласно приложению 5 к настоящему Стандарту.
Талон выписывается уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции подразделением/ответственным лицом территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 3 к настоящему Стандарту.
При направлении потребителем документов посредством почтовой пересылки или сдачи пакета документов через специально оборудованный ящик для приема корреспонденции талон о получении документов не выдается.

15. Валюталық операция туралы хабарлама куәлікті Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының және/немесе аумақтық филиалының жауапты орындаушысы тұтынушыға не оның сенім білдірілген тұлғасына (сенімхат негізінде) жеке басын куәландыратын құжаттың ұсынған кезде валюталық операция туралы хабарлама куәліктерді беруді есепке алу журналына қол қойғыза отырып береді.
Хабарлама туралы куәліктің тұтынушының келмеуі себебінен 7 (жеті) жұмыс күнінен асатын мерзімде берілуі мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін бұзу болып табылмайды.
16. Валюталық операцияларды жасау жағдайларын нақтылау мақсатында Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі тұтынушыдан валюталық операцияларды жүзеге асыруға негіз болатын валюталық шартты талап етуге құқылы. Валюталық операция туралы хабарламаны растау тұтынушы талап етілетін құжаттарды ұсынғаннан кейін жүзеге асырылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бөлімшелерінің тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары:
1) әдептілік;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат;
3) мемлекеттік қызметтің уақтылы көрсетілуі;
4) тұтынушының қарауға ұсынған құжаттарының сақталуы;
5) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуы және құпиялылығы;
6) тұтынушы құжаттарды алу үшін келмеген жағдайда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің құжаттарды сақтау мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актісінде белгіленген мерзімде олардың сақталуы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Стандарттың 6-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Іс-әрекеттерге (әрекетсіздіктерге) шағымдану және шағымды
дайындауға көмек көрсету тәртібін түсіндіруді Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бақылау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруға жауапты бөлімшесі осы Стандарттың 7-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының жауапты орындаушысы осы Стандарттың 3-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырады.
21. Егер тұтынушы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының басшысы қабылдаған шараларға қанағаттанбайтын болса немесе мәселені жоғары тұрған сатының қарауы талап етілсе, тұтынушы шағымды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының атына не оның орнындағы тұлғаға жазбаша түрде жолдай алады.

15. Свидетельство об уведомлении о валютной операции выдается ответственным исполнителем центрального аппарата и/или территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан потребителю, либо его доверенному лицу (на основании доверенности) под роспись в журнале учета выдачи свидетельств об уведомлении о валютной операции при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
Выдача свидетельства об уведомлении в срок, превышающий 7 (семь) рабочих дней, по причине неявки потребителя, не является нарушением срока оказания государственной услуги.
16. В целях уточнения обстоятельств совершения валютных операций Национальный Банк Республики Казахстан вправе затребовать от потребителя валютный договор, на основании которого потребителем осуществляются валютные операции. Подтверждение уведомления о валютной операции осуществляется после предоставления потребителем требуемых документов.
3. Принципы работы
17. Принципы работы, которыми руководствуются подразделения Национального Банка Республики Казахстан по отношению к потребителю:
1) вежливость;
2) исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге;
3) своевременность оказания государственной услуги;
4) сохранность документов, представленных потребителем на рассмотрение;
5) защита и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя;
6) сохранность документов в течение срока, установленного нормативным правовым актом Национального Банка Республики Казахстан, регламентирующим вопросы хранения документов, в случае неявки потребителя для их получения.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 6 к настоящему Стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа Национального Банка Республики Казахстан, ежегодно утверждаются приказом Председателя Национального Банка Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) и оказание содействия в подготовке жалобы осуществляет подразделение центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, ответственное за организацию работ по контролю качества государственных услуг, по адресу, указанному в приложении 7 к настоящему Стандарту, ответственный исполнитель территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 3 к настоящему Стандарту.
21. Если потребитель не будет удовлетворен принятыми руководителем территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, то потребитель может направить жалобу в письменном виде на имя Председателя Национального Банка Республики Казахстан либо лица, его замещающего.

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының не оның орнындағы тұлғаның атына берілетін мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі шағымдар 050040, Алматы қаласы, «Көктем-3» шағын ауданы, 21-үй мекенжайы бойынша поштамен жіберіле немесе қолмен беріле отырып, жазбаша түрде қабылданады.
22. Тұтынушы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының немесе аумақтық филиалының уәкілетті лауазымды тұлғаларының іс-әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасына не оның орнындағы тұлғаға, немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының басшысына осы Стандарттың 8-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша шарт жасай алады.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағымдарды тіркеу, есепке алу және қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды беру кезінде іс-әрекетіне шағым жасалатын субъектінің атауы немесе лауазымды тұлғалардың қызметі, аты-жөні, өтініш жасау себебі мен талаптары көрсетіледі.
Шағымдарды қарау нәтижелері туралы тұтынушыға жазбаша түрде хабарланады.
Қолмен қабылданған шағым жеке тұлғалардың өтініштерін есепке алу журналында немесе заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі.
25. Өтініштің қабылданған күні мен уақыты, қабылдаған қызметкердің аты-жөні көрсетілген талон шағымның қолмен қабылданғанын растайтын құжат болып табылады.
26. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы басшылығының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауы осы Стандарттың 8-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің тиісті аумақтық филиалында тұтынушылар үшін қолжетімді орында орналастырылатын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалы басшылығының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауы мына мекенжайда: 050040, Алматы қаласы, «Көктем-3» ықшам ауданы, 21-үйдегі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының үйінде тұтынушылар үшін қолжетімді орында орналастырылатын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау кестесі сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің интернет-ресурсында орналастырылады (www.nationalbank.kz).
«Валюталық операция туралы
хабарлама куәлік беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік қызмет
көрсететін орталық аппараты бөлімшелерінің және аумақтық
филиалдарының мекенжайлары және байланыс деректері
р/с
Орталық аппарат бөлімшесінің және аумақтық филиалдың атауы
Заңды мекенжайы
Кабинет нөмірі
Коды, телефоны
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппараты
050040, Алматы қаласы, «Көктем-3» ықшам ауданы, 21
Төлем балансы және валюталық реттеу департаменті

Жалобы на имя Председателя Национального Банка Республики Казахстан либо лица, его замещающего, по предоставлению государственной услуги принимаются в письменном виде, отправленные почтой или переданные нарочным, по адресу: 050040, город Алматы, микрорайон "Коктем-3", дом 21.
22. Действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц центрального аппарата или территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан потребителем могут быть обжалованы Председателю Национального Банка Республики Казахстан либо лицу, его замещающему, или руководителю территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 8 к настоящему Стандарту.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Регистрация, учет и рассмотрение жалоб осуществляются в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
О результатах рассмотрения жалобы потребителю сообщается в письменном виде.
Принятая от нарочного жалоба регистрируется в журнале учета обращений физических лиц или журнале учета обращений юридических лиц.
25. Документом, подтверждающим принятие жалобы от нарочного, является талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов работника, принявшего обращение.
26. Прием физических лиц и представителей юридических лиц руководством территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан осуществляется в соответствии с графиком приема физических лиц и представителей юридических лиц руководством территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан, который размещается в доступном для потребителей месте в соответствующем территориальном филиале Национального Банка Республики Казахстан, по адресам, указанным в приложении 8 к настоящему Стандарту.
Прием физических лиц и представителей юридических лиц руководством Национального Банка Республики Казахстан осуществляется в соответствии с графиком приема физических лиц и представителей юридических лиц руководством Национального Банка Республики Казахстан, который размещается в доступном для потребителей месте в здании центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, по адресу: 050040, город Алматы, микрорайон "Коктем-3", дом 21.
График приема физических лиц и представителей юридических лиц размещается также на интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан (www.nationalbank.kz).
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства об уведомлении
о валютной операции"
Адреса и контактные данные подразделений центрального
аппарата и территориальных филиалов Национального
Банка Республики Казахстан, предоставляющих
государственную услугу
№ п/п
Наименование подразделения
центрального аппарата и
территориального филиала
Юридический адрес
Номер
кабинета
Код, телефон
1
2
3
4
5
1.
Центральный аппарат Национального
Банка Республики Казахстан
050040, город
Алматы, микрорайон
«Коктем-3», 21
Департамент платежного баланса и
валютного регулирования

8 (727) 2596818
қабылдау бөлмесі
Төлем балансы және валюталық реттеу департаментінің халықаралық инвестициялар басқармасы
8 (727) 2704640
2.
Орталық филиал
010000, Астана қаласы, Бейбітшілік к-сі, 21
Экономикалық талдау және статистика бөлімі
215
8 (7172) 703364
3.
Ақмола филиалы
020000, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Әуезов к-сі, 214
Жиынтық-экономикалық бөлім
8
8 (7162) 250211,
251618
4.
Ақтөбе филиалы
030006, Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Асау-Барақ к-сі, 45
Экономикалық талдау және статистика бөлімі
3
8 (7132) 210726
5.
Алматы қалалық филиалы
050000, Алматы қаласы, Панфилов к-сі, 98
Төлем балансының статистикасы бөлімі

8(727)2596818
приемная
Управление международных
инвестиций Департамента
платежного баланса и валютного
регулирования
8(727)2704640
2.
Центральный филиал
010000, город Астана,
ул. Бейбитшилик, 21
Отдел экономического анализа и
статистики
215
8(7172) 703364
3.
Акмолинский филиал
020000, Акмолинская
область, город
Кокшетау,
ул. Ауэзова, 214
Сводно-экономический отдел
8
8(7162)250211, 251618
4.
Актюбинский филиал
030006, Актюбинская
область, город
Актобе,
ул. Асау-Барака, 45
Отдел экономического анализа и
статистики
3
8(7132) 210726
5.
Алматинский городской филиал
050000, город Алматы,
ул. Панфилова, 98
Отдел статистики платежного
баланса

8 (7152) 465668
17.
Оңтүстік Қазақстан филиалы
160012, Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қаласы, Төреқұлов к-сі, 2
Экономикалық талдау және статистика бөлімі
313
8 (7252) 212074
«Валюталық операция туралы
хабарлама куәлік беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
2-ҚОСЫМША
Тіркеу куәлігін алуға арналған өтініш/
Валюталық операция туралы хабарлама
_________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы/жеке тұлғаның аты-жөні)
КҰЖЖ коды______________________СТН_______________________________
ЖСН____________________________БСН_______________________________
(бар болса)                       (бар болса)
1. Валюталық шарттың №________________жылғы "__" __________
_________________________________________________________________
(құжаттың атауы)
_________________________________________________________________
(мақсаты мен мәні)
2. Валюталық шартқа қосымша ретінде мынадай құжаттар ұсынылды
(тіркеуге өтініш берген кезде толтырылады)
___________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі, ресімдеу күні)
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
3. Валюталық шартқа қатысушы резидент (резиденттер):
Заңды тұлғаның атауы (жеке тұлғаның аты-жөні)
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
____________________________ телефон ______________________
Қызмет көрсететін банк (банктер) __________________________
4. Валюталық шартқа қатысушы резидент емес (резидент еместер):
Заңды тұлғаның атауы (жеке тұлғаның аты-жөні) _____________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Заңды тұлғаның уәкілетті тұлғасы __________________________
Экономика секторы _________________________________________
Заңды тұлғаның тіркелген (жеке тұлғаның тұрғылықты тұратын) елі
_________________________________________________________________
Мекенжайы, банктік деректемелері __________________________
_________________________________________________________________

8(7152)465668
17.
Южно-Казахстанский филиал
160012, Южно-
Казахстанская область,
город Шымкент,
ул. Торекулова, 2
Отдел экономического
анализа и статистики
313
8(7252)212074
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства об уведомлении
о валютной операции"
Заявление на получение регистрационного свидетельства/
Уведомление о валютной операции
от _________________________________________________________
(наименование юридического лица/фамилия, имя, отчество
физического лица)
Код ОКПО ______________________ РНН __________________________
ИИН ___________________________ БИН __________________________
(при наличии)                     (при наличии)
1. Валютный договор № ______________ от "__" _________ __ года
____________________________________________________________________
(наименование документа)
____________________________________________________________________
(цель и назначение)
2. Представлены следующие документы в дополнение к валютному
договору (заполняется при подаче заявления на регистрацию)
____________________________________________________________________
(наименование документа, номер, дата оформления)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Резидент(ы)-участники валютного договора:
Наименование юридического лица (фамилия, имя, отчество
физического лица)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
____________________________________________________________________
_______________________________ телефон ____________________________
Обслуживающий банк(и) ________________________________________
____________________________________________________________________
4. Нерезидент(ы)-участники валютного договора:
Наименование юридического лица (фамилия, имя, отчество
физического лица) __________________________________________________
____________________________________________________________________
Уполномоченное лицо юридического лица ________________________
____________________________________________________________________
Сектор экономики _____________________________________________
Страна регистрации юридического лица (постоянного проживания
физического лица) __________________________________________________
Адрес, банковские реквизиты __________________________________
____________________________________________________________________

5. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің осы валюталық шарт
бойынша бұрын берген лицензияларының нөмірлері __________________
_________________________________________________________________
6. Ұлттық Банктің осы валюталық шарт бойынша бұрын берген
тіркеу куәліктерінің нөмірлері __________________________________
_________________________________________________________________
7. Ұлттық Банктің осы валюталық шарт бойынша бұрын берген
хабарламалары туралы куәліктердің нөмірлері _____________________
8. Мынадай толтырылған бөлімдер ұсынылды (белгіленсін):
____ 1-бөлім. Коммерциялық кредиттер және қаржы заемдары
____ 2-бөлім. Жарғылық капиталға қатысу, бағалы қағаздармен
және туынды қаржы құралдарымен операциялар
____ 3-бөлім. Шетел банкінде шот ашу
____ 4-бөлім. Капитал қозғалысының басқа да операциялары
Өтініш берушінің уәкілетті тұлғасы:
______________     _________________    ___________________
(қызметі)            (аты-жөні)             (қолы)
____ жылғы «__» _________
Мөрдің орны
1-бөлім. Коммерциялық кредиттер және қаржы заемдары
1. Валюталық шарттың сомасы ________________________________
(санмен және валюталық шарттың валютасында жазумен)
___________________________________________________________
2. Шарттың валютасы ________________________________________
3. Шектеулі келісім (бар болса) № _____ _____ жылғы «__»____
____________________________________________________________
(құжаттың атауы)
4. Резиденттің резидент емеске қатынасы (белгіленсін):
___ тікелей инвестор
___ тікелей инвестициялау объектісі
___ басқа
5. Кредитті пайдаланғаны үшін сыйақы (мүдде) ставкасы жылдық
_________ (өзгермелі пайыздық ставка болған жағдайда оны есептеу
базасы _________ және маржа мөлшері көрсетілсін _________________)
6. Негізгі борыш бойынша мерзімі өткен төлемдер үшін ставка:
мерзімі өткен әрбір күнге__________________________________
өзге (талдама жасалсын)____________________________________
7. Ілеспе төлемдер (ұйымдастырғаны үшін, басқарғаны үшін
комиссия, міндеттемелер үшін комиссия және басқалары) ___________
_________________________________________________________________
(салыстырмалы көлемде көрсетілсін (кредит сомасының,
негізгі борыштың және т.б. пайызы)
8. Операцияның қысқаша сипаттамасы (ақы төлеу бойынша нұсқау,
қаражат қозғалысының кестесі және басқасы) _______________________
__________________________________________________________________
8-1. Агент (оператор, ұйымдастырушы) туралы мәліметтер (бар болса):
Резидент _________ Резидент емес ___________ (белгіленсін)
Заңды тұлғаның атауы _____________________________________
_________________________________________________________________
Резидент туралы ақпарат: мекенжайы _______________________
____________________________ телефоны ____________________
КҰЖЖ коды ______________ СТН/ЖСН/БСН _____________________
Резидент емес туралы ақпарат: тіркелген елі ______________

5. Номера ранее выданных лицензий Национального Банка
Республики Казахстан по данному валютному договору _________________
____________________________________________________________________
6. Номера ранее выданных регистрационных свидетельств
Национального Банка по данному валютному договору __________________
____________________________________________________________________
7. Номера ранее выданных свидетельств об уведомлении
Национального Банка по данному валютному договору __________________
8. Представлены следующие заполненные разделы (отметить):
_____ Раздел 1. Коммерческие кредиты и финансовые займы
_____ Раздел 2. Участие в уставном капитале, операции с ценными
бумагами и производными финансовыми инструментами
_____ Раздел 3. Открытие счета в иностранном банке
______ Раздел 4. Другие операции движения капитала
Уполномоченное лицо заявителя:
______________________   _________________________   _______________
(должность)             (фамилия, имя, отчество)     (подпись)
"__" _______ __ года
Место печати
Раздел 1. Коммерческие кредиты и финансовые займы
1. Сумма валютного договора ___________________________________
(цифрами и прописью в валюте валютного договора)
____________________________________________________________________
2. Валюта договора ___________________________________________
3. Рамочное соглашение (при наличии) № __ от "__" ________ __
года
____________________________________________________________________
(наименование документа)
4. Отношение резидента к нерезиденту (отметить):
____ прямой инвестор
____ объект прямого инвестирования
____ иное
5. Ставка вознаграждения (интереса) за пользование кредитом
____ годовых (в случае плавающей процентной ставки указать базу ее
исчисления __________ и размер маржи _________)
6. Ставка за просроченные платежи по основному долгу:
за каждый день просрочки ____________________________________
иное (расшифровать) _________________________________________
7. Сопутствующие платежи (комиссия за организацию, за
управление, комиссия за обязательства и другое) ___________________
___________________________________________________________________
(указать в относительных величинах (процент суммы кредита,
основного долга и т.п.)
8. Краткая характеристика операции (инструкция по оплате, схема
движения средств и другое) ________________________________________
___________________________________________________________________
8-1. Сведения об агенте (операторе, организаторе) (при
наличии):
Резидент _________ Нерезидент _________ (отметить)
Наименование юридического лица ______________________________
___________________________________________________________________
Информация о резиденте: адрес _______________________________
_________________________________ телефон _________________________
Код ОКПО __________________ РНН/ИИН/БИН _____________________
Информация о нерезиденте: страна регистрации ________________

8-2. Ерекше талаптардың болуы (белгіленсін):
___ заемшының мерзімді ұзарту құқығы
___ заемшының жедел өтеу құқығы
___ кредитордың берешекті мерзімнен бұрын өтеуді талап ету құқығы
___ өзге (талдама жасалсын)
_________________________________________________________________
9. Осы валюталық шарт шеңберінде қаржыландыратын келісім-шарттар туралы мәліметтер (банктер және өзге де қаржы институттары егер бар болса өз операциялары туралы хабарлау кезінде толтырады):
9.1. Аппликант (банктің қаржыландыруды сұрататын немесе өзге де қаржы институтының клиенті) туралы мәліметтер:
Резидент ___________ Резидент емес __________ (белгіленсін)
Заңды тұлғаның атауы ______________________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні) __________________________________
Резидент туралы ақпарат: мекенжайы ________________________
_________________________________________________________________
______________________________ телефон __________________________
КҰЖЖ коды _____________ СТН/ЖСН/БСН _______________________
Резидент емес туралы ақпарат: заңды тұлғаның тіркелген (жеке
тұлғаның тұрғылықты) елі ________________________________________
9.2. Қаржыландырылатын келісімшарттар туралы мәліметтер:
Келісімшарттың нөмірі _____________________ күні __________
Келісімшарттың мақсаты және мәні __________________________
_________________________________________________________________
Келісімшарттың сомасы _______________ валюта ______________
(валютаның мың бірлігі)
Экспорттық-импорттық валюталық бақылауға алынатын мәмілелер
үшін мәміле паспортының нөмірі __________________________________
9.3. Бенефициар (келісім-шартқа қатысушы) туралы мәліметтер:
Резидент ___________ Резидент емес _______ (белгіленсін)
Заңды тұлғаның атауы ______________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні)
Резидент туралы ақпарат: мекенжайы ________________________
_________________________________________________________________
______________________________ телефон __________________________
КҰЖЖ коды ____________ СТН/ЖСН/БСН ________________________
Резидент емес туралы ақпарат: заңды тұлғаның тіркелген (жеке
тұлғаның тұрғылықты) елі ________________________________________
9.4. Кредитордың банкті немесе өзге де қаржы институтын қаржыландыру нысаны (белгіленсін):
___ қаражаттың банктің немесе өзге де қаржы институтының шотына түсуі,
___ кредитордың бенефициарға ақы төлеуі,
___ басқа (талдама жасалсын) _______________________________
10. Қаражаттың түсу және берешекті өтеу кестесі
шарт валютасының мың бірлігі
Заем алушыға кредит бойынша қаражаттың түсуі
Заем алушы кредитке қызмет көрсетуі бойынша төлемдер
күні
сомасы
күні
негізгі борышты өтеу
сыйақы төлеу
А
1
Б
2
3
ЖИЫНТЫҒЫ
ЖИЫНТЫҒЫ
олардың ішінде өтініш беру күніне
олардың ішінде өтініш беру күніне

8-2. Наличие особых условий (отметить):
____ право заемщика на пролонгацию
____ право заемщика на досрочное погашение
____ право кредитора требовать досрочного погашения
задолженности
____ прочее (расшифровать) __________________________________
___________________________________________________________________
9. Сведения о контрактах, финансируемых в рамках данного
валютного договора (если есть, заполняется банками и иными
финансовыми институтами при уведомлении о собственных операциях):
9.1. Сведения об аппликанте (клиенте банка или иного
финансового института, запрашивающего финансирование):
Резидент _________ Нерезидент _________ (отметить)
Наименование юридического лица ________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица) ___________________________
Информация о резиденте: адрес _________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________ телефон ____________________________
Код ОКПО _________________ РНН/ИИН/БИН ________________________
Информация о нерезиденте: страна регистрации юридического лица
(постоянного проживания физического лица) ___________________________
9.2. Сведения о финансируемых контрактах:
Номер контракта _________________ дата ________________________
Цель и назначение контракта ___________________________________
_____________________________________________________________________
Сумма контракта _____________________ валюта __________________
(тысяч единиц валюты)
Номер паспорта сделки для сделок, подпадающих под экспортно-
импортный валютный контроль _________________________________________
9.3. Сведения о бенефициаре (участнике контракта):
Резидент __________ Нерезидент ___________ (отметить)
Наименование юридического лица ________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица) _____________________
Информация о резиденте: адрес _________________________________
____________________________ телефон __________________________
Код ОКПО ___________________ РНН/ИИН/БИН ______________________
Информация о нерезиденте: страна регистрации юридического лица
(постоянного проживания физического лица) ___________________________
9.4. Форма финансирования банка или иного финансового института
кредитором (отметить):
_____ поступление средств на счет банка или иного финансового
института,
_____ оплата кредитором бенефициару,
_____ иное (расшифровать)
_____________________________________________________________________
10. График поступления средств и погашения задолженности
тысяч единиц валюты договора
Поступление средств по
кредиту заемщику
Платежи по обслуживанию кредита заемщиком
дата
сумма
дата
погашение
основного долга
оплата
вознаграждения
А
1
Б
2
3
ИТОГО
ИТОГО
из них на
дату подачи
заявления
из них на дату
подачи заявления

11. Ескерту __________________________________________________
____________________________________________________________________
2-бөлім. Жарғылық капиталға қатысу, бағалы қағаздармен және туынды қаржы құралдарымен операциялар
1. Операция түрі (белгіленсін):
1) ___ шетелге тікелей инвестициялар,
2) ___ Қазақстан Республикасына тікелей инвестициялар,
3) ___ резиденттердің резидент емес эмитенттердің акцияларын (тікелей инвестицияларды қоспағанда) сатып алуы,
4) ___ резидент еместердің резидент эмитенттердің акцияларын (тікелей инвестицияларды қоспағанда) сатып алуы,
5) ___ резиденттердің резидент емес эмитенттердің басқа да бағалы қағаздарын және резидент еместердің инвестициялық қорларының пайларын сатып алуы,
6) ___ резидент еместердің резидент эмитенттердің басқа да бағалы қағаздарын және резиденттердің инвестициялық қорларының пайларын сатып алуы,
7) ___ резиденттердің резидент еместердің жарғылық капиталында қатысуды қамтамасыз ету мақсатында салым енгізуі (тікелей инвестицияларды қоспағанда),
8) ___ резидент еместердің резиденттердің жарғылық капиталында қатысуды қамтамасыз ету мақсатында салым енгізуі (тікелей инвестицияларды қоспағанда),
9) ___ резидент емес эмитенттердің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шығарған бағалы қағаздарын орналастыруы,
10) ___ резидент эмитенттердің басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес және солардың аумағында шығарған бағалы қағаздарын орналастыруы,
11) ___ Қазақстандық депозитарлық қолхаттарды шығару,
12) ___ резидент эмитенттердің бағалы қағаздарына депозитарлық қолхаттар шығару,
13) ___ туынды қаржы құралдарымен операциялар.
2. Инвестор туралы мәліметтер (егер өтініш беруші инвестор болып табылса, толтырылмайды):
Резидент ______ Резидент емес ______________ (белгіленсін)
Заңды тұлғаның атауы _______________________
(жеке тұлғаның аты-жөні) ___________________
Резидент туралы ақпарат: мекенжайы _________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________ телефон
КҰЖЖ коды ______________ СТН/ЖСН/БСН _______________________
Резидент емес туралы ақпарат: заңды тұлғаның тіркелген (жеке
тұлғаның тұрғылықты) елі _________________________________________
Резидент еместің экономика секторы _________________________
3. Сатушы туралы мәліметтер (өтініш беруші сатушы болып
табылса, толтырылмайды):
Резидент _______ Резидент емес ____________ (белгіленсін)
Заңды тұлғаның атауы __________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні) ______________________
Резидент туралы ақпарат: мекенжайы _________________________
__________________________________________________________________
_________________________________________________________ телефоны
КҰЖЖ коды ___________________ СТН/ЖСН/БСН __________________
Резидент емес туралы ақпарат: заңды тұлғаның тіркелген (жеке
тұлғаның тұрғылықты) елі _________________________________________
Резидент еместің экономика секторы _________________________

11. примечание _______________________________________________
____________________________________________________________________
Раздел 2. Участие в уставном капитале, операции с ценными
бумагами и производными финансовыми инструментами
1. Тип операции (отметить):
1) _____ прямые инвестиции за границу,
2) _____ прямые инвестиции в Республику Казахстан,
3) _____ приобретение резидентами акций эмитентов-нерезидентов
(за исключением прямых инвестиций),
4) _____ приобретение нерезидентами акций эмитентов-резидентов
(за исключением прямых инвестиций),
5) _____ приобретение резидентами иных ценных бумаг
эмитентов-нерезидентов и паев инвестиционных фондов нерезидентов,
6) _____ приобретение нерезидентами иных ценных бумаг
эмитентов-резидентов и паев инвестиционных фондов резидентов,
7) _____ внесение резидентами вкладов в целях обеспечения
участия в уставном капитале нерезидентов (за исключением прямых
инвестиций),
8) _____ внесение нерезидентами вкладов в целях обеспечения
участия в уставном капитале резидентов (за исключением прямых
инвестиций),
9) _____ размещение ценных бумаг эмитентов-нерезидентов,
выпущенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан,
10) ____ размещение ценных бумаг эмитентов-резидентов,
выпущенных в соответствии с законодательством других государств и на
их территории,
11) ____ выпуск казахстанских депозитарных расписок,
12) ____ выпуск депозитарных расписок на ценные бумаги
эмитентов-резидентов,
13) ____ операции с производными финансовыми инструментами.
2. Сведения об инвесторе (не заполняется, если заявитель
является инвестором):
Резидент __________ Нерезидент __________ (отметить)
Наименование юридического лица ________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица) ___________________________
Информация о резиденте: адрес _________________________________
______________________________________ телефон ______________________
Код ОКПО _______________________ РНН/ИИН/БИН __________________
Информация о нерезиденте: страна регистрации юридического лица
(постоянного проживания физического лица) ___________________________
Сектор экономики нерезидента __________________________________
3. Сведения о продавце (не заполняется, если заявитель является
продавцом):
Резидент ___________ Нерезидент ___________ (отметить)
Наименование юридического лица ________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица) ___________________________
Информация о резиденте: адрес _________________________________
_____________________________________ телефон _______________________
Код ОКПО ______________________ РНН/ИИН/БИН ___________________
Информация о нерезиденте: страна регистрации юридического лица
(постоянного проживания физического лица) ___________________________
Сектор экономики нерезидента __________________________________

4. Валюталық шарт туралы мәліметтер:
Валюталық шарттың сомасы ___________________________________
(санмен және валюталық шарттың валютасында жазумен)
Валюталық шарттың валютасы _________________________________
Мерзімі өткен төлемдер үшін ставка ______________ мерзімі
өткен әрбір күн үшін
Ілеспе төлемдер (ұйымдастырғаны үшін, басқарғаны үшін комиссия,
міндеттемелер және басқа үшін комиссия) __________________________
__________________________________________________________________
(талдама жасалсын)
Өтініш берілген күні валюталық шарт бойынша ұсынылған қаражат:
Жіберуші
Бенефициар
Күні
Валюталық шарт валютасының сомасы, мың бірлігі
Операцияның қысқаша сипаттамасы (ақы төлеу бойынша нұсқау, қаражат
қозғалысының кестесі және басқа)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
5. Инвестициялау объектісі туралы мәліметтер (егер өтініш
беруші инвестициялау объектісі болып табылса, толтырылмайды):
Резидент ______ Резидент емес _________ (белгіленсін)
Атауы ____________________________________________________
________________________________________________________________
Резидент туралы ақпарат: мекенжайы (облыс, қала) _________
КҰЖЖ коды ______________ СТН/ЖСН/БСН _____________________
Резидент емес туралы ақпарат: тіркелген елі ______________
Резидент еместің экономика секторы _______________________
6. Инвестициялау объектісінің капиталы (дауыс беруші акциялармен немесе жарғылық капиталға қатысу үлестерімен операцияларды жүзеге асырған жағдайда толтырылады):
Валюталық шарт бойынша операция жүргізгенге дейін
Валюталық шарт бойынша операция жүргізілгеннен кейін
сомасы
валютасы
сомасы
валютасы
1.
Құрылтай құжаттары бойынша құндық тұрғыдағы жарғылық капитал, құрылтай құжаттары бойынша валютаның мың бірлігі
2.
Қаржылық есептілікке сәйкес жарғылық капитал, қаржылық есептілік валютасының мың бірлігі
3.
Инвестициялау объектісінің капиталы, инвестор (инвесторлар) құндық тұрғыда енгізген пайлар, валютаның мың бірлігі
4.
оның ішінде инвесторлар бойынша
5.
Инвестордың (инвесторлардың) инвестициялау объектісі капиталындағы үлесі, қатысушылардың % дауыстары немесе % дауыс беруші акциялар
6.
оның ішінде инвесторлар бойынша
7. Инвестициялау объектісінің акциялары туралы ақпарат (дауыс беруші акциялармен операцияларды жүзеге асырған жағдайда толтырылады):
Валюталық шарт бойынша операция жүргізгенге дейін
Валюталық шарт бойынша операция жүргізілгеннен кейін
жай
артықшылықты
жай
артықшылықты
1.
Жарияланған акцияның саны, дана
2.
Төленген акцияның саны, дана
3.
оның ішінде дауыс беруші
4.
Инвесторға (инвесторларға) тиесілі дауыс беруші акцияның саны, дана
5.
оның ішінде инвесторлар бойынша

4. Сведения о валютном договоре:
Сумма валютного договора ______________________________________
(цифрами и прописью в валюте валютного договора)
Валюта валютного договора _____________________________________
Ставка за просроченные платежи ________________ за каждый
день просрочки.
Сопутствующие платежи (комиссия за организацию, за управление,
комиссия за обязательства и другое) _________________________________
_____________________________________________________________________
(расшифровать)
Предоставлено средств по валютному договору на дату подачи
заявления:
Отправитель
Бенефициар
Дата
Сумма, тысяч единиц валюты
валютного договора
Краткая характеристика операции (инструкция по оплате, схема
движения средств и другое) __________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Сведения об объекте инвестирования (не заполняется, если
заявитель является объектом инвестирования):
Резидент ___________ Нерезидент ____________ (отметить)
Наименование __________________________________________________
Информация о резиденте: адрес (область, город) ________________
Код ОКПО ____________________ РНН/ИИН/БИН _____________________
Информация о нерезиденте: страна регистрации __________________
_____________________________________________________________________
Сектор экономики нерезидента __________________________________
6. Капитал объекта инвестирования (заполняется в случае
осуществления операций с голосующими акциями или долями участия в
уставном капитале):
До проведения операции по
валютному договору
После проведения
операции по
валютному договору
сумма
валюта
сумма
валюта
1.
Уставный капитал по
учредительным документам в
стоимостном выражении,
тысяч единиц валюты по
учредительным документам
2.
Уставный капитал в
соответствии с финансовой
отчетностью, тысяч единиц
валюты финансовой
отчетности
3.
Капитал объекта
инвестирования, паи,
внесенные инвестором(ами)
в стоимостном выражении,
тысяч единиц валюты
4.
в том числе по инвесторам
5.
Доля инвестора (-ов) в
капитале объекта
инвестирования, процент
голосов участников или
голосующих акций
6.
в том числе по инвесторам
7. Информация об акциях объекта инвестирования (заполняется в
случае осуществления операций с голосующими акциями):
До проведения операции по
валютному договору
После проведения операции по
валютному договору
простые
привилегированные
простые
привилегированные
1.
Количество объявленных
акций, штук
2.
Количество оплаченных
акций, штук
3.
в том числе голосующих
4.
Количество голосующих
акций, принадлежащее
инвестору(ам), штук
5.
в том числе по
инвесторам

8. Инвестор (инвесторлар) валюталық шарт бойынша сатып алатын инвестициялау объектісінің акциялары туралы ақпарат:
Акцияның түрі (жай/артықшылықты, дауыс беру құқығы бар/құқығы жоқ)
Халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN) не ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН)
Бір бағалы қағаздың номиналдық күні немесе орналастыру бағасы (валюта бірлігі)
Шығару (орналастыру) валютасы
9. Инвестор (инвесторлар) шығаруды қоса алғанда сатып алатын
борыштық бағалы қағаздар немесе инвестициялық қорлардың пайлары
туралы мәліметтер:
ISIN/ҰСН _______________________________________________________
Бағалы қағаздардың саны __________________________________ дана
Бір бағалы қағаздың номиналдық құны ______________ валюта бірлігі
Шығару валютасы ________________________________________________
9.1. борыштық бағалы қағаздар үшін
Шығару күні ______________________ Өтеу күні ___________________
Купондық ставка ____________ % жылдық (өзгермелі пайыздық ставка
болған жағдайда оның есептеу базасы __________ және маржа мөлшері
көрсетілсін) ___________________________________________________
Купондарға төлем жасау кезеңділігі мен күні ____________________
________________________________________________________________
9.2. инвестициялық қорлардың пайлары үшін Қордың түрі
(акционерлік, пайлық, ашық, жабық, интервалды, басқа (көрсетілсін))
________________________________________________________________
Басқараушы компания ______________________________________
(атауы, елі)
10. Депозитарлық қолхаттар туралы мәліметтер:
депозитарлық қолхаттың ISIN/ҰCH __________________________
Шығару күні _____________________
Депозитарлық қолхаттың саны: операция жүргізгенге дейін
_________ дана, операция жүргізгеннен кейін _______________ дана.
Депозитарлық қолхат пен базалық актив бірліктерінің арақатынастары:
____________ дана депозитарлық қолхат = __________ дана базалық актив
10.1. Депозитарлық қолхаттың базалық активтері туралы мәліметтер:
Бағалы қағаздың түрі: _________ акция, ________ облигация (көрсетілсін)
Депозитарлық қолхаттарға айырбасталған базалық актив бірліктерінің саны: операция жүргізгенге дейін _______ дана, операция жүргізгеннен кейін _________________ дана.
10.2. Депозитарлық қолхат эмитенті:
Резидент __________ Резидент емес ____________ (белгіленсін)
Атауы ________________________________________________________
_________________________________________________________________
Резидент емес туралы ақпарат: тіркелген елі __________________
Резидент еместің экономика секторы ___________________________
11. Туынды қаржы құралдары туралы мәліметтер:
Туынды қаржы құралының түрі (көрсетілсін):
__ опцион, __ форвард, __ фьючерс, ___ өзге(талдама жасалсын)
_________________________________________________________________
Туынды қаржы құралының базалық активінің атауы
_________________________________________________________________

8. Информация об акциях объекта инвестирования, приобретаемых
инвестором (-ами) по валютному договору:
Вид акции
(простая/привилегиованная,
с правом/без права голоса)
Международный
идентификационный
номер (ISIN) либо
национальный
идентификационный
номер (НИН)
Номинальная стоимость
или цена размещения
одной ценной бумаги
(единиц валюты)
Валюта выпуска
(размещения)
9. Сведения о долговых ценных бумагах или паях инвестиционных
фондов, приобретаемых инвестором (-ами), включая выпуск:
ISIN/НИН _____________________________________________________
Количество ценных бумаг _________________________________ штук
Номинальная стоимость одной ценной бумаги ______ единиц валюты
Валюта выпуска _______________________________________________
9.1. для долговых ценных бумаг
Дата выпуска __________________________________ Дата погашения
Купонная ставка _____________________ процент годовых (в случае
плавающей процентной ставки указать базу ее исчисления ______________
и размер маржи) _____________________________________________________
Периодичность и даты выплаты купонов __________________________
9.2. для паев инвестиционного фонда
Вид фонда (акционерный, паевой, открытый, закрытый,
интервальный, иной (указать) ________________________________________
Управляющая компания __________________________________________
(наименование, страна)
10. Сведения о депозитарных расписках:
ISIN/НИН депозитарной расписки ________________________________
Дата выпуска __________________________________________________
Количество депозитарных расписок: _______________ штук до
проведения операции, ___________________ штук после проведения
операции.
Соотношение единиц депозитарной расписки и базового актива:
_____________________ штук депозитарной расписки = ___________ штук
базового актива.
10.1. Сведения о базовом активе депозитарных расписок:
Вид ценной бумаги: _________ акции, _________ облигации
(указать).
Количество единиц базового актива, конвертированные в
депозитарные расписки: ____________ штук до проведения операции,
________________ штук после проведения операции.
10.2. Эмитент депозитарной расписки:
Резидент ___________ Нерезидент _________ (отметить)
Наименование __________________________________________________
Информация о нерезиденте: страна регистрации __________________
Сектор экономики нерезидента __________________________________
11. Сведения о производных финансовых инструментах:
Вид производного финансового инструмента (указать):
______ опцион, _______ форвард, _______ фьючерс, ________ иное
(расшифровать) ______________________________________________________
Наименование базового актива производного финансового
инструмента

12. Ескерту __________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3-бөлім. Шетел банкінде шот ашу
1. Шетел банкі _______________________________________________
(атауы, мекенжайы, SWIFT коды және басқа да банктік деректемелері)
_________________________________________________________________
2. Шот валютасы ___________________
3. Шот нөмірі _____________________
4. Шот түрі (белгіленсін):
_____ резиденттің ағымдағы шоты
_____ резидент филиалының (өкілдігінің) ағымдағы шоты
_____ резиденттің салымы
_____ басқасы (талдама жасалсын) _____________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
5. Резидент филиалының (өкілдігінің) орналасқан жері _________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(елі, мекенжайы)
6. Ескерту ___________________________________________________
_________________________________________________________________
4-бөлім. Капитал қозғалысының басқа да операциялары
1. Операция түрі (белгіленсін):
____ жылжымайтын мүлікке арналған құқықты сатып алу
____ зияткерлік меншік объектілеріне арналған айрықша құқықты толығымен сатып алу
____ бірлескен қызмет қатысушысының міндеттемелерін орындау
____ ақшаны және өзге де мүлікті сенімгерлік басқаруға беру
2. Валюталық шарт туралы мәліметтер:
Валюталық шарттың сомасы _____________________________________
(санмен және валюталық шарттың валютасында жазумен)
Валюталық шарттың валютасы ___________________________________
Қаражатты (егер бар болса) пайдалану үшін сыйақы (мүдде) ставкасы:
____________________________________________________________ жылдық
(өзгермелі пайыздық ставкасы болған жағдайда оны есептеу базасы және
маржа мөлшері көрсетілсін)
Ілеспе төлемдер (егер бар болса) ____________________________
___________________________________________________________________
(талдама жасалсын)
Операцияның қысқаша сипаттамасы (ақы төлеу бойынша нұсқау,
қаражаттың қозғалу кестесі және басқа)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Объект туралы мәліметтер:
3.1. жылжымайтын мүлік: _____________________________________
(елі, мекенжайы)

12. Примечание ________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Раздел 3. Открытие счета в иностранном банке
1. Иностранный банк ___________________________________________
(наименование, адрес, код SWIFT и иные банковские реквизиты)
2. Валюта счета __________________________
3. Номер счета ___________________________
4. Тип счета (отметить):
____ текущий счет резидента,
____ текущий счет филиала (представительства) резидента,
____ вклад резидента,
____ прочее (расшифровать) ____________________________________
_____________________________________________________________________
5. Местонахождение филиала (представительства) резидента ______
_____________________________________________________________________
(страна, адрес)
6. Примечание _________________________________________________
_____________________________________________________________________
Раздел 4. Другие операции движения капитала
1. Тип операции (отметить):
____ приобретение права собственности на недвижимость
____ приобретение полностью исключительного права на объекты
интеллектуальной собственности
____ исполнение обязательств участника совместной деятельности
____ передача денег и иного имущества в доверительное
управление.
2. Сведения о валютном договоре:
Сумма валютного договора ______________________________________
(цифрами и прописью в валюте валютного договора)
Валюта валютного договора _____________________________________
Ставка вознаграждения (интереса) за использование средств (если
есть): _____________________________________________________ годовых.
(в случае плавающей процентной ставки указать базу ее
исчисления и размер маржи)
Сопутствующие платежи (если есть) _____________________________
(расшифровать)
Краткая характеристика операции (инструкция по оплате, схема
движения средств и другое) __________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Сведения об объекте:
3.1. недвижимость: ___________________________________________
(страна, адрес)

3.2. зияткерлік меншік объектісі ____________________________
___________________________________________________________________
(объектінің қысқаша сипаты)
3.3. бірлескен қызмет _______________________________________
___________________________________________________________________
(жобаның қысқаша сипаты)
3.4. сенімгерлік басқару ____________________________________
___________________________________________________________________
(мақсатының қысқаша сипаты)
4. Ескерту __________________________________________________
___________________________________________________________________
«Валюталық операция туралы
хабарлама куәлік беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің келіп түсетін
хат-хабарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асыратын орталық
аппараты бөлімшелерінің және аумақтық филиалдарының
мекенжайлары және байланыс деректері
Р/с
Орталық аппарат бөлімшесінің және аумақтық филиалдың атауы
Заңды мекенжайы
Кабинет нөмірі
Коды, телефоны
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппараты
050040, Алматы қаласы, «Көктем-3» ықшам ауданы, 21
Ұйымдастыру жұмысы, сыртқы және қоғамдық байланыстар департаменті

3.2. объект интеллектуальной собственности ____________________
_____________________________________________________________________
(краткое описание объекта)
3.3. совместная деятельность __________________________________
(краткое описание проекта)
3.4. доверительное управление _________________________________
(краткое описание цели)
4. Примечание _________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к Стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства об уведомлении
о валютной операции"
Адреса и контактные данные подразделений центрального
аппарата и территориальных филиалов Национального
Банка Республики Казахстан, осуществляющих прием
и регистрацию входящей корреспонденции
№ п/п
Наименование подразделения
центрального аппарата и
территориального филиала
Юридический
адрес
Номер
кабинета
Код, телефон
1
2
3
4
5
1.
Центральный аппарат
Национального Банка
Республики Казахстан
050040, город Алматы,
микрорайон «Коктем-3», 21
Департамент организационной
работы, внешних и общественных
связей

8 (7152) 462966
17.
Оңтүстік Қазақстан филиалы
160012, Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қаласы, Төреқұлов к-сі, 2
Әкімшілік-шаруашылық бөлім
320
8 (7252) 212081
«Валюталық операция туралы
хабарлама куәлік беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
4-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының
электронды хабарламаны қабылдау туралы электронды растауды
жүзеге асыратын бөлімшесінің мекенжайы және байланыс деректері
Орталық аппарат бөлімшесінің атауы
Заңды мекенжайы
Кабинет нөмірі
Коды, телефоны
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппараты
050040, Алматы қаласы, «Көктем-3» ықшам ауданы, 21
Ақпарат технологиясы департаменті
527
8 (727) 2596812
қабылдау бөлмесі
«Валюталық операция туралы
хабарлама куәлік беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
5-ҚОСЫМША
Құжаттардың алынғаны туралы талон
__________________________________________________
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің
аумақтық филиалы бөлімшесінің атауы
1. Хабарлама куәлік беру ____________________________________
(Мемлекеттік қызметтің атауы)
2. __________________________________________________________
Қабылданған құжаттардың парақ саны
3. __________________________________________________________
Құжаттардың қабылданған күні
4. __________________________________________________________
Құжат (хабарлама куәлік) берілген күн
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының
құжаттарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті жауапты тұлғасының қолы
_________________
Тұтынушының қолы
«Валюталық операция туралы
хабарлама куәлік беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
6-ҚОСЫМША
Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің _____ жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің _____ жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті көрсету жағдайларының пайызы (үлесі)
100%
2. Сапасы
2.1. Мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың  пайызы (үлесі)
90%
3. Қол жетімділік
3.1. Мемлекеттік қызметті ұсыну тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың пайызы (үлесі)
90%
3.3. Электронды форматта қолжетімді болатын қызметтердің пайызы (үлесі)
50%
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың пайызы (үлесі)
90%
5. Әдептілік
5.1. Қызметкерлердің әдептілігіне қанағаттанған тұтынушылардың пайызы (үлесі)
90%
«Валюталық операция туралы
хабарлама куәлік беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
7-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының
мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бақылау жөніндегі жұмыстарды
ұйымдастыруға жауапты бөлімшесінің мекенжайы және байланыс
деректері
Орталық аппарат бөлімшесінің атауы
Заңды мекенжайы
Кабинет нөмірі
Коды, телефоны
Ішкі аудит департаменті
050040, Алматы қаласы, «Көктем-3» ықшам ауданы, 21

8(7152)462966
17.
Южно-Казахстанский филиал
160012, Южно-
Казахстанская область,
город Шымкент,
ул. Торекулова, 2
Административно-хозяйственный
отдел
320
8(7252)212081
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к Стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства об уведомлении
о валютной операции"
Адрес и контактные данные подразделения центрального
аппарата Национального Банка Республики Казахстан,
осуществляющего электронное подтверждение о
принятии электронного уведомления
Наименование подразделения
центрального аппарата
Юридический адрес
Номер кабинета
Код, телефон
Центральный аппарат
Национального Банка Республики
Казахстан
050040, город Алматы,
микрорайон «Коктем-3», 21
Департамент информационных
технологий
527
8(727)2596812
приемная
ПРИЛОЖЕНИЕ 5
к Стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства об уведомлении
о валютной операции"
Талон о получении документов
___________________________________________________________
наименование подразделения территориального филиала
Национального Банка Республики Казахстан
1. Выдача свидетельства об уведомлении_______________________
(Наименование государственной услуги)
2. ___________________________________________________________
Количество листов принятых документов
3. ___________________________________________________________
Дата приема документов
4. ___________________________________________________________
Дата выдачи документа (свидетельства об уведомлении)
____________________________________________________________________
Подпись ответственного лица, уполномоченного на прием и регистрацию
документов, территориального филиала Национального Банка Республики
Казахстан
____________________
Подпись потребителя
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства об уведомлении
о валютной операции"
Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в году
Текущее
значение
показателя
в году
1. Своевременность
1.1. Процент (доля) случаев
предоставления услуги в установленный
i срок с момента сдачи документа
100 %
2. Качество
2.1. Процент (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством процесса
предоставления услуги
90 %
3. Доступность
3.1. Процент (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления
услуги
90 %
3.2. Процент (доля) услуг
информации, которые доступны в
электронном формате
50 %
4. Процесс обжалования
4.1. Процент (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим порядком
обжалования
90 %
5. Вежливость
5.1. Процент (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
ПРИЛОЖЕНИЕ 7
к Стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства об уведомлении
о валютной операции"
Адрес и контактные данные подразделения центрального
аппарата Национального Банка Республики Казахстан,
ответственного за организацию работ по контролю
качества государственных услуг
Наименование подразделения
центрального аппарата
Юридический адрес
Номер
кабинета
Код, телефон
Департамент внутреннего
аудита
050040, город Алматы,
микрорайон «Коктем-3», 21

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы» 2005 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 8-бабы, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасында валюталық операцияларды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» 2006 жылғы 11 желтоқсандағы № 129 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат және осы Стандарттың мәтіні Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдарында тұтынушылар үшін қолжетімді орында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің интернет-ресурсында (www.nationalbank.kz) орналастырылған.
5. Валюталық операция туралы тіркеу куәлігі не валюталық операция туралы тіркеу куәлігін беруден бас тарту себептері жазылған қағаз тасымалдауыштағы дәлелді жазбаша жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының резиденттері - заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) олар валюталық операцияны жүргізген кезде көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет тұтынушы осы Стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттардың толық пакетін ұсынған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) қажетті құжаттар пакеті кезек күтпестен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының хат-хабар қабылдауға және тіркеуге уәкілетті бөлімшесіне/жауапты тұлғасына осы Стандарттың  2-қосымшасындакөрсетілген мекенжайлар бойынша тапсырылады (немесе хат-хабар қабылдауға арналған арнайы жабдықталған жәшікке салынады);
3) валюталық операция туралы тіркеу куәлігін не валюталық операция туралы тіркеу куәлігін беруден бас тарту себептері жазылған дәлелді жазбаша жауапты тұтынушыға не оның сенім білдірілген тұлғасына (сенімхат негізінде) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының жауапты орындаушысы кезек күтпестен береді.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Құжаттарды қабылдау және беру, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін күн сайын жүзеге асырылады.
Құжаттарды қабылдау және беру кезек күтпестен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалдарының үйлерінде көрсетіледі. Аумақтық филиалдардың үйлері мүмкіндіктері шектеулі адамдарға қол жетімді болуы үшін пандустары бар кіру есіктерімен жабдықталған.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 8 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2005 года "О валютном регулировании и валютном контроле" (далее - Закон) и постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 11 декабря 2006 года № 129 "Об утверждении Правил осуществления валютных операций в Республике Казахстан".
4. Информация о государственной услуге и текст настоящего Стандарта размещаются в доступном для потребителей месте в территориальных филиалах Национального Банка Республики Казахстан, а также на интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан (www.nationalbank.kz).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является регистрационное свидетельство о валютной операции либо мотивированный письменный ответ с изложением причин отказа в выдаче регистрационного свидетельства о валютной операции на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается юридическим и физическим лицам - резидентам Республики Казахстан (далее - потребитель) при совершении ими валютной операции.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты представления потребителем полного пакета документов, установленных пунктом 11 настоящего Стандарта;
2) пакет необходимых документов сдается уполномоченному на прием и регистрацию корреспонденции подразделению/ответственному лицу (или опускается в специально оборудованный ящик для приема корреспонденции) территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему Стандарту, без ожидания в очереди;
3) регистрационное свидетельство о валютной операции либо мотивированный письменный ответ с изложением причин отказа в выдаче регистрационного свидетельства о валютной операции выдается ответственным исполнителем территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан потребителю либо его доверенному лицу (на основании доверенности) без ожидания в очереди.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Прием и выдача документов осуществляется ежедневно в рабочие дни, с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием и выдача документов осуществляется без ожидания в очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в зданиях территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан. Здания территориальных филиалов оборудованы входами с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Валюталық операция туралы тіркеу куәлігін алу үшін мынадай
құжаттарды ұсыну қажет:
1) осы Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес өтініш;
2) валюталық шарттың тігілген және қолмен (жеке және заңды тұлғалар үшін) және мөрмен (заңды тұлғалар үшін) расталған көшірмесі;
3) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (валюталық операцияны жүзеге асыратын жеке тұлғалар үшін);
4) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі (заңды тұлғалар үшін);
5) салық төлеушінің мемлекеттік тіркелуін растайтын құжаттың көшірмесі;
6) валюталық шарт бойынша міндеттемелердің туындауын, орындалуын және тоқтатылуын растайтын құжаттардың көшірмелері.
Шетел тілінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі ұсынылған құжаттарда сілтеме жасалған қосымша құжаттарды сұратуға құқылы.
12. Валюталық операция туралы тіркеу куәлігін алуға арналған құжаттар пакеті тұтынушының орналасқан жері бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына ұсынылады.
Валюталық операция туралы тіркеу куәлігін алуға арналған өтініштің нысанын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің интернет-ресурсынан (www.nationalbank.kz) және/немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалынан осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша алуға болады.
13. Құжаттар қабылдауды және тіркеуді Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалының хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті бөлімшесі/жауапты тұлғасы осы Стандарттың  2-қосымшасындакөрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырады (немесе хат-хабар қабылдауға арналған арнайы жабдықталған жәшікке салынады).
Хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті бөлімше/жауапты тұлға сағат 09.00-ден бастап сағат 18.00 аралығындағы кезеңде әрбір екі сағат сайын арнайы жабдықталған жәшіктен құжаттарды алады. Құжаттарды алынғаннан кейін құжаттарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті бөлімше жауапты тұлға тіркейді және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының басшылығына бұдан әрі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының жауапты бөлімшесінің қарауы үшін жібереді.
14. Құжаттар пакетін қолма-қол тапсырған жағдайда тұтынушының қолына осы Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттардың алынғаны туралы талон беріледі.
Талонды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті бөлімшесі/жауапты тұлғасы осы Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жазады.
Құжаттарды тұтынушы поштамен жіберген немесе құжаттар пакетін хат-хабар қабылдауға арналған арнайы жабдықталған жәшік арқылы тапсырған жағдайда құжаттардың алынғаны туралы талон берілмейді.

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения регистрационного свидетельства о валютной операции необходимо представление следующих документов:
1) заявление согласно приложению 3 к настоящему Стандарту;
2) копия валютного договора, прошитая и заверенная подписью (для физических и юридических лиц) и печатью (для юридических лиц);
3) копия документа, удостоверяющего личность (для физических лиц, осуществляющих валютную операцию);
4) копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица (для юридических лиц);
5) копия документа, подтверждающего государственную регистрацию налогоплательщика;
6) копии документов, подтверждающих возникновение, исполнение и прекращение обязательств по валютному договору.
Документы, составленные на иностранном языке, представляются в Национальный Банк Республики Казахстан с переводом на государственный или русский язык.
Национальный Банк Республики Казахстан вправе запросить дополнительно документы, на которые имеются ссылки в представленных документах.
12. Пакет документов для получения регистрационного свидетельства о валютной операции представляется в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан по месту нахождения потребителя.
Форму заявления на получение регистрационного свидетельства о валютной операции можно получить на интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан (www.nationalbank.kz) и/или в территориальном филиале Национального Банка Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту.
13. Прием и регистрация документов осуществляются уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции подразделением/ответственным лицом (или опускается в специально оборудованный ящик для приема корреспонденции) территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему Стандарту.
Выемка документов из специально оборудованного ящика осуществляется уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции подразделением/ответственным лицом через каждые два часа в период с 09.00 часов до 18.00 часов. После выемки документы регистрируются и направляются уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции подразделением/ответственным лицом руководству территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан для дальнейшего направления на рассмотрение в ответственное подразделение территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан.
14. В случае сдачи пакета документов нарочным потребителю выдается на руки талон о получении документов по форме согласно приложению 4 к настоящему Стандарту.
Талон выписывается уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции подразделением/ответственным лицом территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему Стандарту.
При направлении потребителем документов посредством почтовой пересылки или сдачи пакета документов через специально оборудованный ящик для приема корреспонденции талон о получении документов не выдается.

15. Валюталық операция туралы тіркеу куәлігін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының жауапты орындаушысы тұтынушыға не оның сенім білдірілген тұлғасына (сенімхат негізінде) жеке басын куәландыратын құжатын ұсынған кезде валюталық операцияны тіркеу куәліктерін беруді есепке алу журналына қол қойғыза отырып береді.
Тұтынушының уақтылы келмеуі себебінен валюталық операция туралы тіркеу куәлігінің 10 (он) жұмыс күнінен асатын мерзімде қолма-қол берілуі мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін бұзу болып табылмайды.
16. Егер:
1) шынайы емес ақпарат ұсынылған не Заңға сәйкес талап етілетін ақпарат ұсынылмаған;
2) жүргізілетін операция Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келмеген жағдайларда валюталық операция туралы тіркеу куәлігін беруден бас тартылады.
Валюталық операция туралы тіркеу куәлігін беруден бас тарту себептері жазылған дәлелді жазбаша жауап тұтынушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде беріледі. Жауап поштамен жіберіледі не тұтынушыға, не оның сенім білдірілген тұлғасына (сенімхат негізінде) жеке басын куәландыратын құжатын ұсынған кезде қолын қойғыза отырып беріледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары:
1) әдептілік;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат;
3) мемлекеттік қызметтің уақтылы көрсетілуі;
4) тұтынушының қарауға ұсынған құжаттарының сақталуы;
5) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуы және құпиялылығы;
6) тұтынушы құжаттарды алу үшін келмеген жағдайда, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің іс қағаздарын жүргізу жөніндегі нормативтік құқықтық актісінде белгіленген мерзімде олардың сақталуы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Стандарттың 5-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Іс-әрекеттерге (әрекетсіздіктерге) шағымдану және шағымды дайындауға көмек көрсету тәртібін түсіндіруді Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының жауапты орындаушысы осы Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырады.

15. Регистрационное свидетельство о валютной операции выдается ответственным исполнителем территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан потребителю либо его доверенному лицу (на основании доверенности) под роспись в журнале учета выдачи регистрационных свидетельств о валютной операции при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
Выдача регистрационного свидетельства о валютной операции нарочному в срок, превышающий 10 (десять) рабочих дней, по причине неявки потребителя, не является нарушением срока оказания государственной услуги.
16. Отказ в выдаче регистрационного свидетельства о валютной операции осуществляется в следующих случаях:
1) представлена недостоверная информация либо не представлена информация, требуемая в соответствии с Законом;
2) проводимая операция не соответствует законодательству Республики Казахстан.
Мотивированный письменный ответ с изложением причин отказа в выдаче регистрационного свидетельства о валютной операции дается в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты представления потребителем всех необходимых документов. Ответ направляется по почте либо выдается потребителю, либо его доверенному лицу (на основании доверенности) под роспись при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
3. Принципы работы
17. Принципы работы, которыми руководствуется территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан по отношению к потребителю:
1) вежливость;
2) исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге;
3) своевременность оказания государственной услуги;
4) сохранность документов, представленных потребителем на рассмотрение;
5) защита и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя;
6) сохранность документов в течение срока, установленного нормативным правовым актом Национального Банка Республики Казахстан, регламентирующим вопросы хранения документов, в случае неявки потребителя для их получения.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 5 к настоящему Стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан, ежегодно утверждаются приказом Председателя Национального Банка Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) и оказание содействия в подготовке жалобы осуществляет ответственный исполнитель территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему Стандарту.

6. Ұлттық Банктің осы валюталық шарт бойынша бұрын берген
тіркеу куәліктерінің нөмірлері __________________________________
7. Ұлттық Банктің осы валюталық шарт бойынша бұрын берген
хабарламалары туралы куәліктердің нөмірлері _____________________
8. Мынадай толтырылған бөлімдер ұсынылды (белгіленсін):
___ 1-бөлім. Коммерциялық кредиттер және қаржы заемдары
___ 2-бөлім. Жарғылық капиталға қатысу, бағалы қағаздармен және туынды қаржы құралдарымен операциялар
___ 3-бөлім. Шетел банкінде шот ашу
___ 4-бөлім. Капитал қозғалысының басқа да операциялары
Өтініш берушінің уәкілетті тұлғасы:
_________________  ___________________  _____________
(қызметі)         (аты-жөні)           (қолы)
20__жылғы «__» ________
Мөрдің орны
1-бөлім. Коммерциялық кредиттер және қаржы заемдары
1. Валюталық шарттың сомасы ________________________________
(санмен және валюталық шарттың валютасында жазумен)
_________________________________________________________________
2. Шарттың валютасы ________________________________________
3. Шектеулі келісім (бар болса) №____ _____ жылғы «__» _____
____________________________________________________________
(құжаттың атауы)
4. Резиденттің резидент емеске қатынасы (белгіленсін):
___ тікелей инвестор
___ тікелей инвестициялау объектісі
___ басқа
5. Кредитті пайдаланғаны үшін сыйақы (мүдде) ставкасы жылдық
(өзгермелі пайыздық ставка болған жағдайда оны есептеу базасы
______________ және маржа мөлшері көрсетілсін)___________________)
6. Негізгі борыш бойынша мерзімі өткен төлемдер үшін ставка:
мерзімі өткен әрбір күнге _________________________
өзге (талдама жасалсын) ___________________________
7. Ілеспе төлемдер (ұйымдастырғаны үшін, басқарғаны үшін
комиссия, міндеттемелер үшін комиссия және басқалары) ___________
_________________________________________________________________
(салыстырмалы көлемде көрсетілсін (кредит сомасының,
негізгі борыштың және т.б. пайызы)
8. Операцияның қысқаша сипаттамасы (ақы төлеу бойынша нұсқау,
қаражат қозғалысының кестесі және басқасы) ______________________
_________________________________________________________________
8-1. Агент (оператор, ұйымдастырушы) туралы мәліметтер (бар болса):
Резидент ____________ Резидент емес __________ (белгіленсін)
Заңды тұлғаның атауы ______________________________________
_________________________________________________________________
Резидент туралы ақпарат: мекенжайы ________________________
__________________________ телефоны _______________________
КҰЖЖ коды _____________ СТН/ЖСН/БСН _______________________
Резидент емес туралы ақпарат: тіркелген елі _______________

6. Номера ранее выданных регистрационных свидетельств
Национального Банка по данному валютному договору ___________________
_____________________________________________________________________
7. Номера ранее выданных свидетельств об уведомлении
Национального Банка по данному валютному договору ___________________
_____________________________________________________________________
8. Представлены следующие заполненные разделы (отметить):
____ Раздел 1. Коммерческие кредиты и финансовые займы
____ Раздел 2. Участие в уставном капитале, операции с ценными
бумагами и производными финансовыми инструментами
____ Раздел 3. Открытие счета в иностранном банке
____ Раздел 4. Другие операции движения капитала
Уполномоченное лицо заявителя:
________________________   ____________________   __________________
(должность)        (фамилия, имя, отчество)      (подпись)
"__" _________ __ года
Место печати
Раздел 1. Коммерческие кредиты и финансовые займы
1. Сумма валютного договора ___________________________________
(цифрами и прописью в валюте валютного договора)
2. Валюта договора ____________________________________________
3. Рамочное соглашение (при наличии) № ___ от "__" _______ __
года
_____________________________________________________________________
(наименование документа)
4. Отношение резидента к нерезиденту (отметить):
____ прямой инвестор
____ объект прямого инвестирования
____ иное
5. Ставка вознаграждения (интереса) за пользование кредитом
_______ годовых (в случае плавающей процентной ставки указать базу ее
исчисления ______________________ и размер маржи ___________________)
6. Ставка за просроченные платежи по основному долгу:
за каждый день просрочки ______________________________________
иное (расшифровать) ___________________________________________
7. Сопутствующие платежи (комиссия за организацию, за
управление, комиссия за обязательства и другое) _____________________
_____________________________________________________________________
(указать в относительных величинах (процент суммы кредита, основного
долга и т.п.)
8. Краткая характеристика операции (инструкция по оплате, схема
движения средств и другое) __________________________________________
_____________________________________________________________________
8-1. Сведения об агенте (операторе, организаторе) (при
наличии):
Резидент _____________ Нерезидент _____________ (отметить)
Наименование юридического лица ________________________________
_____________________________________________________________________
Информация о резиденте: адрес _________________________________
_________________________________ телефон ___________________________
Код ОКПО __________________ РНН/ИИН/БИН _______________________
Информация о нерезиденте: страна регистрации __________________

3. Сатушы туралы мәліметтер (өтініш беруші сатушы болып табылса,
толтырылмайды):
Резидент _________ Резидент емес ______________ (белгіленсін)
Заңды тұлғаның атауы __________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні)___________________________________________
Резидент туралы ақпарат: мекенжайы ________________________________
_________________________________________________________ телефоны
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
КҰЖЖ коды _____________________ СТН/ЖСН/БСН _______________________
Резидент емес туралы ақпарат: заңды тұлғаның тіркелген (жеке
тұлғаның тұрғылықты) елі __________________________________________
Резидент еместің экономика секторы ________________________________
4. Валюталық шарт туралы мәліметтер:
Валюталық шарттың сомасы __________________________________________
(санмен және валюталық шарттың валютасында жазумен)
Валюталық шарттың валютасы ________________________________________
Мерзімі өткен төлемдер үшін ставка _____________ мерзімі өткен әрбір
күн үшін
Ілеспе төлемдер (ұйымдастырғаны үшін, басқарғаны үшін комиссия,
міндеттемелер және басқа үшін комиссия) ___________________________
___________________________________________________________________
(талдама жасалсын)
Өтініш берілген күні валюталық шарт бойынша ұсынылған қаражат:
Жіберуші
Бенефициар
Күні
Валюталық шарт валютасының сомасы, мың бірлігі
Операцияның қысқаша сипаттамасы (ақы төлеу бойынша нұсқау, қаражат
қозғалысының кестесі және басқа)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
5. Инвестициялау объектісі туралы мәліметтер (егер өтініш беруші
инвестициялау объектісі болып табылса, толтырылмайды):
Резидент ________ Резидент емес ___________ (белгіленсін)
Атауы __________________________________________________________
________________________________________________________________
Резидент туралы ақпарат: мекенжайы (облыс, қала) _______________
КҰЖЖ коды _______________ СТН/ЖСН/БСН __________________________
Резидент емес туралы ақпарат: тіркелген елі ____________________
Резидент еместің экономика секторы _____________________________
6. Инвестициялау объектісінің капиталы (дауыс беруші акциялармен
немесе жарғылық капиталға қатысу үлестерімен операцияларды жүзеге
асырған жағдайда толтырылады):
Валюталық шарт бойынша операция жүргізгенге дейін
Валюталық шарт бойынша операция жүргізілгеннен кейін
сомасы
валютасы
сомасы
валютасы
1.
Құрылтай құжаттары бойынша құндық тұрғыдағы жарғылық капитал, құрылтай құжаттары бойынша валютаның мың бірлігі
2.
Қаржылық есептілікке  сәйкес жарғылық капитал, қаржылық есептілік валютасының мың бірлігі
3.
Инвестициялау объектісінің капиталы, инвестор (инвесторлар құндық тұрғыда енгізген пайлар, валютаның мың бірлігі
4.
оның ішінде инвесторлар бойынша
5.
Инвестордың (инвесторлардың) инвестициялау объектісі капиталындағы үлесі, қатысушылардың % дауыстары немесе % дауыс беруші акциялар
6.
оның ішінде инвесторлар бойынша

3. Сведения о продавце (не заполняется, если заявитель является
продавцом):
Резидент ______________ Нерезидент _____________ (отметить)
Наименование юридического лица ________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица) ___________________________
Информация о резиденте: адрес _________________________________
_____________________________ телефон _______________________________
Код ОКПО ______________ РНН/ИИН/БИН ___________________________
Информация о нерезиденте: страна регистрации юридического лица
(постоянного проживания физического лица) ___________________________
Сектор экономики нерезидента __________________________________
4. Сведения о валютном договоре:
Сумма валютного договора ______________________________________
(цифрами и прописью в валюте валютного договора)
Валюта валютного договора _____________________________________
Ставка за просроченные платежи _____________________ за каждый
день просрочки.
Сопутствующие платежи (комиссия за организацию, за управление,
комиссия за обязательства и другое) _________________________________
_____________________________________________________________________
(расшифровать)
Предоставлено средств по валютному договору на дату подачи
заявления:
Отправитель
Бенефициар
Дата
Сумма, тысяч единиц валюты
валютного договора
Краткая характеристика операции (инструкция по оплате, схема движения средств и другое) __________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Сведения об объекте инвестирования (не заполняется, если
заявитель является объектом инвестирования):
Резидент _____________ Нерезидент ____________ (отметить)
Наименование __________________________________________________
Информация о резиденте: адрес (область, город) ________________
Код ОКПО _____________________ РНН/ИИН/БИН ____________________
Информация о нерезиденте: страна регистрации __________________
Сектор экономики нерезидента __________________________________
6. Капитал объекта инвестирования (заполняется в случае
осуществления операций с голосующими акциями или долями участия в
уставном капитале):
До проведения операции по
валютному договору
После проведения
операции по валютному
договору
сумма
валюта
сумма
валюта
1.
Уставный капитал по
учредительным документам в
стоимостном выражении, тысяч
единиц валюты по учредительным
документам
2.
Уставный капитал в соответствии
с финансовой отчетностью, тысяч
единиц валюты финансовой
отчетности
3.
Капитал объекта инвестирования,
паи, внесенные инвестором (ами)
в стоимостном выражении, тысяч
единиц валюты
4.
в том числе по инвесторам
5.
Доля инвестора (-ов) в капитале
объекта инвестирования, процент
голосов участников или
голосующих акций
6.
в том числе по инвесторам

7. Инвестициялау объектісінің акциялары туралы ақпарат (дауыс беруші акциялармен операцияларды жүзеге асырған жағдайда толтырылады):
Валюталық шарт бойынша операция жүргізгенге дейін
Валюталық шарт бойынша операция жүргізілгеннен кейін
жай
артықшылықты
жай
артықшылықты
1.
Жарияланған акцияның саны, дана
2.
Төленген акцияның саны, дана
3.
оның ішінде дауыс беруші
4.
Инвесторға (инвесторларға) тиесілі дауыс беруші акцияның саны, дана
5.
оның ішінде инвесторлар бойынша
8. Инвестор (инвесторлар) валюталық шарт бойынша сатып алатын инвестициялау объектісінің акциялары туралы аппарат:
Акцияның түрі (жай/артықшылықты, дауыс беру құқығы бар/құқығы жоқ)
Халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN) не ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН)
Бір бағалы қағаздың номиналдық құны немесе орналастыру бағасы (валюта бірлігі)
Шығару (орналастыру) валютасы
9. Инвестор (инвесторлар) шығаруды қоса алғанда сатып алатын
борыштық бағалы қағаздар немесе инвестициялық қорлардың пайлары
туралы мәліметтер:
ISIN/ҰCH _____________________________________________________
Бағалы қағаздардың саны _______________________________ дана
Бір бағалы қағаздың номиналдық құны ___________ валюта бірлігі
Шығару валютасы ______________________________________________
9.1. борыштық бағалы қағаздар үшін
Шығару күні ___________________ Өтеу күні ____________________
Купондық ставка ___________ % жылдық (өзгермелі пайыздық ставка
болған жағдайда оның есептеу базасы _______________ және маржа
мөлшері көрсетілсін) ______________
Купондарға төлем жасау кезеңділігі мен күні __________________
______________________________________________________________
9.2. инвестициялық қорлардың пайлары үшін
Қордың түрі (акционерлік, пайлық, ашық, жабық, интервалды, басқа
(көрсетілсін)) _______________________________________________
Басқараушы компания __________________________________________
(атауы, елі)
10. Депозитарлық қолхаттар туралы мәліметтер:
депозитарлық қолхаттың ISIN/ҰCH ______________________________
Шығару күні __________________________________________________
Депозитарлық қолхаттың саны: операция жүргізгенге дейін _______ дана,
операция жүргізгеннен кейін ___________________________ дана
Депозитарлық қолхат пен базалық актив бірліктерінің арақатынастары:
________ дана депозитарлық қолхат = ___________ дана базалық актив
10.1. Депозитарлық қолхаттың базалық активтері туралы мәліметтер:
Бағалы қағаздың түрі: _____ акция, _______ облигация (көрсетілсін)
Депозитарлық қолхаттарға айырбасталған базалық актив
бірліктерінің саны: операция жүргізгенге дейін ___________ дана,
операция жүргізгеннен кейін _______________ дана.

7. Информация об акциях объекта инвестирования (заполняется в случае осуществления операций с голосующими акциями):
До проведения операции по валютному договору
После проведения операции по валютному договору
простые
привилегированные
простые
привилегированные
1.
Количество объявленных
акций, штук
2.
Количество оплаченных
акций, штук
3.
в том числе голосующих
4.
Количество голосующих
акций, принадлежащее
инвестору(ам), штук
5.
в том числе по инвесторам
8. Информация об акциях объекта инвестирования, приобретаемых инвестором(-ами) по валютному договору:
Вид акции (простая/
привилегированная, с
правом/без права голоса)
Международный
идентификационный
номер (ISIN) либо
национальный
идентификационный
номер (НИН)
Номинальная стоимость
или цена размещения
одной ценной бумаги
(единиц валюты)
Валюта
выпуска
(размещения)
9. Сведения о долговых ценных бумагах или паях инвестиционных фондов, приобретаемых инвестором (-ами), включая выпуск:
ISIN/НИН ______________________________________________________
Количество ценных бумаг __________________________________ штук
Номинальная стоимость одной ценной бумаги _______ единиц валюты
Валюта выпуска ________________________________________________
9.1. для долговых ценных бумаг
Дата выпуска ____________________ Дата погашения ______________
Купонная ставка _______________________________ процент годовых
(в случае плавающей процентной ставки указать базу ее исчисления
____________________________ и размер маржи) ________________________
Периодичность и даты выплаты купонов __________________________
9.2. для паев инвестиционного фонда
Вид фонда (акционерный, паевой, открытый, закрытый,
интервальный, иной (указать) ________________________________________
Управляющая компания __________________________________________
(наименование, страна)
10. Сведения о депозитарных расписках:
ISIN/НИН депозитарной расписки ________________________________
Дата выпуска __________________________________________________
Количество депозитарных расписок: _________________ штук до
проведения операции, _______________________ штук после проведения
операции.
Соотношение единиц депозитарной расписки и базового актива: ___
штук депозитарной расписки = ____________ штук базового актива.
10.1. Сведения о базовом активе депозитарных расписок: ________
Вид ценной бумаги: _______ акции, ________ облигации (указать).
Количество единиц базового актива, конвертированные в
депозитарные расписки: _______________ штук до проведения операции,
___________________ штук после проведения операции.