Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 27 маусымдағы № 105 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетін құру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 12, 130-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке aлу жөніндегі комитеті туралы Ережеде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Комитеттің Астана, Алматы қалаларында және облыстарда құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі басқармалары және оларға теңестірілген мамандандырылған бөлімшелері (бұдан әрі - аумақтық органдар) болады, олар өз қызметінде Комитет төрағасына бағынады.»;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Комитеттің заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Мәскеу көшесі, 34.»;
13-тармақтың:
5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының қолданылуын қадағалауды жүзеге асыру;»;
мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
«7-1) тексеру тағайындау туралы актілерді тіркеуді жүзеге асыру барысында бақылау және қадағалау органдары жүзеге асыратын заңсыз тексерулерден тексерілетін субъектілер, соның ішінде жеке кәсіпкерлік субъектілері құқықтарының қорғалуын қамтамасыз ету;»;
8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«8) аумақтық органдар жұмысына басшылық пен бақылау жасау, оларға есепке алу, статистикалық, ақпараттық, талдау, қадағалау және бақылау қызметін жүзеге асыруға практикалық әрі әдістемелік көмек көрсету;»;
мынадай мазмұндағы 10-1) және 10-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«10-1) мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды арнайы есепке алу ісін жүргізу;
10-2) мемлекеттік органдарға жасалған өтініштерінің қабылдану, тіркелу, қаралу және шешілу сатысында жеке және заңды тұлғалардың құқықтары мен заңды мүдделерінің қорғалуын қамтамасыз ету;»;
14-тармақтың:
3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері табыс ететін құқықтық статистикалық ақпараттың толықтығына, сенімділігіне және нақтылығына бақылау және қадағалауды жүзеге асыруға;».

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050
Указ Президента Республики Казахстан от 27 июня 2011 года № 105
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050 "Об образовании Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 12, ст. 130) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, утвержденном названным Указом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Комитет имеет управления по правовой статистике и специальным учетам в городах Астане и Алматы, областях и приравненные к ним специализированные подразделения (далее - территориальные органы), которые в своей деятельности подчиняются председателю Комитета.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Юридический адрес Комитета: 010000, город Астана, ул.Мәскеу, 34.";
в пункте 13:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) осуществление надзора за применением законодательства Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов;";
дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
"7-1) обеспечение защиты прав проверяемых субъектов, в том числе субъектов частного предпринимательства, от незаконных проверок, осуществляемых органами контроля и надзора, в ходе осуществления регистрации актов о назначении проверок;";
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) руководство и контроль за работой территориальных органов, оказание им практической и методической помощи в осуществлении учетной, статистической, информационной, аналитической, надзорной и контрольной деятельности;";
дополнить подпунктами 10-1) и 10-2) следующего содержания:
"10-1) ведение учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам;
10-2) обеспечение защиты прав и законных интересов физических и юридических лиц на стадиях приема, регистрации, рассмотрения и разрешения их обращений в государственных органах;";
в пункте 14:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) осуществлять контроль и надзор за полнотой, достоверностью и объективностью правовой статистической информации, предоставляемой субъектами правовой статистики и специальных учетов;".

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                   Н. Назарбаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев