Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 25 ақпандағы № 848 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 3) тармақшасына сəйкес мемлекеттік басқару жүйесін жаңғырту жəне тиімділігін арттыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрлігі, оған Қазақстан Республикасының Ақпарат жəне коммуникациялар министрлігінен ақпарат саласындағы функциялары мен өкілеттіктері беріле отырып, оны Қазақстан Республикасының Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігіне қайта құру жолымен;
2) Қазақстан Республикасының Қорғаныс жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрлігі, оған Қазақстан Республикасының Ақпарат жəне коммуникациялар министрлігінен байланыс, ақпараттандыру, "электрондық үкімет", мемлекеттік қызметтерді көрсету саласындағы мемлекеттік саясатты дамыту саласындағы функциялары мен өкілеттіктері беріле отырып, Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрлігіне қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Ақпарат жəне коммуникациялар министрлігі таратылсын.
3. Қайта ұйымдастырылатын мемлекеттік органдар, берілетін функциялар мен өкілеттіктерге сəйкес, таратылатын жəне қайта ұйымдастырылатын мемлекеттік органдардың құқықтары мен міндеттемелерінің құқықтық мирасқорлары болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстан Республикасының Президенті Əкімшілігімен келісу бойынша қайта ұйымдастырылатын жəне таратылатын мемлекеттік органдар мен оларға ведомстволық бағынысты ұйымдардың штат санын қайта бөлуді;
2) осы Жарлықты іске асыру бойынша өзге де шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы № 6 Жарлығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
мына:
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрлігі;
Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрлігі;"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрлігі;
Қазақстан Республикасының Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі;";
"Қазақстан Республикасының Ақпарат жəне коммуникациялар министрлігі" деген жол алып тасталсын.
6. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Əкімшілігіне жүктелсін.
7. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.НАЗАРБАЕВ

О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 25 февраля 2019 года № 848.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 44 Конституции Республики Казахстан в целях модернизации и повышения эффективности системы государственного управления ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Реорганизовать:
1) Министерство общественного развития Республики Казахстан путем его преобразования в Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан с передачей ему функций и полномочий в сфере информации от Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан;
2) Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан путем его преобразования в Министерство цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан с передачей ему функций и полномочий в сфере связи, информатизации, "электронного правительства", развития государственной политики в сфере оказания государственных услуг от Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
2. Упразднить Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Определить реорганизованные государственные органы правопреемниками прав и обязательств упраздняемого и реорганизуемых государственных органов в соответствии с передаваемыми функциями и полномочиями.
4. Правительству Республики Казахстан обеспечить:
1) по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан перераспределение штатной численности реорганизуемых и упраздняемого государственных органов и подведомственных им организаций;
2) принятие иных мер по реализации настоящего Указа.
5. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 6 "О структуре Правительства Республики Казахстан" следующие изменения:
в пункте 1:
строки:
"Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
Министерство общественного развития Республики Казахстан;"
изложить в следующей редакции:
"Министерство цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан;";
строку "Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан" исключить.
6. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
7. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев