Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 наурыздағы № 936 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 3) тармақшасына сәйкес қаулы етемін:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі оған Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінен бюджеттік, салықтық және кедендік саясатты қалыптастыру мен бюджеттік жоспарлау саласындағы функциялар мен өкілеттіктерді беру жолымен;
2) Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі, соның ішінде оған стратегиялық жоспарлау және өңірлік даму саласындағы функциялар мен өкілеттіктерді жүктей, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігінен сауда саласындағы функциялар мен өкілеттіктерді бере отырып, оны Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрлігі етіп қайта құру жолымен;
3) Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі, соның ішінде оған Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінен электр энергетикасы, тау-кен және атом өнеркәсібі саласындағы функциялар мен өкілеттіктерді бере отырып, Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі етіп қайта құру жолымен;
4) Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі оны Қазақстан Республикасының Мұнай және газ министрлігі етіп қайта құру жолымен;
5) Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі, соның ішінде оған Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінен азаматтардың діни сенім бостандығына құқықтарын қамтамасыз ету және діни бірлестіктермен өзара іс-қимыл саласындағы функциялар мен өкілеттіктерді бере отырып, Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлігі етіп қайта құру жолымен;
6) Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс агенттігі, соның ішінде оған Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінен бұқаралық ақпарат саласындағы функциялар мен өкілеттіктерді бере отырып, Қазақстан Республикасының Байланыс және ақпарат министрлігі етіп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы № 6 Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақта:
мына:
«Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі»,
«Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі»,
«Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі»,
«Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі» деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрлігі»,
«Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі»,
«Қазақстан Республикасының Мұнай және газ министрлігі»,
«Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлігі»;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасының Байланыс және ақпарат министрлігі»;
«Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі» деген жол алып тасталсын.

О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 12 марта 2010 года № 936
Подлежит опубликованию в Собрании актов
Президента и Правительства Республики
Казахстан и республиканской печати в изложении
В соответствии с подпунктом 3) статьи 44 Конституции Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Реорганизовать:
1) Министерство финансов Республики Казахстан путем передачи ему функций и полномочий в области формирования бюджетной, налоговой и таможенной политики и бюджетного планирования от Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
2) Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан путем его преобразования в Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан, в том числе с наделением его функциями и полномочиями в области стратегического планирования и регионального развития, а также с передачей ему функций и полномочий в области торговли от Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан;
3) Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан путем его преобразования в Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан, в том числе с передачей ему функций и полномочий в области электроэнергетики, горнорудной и атомной промышленности от Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан;
4) Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан путем его преобразования в Министерство нефти и газа Республики Казахстан;
5) Министерство культуры и информации Республики Казахстан путем его преобразования в Министерство культуры Республики Казахстан, в том числе с передачей ему функций и полномочий в сфере обеспечения прав граждан на свободу вероисповедания и взаимодействия с религиозными объединениями от Министерства юстиции Республики Казахстан;
6) Агентство по информатизации и связи Республики Казахстан путем его преобразования в Министерство связи и информации Республики Казахстан, в том числе с передачей ему функций и полномочий в области массовой информации от Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
2. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 6 "О структуре Правительства Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
в пункте 1:
строки:
"Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан",
"Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан",
"Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан",
"Министерство культуры и информации Республики Казахстан" изложить соответственно в следующей редакции:
"Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан",
"Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан",
"Министерство нефти и газа Республики Казахстан",
"Министерство культуры Республики Казахстан";
дополнить строкой следующего содержания:
"Министерство связи и информации Республики Казахстан";
строку "Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи" исключить.

3. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстан Республикасының қайта ұйымдастырылатын мемлекеттік органдарының штат санын қайта бөлуді қамтамасыз етсін;
2) осы Жарлықты іске асыру жөнінде өзге де қажетті шаралар қабылдасын.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                       Н. Назарбаев

3. Правительству Республики Казахстан:
1) обеспечить перераспределение штатной численности реорганизуемых государственных органов Республики Казахстан;
2) принять иные необходимые меры по реализации настоящего Указа.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев