Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 7 наурыздағы № 761 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 3) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі Үкімет құрамына кірмейтін орталық атқарушы орган ретінде құрылып, оған:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінен байланыс, ақпараттандыру, мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру саласындағы;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінен ақпарат, мұрағат ісі және құжаттама саласындағы функциялар мен өкілеттіктер берілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі етіп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) мыналарды:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитетін;
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру комитетін;
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетін таратуды;
2) осы Жарлықтың 1-тармағында көрсетілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының штат санын қайта бөлуді;
3) осы Жарлықты іске асыру жөніндегі өзге де қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы № 6 Жарлығына мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
1-тармақта:
«Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі;»;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі.».
5. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                             Н.Назарбаев

О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 761
В соответствии с подпунктом 3) статьи 44 Конституции Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать Агентство Республики Казахстан по связи и информации как центральный исполнительный орган, не входящий в состав Правительства, с передачей ему функций и полномочий:
1) в области связи, информатизации, контроля за автоматизацией государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения от Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
2) в области информации, архивного дела и документации от Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
2. Реорганизовать Министерство культуры и информации Республики Казахстан путем его преобразования в Министерство культуры Республики Казахстан.
3. Правительству Республики Казахстан обеспечить:
1) упразднение:
Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
2) перераспределение штатной численности государственных органов Республики Казахстан, указанных в пункте 1 настоящего Указа;
3) принятие иных необходимых мер по реализации настоящего Указа.
4. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 6 «О структуре Правительства Республики Казахстан» следующие изменение и дополнение:
в пункте 1:
строку:
«Министерство культуры и информации Республики Казахстан;» изложить в следующей редакции:
«Министерство культуры Республики Казахстан;»;
дополнить строкой следующего содержания:
«Агентство Республики Казахстан по связи и информации.».
5. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
6. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                        Н. НАЗАРБАЕВ