"Ғылым мен техника, әдебиет пен өнер саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 тамыздағы № 381 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 28 желтоқсандағы № 211 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 21.01.2015 № 993 Жарлығымен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
және республикалық баспасөзде
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Ғылым мен техника, әдебиет пен өнер саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыйлықтары туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 тамыздағы № 381 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮӘЖ-ы, 2007 ж., № 27, 310-құжат; 2008 ж., № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Ғылым мен техника, әдебиет пен өнер саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыйлықтары туралы ережеде:
4-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Ғылым мен техника саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның қызметін қамтамасыз етуді Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, Әдебиет пен өнер саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның қызметін қамтамасыз етуді Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі жүзеге асырады.»;
5-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Дипломдар мен төсбелгісін дайындауға, сараптама жүргізуге байланысты шығыстар Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі мен Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің қаражаты есебінен қаржыландырылады.»;
6-тармақ мынадай мазмұндағы алтыншы бөлікпен толықтырылсын:
«Бір автор немесе авторлар ұжымы мемлекеттік сыйлыққа қатарынан екі рет ұсыныла алмайды.»;
11-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«11. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі мен Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі:»;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Тұлға мемлекеттік сыйлық алуға ұсынғаннан кейін қайтыс болған жағдайды қоспағанда, Мемлекеттік сыйлық қайтыс болғаннан кейін берілмейді.
Бұл жағдайда қайтыс болған лауреаттың дипломы, төсбелгісі мен ақшалай сыйақысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мұра бойынша беріледі.»;
2) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Әдебиет пен өнер саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссия туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 13 августа 2007 года № 381 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники, литературы и искусства"
Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2011 года № 211. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 21.01.2015 № 993(вводится в действие с 01.01.2015).
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 13 августа 2007 года № 381 «О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники, литературы и искусства» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 27, ст. 310; 2008 г., № 42, ст. 465, 2009 г., № 27-28, ст. 234) следующие изменения и дополнение:
1) в Положении о государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники, литературы и искусства, утвержденном вышеназванным Указом:
часть третью пункта 4 изложить в следующей редакции:
«Обеспечение деятельности Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники осуществляется Министерством образования и науки Республики Казахстан, Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства – Министерством культуры Республики Казахстан.»;
часть третью пункта 5 изложить в следующей редакции:
«Расходы, связанные с изготовлением дипломов и нагрудных знаков, проведением экспертизы, финансируются за счет средств Министерства образования и науки Республики Казахстан и Министерства культуры Республики Казахстан.»;
пункт 6 дополнить частью шестой следующего содержания:
«Один и тот же автор или коллектив авторов не может выдвигаться на соискание Государственной премии два раза подряд.»;
абзац первый пункта 11 изложить в следующей редакции:
«11. Министерство образования и науки Республики Казахстан и Министерство культуры Республики Казахстан:»;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
«15. Государственная премия не присуждается посмертно, за исключением случая смерти лица после его выдвижения на соискание Государственной премии.
В этом случае диплом, нагрудный знак и денежное вознаграждение умершего лауреата передается по наследству в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.»;
2) в Положении о Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 4 изложить в следующей редакции: