"Астана" халықаралық қаржы орталығы және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкін Астана қаласына көшіру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 19 мамырдағы № 24 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 144 Жарлығы
Қазақстан Республикасының Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Астана» халықаралық қаржы орталығы және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкін Астана қаласына көшіру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 19 мамырдағы № 24 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 29-30, 192-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Астана» халықаралық қаржы орталығы туралы»;
2-тармақ алып тасталсын;
3-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
4-тармақ алып тасталсын;
5-тармақта:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
«1-1) заңды тұлғаны - қаржылық қызметтер көрсетуді реттеуді және Орталықтағы олармен байланысты қызметті жүзеге асыратын органды (Орталық комитетін) құру жөнінде шаралар қабылдасын;»;
6), 7) және 8) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
«5-1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Орталықтың қызметін қамтамасыз ету үшін құрылатын акционерлік қоғамды мемлекеттік тіркегеннен кейін, заңнамада белгіленген тәртіппен 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін осы акционерлік қоғамның акциялар пакетін иелену және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне беру жөнінде шаралар қабылдасын.».
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 19 мая 2015 года № 24 "О Международном финансовом центре "Астана" и передислокации Национального Банка Республики Казахстан в город Астану"
Указ Президента Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 144
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента
и Правительства Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 19 мая 2015 года № 24 «О Международном финансовом центре «Астана» и передислокации Национального Банка Республики Казахстан в город Астану» (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 29-30, ст. 192) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«О Международном финансовом центре «Астана»;
пункт 2 исключить;
подпункт 4) пункта 3 исключить;
пункт 4 исключить;
в пункте 5:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
«1-1) принять меры по созданию юридического лица - органа, осуществляющего регулирование финансовых услуг и связанной с ними деятельности в Центре (комитета Центра);»;
подпункты 6), 7) и 8) исключить;
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
«5-1. Национальному Банку Республики Казахстан после государственной регистрации акционерного общества, создаваемого для обеспечения деятельности Центра, в установленном законодательством Республики Казахстан порядке до 1 января 2016 года принять меры по передаче прав владения и пользования пакетом акций данного акционерного общества Министерству финансов Республики Казахстан.».
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев