Қазақстан Республикасы соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 212 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы» 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 31-бабының 2-тармағына, 34-бабының 1-тармағының 1)6)7) тармақшаларына, 4-тармағының 2) тармақшасына6-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Судья қызметіне:
Астана қаласының сотына    Сүлейменов Асқар Абайханұлы
Астана қаласы Есіл аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Алматы қалалық сотына      Пірнияз Зиядинхан Әбдібайұлы
Алматы қаласы кәмелетке толмағандар
істері жөніндегі мамандандырылған
ауданаралық сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып;
Ақмола облыстық сотына     Қияшева Сәуле Кәрібжанқызы
Ақмола облысының мамандандырылған
ауданаралық экономикалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Жамбыл облыстық сотына     Қайманова Уәлиға
Жамбыл облысының Тараз қалалық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Мамытбеков Оспан Мұсабекұлы
Жамбыл облысының мамандандырылған
ауданаралық экономикалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Батыс Қазақстан            Нұғманов Болат Байекеұлы
облыстық сотына            Батыс Қазақстан облысының Бөрлі
аудандық сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Қарағанды облыстық сотына  Қанбаев Амандық Қырғызбайұлы
Солтүстік Қазақстан облысының
мамандандырылған ауданаралық
экономикалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Қостанай облыстық сотына   Атжанова Айгүл Кенжебекқызы
Қостанай облысының Қостанай қалалық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Исмағұлова Қарлығаш Кеңiсқызы
Қостанай облысының мамандандырылған
ауданаралық экономикалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Павлодар облыстық сотына   Байғұрманов Ермұрат Ерматұлы
Солтүстік Қазақстан облысының
Петропавл қаласы № 2 сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Суханқұлов Ғомар Түсіпбекұлы
Павлодар облысының Павлодар қаласы №
2 сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Солтүстік Қазақстан        Мұқанов Мұрат Есләмғараұлы
облыстық сотына            Солтүстік Қазақстан облысының Мамлют
аудандық сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Оңтүстік Қазақстан         Қадырбаев Таубай Асқарұлы
облыстық сотына            Оңтүстік Қазақстан облысының
Түркістан қалалық сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып;
Сералиев Ерлан Тұрысбекұлы
Оңтүстік Қазақстан облысының
мамандандырылған ауданаралық
экономикалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе қаласының сотына    Сембеков Қанат Сеитжаппарұлы
осы облысының Мұғалжар ауданының № 2
аудандық сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Алматы облысы бойынша:
Қарасай аудандық сотына    Жаңбырбаева Айгүл Махмұтқызы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент
қаласының Әл-Фараби аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Салпеков Алмас Сайлаубекұлы
осы облысының Текелі қалалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Игіліков Назарбек Ерланұлы
Қостанай облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Қарасай мамандандырылған   Абдолданова Рабиға Зауатбекқызы
ауданаралық әкімшілік      осы облыстың Ақсу аудандық сотының
сотына                     судьясы қызметінен босатыла отырып;
Жамбыл облысы бойынша:
Сарысу аудандық сотына     Бекеева Жұмакүл Таяубайқызы
осы облыстың Тұрар Рысқұлов ауданы
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Қарағанды облысы бойынша:
Теміртау қалалық сотына    Асанов Нұрлан Алтынбекұлы
осы облыстың Балқаш қаласының
мамандандырылған әкімшілік сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қостанай облысы бойынша:
мамандандырылған           Дощанова Әсия Сүлеменқызы
ауданаралық                осы облыстың Әулиекөл аудандық
экономикалық сотына        сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
мамандандырылған           Омаров Дамир Қанатұлы
ауданаралық                Қостанай облысы Қостанай қалалық
экономикалық сотына        сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Алматы қаласы бойынша:
Бостандық аудандық сотына  Қарақозиева Сара Орынғалиқызы
Атырау облысының Атырау қалалық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Медеу аудандық сотына      Әбілқаир Гүлмира
Алматы облысының Еңбекшіқазақ
аудандық сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Әуезов ауданының           Жиреншин Әбіш Қазбекұлы
№ 2 аудандық сотына        Қарағанды облысының Қарағанды қаласы
Октябрь ауданының № 2 аудандық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Жетісу ауданының           Мұхамбетжан Жомарт Амантайұлы
№ 2 аудандық сотына        Жамбыл облысының Мойынқұм аудандық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Астана қаласы бойынша:
Алматы аудандық сотына     Қамытбекова Сауле Жайлауқызы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласы сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
мамандандырылған           Сәтбаев Берік Бақытғаниұлы
ауданаралық                Жамбыл облыстық сотының судьясы
экономикалық сотына        қызметінен босатыла отырып
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 212
В соответствии с пунктом 2 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 31, подпунктами 1), 6), 7) пункта 1, подпунктом 2) пункта 4, пунктом 6 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года «О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность судьи:
суда города Астаны                Сулейменова Аскара Абайхановича
с освобождением от должности судьи
Есильского районного суда города
Астаны;
Алматинского городского суда      Прнияза Зиядинхана Абдибайулы
с освобождением от должности
председателя специализированного
межрайонного суда по делам
несовершеннолетних города Алматы;
Акмолинского областного суда      Кияшеву Сауле Карибжановну
с освобождением от должности судьи
специализированного межрайонного
экономического суда Акмолинской
области;
Жамбылского областного суда       Кайманову Уалигу
с освобождением от должности судьи
Таразского городского суда
Жамбылской области;
Мамытбекова Оспана Мусабековича
с освобождением от должности судьи
специализированного межрайонного
экономического суда Жамбылской
области;
Западно-Казахстанского            Нугманова Булата Баекеевича
областного суда                   с освобождением от должности
председателя Бурлинского районного
суда Западно-Казахстанской области;
Карагандинского                   Канбаева Амандыка Кыргызбаевича
областного суда                   с освобождением от должности судьи
специализированного межрайонного
экономического суда
Северо-Казахстанской области;
Костанайского областного суда     Атжанову Айгуль Кенжебековну
с освобождением от должности судьи
Костанайского городского суда
Костанайской области;
Исмагулову Карлыгаш Кенисовну
с освобождением от должности судьи
специализированного межрайонного
экономического суда Костанайской
области;
Павлодарского областного суда     Байгурманова Ермурата Ерматовича
с освобождением от должности судьи
суда № 2 города Петропавловска
Северо-Казахстанской области;
Суханкулова Гомара Тусупбековича
с освобождением от должности судьи
суда № 2 города Павлодара
Павлодарской области;
Северо-Казахстанского             Муканова Мурата Еслямгариевича
областного суда                   с освобождением от должности
председателя Мамлютского районного
суда Северо-Казахстанской области;
Южно-Казахстанского               Кадырбаева Таубая Аскарулы
областного суда                   с освобождением от должности
председателя Туркестанского
городского суда Южно-Казахстанской
области;
Сералиева Ерлана Турысбековича
с освобождением от должности судьи
специализированного межрайонного
экономического суда
Южно-Казахстанской области;
по Актюбинской области:
суда города Актобе                Сембекова Каната Сеитжаппаровича
с освобождением от должности судьи
районного суда № 2 Мугалжарского
района этой же области;
по Алматинской области:
Карасайского районного суда       Жанбырбаеву Айгуль Махмутовну
с освобождением от должности судьи
Аль-Фарабийского районного суда
города Шымкента Южно-Казахстанской
области;
Салпекова Алмаса Сайлаубековича
с освобождением от должности судьи
Текелийского городского суда этой
же области;
Игиликова Назарбека Ерлановича
с освобождением от должности судьи
Костанайского областного суда;
Карасайского                      Абдолданову Рабигу Зауатбековну
специализированного               с освобождением от должности судьи
межрайонного                      Аксуского районного суда
административного суда            этой же области;
по Жамбылской области:
Сарысуского районного суда        Бекееву Жумакул Таяубайкызы
с освобождением от должности судьи
суда района Турара Рыскулова
этой же области;
по Карагандинской области:
Темиртауского городского суда     Асанова Нурлана Алтынбековича
с освобождением от должности судьи
специализированного
административного суда города
Балхаша этой же области;
по Костанайской области:
специализированного               Дощанову Асию Сулеменовну
межрайонного                      с освобождением от должности судьи
экономического суда               Аулиекольского районного суда
этой же области;
по Северо-Казахстанской области:
специализированного               Омарова Дамира Канатовича
межрайонного                      с освобождением от должности судьи
экономического суда               Костанайского городского суда
Костанайской области;
по городу Алматы:
Бостандыкского                    Каракузиеву Сару Орынгалиевну
районного суда                    с освобождением от должности судьи
Атырауского городского суда
Атырауской области;
Медеуского районного суда         Абилкаир Гулмиру
с освобождением от должности судьи
Енбекшиказахского районного суда
Алматинской области;
районного суда № 2                Жиренчина Абиша Казбековича
Ауэзовского района                с освобождением от должности судьи
районного суда № 2 Октябрьского
района города Караганды
Карагандинской области;
районного суда № 2                Мухамбетжана Жомарта Амантайулы
Жетысуского района                с освобождением от должности судьи
Мойынкумского районного суда
Жамбылской области;
по городу Астане:
Алматинского районного суда       Камытбекову Сауле Жайлауовну
с освобождением от должности судьи
суда города Актобе Актюбинской
области;
специализированного               Сатбаева Берика Бакитганиевича
межрайонного                      с освобождением от должности судьи
экономического суда               Жамбылского областного суда.

2. Атқаратын қызметінен:
Жамбыл облыстық            Солтыбаев Мұрат Еркінбекұлы
сотының судьясы            басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Солтүстік Қазақстан        Ыбыраева Әлия Ысмағұлқызы
облыстық сотының судьясы   орнынан түсуіне байланысты;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Қызылжар аудандық          Могелюк Надежда Владимировна
сотының судьясы            орнынан түсуіне байланысты;
Шал ақын ауданы            Пафова Татьяна Владимировна
сотының судьясы            орнынан түсуіне байланысты;
Алматы қаласы бойынша:
Бостандық аудандық         Абдықапаров Рауан Өсерұлы
сотының судьялары          қайтыс болуына байланысты;
Мұқанбаева Роза Төлепқызы
орнынан түсуіне байланысты
босатылсын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. Назарбаев

2. Освободить от занимаемых должностей:
судьи Жамбылского                 Солтыбаева Мурата Еркинбековича
областного суда                   в связи с переходом на другую
работу;
судьи Северо-Казахстанского       Ибраеву Алию Исмагуловну
областного суда                   в связи с уходом в отставку;
по Северо-Казахстанской области:
судьи Кызылжарского               Могелюк Надежду Владимировну
районного суда                    в связи с уходом в отставку;
судьи суда района Шал акына       Пафову Татьяну Владимировну
в связи с уходом в отставку;
по городу Алматы:
судей Бостандыкского              Абдыкапарова Рауана Усеровича
районного суда                    в связи со смертью;
Муханбаеву Розу Тулеповну
в связи с уходом в отставку.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев