Қазақстан Республикасы соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 26 қазандағы № 1058 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 31-бабының 2-тармағына, 34-бабы 1-тармағының 1), 7), 8), 11-1) тармақшаларына, 3-тармағының 2) тармақшасына, 4, 5-тармақтарына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Судья қызметіне:
Астана қаласы бойынша:
мамандандырылған ауданаралық әкімшілік сотына
Бекетов Марлен Мәлімгерейұлы;
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе қалалық сотына
Омарова Марал Мырзахметқызы
тағайындалсын.
2. Атқаратын қызметінен:
Қостанай облыстық сотының төрағасы
Смолин Анатолнй Сергеевич
орнынан түсуіне байланысты;
Астана қаласы бойынша:
кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының судьясы
Қабиденова Дннара Хәкімқызы
басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының судьясы
Әлқожаев Қыдырбек Қорғанбекұлы
қайтыс болуына байланысты;
Алматы қаласы бойынша:
Бостандық ауданы № 2 аудандық сотының судьясы
Сырлыбаев Қанат Қадырұлы
тәртіптік теріс қылық жасағаны үшін судья қызметінен босату қажеттілігі туралы
Сот жюриінің шешімі бойынша;
Қызылорда облысы бойынша:
мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотының судьясы
Бекмәмбетов Ғалымжан Бақытұлы
тәртіптік теріс қылық жасағаны үшін судья қызметінен босату қажеттілігі туралы Сот жюриінің шешімі бойынша
босатылсын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 26 октября 2022 года № 1058
В соответствии с пунктом 2 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 31, подпунктами 1), 7), 8), 11-1) пункта 1, подпунктом 2) пункта 3, пунктами 4, 5 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность судьи:
по городу Астане:
специализированного межрайонного административного суда
Бекетова Марлена Малимгереевича;
по Актюбинской области:
суда города Актобе
Омарову Марал Мырзахметовну.
2. Освободить от занимаемых должностей:
председателя Костанайского областного суда
Смолина Анатолия Сергеевича в связи с уходом в отставку;
по городу Астане:
судьи специализированного межрайонного суда по делам несовершеннолетних
Кабиденову Динару Хакимовну в связи с переходом на другую работу;
судьи специализированного межрайонного суда по уголовным делам
Альхожаева Кыдырбека Корганбековича в связи со смертью;
по городу Алматы:
судьи районного суда № 2 Бостандыкского района
Сырлыбаева Каната Кадировича по решению Судебного жюри о необходимости освобождения от должности судьи за совершение дисциплинарного проступка;
по Кызылординской области:
судьи специализированного межрайонного экономического суда
Бекмамбетова Галымжана Вахитовича по решению Судебного жюри о необходимости освобождения от должности судьи за совершение дисциплинарного проступка.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев