Қазақстан Республикасы соттарының төрағаларын, сот алқалары төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 8 маусымдағы № 95 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 31-бабының 235-тармақтарына, 34-бабының 1-тармағының 1)1-1)6)7)9) тармақшаларына23-тармақтарына, 4-тармағының 2) тармақшасына56-тармақтарына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Төраға қызметіне:
Ақтөбе облыстық сотына     Айтжанов Ерлан Жұмаханұлы
осы соттың кассациялық сот алқасының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Ақтөбе облыстық сотының    Пірмашев Нұрсапа Маханбетұлы
кассациялық сот алқасына   Атырау облысы мамандандырылған
ауданаралық экономикалық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Алматы қалалық сотының     Қыдырбаева Айгүл Қуанышбайқызы;
апелляциялық сот алқасына
Ақмола облысы бойынша:
Жақсы ауданының            Әміров Серік Мырзағалиұлы;
№ 2 аудандық сотына
Ақтөбе облысы бойынша:
Хромтау аудандық сотына    Мұқанов Аслан Әбілғазыұлы
осы облыстың Темір аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Темір аудандық сотына      Қаржауов Аманғали Дошымбетұлы
осы облыстың Ойыл аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Ойыл аудандық сотына       Бақтығалиев Нұрлан Амантұрлыұлы
осы облыстың Қарғалы аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Алматы облысы бойынша:
Еңбекші қазақ аудандық     Арынбаев Нұрлан Керімханұлы
сотына                     Қазақстан Республикасы Әскери сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қарасай аудандық сотына    Байғожаев Жангелді Алтынбекұлы
осы облыстың Еңбекшіқазақ аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Кербұлақ аудандық сотына   Ыдырысбеков Нұржан Мәлікұлы
осы облыстың Еңбекшіқазақ аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Сарқанд аудандық сотына    Дүйсенбеков Бекмұрат Шакерұлы
осы облыстың Ескелді аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
мамандандырылған           Есжанова Гүлбарам
ауданаралық экономикалық   осы облыстың Қарасай аудандық сотының
сотына                     төрайымы қызметінен босатыла отырып;
Атырау облысы бойынша:
Мақат аудандық сотына      Ізім Жұмабек Қадыралыұлы
осы облыстың Атырау қаласы
мамандандырылған әкімшілік сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Атырау қаласы              Қадырғалиев Базарғали Мамышұлы
мамандандырылған           осы облыстың Мақат аудандық сотының
әкімшілік сотына           төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Глубокое аудандық сотына   Қасенов Бердіғали Әділханұлы
осы облыстың Шемонаиха аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Үржар аудандық сотына      Болатқан Ралат Болатқанұлы
осы облыстың Глубокое аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Шемонаиха аудандық сотына  Тоқболатов Ерлан Мұратұлы
осы облыстың Үржар аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Жамбыл облысы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі  Әбидов Нұрмұхаммат Махаматұлы
мамандандырылған           осы облыстың Тараз қаласы № 2 сотының
ауданаралық сотына         төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Тараз қаласының № 2 сотына Мырзақұлов Мақұлбек Жапарбекұлы
Жамбыл облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Қазталов ауданының         Байдоллаев Бүркіт Жұмабайұлы
№ 2 аудандық сотына        осы облыстың Сырым аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Сырым аудандық сотына      Османов Ерлан Ғұбайдоллаұлы
осы облыстың Қазталов ауданы № 2 аудандық
сотының төрағасы қызметінен босатыла
отырып;
Қызылорда облысы бойынша:
Байқоңыр қалалық сотына    Абдолла Әбдірахман Әлиасқарұлы;
Жалағаш аудандық сотына    Наримов Артур Зұлхарнайұлы
осы облыстың Арал аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қазалы аудандық сотына     Темірбаев Қайыркелді
осы облыстың Жалағаш аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Қызылорда қаласының        Сүлеймен Сағатбек Болатбекұлы
№ 2 сотына                 осы облыстың Шиелі аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Шиелі аудандық сотына      Алмахан Ғайса Аябекұлы;
Маңғыстау облысы бойынша:
Маңғыстау аудандық сотына  Бақытжанова Гүлажар Қоянбайқызы;
Павлодар облысы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі  Байгөншеков Қабиболла Серікұлы
мамандандырылған           осы облыстың Павлодар аудандық сотының
ауданаралық сотына         төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Павлодар аудандық сотына   Қарағаев Расул Назымбекұлы
осы облыстың Май аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Ғабит Мүсірепов атындағы   Нұрбеков Марат Амангелдіұлы
ауданның № 2 аудандық      Ақмола облысы Бурабай ауданы
сотына                     мамандандырылған әкімшілік сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Тайынша ауданының          Ілиясов Нұрмахан Асанұлы
№ 3 аудандық сотына        Павлодар облысының Павлодар қаласы
№ 2 сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Мақтаарал ауданының        Тілегенов Арысбай Ережепұлы
№ 3 аудандық сотына        осы облыстың Шардара аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Шардара аудандық сотына    Қожанов Бейсебай Әжібекұлы
осы облыстың Мақтаарал ауданының
№ 3 аудандық сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей, председателей судебных коллегий и судей судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 8 июня 2011 года № 95
В соответствии с пунктом 2 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктами 2, 3, 5 статьи 31, подпунктами 1), 1-1), 6), 7), 9) пункта 1, пунктами 2, 3, подпунктом 2) пункта 4, пунктами 5, 6 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность председателя:
Актюбинского                  Айтжанова Ерлана Жумахановича
областного суда               с освобождением от должности
председателя кассационной судебной
коллегии этого же суда;
кассационной судебной         Примашева Нурсапу Маханбетовича
коллегии Актюбинского         с освобождением от должности
областного суда               председателя специализированного
межрайонного экономического суда
Атырауской области;
апелляционной судебной        Кыдырбаеву Айгуль Куанышбаевну;
коллегии Алматинского
городского суда
по Акмолинской области:
районного суда № 2            Амирова Серика Мырзагалиевича;
Жаксынского района
по Актюбинской области:
Хромтауского                  Муканова Аслана Абилгазиевича
районного суда                с освобождением от должности
председателя Темирского районного суда
Темирского                    Каржауова Амангали Дошымбетовича
районного суда                с освобождением от должности
председателя Уилского районного суда
этой же области;
Уилского районного суда       Бактыгалиева Нурлана Амантурлиевича
с освобождением от должности судьи
Каргалинского районного суда этой же
области;
по Алматинской области:
Енбекшиказахского             Арынбаева Нурлана Керимхановича
районного суда                с освобождением от должности судьи
Военного суда Республики Казахстан;
Карасайского                  Байгожаева Жангельды Алтынбековича
районного суда                с освобождением от должности
председателя Енбекшиказахского
районного суда этой же области;
Кербулакского                 Ыдырысбекова Нуржана Маликовича
районного суда                с освобождением от должности судьи
Енбекшиказахского районного суда этой
же области;
Саркандского                  Дуйсенбекова Бекмурата Шакеровича
районного суда                с освобождением от должности судьи
Ескельдинского районного суда этой же
области;
специализированного           Есжанову Гульбарам
межрайонного                  с освобождением от должности
экономического суда           председателя Карасайского районного
суда этой же области;
по Атырауской области:
Макатского                    Изима Жумабека Кадыралыулы
районного суда                с освобождением от должности
председателя специализированного
административного суда города Атырау
этой же области;
специализированного           Кадыргалиева Базаргали Мамышевича
административного суда        с освобождением от должности
города Атырау                 председателя Макатского районного
суда этой же области;
по Восточно-Казахстанской области:
Глубоковского                 Касенова Бердыгали Адилхановича
районного суда                с освобождением от должности
председателя Шемонаихинского
районного суда этой же области;
Урджарского                   Болаткана Ралата Болатканулы
районного суда                с освобождением от должности
председателя Глубоковского районного
суда этой же области;
Шемонаихинского               Токбулатова Ерлана Муратовича
районного суда                с освобождением от должности
председателя Урджарского районного
суда этой же области;
по Жамбылской области:
специализированного           Абидова Нурмухаммата Махаматовича
межрайонного суда по          с освобождением от должности
уголовным делам               председателя суда № 2 города
Тараза этой же области;
суда № 2 города Тараза        Мырзакулова Макулбека Жапарбековича
с освобождением от должности судьи
Жамбылского областного суда;
по Западно-Казахстанской области:
районного суда № 2            Байдуллаева Буркита Жумабаевича
Казталовского района          с освобождением от должности
председателя Сырымского районного суда
этой же области;
Сырымского                    Усманова Ерлана Губайдуллиевича
районного суда                с освобождением от должности
председателя районного суда № 2
Казталовского района этой же области;
по Кызылординской области:
Байконырского                 Абдуллу Абдрахмана Алиаскарулы;
городского суда
Жалагашского                  Наримова Артура Зулхарнаевича
районного суда                с освобождением от должности судьи
Аральского районного суда этой же
области;
Казалинского                  Темирбаева Каиыркелды
районного суда                с освобождением от должности
