1970 жылғы 18 наурыздағы Азаматтық немесе сауда істері бойынша шетелде дәлелдемелерді алу туралы конвенция бойынша Қазақстан Республикасынан орталық және құзыретті органдарды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 1 қарашадағы № 367 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
1970 жылғы 18 наурызда Гаагада жасалған Азаматтық немесе сауда істері бойынша шетелде дәлелдемелерді алу туралы конвенцияға (бұдан әрі - Конвенция) сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасынан:
Конвенцияның 2-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Сот әкімшілігі орталық орган ретінде;
Конвенцияның 15, 16 және 17-баптарына сәйкес дәлелдемелерді мәжбүрлеусіз алуға рұқсат беруді ұйымдастыруға, Конвенцияның 18-бабына сәйкес дәлелдемелерді мәжбүрлеу тәртібімен алуға жәрдемдесуге уәкілеттік Қазақстан Республикасының Сот әкімшілігі құзыретті орган ретінде айқындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 19.01.2023 № 106 Жарлығымен.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Нидерланд Корольдігінің Сыртқы істер министрлігін қабылданған шешім туралы хабардар етсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев

Об определении центрального и компетентного органов от Республики Казахстан по Конвенции о получении за границей доказательств по гражданским или торговым делам от 18 марта 1970 года
Указ Президента Республики Казахстан от 1 ноября 2016 года № 367.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
В соответствии с Конвенцией о получении за границей доказательств по гражданским или торговым делам, совершенной в Гааге 18 марта 1970 года (далее - Конвенция), ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Определить от Республики Казахстан:
центральным органом – Судебную администрацию Республики Казахстан в соответствии со статьей 2 Конвенции;
компетентным органом – Судебную администрацию Республики Казахстан, уполномоченную на организацию выдачи разрешений на получение доказательств без принуждения в соответствии со статьями 15, 16 и 17 Конвенции, оказание содействия в получении доказательств в принудительном порядке в соответствии со статьей 18 Конвенции.
Сноска. Пункт 1 – в редакции Указа Президента РК от 19.01.2023 № 106.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан уведомить Министерство иностранных дел Королевства Нидерланды о принятом решении.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев