Әбу Насыр әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойын дайындау және өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 26 тамыздағы № 133 Жарлығы.
2020 жылы Əбу Насыр əл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойын жоғары ұйымдастырушылық жəне мазмұндық деңгейде мерекелеуді қамтамасыз ету мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Əбу Насыр əл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойын дайындау жəне өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия (бұдан əрі – Мемлекеттік комиссия) қосымшаға сəйкес құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Білім жəне ғылым министрлігі Мемлекеттік комиссияның жұмыс органы болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі Əбу Насыр əл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойын дайындау жəне өткізу жөніндегі жалпыреспубликалық жоспардың жобасын Мемлекеттік комиссияның қарауына 2019 жылғы 1 қазанға дейін енгізуді қамтамасыз етсін.
4. Мемлекеттік комиссия:
1) Əбу Насыр əл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойын дайындау жəне өткізу жөніндегі жалпыреспубликалық жоспарды 2019 жылғы 1 қарашаға дейін бекітсін;
2) осы Жарлықты іске асыру жөнінде өзге де шараларды қабылдасын.
5. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Əкімшілігіне жүктелсін.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.ТОҚАЕВ
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2019 жылғы 26 тамыздағы
№ 133 Жарлығына
ҚОСЫМША
Əбу Насыр əл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойын дайындау жəне өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссияның
ҚҰРАМЫ
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы, төраға
Қазақстан Республикасы Президенті Əкімшілігінің Басшысы, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қаржы министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысы хатшылығының меңгерушісі, комиссияның хатшысы
комиссия мүшелері:
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің əлеуметтік мəселелер жөніндегі орынбасары
Nur Оtan партиясы Төрағасының бірінші орынбасары (келісім бойынша)
мемлекеттің өңірлік саясаты саласындағы жұмысқа жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президенті Əкімшілігі Басшысының орынбасары
Қазақстан Республикасы Президентінің баспасөз хатшысы
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі
Қазақстан Республикасының Ақпарат жəне қоғамдық даму министрі
Қазақстан Республикасының Білім жəне ғылым министрі
Қазақстан Республикасының Мəдениет жəне спорт министрі
Нұр-Сұлтан қаласының əкімі
Алматы қаласының əкімі
Түркістан облысының əкімі
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы
Абдрахманов Сауытбек Абдрахманұлы - Қазақстан Республикасы Парламенті Мəжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Жұмағұлов Бақытжан Тұрсынұлы – Қазақстан Республикасының Парламенті Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Президенті Əкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің меңгерушісі
Қазақстан Республикасы Президенті Əкімшілігі Ішкі саясат бөлімі меңгерушісінің орынбасары
"Қазақстан Жазушылар одағы" республикалық қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша)
"Қазақстан Жазушылар одағы" республикалық қоғамдық бірлестігінің төрағасының бірінші орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Білім жəне ғылым министрлігі "Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының ректоры (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Білім жəне ғылым министрлігі "əл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының ректоры (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Білім жəне ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "М.О.Əуезов атындағы əдебиет жəне өнер институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кəсіпорнының директоры (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Білім жəне ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Р.Б.Сүлейменов атындағы Шығыс тану институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кəсіпорнының директоры (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Білім жəне ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Ш.Ш.Уəлиханов атындағы Тарих жəне этнология институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кəсіпорнының директоры (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Білім жəне ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Мемлекет тарихы институты" мемлекеттік мекемесінің директоры (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Білім жəне ғылым министрлігі "əл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының əл-Фараби ғылыми-зерттеу орталығының директоры (келісім бойынша)
"Ұлттық аударма бюросы" қоғамдық қорының атқарушы директоры (келісім бойынша)
Қасейінов Дүйсен Қорабайұлы – Халықаралық түркі мəдениеті ұйымының (ТҮРКСОЙ) бас директоры (келісім бойынша)
Қыдырəлі Дархан Қуандықұлы – Халықаралық Түркі академиясының президенті, "Егемен Қазақстан" республикалық газеті" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Сатаев Ахан Қарғамбайұлы – кинорежиссер, сценарийст, продюсер (келісім бойынша)
Сейтахметова Наталья Львовна – Қазақстан Республикасы Білім жəне ғылым министрлігі "Философия, саясаттану жəне дінтану институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кəсіпорнының бас ғылыми қызметкері, Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының корреспондент-мүшесі (келісім бойынша)
Сырғақбаева Ақмарал Сəлімжанқызы – фарабитанушы, философия ғылымдарының докторы, əл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетінің профессоры (келісім бойынша).

О создании Государственной комиссии по подготовке и проведению 1150-летнего юбилея Абу Насра аль-Фараби
Указ Президента Республики Казахстан от 26 августа 2019 года № 133.
В целях обеспечения празднования в 2020 году на высоком организационном и содержательном уровне 1150-летнего юбилея Абу Насра аль-Фараби ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Создать Государственную комиссию по подготовке и проведению 1150-летнего юбилея Абу Насра аль-Фараби (далее – Государственная комиссия) согласно приложению.
2. Рабочим органом Государственной комиссии определить Министерство образования и науки Республики Казахстан.
3. Правительству Республики Казахстан обеспечить внесение проекта Общереспубликанского плана по подготовке и проведению 1150-летнего юбилея Абу Насра аль-Фараби на рассмотрение Государственной комиссии до 1 октября 2019 года.
4. Государственной комиссии:
1) утвердить до 1 ноября 2019 года Общереспубликанский план по подготовке и проведению 1150-летнего юбилея Абу Насра аль-Фараби;
2) принять иные меры по реализации настоящего Указа.
5. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
6. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент Республики Казахстан К. ТОКАЕВ
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента Республики
Казахстан от 26 августа 2019
года № 133
СОСТАВ
Государственной комиссии по подготовке и проведению 1150-летнего юбилея Абу Насра аль-Фараби
Государственный секретарь Республики Казахстан, председатель
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан, заместитель председателя
первый заместитель Премьер-Министра – Министр финансов Республики Казахстан, заместитель председателя
заведующий Секретариатом Государственного секретаря Республики Казахстан, секретарь комиссии
члены комиссии:
заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан по социальным вопросам
первый заместитель Председателя партии "Nur Оtan" (по согласованию)
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, координирующий работу в сфере региональной политики государства
Пресс-секретарь Президента Республики Казахстан
Министр иностранных дел Республики Казахстан
Министр информации и общественного развития Республики Казахстан
Министр образования и науки Республики Казахстан
Министр культуры и спорта Республики Казахстан
аким города Нур-Султана
аким города Алматы
аким Туркестанской области
Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан Абдрахманов Сауытбек Абдрахманович – депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Жумагулов Бакытжан Турсынович – депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
заведующий Отделом внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан
заместитель заведующего Отделом внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан председатель республиканского общественного объединения "Союз писателей Казахстана" (по согласованию)
первый заместитель председателя республиканского общественного объединения "Союз писателей Казахстана" (по согласованию)
ректор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет имени Л. Н. Гумилева" Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)
ректор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет имени аль-Фараби" Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)
директор республиканского государственного казенного предприятия "Институт литературы и искусства имени М. О. Ауэзова" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)
директор республиканского государственного казенного предприятия "Институт востоковедения имени Р. Б. Сулейменова" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)
директор республиканского государственного казенного предприятия "Институт истории и этнологии имени Ч. Ч. Валиханова" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)
директор государственного учреждения "Институт истории государства" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)
директор Научно-исследовательского центра аль-Фараби республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет имени аль-Фараби" Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)
исполнительный директор общественного фонда "Ұлттық аударма бюросы" (по согласованию)
Касеинов Дуйсен Курабаевич – генеральный директор Международной организации тюркской культуры (ТЮРКСОЙ) (по согласованию)
Кыдырали Дархан Кыдыралиулы – президент Международной Тюркской академии, председатель правления акционерного общества "Республиканская газета "Егемен Қазақстан" (по согласованию)
Сатаев Ахан Каргамбаевич – кинорежиссер, сценарист, продюсер (по согласованию)
Сейтахметова Наталья Львовна – главный научный сотрудник республиканского государственного казенного предприятия "Институт философии, политологии и религиоведения" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, член-корреспондент Национальной академии наук Республики Казахстан (по согласованию)
Сыргакбаева Акмарал Салимжановна – фарабиевед, доктор философских наук, профессор Казахского национального университета имени аль-Фараби (по согласованию).