“Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қоғамдық сананы жаңғырту бағдарламасын іске асыру жөніндегі ұлттық комиссия туралы” Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 17 сәуірдегі № 462 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 5 сәуірдегі № 17 Жарлығы.
1. “Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қоғамдық сананы жаңғырту жөніндегі ұлттық комиссия туралы” Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 17 сәуірдегі № 462 Жарлығына (Қазақстан Республикасы ПҮАЖ-ы, 2017 жыл, № 13, 87-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қоғамдық сананы жаңғырту бағдарламасын іске асыру жөніндегі ұлттық комиссияның құрамына енгізілсін:
Қойшыбаев
Ғалымжан Тельманұлы
- Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы, төрағаның орынбасары,
Әбдіғалиұлы
Берік Бақытұлы
- “Киелі Қазақстан” ғылыми-зерттеу орталығының басшысы (келісім бойынша),
Атамқұлов
Бейбіт Бәкірұлы
- Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі,
Дәленов
Руслан Ерболұлы
- Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі,
Жамилова
Эльмира Нариманқызы
- “КТК” телеарнасының Бас директоры (келісім бойынша),
Елгезек
Ақберен Елгезекұлы
- Қазақстан Жазушылар одағы төрағасының бірінші орынбасары (келісім бойынша),
Қыдырәлі
Дархан Қуандықұлы
- “Егемен Қазақстан” акционерлік қоғамның Басқарма төрағасы (келісім бойынша),
Маржықпаев
Ермек Боранбайұлы
- Ақмола облысының әкімі,
Матыжанов
Кенжехан Слямжанұлы
- М. Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институтының директоры (келісім бойынша),
Махашов
Жангелді Меңлібайұлы
- Қазақстан Республикасы Ұлттық архивінің директоры (келісім бойынша),
Нұразхан
Алмаз Шайкенұлы
- Қазақстан Республикасы Ұлттық музейі директорының міндетін атқарушы (келісім бойынша),
Омаров
Асқар Қуанышұлы
- “Қазақпарат” халықаралық ақпарат агенттігінің Бас директоры (келісім бойынша),
Сатаев
Ахан Асханұлы
- кинорежиссер (келісім бойынша),
Шәмшидинова
Күләш Ноғатайқызы
- Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі;
мына жолдар:
"Тәжин
Марат Мұханбетқазыұлы
- Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары”,
“Кәлетаев
Дархан Аманұлы
- Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрі, төрағаның орынбасары”,
“Абаев
Дәурен Әскербекұлы
- Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі”,
“Бабақұмаров
Ержан Жалбақұлы
- Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының орынбасары”,
“Мырзалин
Мәлік Кеңесбайұлы
- Ақмола облысының әкімі”,
“Смайылов
Әлихан Асханұлы
- Қазақстан Республикасының Қаржы министрі”,
“Сұлтанов
Бақыт Тұрлыханұлы
- Астана қаласының әкімі”,
“Түймебаев Жансейіт Қансейітұлы
- Түркістан облысының әкімі”,
“Оразалин Оңдасын
Сейілұлы
- Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары”,
“Шөкеев
Өмірзақ Естайұлы
- Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ауыл шаруашылығы министрі”
тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
“Тәжин
Марат Мұханбетқазыұлы
- Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы, төраға”,
“Кәлетаев
Дархан Аманұлы
- Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары”,
“Абаев
Дәурен Әскербекұлы
- Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрі”,
“Бабақұмаров
Ержан Жалбақұлы
- Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Талдау және болжамдау орталығының меңгерушісі”,
“Мырзалин
Мәлік Кеңесбайұлы
- Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары”,
“Смайылов
Әлихан Асханұлы
- Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қаржы министрі”,
“Сұлтанов
Бақыт Тұрлыханұлы
- Нұр-Сұлтан қаласының әкімі”,
“Түймебаев
Жансейіт Қансейітұлы
- Қазақстан халқы Ассамблеясы хатшылығының меңгерушісі”;
“Оразалин
Оңдасын Сейілұлы
- Ақтөбе облысының әкімі”;
"Шөкеев
Өмірзақ Естайұлы
- Түркістан облысының әкімі”;
жоғарыда аталған комиссия құрамынан шығарылсын: Ә.Ө. Исекешев, Н.Ш. Алдабергенов, Қ.Қ. Әбдірахманов, Г.В. Кан, А.Б. Қожахметов, Л.А. Прокопенко, Е.К. Сағадиев, Б.М. Сапарбаев, Т.М. Сүлейменов, А.Ы. Үкібай.

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 17 апреля 2017 года № 462 "О Национальной комиссии по реализации программы модернизации общественного сознания при Президенте Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 5 апреля 2019 года № 17
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 17 апреля 2017 года № 462 "О Национальной комиссии по реализации программы модернизации общественного сознания при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 13, ст. 87) следующие изменения:
ввести в состав Национальной комиссии по реализации программы модернизации общественного сознания при Президенте Республики Казахстан, образованной вышеназванным Указом:
Койшыбаева Галымжана Тельмановича
- Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, заместителем председателя,
Абдыгалиұлы Берика Бакытовича
- руководителя научно-исследовательского центра "Сакральный Казахстан" (по согласованию),
Атамкулова Бейбута Бакировича
- Министра иностранных дел Республики Казахстан,
Даленова Руслана Ерболатовича
- Министра национальной экономики Республики Казахстан,
Джамилову Эльмиру Наримановну
- генерального директора телеканала "КТК" (по согласованию),
Елгезек Ақберен Елгезекұлы
- первого заместителя председателя Союза писателей Казахстана (по согласованию),
Қыдырәлі Дархан Қуандықұлы
- председателя правления акционерного общества "Егемен Қазақстан" (по согласованию),
Маржикпаева Ермека Боранбаевича
- акима Акмолинской области,
Матыжанова Кенжехана Слямжановича
- директора Института литературы и искусства им. М. Ауэзова (по согласованию),
Махашова Жангельды Менлибаевича
- директора Национального архива Республики Казахстан (по согласованию),
Нуразхана Алмаза Шайкеновича
- исполняющего обязанности директора Национального музея Республики Казахстан (по согласованию),
Умарова Аскара Куанышевича
- генерального директора международного информационного агентства "Казинформ" (по согласованию),
Сатаева Ахана Асхановича
- кинорежиссера (по согласованию),
Шамшидинову Куляш Ногатаевну
- Министра образования и науки Республики Казахстан;
строки:
"Тажин Марат Муханбетказиевич
- первый заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместитель председателя",
"Калетаев Дархан Аманович
- Министр общественного развития Республики Казахстан, заместитель председателя",
"Абаев Даурен Аскербекович
- Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан",
"Бабакумаров Ержан Жалбакович
- заместитель Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан",
"Мурзалин Малик Кенесбаевич
- аким Акмолинской области",
"Смаилов Алихан Асханович
- Министр финансов Республики Казахстан",
"Султанов Бахыт Турлыханович
- аким г. Астаны",
"Туймебаев Жансеит Кансеитович
- аким Туркестанской области",
"Уразалин Ондасын Сеилович
- заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан",
"Шукеев Умирзак Естаевич
- заместитель Премьер-Министра - Министр сельского хозяйства"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Тажин Марат Муханбетказиевич
- Государственный секретарь Республики Казахстан, председатель",
"Калетаев Дархан Аманович
- первый заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместитель председателя",
"Абаев Даурен Аскербекович
- Министр информации и общественного развития Республики Казахстан",
"Бабакумаров Ержан Жалбакович
- заведующий Центром анализа и прогнозирования Администрации Президента Республики Казахстан",
"Мурзалин Малик Кенесбаевич
- заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан",
"Смаилов Алихан Асханович
- Первый заместитель Премьер-Министра - Министр финансов Республики Казахстан",
"Султанов Бахыт Турлыханович
- аким г. Нур-Султана",
"Туймебаев Жансеит Кансеитович
- заведующий Секретариатом Ассамблеи народа Казахстана",
"Уразалин Ондасын Сеилович
- аким Актюбинской области",
"Шукеев Умирзак Естаевич
- аким Туркестанской области";
вывести из состава вышеназванной комиссии: Исекешева А.О., Алдабергенова Н.Ш., Абдрахманова К.К., Кана Г.В., Кожахметова А.Б., Прокопенко Л.А., Сагадиева Е.К., Сапарбаева Б.М., Сулейменова Т.М., Укибая А.Ы.

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті Қ. ТОҚАЕВ

2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. ТОКАЕВ