Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің құрамындағы өзгерістер туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 1 маусымдағы № 905 Жарлығы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы Жарлық 01.06.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 3 ақпандағы №188 Жарлығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің мүшелері болып тағайындалсын:
Нұрбеков Айдын - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының судьясы;
Маратұлы
Сисенова - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының судьясы;
Нұрия Оралжанқызы
Жакулин - Ақмола облыстық сотының судьясы;
Әскербек
Бейсембекұлы
Мырзалиев - Қостанай облысы Рудный қалалық сотының судьясы;
Жеңісбек Сәбетбекұлы
Цай - Қарағанды облысы Қарағанды қаласының Октябрь ауданы
Олеся Юрьевна №2 аудандық сотының судьясы;
Шаров - Маңғыстау облысы қылмыстық істер жөніндегі
Ғафур Хамзеұлы мамандандырылған ауданаралық сотының судьясы;
Қалишева - "М.С.Нәрікбаев атындағы ҚАЗГЗУ университеті"
Жаннетта Ғайсақызы АҚ Заңгерлерді бағалау және сертификаттау бюросының
басшысы, заң ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша);
аталған Кеңестің құрамынан: Н.Ө.Жолдасбеков, Ғ.А.Қайшыбеков, Б.Е.Карбенова, А.Ә.Көлбаева, С.С.Тілегенов шығарылсын;
жоғарыда аталған Жарлыққа 1-қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Әділет министрі, мемлекеттік қызмет істері уәкілетті органының басшысы" деген сөздер алып тасталсын.
2. Осы Жарлық 2022 жылғы 1 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

Об изменениях в составе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 905
В соответствии с пунктом 4 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, статьей 4 Закона Республики Казахстан "О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 3 февраля 2016 года № 188 "О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан" следующие изменения:
назначить членом Высшего Судебного Совета Республики Казахстан:
Нурбекова Айдына Маратовича
-
судью Верховного Суда Республики Казахстан;
Сисенову Нурию Уралжановну
-
судью Верховного Суда Республики Казахстан;
Жакулина Аскербека Бейсембековича
-
судью Акмолинского областного суда;
Мирзалиева Женисбека Саветбековича
-
судью Рудненского городского суда Костанайской области;
Цай Олесю Юрьевну
-
судью районного суда № 2 Октябрьского района города Караганды Карагандинской области;
Шарова Гафура Хамзеулы
-
судью специализированного межрайонного суда по уголовным делам Мангистауской области;
Калишеву Жаннетту Гайсовну
-
руководителя Бюро оценки и сертификации юристов АО "Университет КАЗГЮУ имени М.С. Нарикбаева", кандидата юридических наук (по согласованию);
вывести из состава указанного Совета: Джолдасбекова Н.У., Кайшибекова Г.А., Карбенову Б.Е., Кульбаеву А.А., Тлегенова С.С.;
в приложении 1 к вышеназванному Указу:
слова "Министр юстиции Республики Казахстан, руководитель уполномоченного органа по делам государственной службы" исключить.
2. Настоящий Указ вводится в действие с 1 июня 2022 года.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев