"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 18 қыркүйектегі № 662 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына мынадай өзгерістер енгізілсін: жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы ережеде: 5-тармақтың екінші бөлігінде ", Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкілмен" деген сөздер алып тасталсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Комиссияның қызметін ақпараттық-талдау және ұйымдық қамтамасыз етуді Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Ішкі саясат бөлімі жүзеге асырады.
Президент Әкімшілігінің Ішкі саясат бөлімі адам құқықтары мен жеке және заңды тұлғалардың жолданымдарын қарау мәселелері құзырында болатын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар мен Республика астанасының әкімдері аппараттарының лауазымды адамдарына ұйымдастыру-әдістемелік, ақпараттық және өзге де көмек көрсетеді.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына енгізілсін:
Шипп Денис Алексеевич
-
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің Төрағасы (келісім бойынша),
Әзімова Эльвира Әбілқасымқызы
-
Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкіл (келісім бойынша),
Саин Аружан
-
Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары жөніндегі уәкіл (келісім бойынша),
Асылов Берік Ноғайұлы
-
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бірінші орынбасары,
Сабитова Айнұр Әлімханқызы
-
Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогика университетінің Сорбонна-Қазақстан институтының директоры (келісім бойынша);
мына:
"Әбішев Тастемір Дәуітұлы
-
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Өтініштерді қарауды бақылау бөлімінің сектор меңгерушісі, Комиссия хатшысы",
"Ахметжанов Марат Мұратұлы
-
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Әбішев Тастемір Дәуітұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің сектор меңгерушісі, Комиссия хатшысы",
"Ахметжанов Марат Мұратұлы
-
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы";
аталған Комиссияның құрамынан Г.К.Нұрбаев шығарылсын.

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 18 сентября 2021 года № 662.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" следующие изменения:
в Положении о Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в части второй пункта 5 слова ", Уполномоченным по правам человека в Республике Казахстан" исключить;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Информационно-аналитическое и организационное обеспечение деятельности Комиссии осуществляется Отделом внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан.
Отдел внутренней политики Администрации Президента оказывает также организационно-методическую, информационную и иную помощь должностным лицам аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы Республики, в ведении которых находятся вопросы прав человека и рассмотрения обращений физических и юридических лиц.";
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Шиппа Дениса Алексеевича
Председателя Высшего Судебного Совета Республики Казахстан (по согласованию),
Азимову Эльвиру Абилхасимовну
Уполномоченного по правам человека в Республике Казахстан (по согласованию),
Саин Аружан
Уполномоченного по правам ребенка в Республике Казахстан (по согласованию),
Асылова Берика Ногаевича
первого заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан,
Сабитову Айнур Алимхановну
директора института Сорбонна-Казахстан Казахского национального педагогического университета имени Абая (по согласованию);
строки:
"Абишев Тастемир Даутович
заведующий сектором Отдела по контролю за рассмотрением обращений Администрации Президента Республики Казахстан, секретарь Комиссии",
"Ахметжанов Марат Муратович
заместитель Генерального Прокурора Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Абишев Тастемир Даутович
заведующий сектором Отдела внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан, секретарь Комиссии",
"Ахметжанов Марат Муратович
Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)";
вывести из состава указанной Комиссии Нурбаева Г. К.

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики
Казахстан
К. Токаев