председателя Жалагашского районного
суда этой же области;
суда № 2                      Сулеймена Сагатбека Болатбекулы
города Кызылорды              с освобождением от должности
председателя Шиелийского районного
суда этой же области;
Шиелийского                   Алмахана Гайсу Аябекулы;
районного суда
по Мангистауской области:
Мангистауского                Бакытжанову Гулажар Коянбаевну;
районного суда
по Павлодарской области:
специализированного           Байгоншекова Кабиболлу Сериковича
межрайонного суда             с освобождением от должности
по уголовным делам            председателя Павлодарского районного
суда этой же области;
Павлодарского                 Карагаева Расула Назымбековича
районного суда                с освобождением от должности
председателя Майского районного
суда этой же области;
по Северо-Казахстанской области:
районного суда № 2 района     Нурбекова Марата Амангельдиевича
имени Габита Мусрепова        с освобождением от должности судьи
специализированного административного
суда Бурабайского района Акмолинской
области;
районного суда № 3            Ильясова Нурмахана Асановича
Тайыншинского района          с освобождением от должности судьи суда
№ 2 города Павлодара Павлодарской
области;
по Южно-Казахстанской области:
районного суда № 3            Тилегенова Арысбая Ережеповича
Мактааральского района        с освобождением от должности
председателя Шардаринского районного
суда этой же области;
Шардаринского                 Кожанова Бейсебая Ажибековича
районного суда                с освобождением от должности
председателя районного суда № 3
Мактааральского района этой же области.

2. Судья қызметіне:
Алматы қалалық сотына      Қалекеева Құралай Ержанқызы
Алматы қаласы Медеу аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Лобач Сергей Валентинович
Алматы қаласы мамандандырылған қаржы
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Мадыбаева Зейнебике Орынбасарқызы
Алматы облысы мамандандырылған ауданаралық
экономикалық сотының төрайымы қызметінен
босатыла отырып;
Сейтімова Венера Хамитқызы
Ақмола облыстық сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Ақтөбе облыстық сотына     Сұлтанов Нұрлан Төкенұлы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Алматы облыстық сотына     Әбділдин Ерлан Әукенұлы
Атырау облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Нұрқасымова Сара Нұрқасымқызы
Алматы облысы Сарқанд аудандық сотының
төрайымы қызметінен босатыла отырып;
Оңғарова Гүлнар Аманқызы
Алматы облысы Кербұлақ аудандық сотының
төрайымы қызметінен босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан            Сейітов Кәкен Қалымбекұлы
облыстық сотына            Шығыс Қазақстан облысы қылмыстық істер
жөніндегі мамандандырылған ауданаралық
сотының төрағасы қызметінен босатыла
отырып;
Қостанай облыстық сотына   Ержанова Ғалия Ғалиханқызы
Қостанай облысы Қостанай қалалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қайкенов Серік Сәкенұлы
Қостанай облысы мамандандырылған
ауданаралық экономикалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Маңғыстау облыстық сотына  Тұржанов Нұртуған Пірекешұлы
Маңғыстау облысы Ақтау қаласы № 2 сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Алматы облысы бойынша:
Қарасай аудандық сотына    Жаңбыршина Алтынгүл Өмірханқызы
осы облыстың Талдықорған қалалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Күршім аудандық сотына     Құдайбергенова Роза Тілеуқызы
осы облыстың Өскемен қалалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Жамбыл облысы бойынша:
Тараз қалалық сотына       Әлиақпарова Айгүл Әлиақпарқызы
осы облыстың Сарысу аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Тасқала аудандық сотына    Самарханова Назымгүл Құрманғожақызы
осы облыстың Ақжайық ауданы № 2 аудандық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Қарағанды облысы бойынша:
мамандандырылған           Смайылова Айгүл Тұрсынқызы
ауданаралық экономикалық   осы облыстың Қарағанды қаласы
сотына                     Қазыбек би аудандық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Қостанай облысы бойынша:
Рудный қалалық сотына      Мүрсәлімова Нэля Мұхиболлақызы
осы облыстың Арқалық қалалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қызылорда облысы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі  Еркінбеков Мұхтар Жүсіпбекұлы
мамандандырылған           осы облыстың Байқоңыр қалалық сотының
ауданаралық сотына         төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Петропавл қаласының        Ларина Татьяна Васильевна
№ 2 сотына                 осы облыстың Петропавл қаласы
мамандандырылған әкімшілік сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Астана қаласы бойынша:
мамандандырылған           Даниярова Шолпан Толқынқызы
ауданаралық экономикалық   Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық
сотына                     сотының судьясы қызметінен босатыла отырып
тағайындалсын.
3. Атқаратын қызметінен:
Ақтөбе облыстық сотының    Бекназаров Бектас Әбдіханұлы
төрағасы                   басқа жұмысқа сайлануына байланысты;
Қарағанды облыстық соты    Жұмағұлов Бауыржан Тұрсынұлы
апелляциялық сот           судья өкілеттіктері тоқтатыла отырып,
алқасының төрағасы         басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Жамбыл облыстық            Кәкиева Дәмет Тельманқызы
сотының судьясы            басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Қостанай облыстық          Тағаев Зарлық Рамазанұлы
сотының судьясы            Сот жюриінің қорытындысына байланысты;
Солтүстік Қазақстан        Құдабаева Гүлнара Әлиқанқызы
облыстық сотының судьясы   қайтыс болуына байланысты;
Ақмола облысы бойынша:
Зеренді аудандық сотының   Ошағанова Клара Хафизқызы
судьясы                    басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
мамандандырылған           Казеннова Людмила Евгеньевна
ауданаралық экономикалық   орнынан түсуіне байланысты;
сотының судьясы
Алматы облысы бойынша:
Қарасай аудандық сотының   Ғалиев Жантөре Тілеуқабылұлы
судьясы                    өз тілегі бойынша;
Кербұлақ ауданының № 2     Дәулетхан Хасен
аудандық сотының судьясы   судьяға қойылатын талаптарды орындамағаны
үшін;
Талғар аудандық сотының    Сағымбекова Айжан Амангелдіқызы
судьясы                    судьяға қойылатын талаптарды орындамағаны
үшін;
Жамбыл облысы бойынша:
Қордай аудандық сотының    Сүгірбаева Ғалияш Төлеқызы
судьясы                    орнынан түсуіне байланысты;
мамандандырылған           Мыңжасаров Жанкелді Білісұлы
ауданаралық экономикалық   Сот жюриінің қорытындысына байланысты;
сотының судьялары          Рысбаева Күлия Елемесқызы
өз тілегі бойынша;
Қостанай облысы бойынша:
Қостанай қалалық           Ғаязов Ғазиз Темірұлы
сотының судьясы            өз тілегі бойынша;
Қостанай қаласы            Щеголева Светлана Петровна
№ 2 сотының судьясы        орнынан түсуіне байланысты;
Таран аудандық сотының     Мұқатиянов Тұрсынбек Уәлиұлы
судья                      орнынан түсуіне байланысты;
Қызылорда облысы бойынша:
Қазалы аудандық сотының    Жұбанғанов Мейрамбек Нұрғабылұлы
төрағасы                   судья өкілеттіктері тоқтатыла отырып,
судьяға қойылатын талаптарды орындамағаны
үшін;
Қызылорда қаласы № 2       Әбшекенов Самат Әбшекенұлы
сотының төрағасы           судья өкілеттіктері тоқтатыла отырып,
судьяға қойылатын талаптарды орындамағаны
үшін;
Маңғыстау облысы бойынша:
Ақтау қалалық              Исмайылов Айдаралы Әмзеұлы
сотының судьясы            өз тілегі бойынша;
Павлодар облысы бойынша:
қылмыстық істер жөніндегі  Тарасенко Игорь Васильевич
мамандандырылған           орнынан түсуіне байланысты судья
ауданаралық сотының        өкілеттіктері тоқтатыла отырып;
төрағасы
Павлодар қалалық           Рахметаллаев Алмаз Жақанұлы
сотының судьясы            басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Шарбақты аудандық          Әділбаев Амангелді Қабдоллаұлы
сотының судьясы            орнынан түсуіне байланысты;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Мақтаарал аудандық         Ердешбаев Мәдибек Жолдасбекұлы
сотының судьясы            орнынан түсуіне байланысты;
Мақтаарал ауданының № 2    Ертаев Мырзақұл
аудандық сотының судьясы   орнынан түсуіне байланысты;
Сайрам аудандық            Тыныбеков Берік Еркінбайұлы
сотының судьясы            басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Алматы қаласы бойынша:
Алмалы ауданының № 2       Үмбетәлиева Шолпанай Лесбекқызы
аудандық сотының судьясы   Сот жюриінің қорытындысына байланысты;
Жетісу ауданының № 2       Ким Лариса Сергеевна
аудандық сотының судьясы   өз тілегі бойынша
босатылсын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. Назарбаев

2. Назначить на должность судьи:
Алматинского                  Калекееву Куралай Ержановну
городского суда               с освобождением от должности судьи
Медеуского районного суда города
Алматы;
Лобача Сергея Валентиновича
с освобождением от должности судьи
специализированного финансового суда
города Алматы;
Мадыбаеву Зейнебике Орынбасаровну
с освобождением от должности
председателя специализированного
межрайонного экономического суда
Алматинской области;
Сейтимову Венеру Хамитовну
с освобождением от должности судьи
Акмолинского областного суда;
Актюбинского                  Султанова Нурлана Тукеновича
городского суда               с освобождением от должности
председателя Хромтауского районного
суда Актюбинской области;
Алматинского                - Абдильдина Ерлана Аукеновича
областного суда               с освобождением от должности судьи
Атырауского областного суда;
Нуркасымову Сару Нуркасымовну
с освобождением от должности
председателя Саркандского районного
суда Алматинской области;
Онгарову Гульнар Амановну
с освобождением от должности
председателя Кербулакского районного
суда Алматинской области;
Восточно-Казахстанского       Сейтова Какена Калымбековича
областного суда               с освобождением от должности
председателя специализированного
межрайонного суда по уголовным делам
Восточно-Казахстанской области;
Костанайского                 Ержанову Галию Галихановну
областного суда               с освобождением от должности судьи
Костанайского городского суда
Костанайской области
Кайкенова Серика Сакеновича
с освобождением от должности судьи
специализированного межрайонного
экономического суда Костанаиской
области;
Мангистауского                Туржанова Нуртугана Прекешовича
областного суда               с освобождением от должности судьи
суда № 2 города Актау Мангистауской
области;
по Алматинской области:
Карасайского                  Джанбуршину Алтынгуль Умирхановну
районного суда                с освобождением от должности судьи
Талдыкорганского городского суда этой
же области;
по Восточно-Казахстанской области:
Курчумского                   Кудайбергенову Розу Телеуовну
районного суда                с освобождением от должности судьи
Усть-Каменогорского городского суда
этой же области;
по Жамбылской области:
Таразского                    Алиакпарову Айгуль Алиакпаровну
городского суда               с освобождением от должности судьи
Сарысуского районного суда этой же
области;
по Западно-Казахстанской области:
Таскалинского                 Самарханову Назымгуль Курмангужаевну
районного суда                с освобождением от должности судьи
районного суда № 2 Акжаикского района
этой же области;
по Карагандинской области:
специализированного           Смаилову Айгуль Турсуновну
межрайонного                  с освобождением от должности судьи
экономического суда           Казыбекбийского районного суда города
Караганды этой же области;
по Костанайской области:
Рудненского                   Мурсалимову Нэлю Мухибуллаевну
городского суда               с освобождением от должности судьи
Аркалыкского городского суда этой же
области;
по Кызылординской области:
специализированного           Еркинбекова Мухтара Жусипбекулы
межрайонного суда по          с освобождением от должности
уголовным делам               председателя Байконырского городского
суда этой же области;
по Северо-Казахстанской области:
суда № 2 города               Ларину Татьяну Васильевну
Петропавловска                с освобождением от должности судьи
специализированного административного
суда города Петропавловска этой же
области;
по городу Астане:
специализированного           Даниярову Шолпан Толкыновну
межрайонного                  с освобождением от должности судьи
экономического суда           Усть-Каменогорского городского суда
Восточно-Казахстанской области.
3. Освободить от занимаемых должностей:
председателя                  Бекназарова Бектаса Абдыхановича
Актюбинского                  в связи с избранием на другую
областного суда               должность;
председателя                  Жумагулова Бауыржана Турсуновича
апелляционной судебной        с прекращением полномочий судьи
коллегии Карагандинского      в связи с переходом на другую работу;
областного суда
судьи Жамбылского             Какиеву Дамет Тельмановну
областного суда               в связи с переходом на другую работу;
судьи Костанайского           Тагаева Зарлыка Рамазановича
областного суда               в связи с заключением Судебного жюри;
судьи Северо-Казахстанского   Кудабаеву Гульнару Аликановну
областного суда               в связи со смертью;
по Акмолинской области:
судьи Зерендинского           Ошаганову Клару Хафизовну
районного суда                в связи с переходом на другую работу;
судьи специализированного     Казеннову Людмилу Евгеньевну
межрайонного экономического   в связи с уходом в отставку;
суда
по Алматинской области:
судьи Карасайско              Галиева Жанторе Тлеукабыловича
районного суда                по собственному желанию;
судьи районного суда          Даулетхана Хасена
№ 2 Кербулакского района      за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
судьи Талгарского             Сагимбекову Айжан Амангельдиевну
районного суда                за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
по Жамбылской области:
судьи Кордайского             Сугурбаеву Галияш Тулеевну
районного суда                в связи с уходом в отставку;
судей                         Мынжасарова Жанкелди Вилисовича
специализированного           в связи с заключением Судебного жюри;
межрайонного                  Рысбаеву Кулию Елемесовну
экономического суда           по собственному желанию;
по Костанайской области:
судьи Костанайского           Гаязова Газиза Темировича
городского суда               по собственному желанию;
судьи суда № 2                Щеголеву Светлану Петровну
города Костаная               в связи с уходом в отставку;
судьи Тарановского            Мухатьянова Турсунбека Валеевича
районного суда                в связи с уходом в отставку;
по Кызылординской области:
председателя Казалинского     Жубанганова Мейрамбека Нургабыловича
районного суда                с прекращением полномочий судьи за
невыполнение требований, предъявляемых
к судье;
председателя суда № 2         Абшекенова Самата Абшекеновича
города Кызылорды              с прекращением полномочий судьи
за невыполнение требований,
предъявляемых к судье;
по Мангистауской области:
судьи Актауского              Исмаилова Айдарали Амзеевича
городского суда               по собственному желанию;
по Павлодарской области:
председателя                  Тарасенко Игоря Васильевича
специализированного           с прекращением полномочий судьи
межрайонного суда по          в связи с уходом в отставку;
уголовным делам
судьи Павлодарского           Рахметаллаева Алмаза Жакановича
городского суда               в связи с переходом на другую работу;
судьи Щербактинского          Адильбаева Амангельды Кабдулловича
районного суда                в связи с уходом в отставку;
по Южно-Казахстанской области:
судьи Мактааральского         Ердешбаева Мадибека Жолдасбековича
районного суда                в связи с уходом в отставку;
судьи районного суда          Ертаева Мырзакула
№ 2 Мактааральского района    в связи с уходом в отставку;
судьи Сайрамского             Тыныбекова Берика Еркинбаевича
районного суда                в связи с переходом на другую работу;
по городу Алматы:
судьи районного суда          Умбеталиеву Шолпанай Лесбековну
№ 2 Алмалинского района       в связи с заключением Судебного жюри;
судьи районного суда          Ким Ларису Сергеевну
№ 2 Жетысуского района        по собственному желанию.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев