Мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 523 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 29.12.2015 № 150 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Жарлық 2013 жылғы 26 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағында жариялануға тиіс
«Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының тізілімі бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдарға Мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде көрсетілген лауазымдар атауларына олардың қызметінің ерекшелігін сипаттайтын арнайы қосымша атауларды қолдану құқығы берілсін.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі, мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте осы Жарлықтан туындайтын шаралар қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай жарлықтарына
өзгерістер енгізілсін:
1) «Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының тізілімі мен мемлекеттік саяси қызметшілерге тәртіптік жаза қолдану ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 29 желтоқсандағы № 317 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 58, 559-құжат; 2002 ж., № 18, 196-құжат; № 32, 339-құжат; 2003 ж., № 20, 201-құжат; 2004 ж., № 19, 234-құжат; № 21, 265-құжат; № 33, 439-құжат 2005 ж., № 27, 329-құжат; № 30, 380-құжат; 2006 ж., № 23, 229-құжат; № 39, 429-құжат; 2007 ж., № 43, 499-құжат; 2008 ж., № 9, 89-құжат; 2010 ж., № 2, 12-құжат; № 51, 466-құжат; 2011 ж., № 19, 229-құжат; № 37, 438-құжат; 2012 ж., № 35, 457-құжат; № 58, 793-құжат):
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік саяси қызметшілерге тәртіптік жаза қолдану қағидаларын бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік саяси қызметшілерге тәртіптік жаза қолдану қағидалары бекітілсін.»;
2) «Мемлекеттік қызметшілердің лауазымдарын оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 501 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 49, 599-құжат; 2008 ж., № 9, 89-құжат; 2009 ж., № 12, 69-құжат; 2010 ж., № 51, 466-құжат; 2011 ж., № 37, 438-құжат; № 52, 710-құжат; 2012 ж., № 42, 551-құжат; № 58, 793-құжат):
1-тармақ алып тасталсын.

Об утверждении Реестра должностей государственных служащих
Указ Президента Республики Казахстан от 7 марта 2013 года № 523. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 29.12.2015 № 150 (вводится в действие с 01.01.2016).
Примечание РЦПИ!
Настоящий Указ вводится в действие с 26 марта 2013 года.
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
В соответствии с пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемый Реестр должностей государственных служащих.
2. Предоставить право государственным органам к наименованиям должностей, указанным в Реестре должностей государственных служащих, применять специальные дополнительные наименования, характеризующие специфику их деятельности.
3. Правительству Республики Казахстан, государственным органам в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
4. Внести изменения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 1999 года № 317 «Об утверждении Реестра должностей политических государственных служащих и Правил наложения дисциплинарных взысканий на политических государственных служащих» (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 58, ст. 559; 2002 г., № 18, ст. 196; № 32, ст. 339; 2003 г., № 20, ст. 201; 2004 г., № 19, ст. 234; № 21, ст. 265; № 33, ст. 439; 2005 г., № 27, ст. 329; № 30, ст. 380; 2006 г., № 23, ст. 229; № 39, ст. 429; 2007 г., № 43, ст. 499; 2008 г, № 9, ст. 89; 2010 г., № 2, ст. 12; № 51, ст. 466; 2011 г., № 19, ст. 229; № 37, ст. 438; 2012 г., № 35, ст. 457; № 58, ст. 793):
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении Правил наложения дисциплинарных взысканий на политических государственных служащих»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемые Правила наложения дисциплинарных взысканий на политических государственных служащих»;
2) в Указе Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 501 «О мерах по оптимизации должностей государственных служащих» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 49, ст. 599; 2008 г., № 9, ст. 89; 2009 г., № 12, ст. 69; 2010 г., № 51, ст. 466; 2011 г., № 37, ст. 438; № 52, ст. 710; 2012 г., № 42, ст. 551; № 58, ст. 793):
пункт 1 исключить.

5. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
6. Осы Жарлық 2013 жылғы 26 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                             Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2013 жылғы 7 наурыздағы
№ 523 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының тізілімі
Ескерту. Тізілімге өзгерістер енгізілді - ҚР
Президентінің 13.03.2014 N 767; 2014.06.17 № 837; 28.07.2014 № 869 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.08.2014 N 900; 18.06.2015 № 40 жарлықтарымен.
Мемлекеттік саяси лауазымдар
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, оның бірінші орынбасары мен орынбасарлары
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы, оның бірінші орынбасары мен орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің Төрағасы және мүшелері
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының төрағасы, төрағаның орынбасары, хатшысы мен мүшелері
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі - Қауіпсіздік
Кеңесінің хатшысы, оның бірінші орынбасары және орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің Төрағасы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің төрағасы мен мүшелері
Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы, оның орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшілері
Қазақстан Республикасы Президентінің кеңесшілері
Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың басшылары, олардың бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары
Қазақстан Республикасының министрлері, олардың бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары
Облыстардың, астананың және республикалық маңызы бар қаланың әкімдері олардың бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары
Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкілетті елшілері
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы, оның орынбасарлары
Адам құқықтары жөніндегі уәкіл
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің бөлім меңгерушілері және өзге де құрылымдық бөлімшелерінің басшылары, олардың бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрамына кірмейтін орталық атқарушы органдардың басшылары, олардың бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Президентінің арнаулы өкілдері
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасы кітапханасының директоры, атқарушы директоры, директордың орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Президенті мұрағатының директоры, оның орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті мұражайының директоры, оның орынбасарлары
«Орталық коммуникациялар қызметінің» директоры, оның орынбасарлары
«Қоғамдық келісім» республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры
Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенаты және Мәжілісі аппараттарының басшылары және олардың орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі құрылымдық бөлімшесінің мемлекеттік инспекторлары
Облыстардың әкімшілік орталығы болып табылатын қалалардың әкімдері
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медицина орталығының басшысы және оның орынбасарлары
Мемлекеттік әкімшілік лауазымдар
«А» корпусы
1-санат
Орталық атқарушы органдардың жауапты хатшылары
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі, Президентінің Іс басқармасы, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті аппараттарының басшылары, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) басшысы
Облыстардың, астананың және республикалық маңызы бар қаланың әкімдері аппараттарының басшылары
Жауапты хатшы лауазымы енгізілмеген орталық атқарушы органдар аппараттарының басшылары, Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықтың басшысы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) басшысының орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің сектор меңгерушілері
Қазақстан Республикасы Парламенті палаталары, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі аппараттарының (құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын бөлімшелерді қоспағанда), Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) құрылымдық бөлімшелерінің басшылары
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің құрылымдық бөлімшелері басшыларының орынбасарлары (құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын бөлімшелерді қоспағанда)
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық органдары басшыларының орынбасарлары - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің облыстардағы, астанадағы және республикалық маңызы бар қаладағы тәртіптік кеңестерінің төрағалары
Орталық атқарушы органдар комитеттерінің төрағалары
Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының басшысы және оның орынбасарлары
Облыстық маңызы бар қалалардың (облыстардың әкімшілік орталығы болып табылатын қалалардың әкімдерін қоспағанда), облыстар аудандарының және қалалардағы аудандардың әкімдері
2-санат
Облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың тексеру комиссияларының төрағалары және мүшелері
«Б» корпусы
А санаттарының тобы
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
А-1 санаты
Инспектор
А-2 санаты
Консультант
А-3 санаты
Сарапшы
А-4 санаты
Референт
В санаттарының тобы
Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының аппараттары
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың
қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының аппараты)
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің аппараты
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының аппараты
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп
комитеті
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
В-1 санаты
Құрылымдық бөлімше басшысының орынбасары
В-2 санаты
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің көмекшісі, кеңесшісі
Қазақстан Республикасының Парламенті Палатасы Төрағасының көмекшісі, кеңесшісі
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты Төрағасының көмекшісі, кеңесшісі
Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесі Төрағасының көмекшісі, кеңесшісі
Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы төрағасының көмекшісі, кеңесшісі
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің, Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының бас инспекторы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің басқарма басшысы, бас инспекторы
В-3 санаты
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарының көмекшісі, кеңесшісі
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының көмекшісі, кеңесшісі
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқарушысының, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағаларының көмекшісі, кеңесшісі
Қазақстан Республикасының Парламенті Палатасы Төрағасы орынбасарының көмекшісі
Қазақстан Республикасының Парламенті Палатасы аппараты басшысының көмекшісі
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты аппараты басшысының көмекшісі
Сектор меңгерушісі
Бас консультант
В-4 санаты
Бас сарапшы
Қазақстан Республикасының Парламенті депутатының көмекшісі
В-5 санаты
Сарапшы
С санаттарының тобы
Қазақстан Республикасының Президентіне
тікелей бағынатын және есеп беретін органдар
Орталық атқарушы органдар
Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық
Орталық атқарушы органдардың ведомстволары
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
С-1 санаты
Орталық атқарушы орган комитеті төрағасының орынбасары
Департамент директоры1
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Ерекше тапсырмалар жөніндегі елшісі
Сенімді уәкіл
Халықаралық ұйым жанындағы тұрақты өкілдің орынбасары
Бас консул
Шетелдегі мекеменің кеңесшісі - уәкілі
__________________
1Орталық атқарушы органдардың, Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықтың ведомстволарын қоспағанда
С-2 санаты
Департамент директорының орынбасары
Шетелдегі мекеменің кеңесшісі
С-3 санаты
Басқарма басшысы
Орталық органның бірінші басшысының көмекшісі, кеңесшісі, баспасөз хатшысы
Шетелдегі мекеменің бірінші хатшысы
Консул - консулдықтың басшысы
С-4 санаты
Бас сарапшы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің кеңесшісі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің бірінші хатшысы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің және шетелдегі мекеменің екінші хатшысы
Бас консулдықтың консулы
С-5 санаты
Сарапшы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің және шетелдегі мекеменің үшінші хатшысы
Бас консулдықтың вице-консулы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің және шетелдегі мекеменің атташесі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің және шетелдегі мекеменің референті
Орталық мемлекеттік органдардың өңіраралық және
облыстық бөлімшелері мен олардың ведомстволары, орталық мемлекеттік
органдардың астанадағы, республикалық маңызы бар қаладағы
бөлімшелері
Облыстық және оларға теңестірілген соттардың кеңселері
С-О-1 санаты
Басшы
С-О-2 санаты
Басшының орынбасары
Облыстық және оған теңестірілген соттың кеңсе меңгерушісі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Тәртіптік кеңесі хатшылығының меңгерушісі
С-О-3 санаты
Басқарма басшысы2
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі аумақтық органының құрылымдық бөлімшесінің басшысы (құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын бөлімшелерді қоспағанда)
Аумақтық бөлімнің басшысы - аға сот орындаушысы
С-O-4 санаты
Бөлім басшысы
Сот орындаушысы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық органының консультанты
С-О-5 санаты
Бас маман
Облыстық және оған теңестірілген сот кеңсесінің аға сот приставы
С-О-6 санаты
Жетекші маман
Облыстық және оған теңестірілген сот кеңсесінің сот приставы
_____________

5. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
6. Настоящий Указ вводится в действие с 26 марта 2013 года.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 7 марта 2013 года № 523
Реестр должностей государственных служащих
Сноска. Реестр с изменениями, внесенными указами Президента РК от 13.03.2014 № 767; от 17.06.2014 № 837; от 28.07.2014 № 869 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 29.08.2014 № 900; от 18.06.2015 № 40.
Политические государственные должности
Премьер-Министр Республики Казахстан, его первый заместитель и заместители
Государственный секретарь Республики Казахстан
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан, его первый заместитель и заместители
Председатель и члены Конституционного Совета Республики Казахстан
Председатель, заместитель Председателя, секретарь и члены Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
Помощник Президента - Секретарь Совета Безопасности Республики Казахстан, его первый заместитель и заместители
Председатель Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
Председатель и члены Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
Начальник Канцелярии Президента Республики Казахстан, его заместители
Помощники Президента Республики Казахстан
Советники Президента Республики Казахстан
Руководители государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, их первые заместители и заместители
Министры Республики Казахстан, их первые заместители и заместители
Акимы областей, столицы и города республиканского значения, их первые заместители и заместители
Чрезвычайные и Полномочные Послы Республики Казахстан
Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместители
Уполномоченный по правам человека
Заведующие отделами и руководители иных структурных подразделений Администрации Президента Республики Казахстан, их первые заместители и заместители
Руководители центральных исполнительных органов, не входящих в состав Правительства Республики Казахстан, их первые заместители и заместители
Специальные представители Президента Республики Казахстан
Директор Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации, исполнительный директор, заместители директора
Директор Архива Президента Республики Казахстан, его заместители
Директор Музея Первого Президента Республики Казахстан, его заместители
Директор «Службы центральных коммуникаций», его заместители
Директор республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім"
Руководители аппаратов Сената и Мажилиса Парламента Республики Казахстан и их заместители
Государственные инспекторы структурного подразделения Администрации Президента Республики Казахстан
Акимы городов, являющихся административными центрами областей
Руководитель Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан и его заместители
Административные государственные должности
Корпус «А»
Категория 1
Ответственные секретари центральных исполнительных органов
Руководители аппаратов Конституционного совета, Управления делами Президента Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, руководитель Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан)
Руководители аппаратов акимов областей, столицы и города республиканского значения
Руководители аппаратов центральных исполнительных органов, в которых не введена должность ответственного секретаря, руководитель Национального центра по правам человека
Заместители руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан)
Заведующие секторами Администрации Президента Республики Казахстан
Руководители «Руководители структурных подразделений аппаратов палат Парламента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, Управления делами Президента Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (за исключением подразделений, осуществляющих правоохранительную деятельность), Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан)
Заместители руководителей структурных подразделений Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (за исключением подразделений, осуществляющих правоохранительную деятельность)
Заместители руководителей территориальных органов Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции - председатели дисциплинарных советов Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в областях, столице, городе республиканского значения
Председатели комитетов центральных исполнительных органов
Руководитель Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан и его заместители
Акимы городов областного значения (за исключением акимов городов, являющихся административными центрами областей), районов областей и районов в городах
Категория 2
Председатели и члены ревизионных комиссий областей, столицы, города республиканского значения
Корпус «Б»
Группа категорий А
Администрация Президента Республики Казахстан
Категория А-1
Инспектор
Категория А-2
Консультант
Категория А-3
Эксперт
Категория А-4
Референт
Группа категорий В
Аппараты палат Парламента Республики Казахстан
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном
Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан)
Аппарат Конституционного Совета Республики Казахстан
Управление делами Президента Республики Казахстан
Аппарат Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и
противодействию коррупции»
Категория В-1
Заместитель руководителя структурного подразделения
Категория В-2
Помощник, советник Премьер-Министра Республики Казахстан
Помощник, советник Председателя Палаты Парламента Республики Казахстан
Помощник, советник Председателя Верховного Суда Республики Казахстан
Помощник, советник Председателя Конституционного Совета Республики Казахстан
Помощник, советник Председателя Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
Главный инспектор Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Управления делами Президента Республики Казахстан
Руководитель управления, главный инспектор Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Категория В-3
Помощник, советник Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан
Помощник, советник Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Помощник, советник Управляющего делами Президента Республики Казахстан, председателей Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Помощник заместителя Председателя Палаты Парламента Республики Казахстан
Помощник руководителя аппарата Палаты Парламента Республики Казахстан
Помощник руководителя аппарата Верховного Суда Республики Казахстан
Заведующий сектором
Главный консультант
Категория В-4
Главный эксперт
Помощник депутата Парламента Республики Казахстан
Категория В-5
Эксперт
Группа категорий С
Органы, непосредственно подчиненные и подотчетные
Президенту Республики Казахстан
Центральные исполнительные органы
Национальный центр по правам человека
Ведомства центральных исполнительных органов
Загранучреждения Республики Казахстан
Категория С-1
Заместитель председателя комитета центрального исполнительного органа
Директор департамента1
Посол по особым поручениям Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Поверенный в делах
Заместитель постоянного представителя при международной организации
Генеральный консул
Советник - посланник загранучреждения
__________________
1 Кроме ведомств центральных исполнительных органов, Национального центра по правам человека
Категория С-2
Заместитель директора департамента Советник загранучреждения
Категория С-3
Руководитель управления
Помощник, советник первого руководителя центрального исполнительного органа, пресс-секретарь
Первый секретарь загранучреждения
Консул - руководитель консульства
Категория С-4
Главный эксперт
Советник Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Первый секретарь Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Второй секретарь Министерства иностранных дел Республики Казахстан и загранучреждения
Консул генерального консульства
Категория С-5
Эксперт
Третий секретарь Министерства иностранных дел Республики Казахстан и загранучреждения
Вице-консул генерального консульства
Атташе Министерства иностранных дел Республики Казахстан и загранучреждения
Референт Министерства иностранных дел Республики Казахстан и загранучреждения
Межрегиональные и областные подразделения
центральных государственных органов и их ведомств,
подразделения центральных государственных органов в столице,
городе республиканского значения
Канцелярии областных и приравненных к ним судов
Категория С-О-1
Руководитель
Категория С-О-2
Заместитель руководителя
Заведующий канцелярией областного и приравненного к нему суда
Заведующий секретариатом Дисциплинарного совета Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Категория С-О-3
Руководитель управления 2
Руководитель структурного подразделения территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (за исключением подразделения, осуществляющего правоохранительную деятельность)
Руководитель территориального отдела - старший судебный исполнитель
_____________

2Орталық мемлекеттік органдардың өңіраралық, облыстық бөлімшелерінің кем дегенде 100 бірлік штат саны кезінде енгізіледі (аудандық аумақтық органдарды есептемегенде)
Орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының
аудандардағы, қаладағы аудандардағы және облыстық маңызы бар
қалалардағы бөлімшелері
Аудандық және оған теңестірілген соттардың кеңселері
С-R-1 санаты
Аудандық аумақтық басқарманың басшысы
Аудандық және оған теңестірілген сот кеңсесінің меңгерушісі
С-R-2 санаты
Аудандық аумақтық басқарма басшысының орынбасары
С-R-3 санаты
Аудандық аумақтық басқарманың бөлім басшысы
С-R-4 санаты
Бас маман
Аудандық және оған теңестірілген сот кеңсесінің аға сот приставы
С-R-5 санаты
Жетекші маман
Аудандық және оған теңестірілген сот кеңсесінің сот приставы
D санаттарының тобы
Облыстар, Астана, республикалық маңызы бар қала
әкімдерінің аппараттары
Облыстар Астана, республикалық маңызы бар қала
мәслихаттарының аппараттары
Облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар
қала тексеру комиссияларының аппараттары
Облыстар, астана, республикалық маңызы бар қаланың
Қазақстан халқы Ассамблеясының аппараттары (хатшылықтары)
D-1 санаты
Мәслихат аппаратының басшысы
D-2 санаты
Әкім аппараты басшысының орынбасары
Мәслихат аппараты басшысының орынбасары
Қазақстан халқы Ассамблеясы аппаратының (хатшылығының) меңгерушісі
D-3 санаты
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Облыс, астана, республикалық маңызы бар қала әкімінің көмекшісі, кеңесшісі
Бас инспектор
Баспасөз хатшысы
D-4 санаты
Бас маман
D-5 санаты
Жетекші маман
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын
облыстық атқарушы органдар, астананың, республикалық маңызы бар
қаланың атқарушы органдары
D-O-1 санаты
Басшы
D-O-2 санаты
Басшы орынбасары
D-O-3 санаты
Бөлім басшысы
D-O-4 санаты
Бас маман
D-O-5 санаты
Жетекші маман
D-O-6 санаты
Маман
Е санаттарының тобы
Аудандар, қаладағы аудандар және облыстық маңызы бар қалалар
әкімдерінің аппараттары
Аудандар мәслихаттарының аппараттары
Е-1 санаты
Аудандар, қаладағы аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
Е-2 санаты
Аппарат басшысы
Е-3 санаты
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Аудан әкімінің көмекшісі, кеңесшісі, бас инспекторы
Е-4 санаты
Бас маман
Е-5 санаты
Жетекші маман
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын
аудандық атқарушы органдар
Аудандық маңызы бар қалалардың,
селолардың, кенттердің, селолық округтердің әкімдері
Е-R-1 санаты
Аудандық маңызы бар қалалардың, селолардың, кенттердің, селолық
округтердің әкімдері
Бөлім басшысы
Е-R-2 санаты
Бөлім басшысының орынбасары
Е-R-3 санаты
Сектор меңгерушісі
Е-R-4 санаты
Бас маман
Е-R-5 санаты
Жетекші маман
Аудандық маңызы бар қалалар, селолар, кенттер,
селолық округтер әкімдерінің аппараттары
E-G-1 санаты
Әкімнің орынбасары
E-G-2 санаты
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Әкімнің көмекшісі, кеңесшісі
E-G-3 санаты
Бас маман
E-G-4 санаты
Жетекші маман

2 Вводится при штатной численности межрегионального, областного подразделения центрального государственного органа (без учета районных территориальных органов) не менее 100 единиц
Категория С-О-4
Руководитель отдела
Судебный исполнитель
Консультант территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Категория С-О-5
Главный специалист
Старший судебный пристав канцелярии областного и приравненного к нему суда
Категория С-О-6
Ведущий специалист
Судебный пристав канцелярии областного и приравненного к нему суда
Подразделения центральных государственных органов
и их ведомств в районах, районах в городе и городах областного
значения
Канцелярии районных и приравненных к ним судов
Категория C-R-1
Руководитель районного территориального управления
Заведующий канцелярией районного и приравненного к нему суда
Категория C-R-2
Заместитель руководителя районного территориального управления
Категория C-R-3
Руководитель отдела районного территориального управления
Категория C-R-4
Главный специалист
Старший судебный пристав канцелярии районного и приравненного к нему суда
Категория C-R-5
Ведущий специалист
Судебный пристав канцелярии районного и приравненного к нему суда
Группа категорий D
Аппараты акимов областей,
столицы, города республиканского значения
Аппараты маслихатов областей, столицы,
города республиканского значения
Аппараты ревизионных комиссий областей, столицы,
города республиканского значения
Аппараты (секретариаты) Ассамблеи народа Казахстана областей,
столицы, города республиканского значения
Категория D-1
Руководитель аппарата маслихата
Категория D-2
Заместитель руководителя аппарата акима
Заместитель руководителя аппарата маслихата
Заведующий аппаратом (секретариатом) Ассамблеи народа Казахстана
Категория D-3
Руководитель структурного подразделения
Помощник, советник акима области, столицы, города республиканского значения
Главный инспектор
Пресс-секретарь
Категория D-4
Главный специалист
Категория D-5
Ведущий специалист
Областные исполнительные органы, исполнительные органы столицы,
города республиканского значения,
финансируемые из местного бюджета
Категория D-О-1
Руководитель
Категория D-O-2
Заместитель руководителя
Категория D-O-3
Руководитель отдела
Категория D-О-4
Главный специалист
Категория D-О-5
Ведущий специалист
Категория D-О-6
Специалист
Группа категорий Е
Аппараты акимов районов, районов в городе и городов
областного значения
Аппараты маслихатов районов
Категория Е-1
Заместители акимов районов, районов в городе и городов областного значения
Категория Е-2
Руководитель аппарата
Категория Е-3
Руководитель структурного подразделения
Помощник, советник, главный инспектор акима района
Категория Е-4
Главный специалист
Категория Е-5
Ведущий специалист
Районные исполнительные органы,
финансируемые из местного бюджета
Акимы городов районного значения, сел, поселков,
сельских округов
Категория E-R-1
Акимы городов районного значения, сел, поселков, сельских округов Руководитель отдела
Категория E-R-2
Заместитель руководителя отдела
Категория E-R-3
Заведующий сектором
Категория E-R-4
Главный специалист
Категория E-R-5
Ведущий специалист
Аппараты акимов городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Категория E-G-1
Заместитель акима
Категория E-G-2
Руководитель структурного подразделения
Помощник, советник акима
Категория E-G-3
Главный специалист
Категория E-G-4
Ведущий специалист