"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 18 қаңтардағы № 116 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына енгізілсін:
Алауханов Есберген Оразұлы
-
"Қазақстанның ғылымы мен өмірі" халықаралық ғылыми журналының бас редакторы (келісім бойынша),
Бейсембаев Ғани Бектайұлы
-
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрі,
Есқараев Азамат Несіпбайұлы
-
Қазақстан Республикасының Әділет министрі,
Ластаев Артур Ермекұлы
-
Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкіл (келісім бойынша),
Нұрбек Саясат
-
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі,
Оралов Асхат Раздықұлы
-
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі,
Хасанова Шахноза Кулабдулақызы
-
"Сана Сезім" Әйелдер бастамалық құқықтық орталығы" қоғамдық бірлестігінің директоры (келісім бойынша);
мына жол:
"Ударцев Сергей Федорович
-
"Құқық және мемлекет" ғылыми заң журналының бас редакторы (келісім бойынша)"
тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Ударцев Сергей Федорович
-
Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы (келісім бойынша)";
аталған Комиссияның құрамынан: Д.Ә.Абаев, Э.Ә.Әзімова, И.Д.Меркель, Қ.С.Мусин, Е.Ә.Оңғарбаев шығарылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 27 января 2023 года № 116
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" следующие изменения:
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Алауханова Есбергена Оразулы
главного редактора международного научного журнала "Наука и жизнь Казахстана" (по согласованию),
Бейсембаева Гани Бектаевича
Министра просвещения Республики Казахстан,
Ескараева Азамата Несипбаевича
Министра юстиции Республики Казахстан,
Ластаева Артура Ермековича
Уполномоченного по правам человека в Республике Казахстан (по согласованию),
Нурбека Саясата
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан,
Оралова Асхата Раздыковича
Министра культуры и спорта Республики Казахстан,
Хасанову Шахнозу Кулабдулаевну
директора общественного объединения "Правовой центр женских инициатив "Сана Сезім" (по согласованию);
строку:
"Ударцев Сергей Федорович
главный редактор научного юридического журнала "Право и государство" (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Ударцев Сергей Федорович
судья Конституционного Суда Республики Казахстан (по согласованию)";
вывести из состава указанной Комиссии: Абаева Д. А., Азимову Э. А., Меркеля И. Д., Мусина К. С., Онгарбаева Е. А.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республи
ки Казахстан
К. Токаев